Przeciwko autorowi „Soku z Buraka” toczyło się postępowanie w związku z pomówieniem Patryka Jakiego w 2018 roku, kiedy ubiegał się on o urząd prezydenta Warszawy. Po przejęciu władze przez koalicję Donalda Tuska i „porządkach” ministra Adama Bodnara w prokuraturze, śledztwo zostało umorzone.

- „Pablo Morales to symbol cnót w porównaniu do Soku z Buraka. A Adam Bodnar i jego neoprokuratura właśnie skręcili śledztwo ws. Soku. Chcą walczyć z mową nienawiści finansując ją i promując”

- napisał dziś na X.com Patryk Jaki.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl europoseł wskazał, że śledztwo umorzono „w połowie stycznia, zaraz po tym kiedy przejęli prokuraturę”.

Afera kopertowa

To kolejna niewygodna dla Platformy Obywatelskiej sprawa „wygaszana” przez prokuraturę. RMF FM ustaliło, że nowe kierownictwo Prokuratury Regionalnej w Szczecinie wycofało wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu. Wcześniej prokuratura chciała postawić mu zarzuty w związku z korupcją w szczecińskim szpitalu. W styczniu prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko 30 osobom podejrzanym o udział w procederze korupcyjnym związanym z założoną przez prof. Grodzkiego Fundacją Pomocy Transplantologii. Proceder miał polegać na przyjmowaniu pieniędzy w zamian za przyjęcie pacjentów do szpitala poza formalną listą oczekujących i wykonanie zabiegu.