05.03.14, 16:29(fot. wikipedia)

Zwolennicy Janukowycza schronią się na Białorusi?

- Białoruś gotowa jest udzielić azylu politycznego zwolennikowm obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, w przypadku nieuzasadnionego ich prześladowania w kraju za przekonania polityczne – powiedział minister spraw zagranicznych Białorusi Władimir Makiej w rozmowie z litewską agencją BNS.

- Jeśli potwierdzi się informacja, że ludzie są prześladowani za poglądy polityczne, i jeśli poproszą o schronienie, Białoruś zaproponuje im azyl polityczny. Na razie takiej informacji nie posiadamy. Ale nasze stanowisko jest jednoznaczne – powiedział Makiej.

- Jesteśmy zainteresowani tym, żeby Ukraina pozostała krajem stabilnym, integralnym terytorialnie, państwem niezależnym, żeby nie było tego, co dzieje się dzisiaj. Ja nazywam to tragedią -  zadeklarował Makiej.

Ab/krsy24.pl/niezalezna.pl

 

Komentarze

anonim2014.03.5 17:22
Co się dzieje na Ukrainie za kulisami i za medialną wrzawą? Coś niesłychanego! Ukraińsko-żydowscy oligarchowie umacniają swoją władzę na całej Ukrainie. Nie zrozumcie źle ale po „krymskim kryzysie” i rosyjskiej ingerencji wystraszona przez „Prawy Sektor” oligarchia zaczęła nie tylko odzyskiwać swoje stare pozycje w kraju ale i zwiększać je. Fotel donieckiego gubernatora zajął oligarcha Siergiej Taruta (alternatywnym kandydatem był…Rinat Ahmetow). Bliski Ahmetowowi miliarder Wadim Nowinskij wybrany do parlamentu przez większościowy okręg w Sewastopolu, będzie wyznaczony przedstawicielem Kijowa na Krymie. Na czele charkowskiej obwodowej administracji państwowej stanął jeden z najbogatszych ludzi Ukrainy Ołeksandr Jarosławskij, a gubernatorem okręgu dniepropietrowskiego bedzie Ihor Kołomyjskij (zajmuje 2 miejsce na liście najbogatszych ludzi Ukrainy). Prowadzone są negocjacje na temat mianowania liderów żydowskich grup oligarchicznych na stanowiska gubernatorów okręgów: odesskiego, nikołajewskiego, chersońskiego, ługańskiego i zaporożskiego.
anonim2014.03.5 18:31
Warto Przeczytać ! http://wolnemedia.net/polityka/o-co-tak-naprawde-chodzi-w-ukrainskiej-tragedii/
anonim2014.03.5 22:22
Niech żyje Białoruś!
anonim2014.03.6 9:43
@ Grund Było do przewidzenia.