22.04.18, 10:57zdj. screen TVP Info

ŻENADA!!!Żona Gawłowskiego: Mój wspaniały mąż jest krzywdzony przez władzę!!!

Polityk Platformy Obywatelskiej, do niedawna sekretarz generalny tej partii i były wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski od tygodnia przebywa w areszcie. Sąd przychylił się do decyzji prokuratury, która postawiła posłowi pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne. 

Do całej sytuacji, w emocjonalnym wpisie na Twitterze, odniosła się żona Gawłowskiego. Renata Gawłowska przedstawia męża jako "ofiarę" obecnej władzy, polityka doświadczającego represji tylko dlatego, że jest parlamentarzystą opozycji. Do wpisu małżonka aresztowanego tydzień temu posła PO dołączyła zdjęcie. Na fotografii Stanisław Gawłowski bawi się z wnukiem. 

"Mój wspaniały mąż @StGawlowski . Mądry, dobry człowiek. Tak niedawno bawił się beztrosko z wnukiem, a dzisiaj jest krzywdzony przez władzę we własnym kraju. Tylko dlatego, że jest opozycyjnym posłem."-napisała Gawłowska na Twitterze. 

Komentarze są bardzo różne- od wyrazów wsparcia po... bardziej racjonalne niż emocjonalne wypowiedzi. Część internautów zwraca uwagę, że polityk został aresztowany nie dlatego, że należy do największej obecnie partii opozycyjnej w polskim parlamencie, czyli Platformy Obywatelskiej, ale dlatego, że prokuratura postawiła mu pięć zarzutów, a sąd (jeszcze "niezawisły" czy już "pisowski"?) przychylił się do jej decyzji. 

"Musimy wierzyć, że sprawiedliwość weźmie górę i że w Szczecinie są uczciwi sędziowie. Trzymamy kciuki za pozytywne wyjaśnienie sprawy"- pisze jeden z internautów. 

Inny dodaje: 

"Pani Renato współczuję Pani z całego serca. Pani i rodzina jesteście największymi ofiarami tej sytuacji. Jako żona ma Pani dostęp do ucha męża, ja szary obywatel nie. Niech mu Pani przekaże od takich szarych, zwykłych obywateli, by nigdy więcej nie popełnił grzechu zaniedbania". Na te słowa żona polityka PO żali się, że nie ma możliwości spotkania z mężem. 

 "Prawdopodobnie zalicza się Pani do tego rodzaju żon, które nie wnikają skąd mężowie mają dużo pieniędzy i bezrefleksyjnie z tego korzystają. A później wielkie niedowierzanie😱 Nie trzeba być złym mężem czy dziadkiem żeby być skorumpowanym i pazernym"- pisze inna użytkowniczka Twittera.

"Pani raczy żartować.HGW do dziś jest prezydentem Warszawy. Neuman   daje popisy arogancji.Syn Tuska wprost ,że to lipa.Itd ,itd .Wstydu nie macie"-napisała kolejna internautka.

yenn/Twitter, Fronda.pl