30.10.14, 21:02Roman Polański (fot. YouTube)

Ziobro: ohydne przestępstwo pedofilskie

Słowa te padły w programie „Tak jest”. Z kolei prawnik, Piotr Schramm uznał, że może być tak, iż „gdyby chodziło o innego obywatela, to postępowanie byłoby nieco inne”. Dodał, że bardzo podobna sytuacja do obecnej miała miejsce także w Szwajcarii w 2010 roku. Szwajcarzy aresztowali wówczas Polańskiego, ale potem zamienili na areszt domowy.Mimo tego, że w tamtejszym kantonie to była dopiero taka projektowana, nowa formuła zatrzymywania” – wyjaśnił Schramm. Wreszcie odmówiono zgody na ekstradycję, choć, jak sądzi Schramm, nie było formalnych przesłanek do takiej odmowy.

„Mamy tu do czynienia z ohydnym przestępstwem pedofilskim i nie powinno mieć znaczenia, kto się go dopuścił. Dopuszczenie się obcowania seksualnego w stosunku do osoby małoletniej, poniżej lat 15 jest przestępstwem nagannym i nie widzę żadnego powodu, by stosować podwójne standardy z uwagi na to, kogo rzecz dotyczy” – stwierdził z kolei Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem standardem w podobnym przypadku jest postępowanie związane z przewidzianą w Polsce procedurą. A ta polega na „zatrzymaniu, celem rozstrzygnięcia później przez sąd”.

„Przy takiej sprawie, biorąc pod uwagę mobilność, możliwość przemieszczania się, fakt, że przez długie lata pan Polański uchylał się od odpowiedzialności, uciekał skutecznie przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, to przemawia za tym, aby ten środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosować” – uznał Ziobro.

bjad/tvn24.pl

Komentarze

anonim2014.10.30 21:23
A no tak Polański wykonał czyn pedofilny i nie jest pedofilem więc ściganie go zdaniem liberałów i lewaków jest bezzasadne gdyż czyn pedofilny to zupełnie coś innego i dziecko po takim czynie pedofilnym jest zadowolone.
anonim2014.10.30 21:38
krzysiek zboczeńcu nie ma rozróżniania na pozytywną i negatywną pedofilię jeśli seksualne 13 letnie dziecko wykorzystujesz popełniasz przestępstwo i za taki coś powinieneś zostać zamknięty. Wy homoseksualiści pałacie niezdrową ciągotą do dzieci najpierw obniżacie znaczenie czynu na kategorię łagodniejszej pedofilii powyżej lat 10 następnie domagacie się prawnego zezwolenia na kopulowanie z osobami przekraczającymi 10 lat.
anonim2014.10.30 21:40
bez wątpienia homoseksualiści to degeneraci jak można twierdzić że 13 letnie dzieci zgwałcone przez Polańskiego nie jest pod żadnym pozorem na podstawie definicji pedofilią tylko chory osobnik jest wstanie coś tak okropnego sformułować.
anonim2014.10.30 21:55
krzysiek uznajesz że pedofilia w przypadku degenerata wykorzystującego 13 letnie dziecko nie zachodzi opierając sie na mylnej definicji zamiast na rozumie. masz umysł uszkodzone jako homoseksualista w pewnym momencie sam możesz pragnąc skosztować seksu z dzieckiem.
anonim2014.10.30 21:55
[email protected] Krzewiciel degeneracji
anonim2014.10.30 22:23
krzysiek zauważ degeneracie że definicja podaje że homoseksualizm to zwykła preferencja seksualna zupełnie naturalna a jak wiemy dzięki rzetelnej nauce i obserwacjom homoseksualizm jest zboczeniem. Mi zupełnie nic nie dolega daremne są twoje zarzuty które w przypływie złości sporządzasz to oznak że prawda na wasz temat ci przeszkadza. Ja osobiście jako człowiek cię szanuję ale nie mogą pozwolić aby twa przypadłość niebezpieczna dla dzieci i pozostałych była wdrażana tym bardziej kiedy ty sam nad sobą nie panujesz i stanowisz zagrożenie dla normalnych ludzi.
anonim2014.10.30 22:37
[email protected] "dużo"? do degeneracji dodałbym patologię i degręgoladę.
anonim2014.10.30 22:41
krzysiek jesteś bezczelny naukę kwestionujesz ale tacy właśnie jesteście zakłamani, homoseksualizm to psychiczna przypadłość i ja mam obowiązek prawdziwe informację o waszej dolegliwości prezentować.
anonim2014.10.31 0:59
Agnieszka_Nowak napisała: "Przedawniło mu się. Tak samo jak przedawniło się księdzu Andrzejowi D. ze Szczecina." Ks. Andrzej został ohydnie pomówiony przez małoletnich zbirów, których usunął z prowadzonego przez siebie ośrodka dla trudnej młodzieży. Tego księdza media około GW zwyczajnie zniszczyły. Tak, że nie pleć głupot - ta sprawa jest mi akurat doskonale znana.
anonim2014.10.31 8:14
@Bagnasco - większość księży jest całkiem normalna. Druga sprawa to uwaga do wszystkich komentujących: obchodzenie się z tego typu ludźmi jak z jajkiem, doszukiwanie się jakichś okoliczności łagodzących (każdy w młodości popełnia błędy; dziewczynka była nadzwyczaj dojrzała itp.) jest po prostu żałosne. Najlepszą ocenę problemu wydaliby współwięźniowie, gdyby Polańskiego osadzono we wspólnej celi. Wtedy by się okazało, jak widzą to osoby nie bawiące się w politpoprawność, czy fałszywie rozumiane chrześcijańskie miłosierdzie. Oczywiście nie mam tu na myśli przeczyszczenia mu komina, ale inne "atrakcje", które mogłyby go spotkać.
anonim2014.10.31 9:11
Wydaje mi się po wpisach , że ten majestic to krypto pedofil...
anonim2014.10.31 11:24
i prawidłowo, amerykanie świstek przyślą i cały kraj na baczność ma stać, g*wno na patyku obiecają a głupim ma być radość. Oni nam nie ułatwiają to dlaczego my mamy
anonim2014.10.31 12:22
Ten satyr zgwałcił małoletnią,nie pochodził z kultury arabskiej,pochodził z Polski,w naszym kręgu kulturowym to pedofil.Każdy kto go broni,tłumaczy czy usprawiedliwia niech pomyśli o swojej 14-letnie córce.Zajawka o tym że porozumiał się z ofiarą jest refrenem w narracji: kto bogatemu zabroni.Do więżnia z nim.Ciupasem(znaczy szybko)