29.10.19, 17:49Zdj. Prawo i Sprawiedliwość, Flickr, CC BY SA 2.0

Ziobro wicepremierem? Rzecznik rządu wyjaśnia

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Sejmu, a tym samym zyskało mandat do utworzenia rządu, nie ustają medialne spekulacje na temat "targów" w obozie władzy nad kolejnymi stanowiskami, tekami i funkcjami. 

Według dziennikarzy, wraz z wprowadzeniem do Sejmu większej liczby posłów niż w poprzedniej kadencji, swoje żądania zwiększyły Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina. Czy Zbigniew Ziobro w nowym rządzie dołączy do grona wicepremierów i czy utrzyma tekę ministra sprawiedliwości?

O przyszłość Ziobry pytany był rzecznik rządu, Piotr Mueller. Według medialnych doniesień szef resortu sprawiedliwości miał wręcz kategorycznie domagać się funkcji wicepremiera. 

"Nie aspirował o nią. Nie ma na stole takiej oferty. Nie będzie wicepremierem"-Ujawnił Mueller w programie "Super Expressu", "Express Biedrzyckiej". Jednocześnie polityk podkreślił, że Zbigniew Ziobro, tak jak dotychczas, będzie ministrem sprawiedliwości. 

Rzecznik rządu ujawnił ponadto, że trwają prace nad składem nowego gabinetu i są już na etapie końcowym. 

"Ale pamiętajmy, że rząd to nie tylko ministrowie, ale także wiceministrowie, więc trzeba na to patrzeć kompleksowo"-tłumaczył polityk.

yenn/SE.pl, Fronda.pl

Komentarze

repeta 2019.10.30 0:52
Ziobro Premierem a Morawiecki Prezydentem.
gumowa kaczka2019.10.30 5:44
I co to ma być Mazurska Noc Kabaretowa?
Lech Keller-Krawczyk menda żyd pedofil2019.10.29 20:07
Był "dzielnicowy" z radziecką muchą. Mucha smrodu nie wytrzymała. Był "PolishPatriot", "Poliamorysta", byl "Słowianin", "Sarmata" ... Jest 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 - 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 (jak długo?) - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈 - 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 (co za żart? żyd-pedał "oficer"), 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚 ... i dziesiątki innych "symbolicznych" pseudonimów. 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd-"genetyk słowianszczyzny" 𝐧𝐢𝐤𝐭 (tu ma racje) żyje w tzw. lala land. Jest tak przewidywalny jak spłuczka u mnie domu, jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
Polak2019.10.29 19:59
Żydowsko-hitlerowskie antypolskie szczujnie propagandowe jak zwykle kłamią i nakręcają atmosferę. Przecież wg nich w Zjednoczonej Prawicy w walce o teki rządowe jest już kilkunastu trupów i setki rannych?
anonim2019.10.29 19:19
dzwoń do Banasia
anonim2019.10.29 19:11
W walce o koryto spotkają się Zero-dyktafon-ziobro, Pinokio-morawiecki oraz facet co klaskał ale się nie cieszył czyli: gowin! Pojedynek odbędzie się w budyniu malinowym na stadionie do rodeo!
orgi2019.10.29 19:23
a karlsson zrobi sobie laskę przed vickiem warsiawki .....
442019.10.30 0:40
zero jest gorsze i bardzo msciwe ,rozbuduwuje swoja frakcje , zaczyna mi to przypominac okres poprzezajacy stan wojenny , Gen Jaruzelski tez coraz wiecej fukcji mial swoich rekach , zero ma juz powiazania z roznymi ludzmi ktorzy maja dostep do ciemnych sil
Otto2019.10.29 19:03
Walczymy o Polskę nadziei, bez komuchów, kłamców i złodziei ! Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce ! Kto z PIS-em wojuje od PIS-u ginie !!!
442019.10.30 0:35
dla was sie uszykuje wariant talibski , rozwiazanie docelowe ,skuteczne .
Bizon2019.10.29 19:02
Tak, Ziobro powinien zostać w-ce premierem, bo ma niesamowicie trudne i ważne zadanie doprowadzić do końca reformę sądownictwa ! Do tego musi mieć silny mandat i silną pozycję . Jeszcze nie rozpoczęto reformy a Komisja z (jeszcze) Tuskiem na czele pozywają Polskę do TSUE - to niebywałe ! jednak jak powiedział Kaczyński, reformę przeprowadzimy bez względu na UE !!!
442019.10.30 0:33
dni zlotoustego sa policzone zlosliwa msciwa me.. wygryzie zlotoustego z tego siedziska