15.06.21, 20:41Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Znamy szczegóły beatyfikacji kard. Wyszyńskiego! Będzie ,,skromnie i godnie’’

Na dzisiejszej konferencji prasowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprezentował szczegóły dotyczące uroczystości beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. „Ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii” – mówił purpurat.

Ze względu na sytuację epidemiczną w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zaplanowano na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie mogło uczestniczyć od 7 do 8 tys. osób.

- „Oznacza to 2,5 tys. w kościele, lekko ponad tysiąc w dolnym kościele i 3,5 tys. przed kościołem”

- wyjaśniał kard. Nycz.

Jedną trzecią z tych osób będą stanowić koncelebransi, w tym biskupi z Watykanu, księża wyświeceni przed kard. Wyszyńskiego i jego współpracownicy. Druga grupa to tzw. VIP-y i goście związani z kard. Wyszyńskim i matką Czacką. Trzecią grupą będzie duchowieństwo i świeccy z poszczególnych diecezji. Głównym gościem będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona beatyfikacji.

Wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem mediów.

- „Stworzymy pewien telemost do wszystkich katedr w Polsce, żeby ta beatyfikacja mogła być oglądana równolegle przez telebimy”

- zapowiedział hierarcha.

Pierwotnie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu ub. roku, jednak uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Później potwierdzono cud za wstawiennictwem matki Czackiej i zdecydowano o wspólnej uroczystości. Kard. Nycz w czasie dzisiejszej konferencji nawiązał również do tego, jak matka Czacka „dogoniła prymasa”.

- „U Pana Boga podobno nie ma przypadków. To dogonienie możliwe było dlatego także, że ich drogi przecinały się w ciągu prawie 40 lat bardzo często”

- zauważył.

Koordynujący uroczystości ks. Sławomir Nowakowski zapewniał, że beatyfikacja odbędzie się przy zachowaniu wszelkich właściwych środków sanitarnych. Pomiędzy uczestnikami zachowana będzie odległość 1,5 metra, uczestnicy wewnątrz świątyni będą zaopatrzeni w maseczki i będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji.

kak/PAP

Komentarze

Wojtek Polak2021.06.16 10:16
"godnie i skromnie" to by było jak by biskupi sami zachowywali się tak jak to proponują. a my Polacy tak wielkie wydarzenie jakim jest beatyfikacja wielkiego Polaka Katolika kard. WYSZYŃSKIEGO będziemy obchodzić godnie ale na pewno nie skromnie. zapraszam wszystkich chętnych na godne obchody beatyfikacji PRYMASA TYSIĄCLECJA DO WARSZAWY 12.IX.2021. a z tą wyimaginowaną epidemią strachu i okradania ludzi kard. Nycz dajcie spokój.
Marta2021.06.16 9:49
A dlaczego uroczystość nie może się odbyć się na stadionie narodowym? Wejdzie 25 tys. ludzi! Po co upychać ich w dolnym kościele Opatrzności Bożej? Czyż Prymas Stefan Wyszyński nie zasłużył sobie na beatyfikację z "rozmachem" dla wiernych z całej Polski?
katolik2021.06.16 10:00
bo tam jest ściema szpitala dla żywych trupów
Anonim2021.06.16 9:30
Koncelebransów nigdy dosyć.
Marta2021.06.16 9:21
A tak na prawdę chodzi o to, by umniejszyć rolę Prymasa Tysiąclecia w historii Polski.
katolik2021.06.16 8:40
Alert!- mordercy ostrzegają !- jak szczepiłeś się pseudoszczepionką czyli chemią genetyczną, to w kontakcie ze słońcem zachorujesz na raka. Wiec jak będziesz chory, to twoja wina szczepiłeś się, bo sam chciałeś i zachciało ci się zobaczyć jak wygląda słonce. Tajemnica mordu, depopulacji
katolik2021.06.16 8:39
Kościół w Polsce przez nakaz szczepień, wydany z wielką powagą ale głupoty, do wiernych i Księży, jak do bechorów, stał się nazistowskim ramieniem SSPIS w depopulacji Polaków przez pseudoszczepionki, czyli chemię genetyczną. Będą choroby, śmierć w czasie. Teraz będą mutacje wirusa i armagedon, do czego dążyli masoni przez szczepienie na katar.
kefas2021.06.16 8:13
złote , ale skromne ;-)
katolik2021.06.16 8:04
Trzeba jeszcze dodac, ze obłuda Kościoła stała się tak bardzo widoczna-- teraz będa telebimy, ze wszyscy mogli uczestniczyć, wtedy to było niemożliwe, bo było zacofanie medialne. Zaprosicie wielkich tego świata- tzn,. masonów, tak jak Polski Episkopat popierajacych ludobójstwo i będziecie wszyscy napedzać panikę maseczki, płyny. NIE MA I I NIE BYŁO I NIE BEDZIE PANDEMII, jest zaplanowane LUDOBÓJSTWO i zniewolenie. Z powodu współdziałania Kościoła z nazistami SSPIS, Szlak Trafi klamstwo szatana o pandemii, ludobójstwo i zniewolenie. Kościele jesteś juz tylko medialnie na pokaz, dla masonów robisz przedstawienie, jako totalne podporządkowanie się nazistom, jak Hitlerowi. Profity z szopki będą obfite.
katolik2021.06.16 7:47
Beatyfikacja powinna była odbyc się w czerwcu 2020 w Cżęstochowie w Sanktuarium, Kard Wyszyński wstawiał by się za Polską, to kłamstwo o pandemii by upadło. Czekaliście tak długo, aby uczestniczyły tłumy, SSPIS wam powiedziało, że odczekajcie rok, w tym czasie Episkopat w zamian wydał rozkaz szczepień wiernych i Księży śmiercionosną chemia genetyczną, zamiast milczeć. Milczenie w tym przypadku przez Episkopat i Abp Gądeckiego byłoby złotem, a nie że Abp Gądecki zaznaczył w liście do wiernych, ze popiera globalizm, czyli tym samym popiera depopulację Polaków i zniewolenie. Ohydne to jest ze strony Kościoła, ze poszedł na układ z mordercami ludzkości, jest zdrajcą. Ludzie będą strasznie chorować na rózne choroby i umierać.
Jacuś2021.06.16 7:21
Księże kardynale najgorsze jest to jak hierarchia kościoła sama odpędza wiernych od kościoła. Pamiętamy też marsz "Obudź się Polsko", też ks. kardynał się popisał.Takie wydarzenie - beatyfikacja Kardynała Wyszyńskiego, przecież można było zrobić na pl. Piłsudskiego bez ograniczeń, ale w komunikacji można bez ograniczeń w sprawach związanych z kościołem to już nie. Tu trzeba się mocno zastanowić - co się dzieje w KK.
Złote, a skromne 😀😀😀2021.06.15 22:06
😀😀😀
AAAtomek2021.06.15 22:04
Tylko 2 kg złota? Szkoda...
Znamy szczegóły2021.06.15 21:58
beatyfikacji kard. Wyszyńskiego! Będzie ,,skromnie i godnie’’. ////// Na dzisiejszej konferencji prasowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprezentował szczegóły dotyczące uroczystości beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. „Ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii” – mówił purpurat. Ze względu na sytuację epidemiczną w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zaplanowano na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie mogło uczestniczyć od 7 do 8 tys. osób. - „Oznacza to 2,5 tys. w kościele, lekko ponad tysiąc w dolnym kościele i 3,5 tys. przed kościołem” - wyjaśniał kard. Nycz. Jedną trzecią z tych osób będą stanowić koncelebransi, w tym biskupi z Watykanu, księża wyświeceni przed kard. Wyszyńskiego i jego współpracownicy. Druga grupa to tzw. VIP-y i goście związani z kard. Wyszyńskim i matką Czacką. Trzecią grupą będzie duchowieństwo i świeccy z poszczególnych diecezji. Głównym gościem będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona beatyfikacji. Wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem mediów. - „Stworzymy pewien telemost do wszystkich katedr w Polsce, żeby ta beatyfikacja mogła być oglądana równolegle przez telebimy” - zapowiedział hierarcha. Pierwotnie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu ub. roku, jednak uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Później potwierdzono cud za wstawiennictwem matki Czackiej i zdecydowano o wspólnej uroczystości. Kard. Nycz w czasie dzisiejszej konferencji nawiązał również do tego, jak matka Czacka „dogoniła prymasa”. - „U Pana Boga podobno nie ma przypadków. To dogonienie możliwe było dlatego także, że ich drogi przecinały się w ciągu prawie 40 lat bardzo często” - zauważył. Koordynujący uroczystości ks. Sławomir Nowakowski zapewniał, że beatyfikacja odbędzie się przy zachowaniu wszelkich właściwych środków sanitarnych. Pomiędzy uczestnikami zachowana będzie odległość 1,5 metra, uczestnicy wewnątrz świątyni będą zaopatrzeni w maseczki i będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji.
cd2021.06.15 21:59
Wyszyńskiego! Będzie ,,skromnie i godnie’’. ////// Na dzisiejszej konferencji prasowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprezentował szczegóły dotyczące uroczystości beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. „Ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii” – mówił purpurat. Ze względu na sytuację epidemiczną w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zaplanowano na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie mogło uczestniczyć od 7 do 8 tys. osób. - „Oznacza to 2,5 tys. w kościele, lekko ponad tysiąc w dolnym kościele i 3,5 tys. przed kościołem” - wyjaśniał kard. Nycz. Jedną trzecią z tych osób będą stanowić koncelebransi, w tym biskupi z Watykanu, księża wyświeceni przed kard. Wyszyńskiego i jego współpracownicy. Druga grupa to tzw. VIP-y i goście związani z kard. Wyszyńskim i matką Czacką. Trzecią grupą będzie duchowieństwo i świeccy z poszczególnych diecezji. Głównym gościem będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona beatyfikacji. Wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem mediów. - „Stworzymy pewien telemost do wszystkich katedr w Polsce, żeby ta beatyfikacja mogła być oglądana równolegle przez telebimy” - zapowiedział hierarcha. Pierwotnie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu ub. roku, jednak uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Później potwierdzono cud za wstawiennictwem matki Czackiej i zdecydowano o wspólnej uroczystości. Kard. Nycz w czasie dzisiejszej konferencji nawiązał również do tego, jak matka Czacka „dogoniła prymasa”. - „U Pana Boga podobno nie ma przypadków. To dogonienie możliwe było dlatego także, że ich drogi przecinały się w ciągu prawie 40 lat bardzo często” - zauważył. Koordynujący uroczystości ks. Sławomir Nowakowski zapewniał, że beatyfikacja odbędzie się przy zachowaniu wszelkich właściwych środków sanitarnych. Pomiędzy uczestnikami zachowana będzie odległość 1,5 metra, uczestnicy wewnątrz świątyni będą zaopatrzeni w maseczki i będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji.
kapelan ZOMO nykczemNycz2021.06.15 21:55
... co wam POPOwiem , to wam POPOwiem ... ale wam POPOwiem ... a ePYS-KO-PAD to wam POPOwie ...
katolik2021.06.15 21:46
Kościół w Polsce przez nakaz szczepień, wydany z wielką powagą ale głupoty, do wiernych i Księży, jak do bechorów, stał się nazistowskim ramieniem SSPIS w depopulacji Polaków przez pseudoszczepionki, czyli chemię genetyczną. Będą choroby, śmierć w czasie.
katolik2021.06.15 21:45
Jest jedna prawda, która jest skrywana przed Polakami-- trwa zamierzone przez SSPIS nazistów uśmiercanie Polaków przez pseudoszczepionki, chemię genetyczną - taki plan mordu ustalił morderca bill gates, soros szwab. Kościół popiera globalizm, świat zywych trupów po chemii genetycznej
Znamy szczegóły2021.06.15 21:08
beatyfikacji kard. Wyszyńskiego! Będzie ,,skromnie i godnie’’. ////// Na dzisiejszej konferencji prasowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprezentował szczegóły dotyczące uroczystości beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. „Ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii” – mówił purpurat. Ze względu na sytuację epidemiczną w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zaplanowano na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie mogło uczestniczyć od 7 do 8 tys. osób. - „Oznacza to 2,5 tys. w kościele, lekko ponad tysiąc w dolnym kościele i 3,5 tys. przed kościołem” - wyjaśniał kard. Nycz. Jedną trzecią z tych osób będą stanowić koncelebransi, w tym biskupi z Watykanu, księża wyświeceni przed kard. Wyszyńskiego i jego współpracownicy. Druga grupa to tzw. VIP-y i goście związani z kard. Wyszyńskim i matką Czacką. Trzecią grupą będzie duchowieństwo i świeccy z poszczególnych diecezji. Głównym gościem będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona beatyfikacji. Wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem mediów. - „Stworzymy pewien telemost do wszystkich katedr w Polsce, żeby ta beatyfikacja mogła być oglądana równolegle przez telebimy” - zapowiedział hierarcha. Pierwotnie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu ub. roku, jednak uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Później potwierdzono cud za wstawiennictwem matki Czackiej i zdecydowano o wspólnej uroczystości. Kard. Nycz w czasie dzisiejszej konferencji nawiązał również do tego, jak matka Czacka „dogoniła prymasa”. - „U Pana Boga podobno nie ma przypadków. To dogonienie możliwe było dlatego także, że ich drogi przecinały się w ciągu prawie 40 lat bardzo często” - zauważył. Koordynujący uroczystości ks. Sławomir Nowakowski zapewniał, że beatyfikacja odbędzie się przy zachowaniu wszelkich właściwych środków sanitarnych. Pomiędzy uczestnikami zachowana będzie odległość 1,5 metra, uczestnicy wewnątrz świątyni będą zaopatrzeni w maseczki i będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji.
cd2021.06.15 21:08
Będzie ,,skromnie i godnie’’. ////// Na dzisiejszej konferencji prasowej metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprezentował szczegóły dotyczące uroczystości beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. „Ma to być beatyfikacja skromna, godna, na miarę możliwości pandemii” – mówił purpurat. Ze względu na sytuację epidemiczną w beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej, którą zaplanowano na 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie mogło uczestniczyć od 7 do 8 tys. osób. - „Oznacza to 2,5 tys. w kościele, lekko ponad tysiąc w dolnym kościele i 3,5 tys. przed kościołem” - wyjaśniał kard. Nycz. Jedną trzecią z tych osób będą stanowić koncelebransi, w tym biskupi z Watykanu, księża wyświeceni przed kard. Wyszyńskiego i jego współpracownicy. Druga grupa to tzw. VIP-y i goście związani z kard. Wyszyńskim i matką Czacką. Trzecią grupą będzie duchowieństwo i świeccy z poszczególnych diecezji. Głównym gościem będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który dokona beatyfikacji. Wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem mediów. - „Stworzymy pewien telemost do wszystkich katedr w Polsce, żeby ta beatyfikacja mogła być oglądana równolegle przez telebimy” - zapowiedział hierarcha. Pierwotnie beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała odbyć się w czerwcu ub. roku, jednak uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Później potwierdzono cud za wstawiennictwem matki Czackiej i zdecydowano o wspólnej uroczystości. Kard. Nycz w czasie dzisiejszej konferencji nawiązał również do tego, jak matka Czacka „dogoniła prymasa”. - „U Pana Boga podobno nie ma przypadków. To dogonienie możliwe było dlatego także, że ich drogi przecinały się w ciągu prawie 40 lat bardzo często” - zauważył. Koordynujący uroczystości ks. Sławomir Nowakowski zapewniał, że beatyfikacja odbędzie się przy zachowaniu wszelkich właściwych środków sanitarnych. Pomiędzy uczestnikami zachowana będzie odległość 1,5 metra, uczestnicy wewnątrz świątyni będą zaopatrzeni w maseczki i będą mieli do dyspozycji płyny do dezynfekcji.
KolejnyKleruchDoCzczeniaZamiastPambuka2021.06.15 21:02
Wielbiciel hitleryzmu Wyszynskij dołączy do składowiska 9000 (dziewieć tysięcy!!!) przeróżnych stworów katolackiego bestiariusza. Rydzyk pewnie trzęsie się z oburzenia, że to nie on zarobi na tym klero-show dla ciemnoty.
plum2021.06.15 21:29
A przypomnij nam to Żydzie jak to Twoi przodkowie niezwykle gorliwie wspierali Hitlera. Co to tam u Was w prawie stoi... Aaa... że Żyd w celu ochrony swojego życia może wydać na śmierć innego Żyda.
BBBetonek2021.06.16 7:47
po co piszesz humanoidzie niegodne słowa, co chcesz osiągnąć?
plum2021.06.15 20:59
A to się Prymas Tysiąclecia nie może nacieszyć, że rozwodnicy i sodomici będą go beatyfikować. Zarówno rozwody jak i najnowsze osiągnięcie czyli akceptacja sodomii, są składową doktryny bergogliańskiego "kościoła".
Anonim2021.06.15 20:50
„Złote, a skromne”😀
Goj2021.06.15 22:09
"Wasze wypasione ulice, nasze skromne kamienice." Do tego pijesz, facet? Ale to już nie wróci.