15.10.19, 11:50Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Ziobro wicepremierem? Media o zmianach w rządzie

Deklaracje czołowych polityków PiS, że premier Mateusz Morawiecki dalej będzie sprawował ten urząd nie oznaczają, że rząd zostanie w niezmienionym składzie. "Fakt" sugeruje, że dojdzie do rekonstrukcji, a minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro mże zażądać teki wicepremiera. 

Według gazety, z uwagi na powiększenie liczby miejsc w Sejmie przez Solidarną Polskę i Porozumienie (odpowiednio: 17 i 18 posłów) koalicjanci w ramach Zjednoczonej Prawicy mogą stawiać Jarosławowi Kaczyńskiemu warunki. 

"Ziobro i Gowin mogą czuć się zwycięzcami. Będą rozgrywającymi, gdy rozpoczną się targi dot. kształtu przyszłego rządu. Bo bez poparcia posłów posłów obu formacji, PiS nie będzie w stanie utworzyć gabinetu"-pisze "Fakt". Według informacji gazety, może dojść również do zmian w niektórych resortach. Rekonstrukcja objęłaby, jak podaje tabloid, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego czy szefa dyplomacji, Jacka Czaputowicza. 

Fakt24 informuje też, że PiS rozważa przywrócenie Ministerstwa Skarbu Państwa, którym mógłby pokierować Daniel Obajtek, obecnie prezes koncernu PKN Orlen. 

Na pytanie, czy minister Zbigniew Ziobro zostanie wicepremierem, odpowiedział "Faktowi" rzecznik rządu, Piotr Mueller. Polityk stwierdził, że "niedługo" będzie to rozstrzygane przez PiS. 

yenn/Fakt24, Fronda.pl

Komentarze

Contral2019.10.15 12:47
A po co komu Ministerstwo Skarbu Państwa? Przecież nie będą niczego prywatyzować, bo nie ma czego. Jak ktoś myśli o prywatyzacji czegokolwiek, to żyje w latach 90-tych ubiegłego wieku.
CzłonekZBurdeluZastąpiCzłowiekaZMarmuru2019.10.15 12:11
Niech PiSocjalistycznym burdelem kieruje sutener Banaś. Ośmieszonej, zmarginalizowanej i zwasalizowanej Polsce to już nie może zaszkodzić.
Pilne! Mamy to!2019.10.15 12:09
....no i jeszcze wzmocnienie frakcji Ziobry. Buldogi zaczną się dużo intensywniej kąsać pod dywanem.