07.08.19, 10:57(fot. wikipedia/domena publiczna)

Żydowska Organizacja ds. Restytucji: Polacy powinni dobrowolnie zapłacić miliardy

- Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny – czytamy w oświadczeniu Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) wydanym ws. listu 88 senatorów USA do Mike'a Pompeo.

W poniedziałek pojawiła się informacja o liście podpisanym przez 88 spośród 100 amerykańskich senatorów. Wzywają oni Mike'a Pompeo do podjęcia działań w celu rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w Polsce. Polsat News poprosił Światową Organizację Restytucji Mienia Żydowskiego o komentarz ws. listu amerykańskich kongresmenów.

"Polska powinna uwzględnić ten donośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i dla ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny" – czytamy w oświadczeniu WJRO

"Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za pokierowanie działaniem i uzyskanie podpisów 88 senatorów pod listem. Pokazuje on, że Kongres Stanów Zjednoczonych głęboko troszczy się o ocalonych z Holokaustu oraz pozostaje niezachwianym w kontekście dochodzenia dla nich sprawiedliwości" - informuje WJRO.

Organizacja żydowska wspomina również o lutowym wystąpieniu Mike'a Pompeo w Warszawie. Sekretarz stanu USA wezwał wtedy Polskę do podjęcia kroków w celu restytucji mienia na rzecz Żydów.

"Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie sekretarza Pompeo wygłoszone w lutym w Warszawie wzywające  Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którzy stracili je w czasie Holokaustu. Jego wypowiedź wyraźnie zaznaczyła, jak bardzo ta kwestia jest ważna dla USA. Polska powinna wykorzystać okazję do oddania sprawiedliwości tym, którzy tak bardzo jej nie doświadczyli" - czytamy. 

 

bz/ polsatnews.pl


Komentarze

aldek2019.11.2 23:13
Te majątki żydowskie przed wojną powstały z pracy Polaków, Żydzi rzadko pracowali oni liczyli pieniądze. Lichwa to był główny dochód biznesu żydowskiego. Nie rozumiem dlaczego wyzysk Polaków ma przysparzać bogactwa organizacjom żydowskim i to poza Polską.
Jan Radziszewski2019.09.7 23:08
+++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez. Będziecie wołać i prosić jej wstawiennictwa, wy którzy nią wzgardziliście, ale będzie za późno. Wy, którzy to zrobicie nie ocalicie ciał. Ocalicie jednak dusze. Nieszczęścia od was nie odejdą i nie ominą waszych domów i waszych doczesnych „powłok” na tej Ziemi. Zginiecie, ale ocalicie dusze. Mała trzódka jednak ocali i ciało i dusze i zobaczy nowe Niebo i nową Ziemię. Pan 636 Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli 584 Przekląłem naród z którego się wywodzę. Z tej nacji uratują się jedynie ci, co uwierzą, że JA JESTEM. + Czyściec spotka jedynie garstka oszukanych i zwiedzionych, nie świadomych do końca swojego grzechu. - Ci z Mojego narodu, co nie przyjęli Mnie, jako Mesjasza, walczyli i nadal ze Mną walczą, ci sami wybrali swój los i to bezpowrotnie 645 -+++ Izrael wbił się w potężną pychę, nad którą nie umie zapanować. Jeszcze raz dam szansę temu narodowi, tak by uznał Mojego Boskiego Syna. Ci, którzy się nawrócą, będą ocaleni. + Ci, co pozostaną pyszni, krnąbrni, butni, sami wybrali swój wieczny los. Dzień Sprawiedliwego Gniewu Bożego usunie ich z powierzchni ziemi.
stan...2019.08.8 8:04
Uważam że jeżeli Rabin Schudrich oficjalnie nie potępi tych absurdalnych roszczeń w imieniu mniejszości żydowskiej w Polsce to należy ich traktować jak wrogów Polski i przestać udawać przyjaźń bo jej nie ma.
studencik2019.08.8 1:00
To po prostu jest obrzydliwe.
anonim2019.08.7 17:52
Zydostwo powinno zaplacic za pobyt w naszym pieknym za 8 wiekow nalezy sie Polakom 18 bilionow dolarow , plus za zniszczeniz z powodu pobytu w naszym kraju , taki bilans. Wyliczyl ARON
Były kleryk zakonny2019.08.7 17:42
Nie pokazujcie zdjęć "normalnych" Żydów do tekstów o złodziejach podających się za "Żydów" i będących mafią przemysłu holokaust. To tak samo jakby ilustrować teksty o pedofilach z LGBT zdjęciami młodych kleryków z seminarium!
lcf2019.08.7 15:32
Nie żydzi tylko Amerykanie żydowskiego pochodzenia, a Ameryka dba o interesy swoich obywateli, prezydent Trump też o to zadba.
Reytan2019.08.7 14:51
Takie dokladnie sa skutki polityki na kolanach PIS-u,Morawieckiego i Kaczynskiego. Glosuj na Konfederacje,RATUJ Polske !
wuj2019.08.7 14:27
pasożydy i złodzieje
Jan Radziszewski2019.08.7 14:00
Bujda żydowska - To żydzi powinni nam Polakom wypłacić kilka Biliardów odszkodowania za zniszczenia materialne w czasie II wojny światowej !!! po 1 . Adolf Hitler-Rotszyld był żydem i Iluminatem z ILLUMINATI tj. nie tylko rodowitym żydem ale członkiem żydowskiej organizacji masońskiej B`nai B`rith Pan 21 VII (fragment) To prawda, Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith Niedziela, 21 lipca Jedenasta przed południem - Czy to prawda, Panie Jezu, że Hitler był członkiem żydowskiej masonerii B`nai B`rith? - Tak to prawda moje dziecko. - Tak, Panie Jezu, to prawda? Ty to mówisz Bóg, Jezus Chrystus? - Tak, Ja to mówię i potwierdzam. Ja Jezus Chrystus, wasz Bóg, Pan i Zbawiciel. po 2. sam pisze w swoim testamencie politycznym Znamieniu są stwierdzenia Adolfa Hitlera zawarte w spisanym przez niego testamencie politycznym: Jest nieprawdą że ja lub ktokolwiek inny w Rzeszy chciał wojny w 1939. + Wyłączną przyczyną było to, że międzynarodowi dygnitarze; Byli żydami, lub działali w ich interesach. (...) Trzy dni przed rozpoczęciem wojny z Polską - poprosiłem ponownie ambasadora brytyjskiego, aby rozwiązać problem Polsko-Niemiecki podobnie jak to było z okręgiem Sary - czyli pod międzynarodową kontrolą. Tej oferty nie można było nie przyjąć , Została odrzucona tylko dlatego, że koła partyjne w Anglii chciały wojny częściowo pod naciskiem i propagandą międzynarodowego żydostwa (…) Powziąłem też mały plan, jeżeli narody Europy omamione zostaną przez tych międzynarodowych konspiratorów w bankowości i finansach, tj żydowską elitę bankowości wtedy ta rasa, żydostwo które jest rzeczywistym sprawcą tej morderczej walki będzie wzięta do odpowiedzialności Okryci tajemnicą, dziesięciu okrutnych bezlitosnych mężczyzn, tworzy "ukryte koło" (Inner Cirecle) spisku iluminatów. …… Michehva - nawiązał do sytuacji w Polsce. „Nie chcę narzucać moich metod w niszczeniu naszych wrogów - ciągnął dalej Micbehva - ale widzą wszyscy, czego moi ludzi dokonali w narodzie polskim. Trzy wielkie mocarstwa przez pokolenia nie mogli złamać ducha tego narodu. + Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich . W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę….
Naziści w jarmułkach, won!2019.08.7 13:50
Jak nazwać amerykańskich Żydów którzy olali ciepłym moczem to, co przekazali wolnemu światu Karski i Pilecki, alarmując o zbrodniach niemieckich? No ale to przecież bogaci i eleganccy Żydzi, którzy brzydzili się "żydowskim motłochem" z jakiejś Polski. Nie mieli żadnych skrupułów w wydaniu swoich współbraci na śmierć. Ja bym ich nazwał nazistami w jarmułkach! To ich potomkowie wyłudzają dzisiaj pieniądze.
CZY ZYDZ JUDASZ TO NIE OSZUST?2019.08.7 13:50
polaku i ty od zyda oczekujesz wdziecznosci za ratowanie im zycia to tak jak z dziadem w torbe i palo to to samo
CZY ZYDZ JUDASZ TO NIE OSZUST?2019.08.7 13:44
judasze szukaja glupich i darmochy a jak wbijala armia czerwona polakom noz w plecy to oni witali ich kwiatami
Reytan2019.08.7 15:01
W Izraelu jest pomnik Armii Radzieckiej,iej swieto jest izraelskim swietem panstwowym.
Bebik2019.08.7 13:21
Kłamstwo i naciąganie. Ocaleni z holokaustu Żydzi mają prawo do ubiegania się o zwrot mienia lub odszkodowanie już dawno i to robią na podstawie byle jakich papierów. W amerykańskiej ustawie chodzi o mienie bezspadkowe, po które nie ma się kto zgłosić.Takie mienie w świetle międzynarodowych przepisów przechodzi na własność państwa, którego właściciel był obywatelem. To tzw. prawo Kaduka. Żądania organizacji żydowskich nie mają podstaw prawnych.
sylwe2019.08.7 13:18
żydzi, powinni zapłacić polakom,za uratowanie ich populacji,gdy byli w potrzebie ,bo gdyby nie Polacy, to stulecia temu, zostali by wymordowani przez inne narody, bo tak ich wszyscy "lubili", dzięki nam istnieją a więc powinni się jakoś materialnie odwdzięczyć, gdy teraz mają swoje bogate państwo
Bebik2019.08.7 13:17
Kłamstwo i naciąganie. Ocaleni z holokaustu Żydzi mają prawo do ubiegania się o zwrot mienia lub odszkodowanie już dawno i to robią na podstawie byle jakich papierów. W amerykańskiej ustawie chodzi o mienie bezspadkowe, po które nie ma się kto zgłosić.Takie mnie w świetle międzynarodowych przepisów przechodzi na własność państwa, którego właściciel był obywatelem. To tzw. prawo Kaduka. Żądania organizacji żydowskich nie mają podstaw prawnych.
Niewygodne.info.pl2019.08.7 13:17
Aż 88 spośród 100 senatorów USA podpisało się pod listem kierowanym do sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, w którym zażądali, aby władze USA wywarły nacisk na Polskę w sprawie zwrotu mienia ofiar Holocaustu. Co ciekawe - senatorowie USA zapomnieli o dwóch ważnych kwestiach. Po pierwsze - roszczenia ofiar Holocaustu, którzy byli obywatelami USA, zostały uregulowane umową między Polską a USA z 16 lipca 1960 r. A po drugie - pozostałe ofiary Holocaustu mogą spokojnie odzyskać mienie znacjonalizowane przez komunistyczne władze. Wystarczy, że złożą pozew do polskiego sądu.
alcapone2019.08.7 13:17
Przede wszystkim, to nie żadna żydowska organizacja tylko kryminalna banda złodziei i bandytów podających się za żydów. Też mógłbym podawać się za żyda i ryczeć - dawać kasę, kasa szybko na stół, mało wyrafinowany numer z arsenału kryminalistów. A kto i skąd wie że oni w ogóle są żydami? Po czym to poznają? A ja też jestem żydem i proszę mi tutaj dawać szybko 10 milionów $. Albo 100 milionów, co mi tam szkodzi. Należy podjąć prokuratorskie śledztwo na okoliczność próby dokonania przez przestępczą grupę wymuszenia rozbójniczego.
Reytan2019.08.7 14:57
Jestes zydowskim prowokatorem. To jest organizacja zydowska,cieszaca sie powszechnym poparciem innych organizacji zydowskich i Izraela,ty klamco.
alcapone2019.08.7 15:23
1/5 Izraela to Rosjanie robiący za żydów. Uporczywe stosowanie takich rasowych klasyfikacji jak robią to uparcie różni ludzie podający się za żydów zalatuje obsesyjnym rasizmem. Oni są obywatelami USA, a z kim spała babcia jednego czy drugiego nie warto dochodzić już po latach. ;-)
Daria2019.08.7 13:14
Co raz droższy sojusz z USA. Nie wystarczy wydać 2mld na koszary. Nie wystarczy wydać kilkanaście mld na rakiety. Nie wystarczy wydać kilkadziesiąt mld na samoloty.
Marian2019.08.7 14:08
Kogo widzisz jako sojusznika chroniacego nas przed Rosja i Niemcami
Reytan2019.08.7 14:55
Wierzysz ,ze to Amerykanie,ktorzy chca w Polsce widziec panstwo zydowskie ?
Marian2019.08.7 15:35
Narazie krzycza tylko zydzi,rzad USA nic od nas nie chce wiec nie robcie paniki.To od nas zalezy czy ulegniemy nie od amerykanow.Aternatywy dla amerykanskiego sojusznika jakos nie widac a przy zlych stosunkach USA-Rosja jestesmy poprostu amerykanom potrzebni
Katarzyna2019.08.7 22:31
Daria??? Andrzrejhahn3, vel...gej" JPIII,! Znów "geju" zmieniłeś jakby płeć nickiem? Myślisz, że nie wiemy, że to ty! Nie masz odwagi normalnie napisać??
K.K.2019.08.7 13:13
Żydzi nie mając własnego państwa mieszkali w Polsce przez ok. 800 lat. Wielu historyków uważa, że to zadecydowało o przetrwaniu tego narodu, ponieważ z innych krajów ich przepędzano. Ile warte jest przetrwanie narodu nie jest możliwe do wyliczenia. Policzmy jednak symbolicznie po jednym dolarze od osoby za jeden dzień. Daje to kwotę 292 tys. dolarów za osobę. Liczbę tą należało by pomnożyć przez liczbę Żydów zamieszkałych w Polsce. Jakbyśmy nie liczyli będą to biliony dolarów i taki rachunek należy wysłać organizacjom żydowskim, gdy nadal nas będą nękać. My im zapłacimy miliardy dolarów, gdy oni nam zapłacą biliony dolarów. Policzyłem tylko symbolicznie, bo przetrwanie narodu nie ma ceny i tak naprawdę Żydzi do końca świata powinni czuć się naszymi dłużnikami!
Emeryt2019.08.7 13:10
Żydowska narracja o II wojnie jest wyjątkowo perfidna, zakłamana, widzą tylko swoją krzywdę i tylko jeden cel im przyświeca, oskarżyć kogo się da i wyciągnąć z tego ile się da. Fakty ich nie interesują, nasze krzywdy również. Wg żyda to powinniśmy ich obronić, życie za nich oddać i jeszcze przeprosić za Hitlera. Szkoda że nie pokazali jak to się robi. Dla ratowania własnych tyłków przechodzili na stronę wroga i gorliwie katowali swoich i naszych, donosili, wyłapywali itd. O ich współpracy z czerwonymi i z gestapo oraz mordowaniu polskich patriotów można książki pisać.
KDJ2019.08.7 13:00
Ile żydowskich instytucji w Polsce jest dotowanych z budżetu państwa? Jakim prawem? Jakim prawem finansuje się i to szczodrze antypolskich pseudonaukowców takich Engelking, Śpiewak i wielu innych? Jakim prawem PiS obchodzi wspólnie z PO żydowskie święto Chanuka w polskim Sejmie i Pałacu Prezydenckim? Czy może w nagrodę za wypowiedź Israela Singera z 19 kwietnia 1996r. na Światowym Kongresie Żydów: "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."
Tomek2019.08.7 18:31
Zwłaszcza, że to święto Chanuka to nie jest święto żydów starotestamentowych tylko tych z sekty Chabad Lubawicz. Jakby to do naszej wiary porównać, to my jesteśmy katolikami a odpowiednik byłby Masonerią Różokrzyżową. Stanisław Krajski na YT dobrze to wyjaśnia.
velor2019.08.7 12:54
Czy frondziarze to „gorszy sort”?
Andrzej 2019.08.7 12:45
Niech żydzi zapłacą miliardy nam za uratowanie ich w czasie II wojny światowej
PiS=UWbis2019.08.7 12:18
Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi - to po prostu złodziejskie, kłamliwe i zbrodnicze gnoje które przeżyły wojnę i ich potomstwo. Nieważne czy przeżyli wojnę jako obozowy kapo, oficer w niemieckim mundurze, policjant w gettcie, kapuś wysługujący się Gestapo, szmalcownik z getta czy tylko jego pomocnik jak Soros, czy wygodnie żyjący nowojorski żydowski bankier udzielający wsparcia III Rzeszy, komunista w Moskwie, czerwonoarmista napadający na Polskę, NKWDzista mordujący Polaków w Katyniu, Charkowie, Miednoje, UBek w PRL torturujący i mordujący Polaków w piwnicach, lichwiarz z Berlina czy Krakowa, który przed samą wojną wyjechał za ocean tak jak sutener z Paryża czy Warszawy - oni wszyscy przychodzą po to czego nie zgubili i chcą utuczyć się na obywatelach Polski do których śmierci i nieszczęścia się przyczynili. Żydowska mafia której odnogą jest Przedsiębiorstwo Holocaust już kilka razy wymusiła pieniądze za "holocaust" - od Niemiec, Szwajcarii, Francji.. od PRL i od III RP w formie darowizny na tzw. "gminy żydowskie", cmentarze, teatry..Zbrodnia i złodziejstwo nie ukarane rozzuchwala. NIE dla mafii z WJRO.
michu2019.08.7 11:38
A czemu nie biliony skoro podobno gospodarka tak dobrze się rozwija ;) ? Chociaż może faktycznie lepiej na razie miliardy bez bicia i dobrowolnie....;).
Hanys672019.08.7 11:21
Niezmiernie cieszą mnie te "odezwy" żydowskie. Dzięki nim Polskie Społeczeństwo zrozumiało kim oni tak naprawdę są i na czym im zależy. Polakom odpadły łuski z oczu. Myślę że gdyby teraz wydarzyła się sytuacja z lat wojny, to NIKT nie wyciągnąłby do nich ręką z pomocą. I ja to rozumiem i tego także uczę swoje dzieci: nie wyciągaj ręki z pokarmem do wściekłego psa, bo najpierw cię obszczeka a potem ugryzie.
stahu2019.08.7 21:50
Jesteśmy Polakami i obowiązki zwyczaje mamy Polskie nie rosyjskie czy talmudyczne... Nasi dziadowie nikomu pomocy nie odmawiali więc wstydu Polsce nie przynoś i do zydlęcenia nie podjudzaj
Polka2019.10.13 8:12
stahu- to były inne czasy, już jesteśmy mądrzejsi przez doświadczenia i dla Was Żydów życia swoich rodzin nie będziemy narażać. I wcale nie podoba mi się, że polskich żołnierzy rząd wysyła teraz do Libanu.
anonim2019.08.7 11:18
Żydzi - zgłoście się do swego Rotschilda - on jest winny wam kasę, bo on finansował nazistów. Ale on nie ma nic swojego, bo cały jego majątek pochodzi z okradania świata.
Erwin2019.08.8 9:35
Prawda. Niemieckie obozy śmierci na polskiej ziemi za żydowskie pieniądze
J.A2019.08.7 11:12
Żyd mnie obraża ja go nie mogę, Od razu staje się ksenofobem, Antysemitą albo rasistą, Choć tylko flagę trzymam ojczystą. Wróćmy do wojny i do Hitlera, Na dziesięć Żydów Polak umiera, Ale dlaczego ?, Bo Was chowali, I własne życie tym narażali. A Ty w tej chwili razem z Niemcami, Właśnie nazywasz Nas Faszystami. Tak z tymi ludźmi i wielkiej skali, Co Was miliony wymordowali. Powiedz to babci, powiedz dziadkowi Być może prawdę wtedy Ci powie. Kto był faszystą - czy to Polacy ? I co to słowo naprawdę znaczy. To wasza nacja tworzyła Kapo, W gettach, obozach niczym Gestapo. By tylko sami wojnę przetrwali, To własnych braci na śmierć wydali. Czemu akurat o tym nie mówisz?, Czym był Kapo tym się nie chlubisz. Ale Ty z błotem mieszasz Polaka, Już widać Wasza natura taka. Bo Polak nigdy się nie poddawał, I nawet w Waszej obronie stawał. Walczył na frontach w całej Europie, A dziś go nawet Europa kopie. Poznałeś prawdę przez całą dobę, Choć mi jest przykro, Wybaczam Tobie. Na koniec powiem Ci prawdę taką : Być może żyjesz dzięki Polakom..
Katarzyna2019.08.7 22:23
J,A. ! Brawo, Lepiej się tego nie dało ująć! To jest cała prawda ! To się w głowie nie mieści, co oni wyprawiają! Dla Żydów nie liczyło się i nie liczy nic więcej tylko KASA ! KASA! Gdyby tak myśleli Polacy, wielu z nich nie żyłoby. A Polacy poświęcali swoje życie i swojej rodziny, aby ich ratować! A teraz ,co? Wyśmiewają się, mają nas głęboko w d.....!
pater2019.08.7 11:12
PIS-e gdzie jest ustawa reprywatyzacyjna autorstwa Patryka Jaki??????????????
ewa2019.08.7 21:41
nie moge zapunktować w górę.
T.2019.08.7 11:11
Tak bardzo się martwią o ocalałych Żydów że w 1939 amerykanie odesłali statek z 937 żydami na pokładzie z powrotem do Niemiec...
T.2019.08.7 11:13
za 100 lat będą nauczać w szkołach że Niemcy budowali obozy koncentracyjne żeby chronić Żydów przed antysemityzmem Polaków, a IIWŚ rozpoczęła się z Naszej winy bo przecież zawsze mogliśmy się zgodzić na żądania Hitlera.
Kresowiak 302019.08.7 11:20
za jakie 100 lat ? juz teraz "histerycy" typu Gross,Engelking ,Grabowski etc. twierdza ze Niemcy budowali Getta ( Warszawa , Lodz) aby uchronic Zydow przed polskim antysemityzmem ! Taka historie juz sie pisze teraz !