08.08.19, 15:50screenshot Youtube - UWAGA TVN

Znamy przyczynę zgonu Brunona Kwietnia

Wrocławska prokuratura podała dziś informacje na temat przyczyny zgonu Brunona Kwietnia, który zmarł w więzieniu, gdzie odsiadywał karę za przygotowywanie zamachu terrorystycznego na Sejm.

Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że przyczyną jego śmierci był krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy”

- podała prokuratura.

Jej rzeczniczka, prok. Justyna Pilarczyk, dodała:

Ustalono także, że brak jest jakichkolwiek zmian urazowych w obrębie powłok czaszki”.

Zaznaczyła, że wyniki sekcji oznaczają, że Kwiecień zmarł z przyczyn chorobowych. We wtorek rano został on znaleziony martwy w swojej celi przez strażników więziennych. Rozpoczęli oni reanimację i wezwali pogotowie, które stwierdziło zgon mężczyzny.

Brunon Kwiecień odsiadywał w więzieniu karę po uznaniu go przez Sąd Apelacyjny w Krakowie w kwietniu 2017 roku winnym przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm. Został wówczas skazany na 9 lat więzienia.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Maria2019.08.9 12:52
Objawy Typowym objawem podpajęczynówkowego krwawienia jest piorunujący ból głowy (opisywany przez pacjentów "jakby zostali kopnięci w głowę"[4], albo "najgorszy ból w życiu", pojawiający się w ciągu kilku sekund do kilku minut). Ból ten często pulsuje w kierunku potylicy (tyłu głowy)[5]. U około jednej trzeciej pacjentów nie występują żadne inne objawy oprócz charakterystycznego bólu głowy. U jednego na dziesięciu pacjentów, który zgłaszają się do lekarza z podobnym bólem głowy, diagnozowany jest później krwotok podpajęczynówkowy[1]. Mogą wystąpić wymioty, a 1 na 14 pacjentów ma napad padaczkowy[1]. Innymi objawami krwotoku są również splątanie, ograniczenie świadomości lub nawet śpiączka, sztywność karku oraz inne objawy oponowe[1]. Sztywność karku występuje zwykle około sześciu godzin od rozpoczęcia krwawienia[6]. Pytam za tym: czy na którąś z tych dolegliwości uskarżał się zmarły?
Agnieszka2019.08.8 22:12
Powinien być w domu i się leczyć a nie tracić zdrowie w stresach, w absurdalnym oskarżeniu, paranoicznym procesie rodem z Kafki i w więzieniu. Ciekawe czy ci, co się go czepili, żeby wrobić w nierealny do wykonania zamach, to dostali za to awanse i czy są dziś z siebie dumni. Ja się czuję fatalnie z tym, że zapomnieliśmy o tym człowieku, choć władza ma w nosie nawet jakby wszyscy na forum żądali przerwania tej absurdalnej paranoi z robieniem z niego zamachowca. A to wrobienie to wygląda tak jakby było na "zamówienie". Na wypadek odkrycia i ogłoszenia, że w Smoleńsku był zamach, to piękny byłby "prezent" dla "sojuszników" i Putina, którzy nie chcieli sobie psuć Smoleńskiem wspólnych interesów i dobrego samopoczucia. Taki polski "zamachowiec" był dla nich świetnym alibi, że Polacy sami zabili prezydenta skoro każdy ma na to ochotę, by władzę wysadzić w powietrze i wystarczy, że ma wiedzę+możliwości a gotowy to wykonać. Brak słów jakie draństwo zrobiono temu człowiekowi wtedy i już za obecnej władzy, gdy nie przyjmowano jego argumentów, by skończyć ten absurd. Ktoś za to powinien siedzieć zamiast niego i za ta śmierć tez skoro chory był w celi zamiast pod lekarska opieką.
Nina2019.08.8 21:04
Zmarl bo byl niewygodny i zaduzo wiedzial
anonim2019.08.8 21:39
Co.mogl wiedzieć?
Hanna2019.08.8 16:49
Czy ten człowiek musiał umierać w więzieniu ? Przecież możliwe było uratowanie jego życia. Miał opiekę lekarską.?
fdf2019.08.8 16:18
Co za czasy, wszystko da się wytłumaczyć, dymisja niepotrzebna.
ZERR02019.08.8 16:08
czyli dostał w łeb
robaczek 2019.08.8 16:00
przyczyną zgony byl kontakt z ABW ;] takie "panstwo prawa" mamy ;]