- Emilia, kobieta, z którą miał kontaktować się wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, jest uzależniona od alkoholu, środków psychoaktywnych, ma za sobą próby samobójcze – pisze jej mąż w mailu nadesłanym na portal Onet.pl. „Jest mi bardzo przykro, że wykorzystujecie Państwo osobę w takim stanie do politycznego ataku (...)” – napisał mężczyzna.

Jak informuje portal TVP INFO, mąż kobiety miał wysłać maila do Magdaleny Gałczyńskiej – autorki artykułu opublikowanego na Onet.pl o rzekomych kontaktach Łukasza Piebiaka z Emilią po to, by dyskredytować sędziów.

Mąż Emilii pisze, że kobieta jest "osobą uzależnioną od alkoholu oraz środków psychoaktywnych (benzodiazepiny), cierpi również na zaburzenia emocjonalne (typu borderline), była często hospitalizowana”. 

Kobieta przeszła już próby samobójcze, a jej aktualny stan psychiczny „wskazuje na mocne rozchwianie emocjonalne”. Zdaniem mężczyzny Onet wykorzystał osobę chorą. 

- Jest mi bardzo przykro, że wykorzystujecie Państwo osobę w takim stanie do politycznego ataku na wiceministra Łukasza Piebiaka” – napisał

Portal Onet.pl opublikował artykuł, w którym oskarżył wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka o aranżowanie akcji, których celem było skompromitowanie części sędziów.  Wiceminister złożył rezygnację ze stanowiska i zapowiedział pozew przeciwko portalowi. 

 

bz/TVP INFO