01.10.17, 17:30zdj. screen Youtube

4 listopada odbędzie się ingres abp. Grzegorza Rysia

W liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza, patrona chrzcielnego św. Jana Pawła II, 4 listopada, odbędzie się ingres metropolity łódzkiego, arcybiskupa Grzegorza Rysia, do bazyliki archikatedralnej.

Poinformowała o tym Archidiecezja Łódzka. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11. Weźmie w nich udział m.in. arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

"Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego"- ogłosili bp Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz Wikariusz Generalny, bp Ireneusz Pękalski na stronie internetowej kurii.

"W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem zachęcamy wszystkich Facebookowiczów do dołączania do oficjalnego wydarzenia utworzonego przez fanpage Archidiecezji Łódzkiej. Dołączajmy, udostępniajmy i pokażmy jak ważne są dla nas wydarzenia w naszej Archidiecezji"- czytamy na stronie internetowej. 

Decyzję papieża Franciszka o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej na nowego metropolitę łódzkiego ogłoszono 14 września. Arcybiskup Grzegorz Ryś zastąpi w Łodzi abp. Marka Jędraszewskiego, który od stycznia jest metropolitą krakowskim.

Nowy metropolita łódzki ma 53 lata. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 1988 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego w Katedrze wawelskiej. Biskupem jest od 2011 r., a motto jego posługi to „Virtus in infirmitate” - „Moc w słabości”.

yenn/PAP, Fronda.pl