15.10.20, 08:05

Zderzenie kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

Dziś, dokładnie o godzinie 10 startuje konferencja „Zderzenie Kulturowe w UE. Czy Polska ma szansę?”, której organizatorem jest frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Transmisję z wydarzenia odbywającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie śledzić będzie można na naszym portalu.

W krajach Unii Europejskiej w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do całej serii przemian o podłożu kulturowym, które mają rzeczywisty wpływ na codzienne życie całych społeczeństw. Zmiany te mają różne oblicza i w wielu państwach przybierały odmienne formy i skale.

Konferencja “Zderzenie kulturowe w UE” to inicjatywa, dzięki której będziemy mieli okazję podsumować dotychczasowe zmiany w Polsce na tle innych europejskich państw, a także nakreślić możliwe scenariusze zderzenia kultur w najbliższych dekadach. Czy zmiany te zajdą tak daleko jak w innych krajach Unii Europejskiej? Czy mamy szansę uchronić się przed szkodliwymi konsekwencjami przemian kulturalnych, bazując na doświadczeniach innych?

Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z całego wydarzenia!

Program konferencji sprawdzić można TUTAJ. W piątek o godzinie 14:00 w panelu pt. „Konflikt kulturowy w Europie” udział weźmie publicysta Fronda.pl, dr Tomasz Poller.

Transmisja dostępna poniżej:

Komentarze

Anonim2020.10.15 15:37
Polecam bardzo dobry wyklad prof. Roszkowskiego na konferencji.
Jerzy2020.10.15 10:20
Wiedzielismy, do jakiej wspolnoty wstepujemy, jakie wartosci tam obowiazuja, do czego bedziemy musieli w perspektywie sie dopasowac. Nie ma teraz rzadnych wymowek i usprawiedliwien. Koniec kropka.
Anonim2020.10.15 11:11
Kolego piszesz totalne BZDURY !!!. Wstępowaliśmy do całkowicie innej Unii - sprawdź zapisy, a dopiero później produkuj swoje wypociny
bz2020.10.15 14:28
Co ty Polaków za idiotów masz, czy za ludzi ubezwłasnowolnionych? Nikt na przymus nie musi aprobować moralnej zgnilizny lansowanej w krajach UE. Polska ma prawo, a właściwie obowiązek, wobec swoich obywateli, wyłamać się z owczego pędu ku cywilizacyjnemu zatraceniu i nikomu z tego powodu nie musi się usprawiedliwiać. Ps. Żadnych pisze się przez Z z kropką.
Anonim2020.10.15 8:41
Polska musi się bronić za wszelką cenę , gdyż w przeciwnym wypadku utoniemy w otchłani genderyzmu, komunizmu jakiego jeszcze Polacy nie doznali .