Wysadzając ładunek wybuchowy, kobieta chciała zakłócić wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości.

- „Operacyjne działania policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I doprowadziły do ustalenia danych osoby, która z 10 na 11 listopada 2023 roku około 2.00 w nocy podpaliła ładunek wybuchowy na jednej z ulic w centrum Warszawy”

- przekazała kom. Marta Gierlicka z Komendy Stołecznej Policji.

Wedle ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, bomba została skonstruowana przy użyciu puszek aerozolu, gazu do zapalniczek, gwoździ i tłuczonego szkła. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jedna osoba została raniona odłamkiem w nogę.

Kobieta została tymczasowo aresztowana.

- „Po jej zatrzymaniu we Wrocławiu, w czasie przeszukania miejsca jej zamieszkania, zabezpieczono drugi, podobny ładunek, a także przedmioty i wizerunki nawiązujące do Al-Kaidy i Państwa Islamskiego. Zabezpieczono także przedmioty służące do praktyk okultystycznych”

- poinformował prok. Marcin Przestrzelski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podejrzana usłyszała zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie eksplozji materiałów łatwopalnych oraz zarzut przygotowania do sprowadzenia takiego samego niebezpieczeństwa poprzez przygotowanie podobnego ładunku.