02.07.20, 09:53fot. Screenshot/ youtube

Zrobią wszystko żeby Duda przegrał? Cenckiewicz kpi z listu Giertycha

Historyk i publicysta Sławomir Cenckiewicz na Twitterze skomentował list Romana Giertycha. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że list został skierowany do wyborców Konfederacji i został opublikowany na łamach… „Gazety Wyborczej”.

„Były prezes Wszechpolaków publikuje na łamach GW list do narodowców, traktowanych z dużym szacunkiem... To jest tak szokujące, że zakonnica na pasach przy tym to nic. Jędrzej Giertych dobrze, że tego nie widzi” – komentuje historyk.

W liście możemy przeczytać: „Piszę dlatego, że pragnę się podzielić swoim doświadczeniem z szefowania formacją, która była w podobnym położeniu politycznym jak obecnie dziś Konfederacja. Moim zdaniem pierwszym celem PiS, po utrwaleniu swej władzy poprzez zwycięstwo A. Dudy, będzie zniszczenie Was. I zrobią to wszelkimi środkami z wykorzystaniem prokuratury i służb specjalnych. Nie łudźcie się. Jako będący na prawo od PiS jesteście dla nich, tak jak kiedyś LPR, największym zagrożeniem”.

Dalej stawia Konfederatów przed osobliwym wyborem: „Wybierając kapitana statku, na którym mielibyście płynąć i mając jedynie alternatywę: członek sekty lub przeciwnik osobisty, kogo byście wybrali?”

Na końcu stanowczo wzywa wyborców, aby szli i pogonili PIS z Pałacu Prezydenckiego.

 

ks/ Twitter, wyborcza.pl

Komentarze

polacke2020.07.2 18:13
Problem zachowań Giertycha to obniżanie rangi obrońcy. To, że ktoś robi z siebie pajaca to jego problem, pod warunkiem, że nie wykonuje zawodu zaufania publicznego. W tym stanie sprawy, określanie Giertycha mecenasem jest zwykłym nadużyciem. Istnieje jeszcze coś takiego jak rada adwokacka ?
AAAtomek2020.07.2 15:56
Cenckiewicz? Czy to ten wnuk UBeka?
APo2020.07.2 12:49
Zadziwiające jak zdrajcom typu Giertych zależy na zniszczeniu Polski , dobrze by było by się wprost określili ile im płacą putinowskie zagończyki i faszystowskie niemcy
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 11:16
żałosne jest to jak PiSdowate cioty wchodzą ruskim onucom w doopę!
jula2020.07.2 10:05
Giertych to mundurki w szkołach ogarniał, raczej próbował. Omc (niemalże) woźny.
Po 11...2020.07.2 10:03
Giertych znowu ma rację. PiS przed następnymi wyborami musi wchłonąć Konfederację z dwóch powodów, potrzeba głosów i likwidacja konkurencji. To oczywiste.
Anonim2020.07.2 10:02
Adorator Kulczyka?! Szkoda tylko, że doszło do spotkania na Jasnej Górze, ale cóż jeżeli Ojciec Pelanowski odsunięty? Mówi to samo za siebie!