"Pan premier był bardzo związany ze swoim tatą. Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty będzie wyłączony z kampanii"-powiedział w programie "Tłit" w telewizji WP szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Minister ujawnił również, że pogrzeb Śp. Kornela Morawieckiego, Marszałka Seniora sejmu RP VIII kadencji, legendarnego opozycjonisty czasów PRL i ojca szefa polskiego rządu, będzie miał charakter państwowy. Daty ostatniego pożegnania polityka jeszcze nie ustalono. 

Dworczyk poinformował ponadto, że Kornel Morawiecki spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. 

"Pan premier był bardzo związany ze swoim tatą. Przez te najbliższe dni w sposób oczywisty będzie wyłączony z kampanii. Teraz będziemy przygotowywać się do uroczystości pogrzebowych"-podkreślił szef KPRM. Polityk dodał, że w najbliższym czasie zapadnie decyzja w sprawie daty i godziny pogrzebu, który będzie miał charakter państwowy. Organizacją uroczystości pogrzebowych zajmie się Kancelaria Premiera. 

Założyciel Solidarności Walczącej, Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek w wieku 78 lat. Polityk od miesięcy walczył z rakiem trzustki. W zeszły czwartek w ciężkim stanie trafił do szpitala, a informacje o pogorszeniu stanu zdrowia ojca potwierdził premier Mateusz Morawiecki na piątkowym spotkaniu z wyborcami. 

yenn/Wp.pl, Fronda.pl