Wiceczecznik PiS Urszula Rusecka poinformowała, że po zakończeniu obrad Sejmu, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości udadzą się jutro na wyjazdowe posiedzenie klubu.

- „Myślę, że będzie to bardzo krótkie, techniczne spotkanie bardziej nastawione na to, aby powiedzieć, co w najbliższym czasie będziemy realizować, jakie projekty ustaw, co jest przygotowane do końca roku”

- przekazała.

Wczoraj media obiegły doniesienia, wedle których ma dojść do zmian w rządzie, w ramach których ze stanowiska szefa Kancelarii Premiera odejdzie minister Michał Dworczyk.

- „To już jest taka nasza rzeczywistość medialna, że dziennikarze spekulują, są różne doniesienia, a potem zobaczymy, jak to rzeczywiście będzie wyglądało”

- skomentowała te wiadomości Rusecka.

Radio ZET donosiło wczoraj również, że w piątek ma się odbyć posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, na którym ma dojść do głosowania ws. zmiany premiera. Wedle nieoficjalnych informacji rozgłośni, w przypadku odsunięcia premiera Morawieckiego, jego miejsce miałaby zająć marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Do tych doniesień w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie odniósł się dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

- „Nie mam do ogłoszenia żadnych informacji dotyczących zmian w rządzie”

- oświadczył.

Podkreślił, że nie zajmuje się pojawiającymi się w przestrzeni publicznej plotkami.

- „Wynikają one pewnie z tego, że państwo je powtarzają”

- stwierdził.