11.08.13, 18:30Krzysztof Ziemiec (fot. archiwum Fronda.pl)

Ziemiec: Umiesz liczyć? Licz na siebie. I na swoje dzieci

Prezenter "Wiadomości" odnosi się w felietonie dla weekendowego wydania "Rz" do faktu wstrzymania przyjmowania pacjentów w kilku polskich szpitalach. "Zawsze było prawdziwe powiedzenie, że aby chorować, trzeba mieć końskie zdrowie. No, ale nigdy chyba jeszcze nie było tak, by dla wszystkich, którzy obawiają się, że będą potrzebowali leczenia w szpitalu, wiceminister zdrowia miał jedną krótką żołnierską radę" - ocenia Ziemiec, cytując słowa Sławomira Neumanna: „niech przestaną palić, zaczną zdrowiej się odżywiać, biegać... Będzie mniej chorych. Niech nie patrzą na to, że to korzyści dla systemu, tylko dla samego siebie". 

"Ci, którzy potrafią liczyć, wiedzą, że najlepiej jak najszybciej zacząć liczyć na siebie i ewentualnie na swoje dzieci. I na wsparcie z ich strony za kilkadziesiąt lat. Na ZUS można się już dziś „obrazić" - komentuje Ziemiec. 

MBW/Rp.pl 

Komentarze

anonim2013.08.11 18:54
:) NO tak
anonim2013.08.11 19:05
Czy to nie egoistyczne-sprowadzać dzieci na świat tylko z tą myślą,że mają nas one kiedyś utrzymywać? ................................... Nie kasować
anonim2013.08.11 19:27
blogfiles - moi rodzice sa jeszcze dzieki Bogu zdrowi i samodzielni, ale w zyciu nie wyobrazam sobie by spedzili starosc w hospicjum, ja bede sie opiekowal swoimi rodzicami, ja albo moja siostra.
anonim2013.08.11 19:32
Nie chcę mieć dzieci, żeby być na starość dla nich ciężarem. Chcę mieć dzieci, aby obdarzyć ich miłością i aby one potrafiły obdarzyć swoje dzieci miłością, bo dzięki miłości człowiek jest szczęśliwy. Zresztą nie wiem czy dożyję starości, co będę martwił się na zapas?
anonim2013.08.11 19:52
Neumann to żyd które pali 3 paczki papierosów dziennie!
anonim2013.08.11 19:58
a jak Korwin to mówił od 30 lat to pukaliście się w czoła szanowni rodacy Niestety, reguł ekonomi nie da się oszukać i zaczarować bajerami polityków
anonim2013.08.11 20:51
Obrazic się na ZUS? No, spróbowałbym, zaraz miałbym komornika na głowie...
anonim2013.08.11 20:56
Ja wolałbym popełnić samobójstwo niz byc dla kogoś ciężarem. Trudno, Bóg zabronił samobójstwa. W takim razie będzie trochę trudniej, ale i tak skończy się 2 m. pod powierzchnią piachu. A z siostrą Winnetou się zgadzam w 100% - płodzenie dzieci jako "polisy ubezpieczeniowej" to skrajny egoizm. Dzieci ma się z miłości a nie z wyrachowania. I nadal podtrzymuję - lepiej się nie żenić. Tak powiedział Pan Jezus. A skoro On tak powiedział, to tak jest.
anonim2013.08.11 22:59
Leaf Korwin to mieszanka liberalizmu z totalitaryzmem,szalenie niebezpieczna .Ileż to nieszczęść takie mieszanki juz przysporzyły Jeżeli społeczeństwo jest zamożne ,państwo kontroluje rodzimą walutę,ubezpieczanie odbiurokratyzowane badż zreformowane w nowoczesny system,dzietność na odpowiednim poziomie to nie trzeba się ani dziś ani potem obrażać na żadne instytucje publiczne Aby to osiągnąć muszą państwem zarządzać Polacy,ludzie utożsamiający się ze wszystkim co polskie ,i z Piłsudskim i z Dmowskim i z Paderewskim,w żadnym wypadku nie mogą rządzić liberalowie,ci nie mają ojczyzny
anonim2013.08.12 5:22
Wiadomo że jak masz miękkie serce inna część ciała musi być stalowa, tak oto myśląc o swojej przyszłości w wieku 67 lat wymyśliłem jak by tu przejść na emeryturę otóż plan zasadniczo jest prosty(wiadomo rzeczy genialne robi się prosto byle nie prostacko) w wieku 67 lat przepiszę wszystko na żonę i zrobię rozdzielność majątkową a swoją laseczką nastukam jakiemuś policjantowi pierwszemu lepszemu żeby nie było że mam jakieś uprzedzenia, nie pamiętam jaki to paragraf ale zapewni mi jakieś 8 lat wakacji na koszt państwa(żeby nie było że pijawka społeczna ze mnie ja tylko odbieram to co państwo zabierało mi przez kilkadziesiąt lat), wikt opierunek telewizja spacerniak, na wczasach napiszę kilka pozwów winterman vs. państwo polskie do ETS za zbyt małe wygody, po odbyciu połowy kary dostanę zwolnienie za dobre sprawowanie, po tym powtórzę całą operację a za recydywę dostanę 10 premii beż możliwości zwolnienia i znów zabiorę się za pisanie pozwów, w taki oto sposób uda mi się zapewnić względny byt mojej rodzinie.
anonim2013.08.12 6:09
Blogfiles to ja ci wytłaczę Toje oszczędności na koncie bankpwym lub twoje składki emerytalne to wirtualny pieniądz - zwykła liczba dajmy że 200 tys. Jak przejdziesz na emeryturę będziesz mógł je konsumować ale ... Dostaniesz te 200 tys. tylko wtedy gdy fizycznie będą dostępne tzn. gdy kolejne pokolenie je wypracuje. Jeśli demografia będzie spadać to twoje oszczędności zostaną proporcjonalnie okrojone np. przez 80% podatku. I wtedy dostaniesz 40 tys. Ale nie od razu tylko ratami. To wyliczenie jest szacunkowe i nie uwzględnia gigantycznego długu wewnętrznego. Jeśli ten się dalej będzie powiększał w tempie PO to możesz otrzymać tylko 5% tj 10 tys. Wtedy w ratach dostaniesz po kilkaset zł miesięcznie. Teraz rozumiesz że dzieci to nie tylko radość ale i ekonomia? Już dziś rodzicom rodzin wielodzietnych należałoby rozdawać medale, a przynajmniej ułatwiać im życie bo inwestują we wszystkich ( nawet społecznie nieprzydatnych bezdzietnych).
anonim2013.08.12 7:15
@blogfiles Moi rodzice opiekują się moją babcią, ma 90 lat i wymaga codziennej opieki hospicyjnej. Nikt nigdy nie pomyślał o oddaniu babci do jakiegoś domu spokojnej starości. Ja tak samo będę opiekował się moimi rodzicami jeśli zajdzie taka potrzeba. Tak wiec już znalazł się ktoś kto "sprawuje opiekę nad swoimi schorowanymi, niedołężnymi rodzicami" A wiem, że takich przykładów są tysiące.
anonim2013.08.12 7:57
Obrazić to ja się mogę na koleżankę z piaskownicy,za to że nie oddaje foremek ,które pożyczyła ode mnie a do zus`u to jestem przypisana jak chłop pańszczyżniany.Nota bene zabiera 50% a nie jak kiedyś feudał 10%
anonim2013.08.12 9:07
Za kilkanaście lat ZUS już nie będzie istniał (zbankrutuje). Tak więc odkładanie na emeryturę w ZUS-ie mija się z celem