Bp Szymon Stułkowski 31 października br. objął kanonicznie diecezję płocką. Ingres nowego biskupa diecezjalnego do płockiej katedry odbędzie się  w sobotę 26 listopada. Uroczystość będzie transmitowana za pośrednictwem TVP3 Warszawa i Telewizji Trwam oraz w Internecie za pośrednictwem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej: na kanale YouTube KRDP TV, na Facebook’u KRDP oraz na antenie radiowej.

Dzień przed ingresem, 25 listopada o godz. 20.00, w bazylice katedralnej w Płocku nowy biskup płocki spotkał się na wieczornej modlitwie z kapłanami.

„W sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu, 26 listopada 2022 roku o godz. 11.00, odbędzie się mój ingres do prastarej katedry w Płocku. Serdecznie zapraszam Was, Siostry i Bracia, na tę uroczystość. Bardzo proszę o modlitwę za mnie, bym umiał zrealizować zadanie, jakie Pan Bóg stawia przede mną” – napisał bp Stułkowski w liście pasterskim do diecezjan, zapraszając na uroczystości ingresowe.

Decyzję Papieża Franciszka o mianowaniu dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego nowym biskupem płockim ogłosiła 22 października br. Nuncjatura Apostolska w Polsce.