21.05.19, 15:19

Zbigniew Ziobro zapewnia: Nowelizacja art. 212 nie dotyczy dziennikarzy!

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że nowelizacja art. 212 kodeksu karnego nie będzie dotyczyła w żaden sposób publikacji prasowych dziennikarzy i nie będzie zagrażała wolności słowa w mediach. Podkreślił jednocześnie, że nowelizacja wprowadza zapis o ściganiu tworzenia nieprawdziwych dowodów w postępowaniu prywatnoskargowym.

Nie ma żadnej zmiany w stosunku do dzisiejszego stanu rzeczy. Ta zmiana, która nastąpi, dotyczy tylko tych sytuacji, taki jest cel tych przepisów, kiedy już będzie się toczyć postępowanie i by na jego użytek nie były tworzone fałszywe dowody - zaznaczył polityk.

Dodał również, że jeżeli ktoś będzie tworzył fałszywe dowody to "może obawiać się działań ze strony organów, ale nie po publikacji" - mówił minister Zbigniew Ziobro.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

michu2019.05.21 15:40
Coraz trudniej przebić się przez hydranty, autobusy itp. Pewnie do wyborów znów nie będę mógł komentować na frondzie ;).
michu2019.05.21 15:34
A czym się różni dziennikarz od każdego innego obywatela w demokratycznym państwie prawa urzeczywistniającym ble ble ble.... Jak se ktoś założy gazetkę osiedlową to już jest dziennikarzem czy jeszcze nie??? ;)