27.02.14, 11:52fot. sxc hu

Zemsta homo-lobby na Ugandzie rozpoczęta

Przypomnijmy, że w poniedziałek prezydent Ugandy Yoweri Museveni podpisał ustawę, która przewiduje za niektóre praktyki homoseksualne karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Ustawa była jeszcze przed podpisaniem ostro krytykowana przez wiele państw Zachodu. Teraz groźby są wcielane w życie.

Norwegia, Dania i Holandia to trzy pierwsze państwa, które wstrzymały pomoc finansową przekazywaną Ugandzie. Holandia wstrzymała przekazanie ok. 6 milionów funtów, które miały być przeznaczone na wsparcie ugandyjskiego systemu prawnego. Rządy Norwegii i Danii zapowiedziały, że swoją pomoc przekążą teraz do grup zajmujących się prawami człowieka i nie będą dłużej bezpośrednio wspierać rządu Ugandy.  

Nieco wcześniej sekretarz stanu USA John Kerry powiedział, że Stany Zjednoczone dokonają rewizji swoich relacji z Ugandą. Oznacza to najprawdopodobniej, że również to państwo wstrzyma swoją pomoc. Podobną deklarację przedstawiła Szwecja.

Prezydent Museveni jeszcze przed podpisaniem ustawy zapowiadał, że jego kraj będzie musiał pójść na wojnę z homo-lobby. Okazuje się, że miał rację i prawna walka z homoseksualizmem przyniesie krajowi wymierne straty finansowe.

pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.02.27 11:59
Kraje mają prawo prowadzić politykę jaką zechcą, niezależna - jedne mogą penalizować homoseksualizm, inne płacić pieniądze gdzie chcą lub te wpłaty wstrzymywać.
anonim2014.02.27 12:11
Mi się wydaje, że rząd Ugandy troche się pogubił i ten temat z homoseksualizmem to temat zastępczy. W momencie gdy Uganda ma wiele innych wazniejszych problemów - ludzie umierają z biedy, z malarii, z AIDS, z głodu, gospodarka się sypie... a władze jako najważniejszy problem stawiają homoseksualizm. To coś jak u nas "Matka Madzi" - temat zastępczy, nic więcej.
anonim2014.02.27 12:12
Niby straszne,ale tak naprawde skoro przestana zyc z jalmuzny to moze wreszcie zaczna sie rozwijac - i to jest to czego zachod najbardziej sie boi,wiec pewnie pokrycza,pokrzycza a potem znowu zaczna posylac kase,byle dalej utrzymywac Afryke w biedzie i chorobach. Ale jesli nie,to progronozuje boom gospodarczy w tym afrykanskim kraju, zreszta juz bardziej cywilizowanym niz przezarty choroba mentalnego zombizmu [czyli lewicowosci] zachod.
anonim2014.02.27 12:13
@Prof. CzęstochowskiPoeta - przyjdzie kieszonkowy, a ściślej: marionetkowy fuhrer finansowany przez zachodnich ideologów i zacznie zaszczepiać tam "demokrację", no i oczywiście "prawa człowieka" - czytaj: prawa najróżniejszych zboczeńców mających być taranem niszczącym tamtejszą kulturę. To działa w Europie, czemu miałoby nie zadziałać w Ugandzie?
anonim2014.02.27 12:18
No to teraz kraje chrześcijańskie powinny ruszyć z pomocą - trzeba wspierać dobre postępowanie Ugandy. Mam nadzieję, ze Polska tez w miarę możliwości udzieli Ugandzie wsparcia. A Cz-kiemuP-cie marzy się homoseksualna prostytucja w skali państwowej - czyżby mu kochaś nie dogodził dziś? Odbyt boli...? A mnie dla odmiany marzy się takie prawo wobec LGBT...itd jak w Ugandzie. I tak przy okazji - czemu Fronda pozwala na forach na homopropagandę?
anonim2014.02.27 12:40
"Zachód dał swój wkład finansowany, zachód oczekuje realizacji praw człowieka. To nie są wielkie wymagania." Lepiej jakby Zachód zostawił ich w spokoju.
anonim2014.02.27 12:41
Niech zaczną walczyć z gender! Przyszły rząd IV RP będzie im pomagał finansowo.
anonim2014.02.27 12:42
"Jezuicki tygodnik "America" zaprotestował przeciwko wprowadzaniu praw karzących więzieniem za okazywanie orientacji homoseksualnej. "Chrześcijańska troska o zachowanie tradycyjnej instytucji małżeństwa nie może usprawiedliwiać podejmowania takich kroków karnych" - czytamy w amerykańskim magazynie katolickim. W edytorialu opublikowanym 25 lutego 2014 i zatytułowanym "When the Law is a Crime" redaktorzy odnoszą się do konkretnych przypadków. W Ugandzie prezydent podpisał niedawno ustawę, która karze więzieniem (od 14 lat do dożywocia) nie tylko za utrzymywanie relacji homoseksualnych ale również za przyznanie się do trwania w związku jednopłciowym. Nigeria już wcześniej wprowadziła prawo, które przewiduje 10 lat więzienia dla tych którzy "wprost lub nie wprost" publicznie manifestują swój związek homoseksualny. Według autorów pisma takie rozwiązania prawne są sprzeczne z katolicką nauką. Wprost wykraczają poza nauczanie Katechizmu, który wobec osób homoseksualnych każe wiernym unikać "jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji" oraz traktować je "z szacunkiem, współczuciem i delikatnością". Z podobnymi głosami występowali też ostatnio katoliccy hierarchowie. Gdy w Indiach powstał spór o prawo karzące 10-letnim więzieniem za trwanie w jednopłciowych związkach, jednoznacznie wypowiedział się kard. Oswald Gracias. "Jako chrześcijanie wyrażamy pełen szacunek dla homoseksualistów. Kościół katolicki jest przeciwny uznawaniu małżeństw homoseksualnych, ale naucza, że homoseksualiści mają tę samą godność przynależną każdej ludzkiej istocie i potępia wszelkie formy niesprawiedliwej dyskryminacji" - powiedział hierarcha, który dziś jest członkiem Rady Kardynałów, czyli tak zwanej grupy G8. Dodał jeszcze, że Kościół jest przeciwny kryminalizacji osób homoseksualnych, ponieważ "nigdy nie uznawaliśmy gejów za kryminalistów"." Info za Deon.pl
anonim2014.02.27 12:45
"Kto będzie następny? Mańkuci, łysi" Myślę, że w Ugandzie następni będą biali.
anonim2014.02.27 13:18
@krzysiekk - "brak podstawowej infrastruktury gospodarczej, np. elektrowni (dostępu do prądu nie ma 90% mieszkańców), dróg czy nawet źródeł czystej wody" To cytat z Wikipedii. Coś cieniutki ten "wkład finansowy". Nie łudźmy się, Zachód nie interesuje się rozwojem gospodarczym u siebie, to tym bardziej nic go nie obchodzi ten w Ugandzie. W obu przypadkach skupia się na wprowadzaniu rewolucji obyczajowej na już właściwie całym świecie.
anonim2014.02.27 13:33
Czytając artykuł myślę: Czy ten świat rzeczywiście nie potracił rozumy?
anonim2014.02.27 13:38
@Grund, to nie tak było! To nie rząd Ugandy wymyśli wśród trudności temat zastępczy, bo homoseksualizm tam był dawno zakazany, nawet karą śmierci, jeszcze przez władze kolonialne, tylko ogromne naciski homoseksualistów z zewnątrz spowodowały podjęcie prac legislacyjnych, które dały jednak ponowny zakaz, choć bez kary śmierci! Warto czytać, a nie uprawiać tu propagandy!.
anonim2014.02.27 14:14
Atimeres: Jakbyś przeczytał mój wpis ze zrozumieniem, to pojąłbyś, że chodzi mi o to, że eksponowanie wątku homoseksualnego jako problemu jest niedorzeczne, kiedy ten kraj ma o wiele więcej o wiele bardziej palących problemów. Jeśli homoseksualizm w ogóle jest jakimś problemem, to trzeciorzędnym, czwartorzędnym... Oni mają na prawde realne problemu a zajmują się bzdurami!
anonim2014.02.27 15:56
@Grund "Myślę, że w Ugandzie następni będą biali." akurat to miałoby uzasadnienie,takiego gówna jak narobił biały w Afryce,to długo nikt nie narobi
anonim2014.02.27 16:44
Darcheville: Akurat z tym się zgadzam w 100%. Od dawna postuluje, że biali powinni zostawić Afryke w spokoju.
anonim2014.02.27 17:04
a
anonim2014.02.27 17:06
Kurde, (prawie) sami odbyciarze na tej F! Jakiś śmierdzący desant czy co?! Ciekawe co za kloaka ich tutaj przysłała?!
anonim2014.02.27 18:17
no akurat te trzy państwa spedaliły się najbardziej
anonim2014.02.27 19:07
krzysiekk; kolejny kretyn na portalu? ilu jeszcze was mają w zapasie "popieprzeni" a że język nie taki, skoro do was inny nie dociera, to po co się starać?
anonim2014.02.27 20:25
GenesisX; głupawy jest twój sposób myślenia, albo raczej wypowiadania sie
anonim2014.02.27 20:38
No i wspaniale! Uganda ma szanse wyrwać się z uzależnienia od "pomocy" zachodu. Warto wiedzieć, że taka np. Botswana ma w konstytucji wpisane, że nie będzie brała żadnej "pomocy" i świetnie sobie radzi. Każdy pretekst jest dobry, żeby przestać "brać".
anonim2014.02.27 21:22
O Afrykę pytają się Chiny i Japonia! One mniej są upolitycznione i nie narzucają ideologii homoseksualnej. Zachód może jej w końcu tylko gwizdnąć, tylko o tym, w swojej zarozumiałości, nie wie!
anonim2014.02.27 21:28
@Grund, napisałeś: "chodzi mi o to, że eksponowanie wątku homoseksualnego jako problemu jest niedorzeczne, kiedy ten kraj ma o wiele więcej o wiele bardziej palących problemów. Jeśli homoseksualizm w ogóle jest jakimś problemem, to trzeciorzędnym, czwartorzędnym... Oni mają na prawde realne problemu a zajmują się bzdurami!" -- Tak, jest to mało ważny problem dla kraju, ale niestety nie dla agentur zachodnich, które ingerują i gotowe są rozniecić tam trzecią wojne światową w obronę "uciśnionych biedaków homoseksualnych"
anonim2014.02.28 7:20
Genesis: "Grund - A co pieniędzmi białych? Rozumiem nie dawać, bo wszystko co od białych to be?" To dobre pytanie. Jeśli Zachód daje pieniądze to i wymaga. Więc lepiej nie brać. Zwłaszcza, ze peiniądze Zachodu nikomu tam nie pomagają, napełniają jedynie portfele wtażków. Paradoks jest taki, że ten władca Ugandy, który wprowadził teraz to prawo, nieźle się obłowił na zachodnich pieniądzach. Jak niemal każdy inny afrykański watażka...
anonim2014.02.28 7:23
Atimeres: "-- Tak, jest to mało ważny problem dla kraju, ale niestety nie dla agentur zachodnich, które ingerują i gotowe są rozniecić tam trzecią wojne światową w obronę "uciśnionych biedaków homoseksualnych"" Tak, to prawda. Zadziwiające, że zarówno rząd Ugandy, jak i państwa Zachodu, jak i Fronda, zajmują się homoseksualizmem, a nie pomocą biednym w Afryce, umierającym na malarie, umierającym z głodu i biedy. To oznaka, że świat zwariował. Zwariował świat Ugandy, zwariował świat Zachodu, zwariowała Fronda... ... Ważny homoseksualizm i gender, a głód, ubóstwo i śmierć nikogo nie obchodzą. Bo gender i homoseksualizm to świetny temat zastępczy, można nim przykryć problemy z jakimi rząd nie może sobie poradzić, tak w Ugandzie jak i w Polsce.
anonim2014.02.28 9:14
@Grund "Tak, to prawda. Zadziwiające, że zarówno rząd Ugandy, jak i państwa Zachodu, jak i Fronda, zajmują się homoseksualizmem, a nie pomocą biednym w Afryce, umierającym na malarie, umierającym z głodu i biedy." Walka z malaria, glod i bieda wymaga ogromnych nakladow finansowych. Walka z dyskryminacja nic nie kosztuje. A skoro nic nie kosztuje to dlaczego nie probowac, skoro zwykle slowa i apele do wladz moga tak duzo zmienic w zyciu dyskryminowanych osob?
anonim2014.02.28 9:16
czyżby euronorwegom, euroduńczykom, euroholendrom tak podobają się afrougańczycy, że stawiają szlaban na pomoc za męskie dz.....ki?
anonim2014.02.28 9:18
No, tak, rzeczywiście! Zważywszy, że Uganda boryka się plagą AIDS, to homoseksualizm jest tematem zastępczym. Oczywiście! Przecież jedno z drugim nie ma nic wspólnego! AIDS roznoszą tylko małpy.
anonim2014.02.28 15:48
Credo: Głupoty piszesz. Gdyby chciał walczyć z AIDS to wprowadziłby np. nakaz monogamii, albo zakaz stosunków pozamałżeńskich. Mu o AIDS w ogóle nie chodzi.