03.06.15, 17:51

Zmiana płci bez operacji

Przepisy mogą wejść w życie już w styczniu 2016 r. - podaje „Rzeczpospolita”. Pracę nad projektem „o uzgodnieniu płci” 27 maja zakończyła bez rozgłosu sejmowa podkomisja. Zgodnie z nim płeć będzie mogła „skorygować” osoba pełnoletnia i niepozostająca w związku małżeńskim. Operacja cz terapia hormonalna nie będzie wymagana. Wystarczą oświadczenia dwóch lekarzy, lub lekarza i psychologa specjalizujących się w seksuologii. Akt urodzenia zostanie wydany na nowo. Jak podkreśla Anna Grodzka, dzięki temu uniknie się dyskryminacji.

- Doprowadzimy do sytuacji, w której partner, a nawet małżonek osoby transseksualnej może się nigdy nie dowiedzieć, że zmieniła ona płeć. Projekt stanowi próbę ideologizacji społeczeństwa – ostrzega z kolei poseł PiS Andrzej Jaworski.

Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy umożliwi nadawanie transseksualnym dzieciom imion niewskazujących na płeć. Projekt cieszy się poparciem Platformy i rządu Ewy Kopacz. Spraw o korektę płci jest w naszym kraju około 40 rocznie.

KJ/Wpolityce.pl

Komentarze

anonim2015.06.3 18:48
Spoko. Cofniemy
anonim2015.06.3 19:07
Ja czuję się Napoleonem, a jestem na razie kobietą. Czy mogę liczyć na zrozumienie rządu i nie dyskryminowanie moich przekonań przez administrację?
anonim2015.06.3 19:28
"Spraw o korektę płci jest w naszym kraju około 40 rocznie." W ten sposób POzyskano na jesień 40 głosów dla PO.
anonim2015.06.3 19:29
"Doprowadzimy do sytuacji, w której partner, a nawet małżonek osoby transseksualnej może się nigdy nie dowiedzieć, że zmieniła ona płeć. " Czegoś tu nie rozumiem. No chyba, że mówimy o "białym" małżeństwie i partnerstwie biznesowym?
anonim2015.06.3 19:29
A uzgodnić, przepraszam, z czym? I jeszcze ten nowy akt urodzenia"....? Czy "przepoczwarzenia" ? To musi coś przyjść...
anonim2015.06.3 19:31
"Operacja cz terapia hormonalna nie będzie wymagana" A wiecie - to nawet nie jest takie głupie. I zdrowiej, i będzie można łatwiej wrócić do wersji prawdziwej.
anonim2015.06.3 19:32
,,A wiecie - to nawet nie jest takie głupie. I zdrowiej, i będzie można łatwiej wrócić do wersji prawdziwej." Ta oszczędzi się tym biedakom okaleczania własnych ciał.
anonim2015.06.3 19:35
@Sebinus Dokładnie. Ja to bym nawet optowała za ZAKAZEM operacji i kuracji hormonalnej. Jak już muszą się (i innych) oszukiwać, to przynajmniej bez rujnacji swojego zdrowia.
anonim2015.06.3 19:48
Sebinus, Teofila + I też jest chyba jakaś szansa, chociaż dla niektórych, pacjentów szpitali psychiatrycznych, że zaczną ich wreszcie traktować normalnie.
anonim2015.06.3 19:59
Już od dawna wiadomo, ze PO to partia bezideowa, chodząca na postronku różnych lobby i poprawności politycznej.
anonim2015.06.3 20:02
w pewnym sensie był taki przypadek... dawno temu jeden francuski dyplomata został uwikłany przez chińskiego szpiega. Ten naściemniał mu że jest kobietą, uwiódł, wmówił dziecko które jakoby urodził(a?). Sprawa się rypła gdy francuska bezpieka zainteresowała się tym kobietonem i wzięła go na męki. Dyplomata został uwięziony i popełnił samobójstwo. Chyba ze wstydu?
anonim2015.06.3 20:10
Jak LGBT wygrało w Irlandii BARDZO WAŻNY TEKST: http://konserwatyzm.pl/artykul/12993/jak-lgbt-wygralo-w-irlandii każdy komu droga jest wolność od gendera musi to przeczytać / zapisać na zaś / zapamiętać
anonim2015.06.3 20:41
Rozumiem, że jak kiedyś w naszym kraju elektorat w referendum zadecyduje, że nagle prawomocny staje się lewomocnym to tak będzie i basta ???
anonim2015.06.3 21:04
@Prawomocny Nemo judex in causa sua Jako "kochajacy inaczej" jesteś stroną w sprawie, zatem Twoje wywody sa do kitu. Juz Ci tłumaczyłem, ze nie ma żadnej analogii, nawet dalekiej, między małżeństwem między kobietą i mężczyzną i związkiem osób tej samej płci, których nigdy nie można zrównać z małżeństwem, ani nazwać małżeństwem. Te wszystkie "redefinicje" mają tyle wspólnego z prawdą jak przeforsowanie w UE przez chodowców ślimaków , że winniczek jest rybą (śródlądową). Chodziło o dopłaty. Tłumaczyłem Ci, ze związek homoseksualny jest zaprzeczeniem wszystkich czterech istotnych elementów małżeństwa czyli podporządkownia płciowości miłości, na sposób komplementarny, w małżeństwie, czyli związku mężczyzny i kobiety, z otwartością na prokreację. Jak pasterz krowie, tłumaczyłem Ci, że to jest tak jak ze śrubą i nakrętką Twórca zaprojektował je na sposób komplemenatarny tzn.śruba i nakrętka stanowią jedność, łącząc się z sobą . Uzupełniają się. I nie próbuj mnie przekonywaś jakimiś "jedynymi amerykański badaniami", które uzasadniaja jedna patologię drugą patologią, co logicznie może się nawet zgadzać...;-) I radze Ci, zacznij czytać coś pozytywnego na temat płciowości, jeśli "luby" naturalnie pozwoli...bo Ty człowieku nie masz żadnego zdrowego punktu odniesienia. a ty ciagle 'spawasz' wbrew woli konstruktora dwie nakretki czy dwie śruby...
anonim2015.06.3 21:31
@Zerro Dzięki za namiary. Przeczytałem Ja jestem starszym człowiekiem, z doświadczeniem, więc niczemu sie już nie dziwię. Zastanawian się już od lat czy nie pora zmienić definicję człowieka z "homo sapiens" na "medialny świrek pospolity". Pomijam oczywiście wypadki sterroryzowania...
anonim2015.06.3 21:44
@prawomocny Proszę o więcej wpisów! :-) Was, żeby skompromitować, nie trzeba wcale atakować. Wystarczy, że pozwoli się wam mówić...;-) Zawsze mówiłem studentom o niesłychanej wartości studiów porównawczych...
anonim2015.06.3 22:12
Prawomocny. Pisząc o "twórcy" mam na myśli naturę. Jako dla ateisty zniżyłem sie w dyskusji do Twego poziomu schodząc na płaszyznę wyłącznie naturalną. Nie mieszaj zatem do sprawy religii. Ale widzę, że Ty nie jestes nawet na poziomie natury. Natomiast na płaszczyżnie Twojego anarchicznego egoizmu nie jestem w stanie prowdzić żadnej rzeczowej dyskusji. Jeśli środowisko Lgbt wysyła na portal katolicki taką cieniznę intelektualną jak Ty to tylko współczuć... Czy jesteś tu "spontaneamente?" Radze Ci zakończ misję bo nabawisz się tu takich nerwic , ze "luby" Cię porzuci. A trzyma was przeciez tylko leasing- bierzem sie w używanie z mozliwościa zwrotu. Czy macie na siebie jakieś "papiery"? Ryzykant z Ciebie... Co to robi z człowieka grzech... to kategoria moralna, nie prawna
anonim2015.06.4 0:38
Kiedy na złych ludzi patrzy się z wysoka to ich zachowanie już tylko budzi politowanie. Rok temu rozmawiałem przypadkowo z pewnym szaleńcem zła, a dziś już go nie ma. Zmarł tragicznie w wieku 34 lat. Bóg jest nad każdym z nas i jest wszechmocny. Bez komentarza i dla tych oszołomów antyludzkich przestroga o nieuchronności śmierci i co po niej ich spotka.
anonim2015.06.4 7:39
Truth... No tak kolejny kochający inaczej z "Sonderkommando" lgbt się odzywa.... Ilu was tu jest? Legion.?.;-) Każda dyskusja musi zakładać pewną płaszczyznę wspólną. Ponieważ Boga nie uznajecie, w dyskusji "zniżyłem się" do poziomu człowieka 'naturalnego', pozostawiając na uboczu argumenty religijne. Okazuje się i ta płaszczyna jest wam obca, jako że i prawa naturalnego też nie uznajecie. Nie uznajecie także prawdy obiektywnej, ani w sensie ontycznym, ani poznawczym , ani w moralnym. Całe to wasze widzenie człowieka jest oparte na fałszu antropologicznym. Więc jak ma być z wami wspólna płaszczyzna dialogu? Egoizm każdego człowieka, który uważa się nie za lektora, tylko kreatora rzeczywistości? I teraz w oparciu o egoizmy mamy się dogadywać i zawierać kompromisy, dotyczące spraw, które żadnej dyskusji, ani procentom nie podlegają? Wchodzicie na portal katolicki pełni agresji, wyzywajac ludzi od homofobów, domagając się uznania roszczeń , które z natury są niemożliwe np. aby związek jednopłciowy uznać za małżeństwo. Wybacz, ale to kopanie sie z koniem, który krzyczy, ze ma prawo być pegazem. A prawda i tak zwycieży, bo ona jest od nikogo niezależna, nie ustala się jej procentowo, nie potrzebuje wiekszości. I jej nie zakrzyczycie... Powtarzam, ponieważ macie wstręt do prawdy, dyskusja z wami to młócenie słomy tam i nazad, z czego żadnego pożytku tylko dusząca kurzawa. Dlatego ciesze się , że przynajmniej doceniasz mój czas . A wiesz, time is money...:-)
anonim2015.06.4 7:40
Wreszcie sensu nabiorą powiedzenia: "baba z jajami" i "facet bez jaj". Gdyby to jeszcze było śmieszne...
anonim2015.06.4 16:21
@prawomocny Nauczanie KK na temat homoseksualizmu znam bardzo dobrze. Wszystkie dokumenty, z którymi się zgadzam w 100 procentach i one też określają mój osobisty stosunek do homoseksualistów. Ale są homoseksualiści, którzy są świadomi swoich słabości, starają się żyć w prawdzie, nie aktualizują swoich skłonności, szukają pomocy. I są fanatycy, którzy żyją w agresywnym fałszu antropologicznym, tak jak Ty i dla tych nie masz już rady. To właśnie wy swoim agresywnym, ofensywnym działaniem, kreujecie niechęć wobec siebie, nawet wśród ludzi obojętnych. Jedynie co można tu zrobić to chociaż trochę umniejszyć wasze szkodnictwo na portalu katolickim wykazując jak to w oparciu o praxis(;) tworzycie "swoją prawdę"- typowi marksiści. A to powinno być odwrotnie. To prawda powinna kształtować praxis:-) Ale Ty prawdy obiektywnej nie uznajesz i tu jest Hund begraben... A o miłości też niewiele wiesz, czym ona jest i jakie ma źródło... Z tego co piszesz wnioskuję, że to sentymentalizm mający źródło w chuci. Więc mamy zupełnie odmienne koncepcje miłości, zupełnie niepodobne. Ale o tym nie będę ci już pisał bo szkoda czasu. Przynajmniej to z mej strony docenił Twój amigo "po fachu". Mój czas. I tym się też różnimy, że ja na żadne portale Lgbt nie wchodzę i nie atakuję was chociaż z waszymi pogladami zupełnie się nie zgadzam. A domyślam się, że od tego co wypisujecie mógłbym dostać skrętu kiszek. Wolność Tomku w swoim domku. Natomiast wy wchodzicie, domagając się odrzucenia przez nas Boga, prawa natury, nauki Kościoła nt. homoseksualizmu i przyjęcia jako jedynego punktu odniesienia w dyskusji waszego egoizmu. Wolne żarty... Więc chyba zamiast z Tobą się wadzić pomodlę się za Ciebie. Może będzie z tego większy pożytek, wszak nasz Mistrz powiedział, że pewnych spraw nie załatwisz inaczej jak postem i modlitwą.... A jak już masz potrzebę "misji" to zarejestruj się na jakimś portalu muzułmańskim i ich przekonuj- bo z nimi nie będzie żartów...
anonim2015.06.4 18:19
@prawomocny "Każdy z wierzących ma swojego Boga" A to mi nowość...To ile tych Bogów jest? Wiesz to są bogowie stworzeni przez człowieka. To taka zemsta człowieka za to, że stworzył go na obraz i podobieństwo swoje. Człowiek mu odpłacił tym samym. Stworzył sobie boga też na swój obraz....;-) Ale to nie jest Bóg Objawienia - Ojciec Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Więc zbieraj pieniążki, zbieraj... Na okup. Ten Twój przyjaciel muzułmański to słaba gwarancja. Młody, to i mało znasz życie... Bo ja z pewnością tych czasów nie dożyję , ale przed Tobą jeszcze wszystko...:-)
anonim2015.06.4 19:59
Wiem, wiem gdzie to wszystko macie... W "anus"- końcówce przewodu pokarmowego- centrum waszego "świata". A jak już się wybierasz z "drugą połówką"...jaka to druga, to taka sama jak Ty... to szukaj noclegów w "gay frendly"- nie ma tego za wiele...;-)
anonim2015.06.5 5:57
@Prawomocny A co ja mam Ci pozwalać? Każdy jest kowalem swego losu. Tylko na tak agresywną, nachalną promocję się nie zgadzam na poświeconym portalu..:-) Bo to, że na portalach lgbt są jacyś z naszej strony, jak piszesz "ewangelizatorzy", to jest i zrozumiałe bo mają wam coś do zaoferowania. W przeciwieństwie niestety do Ciebie, który nie masz nam nic do zaoferowania poza pustka aksjologiczną. Ale uparłeś się, że wszędzie na świecie musi być gejowo no to jesteś i na Frondzie...:-)
anonim2015.06.5 6:55
Prawomocny robi zwyczajnie sztuczny tłum.
anonim2015.06.5 7:20
A co do nazewnictwa, to strusia można nazwać ptakiem latającym. Tylko, że on umie latać (w sensie potocznym) po powierzchni ziemi. Tak samo jest z małżeństwem osób tej samej płci. Zapomnijcie o prawdziwym lataniu.