Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przekazała, że w niedzielę odnaleziono w Jagatowie zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Sołtys sołectwa Żuławka Estera Głuszek-Lewandowska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o związanych z tą sprawą działaniach policji.

- „Policja poszukuje sprawcy przestępstwa, które miało miejsce w Jagatowie. Proszę o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby”

- napisała.

Cytowana przez TVN24 rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że „bezpośredni świadek wskazał męża kobiety jako sprawcę”. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku przekazała natomiast, że „w związku ze zdarzeniem policjanci prowadzą działania w gminie Pruszcz Gdański”. Policja opublikowała też dane osobowe i wizerunek poszukiwanego mężczyzny, który może przebywać na terenie powiatu gdańskiego.

- „Poszukiwany 43-letni Rafał Zyska, który może mieć związek ze sprawą zabójstwa w miejscowości Jagatowo w Gminie Pruszcz Gdański. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 74 24 222”

- napisano w komunikacie.