„Trzeba sobie powiedzieć bardzo otwarcie nad czym my będziemy pracować. To jest ustawa o całkowitej legalizacji aborcji w Polsce. Do 12. tygodnia w pewnym zakresie, ale tak naprawdę w pełnym zakresie, bo ta przesłanka, która jest wprowadzana pozwala tu na bardzo dużą swobodę. Bo jeśli coś nie podlega karze to znaczy, że jest legalne” – alarmował z mównicy sejmowej poseł PiS.

„Chcecie zalegalizować zabijanie dzieci na życzenie. Taki jest realny cel tej ustawy” – mówił do projektodawców wymierzonego w prawo do życia dzieci poczętych Paweł Jabłoński.

„I mamy tutaj jasny podział: lewa strona jest za zabijaniem, prawa strona jest za życiem. Patrzę teraz na środek sali, na posłów PSL i Polski 2050. To od was będzie zależał los tej ustawy. I liczę na to, że jutro w głosowaniu będziecie mieli odwagę i nie dacie sobie złamać kręgosłupa przez Donalda Tuska, który wszystkim próbuje to narzucić. Bardzo liczę na was, że w tej fundamentalnej sprawie, jaką jest ochrona życia zagłosujemy jutro razem” – apelował były wiceszef MSZ.