Mieszkania do wynajęcia na doby w Płocku – dostępność i cena

Turyści, osoby podróżujące w celach biznesowych, a nawet studenci zaoczni, którzy dojeżdżają na uczelnię zainteresowani są wynajmem krótkoterminowym. Niektórzy korzystają z bogatej bazy hotelowej w Płocku. Inni stawiają na niezależne mieszkania, które można wynająć w całkiem przystępnych cenach.

W Płocku można bez większego problemu wynająć mieszkanie na jedną noc lub na kilka dni – baza miejsc noclegowych tego typu jest szeroka. Najłatwiej o znalezienie mieszkania na dobę lub na kilka dni w środku tygodnia, ale nawet w weekendy jest to możliwe. Ceny najmu zaczynają się już od niespełna 100 złotych za dobę. Najdroższe obiekty kosztują ponad 400 złotych za dobę.

Na cenę najmu mieszkania w Płocku wpływa wiele czynników, a w szczególności:

  • Termin najmu – w sezonie wakacyjnym, w okolicy świąt i długich weekendów ceny są najwyższe.

  • Długość pobytu – niektóre obiekty bardziej opłaca się wynająć na kilka dni, a nie na jedną noc.

  • Lokalizacja – im bliżej centrum lub innych ważnych punktów na mapie Płocka, tym ceny zazwyczaj są wyższe.

  • Standard i metraż mieszkania – małe mieszkania o podstawowym wyposażeniu zazwyczaj bywają tańsze od dużych i prestiżowych apartamentów.

Przeciętny koszt wynajęcia M na doby w Płocku to między 140 a 250 złotych. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na skorzystanie z takiej możliwości. Noclegi w hotelach zazwyczaj nie kosztują mniej, a jednak prywatny apartament zapewnia zupełnie inne warunki: prywatność, własną kuchnię, łazienkę i dużo większy metraż niż typowy pokój hotelowy.

Czy w Płocku opłaca się inwestować w nieruchomość na wynajem krótkoterminowy?

Rosnąca popularność najmu krótkoterminowego od osób prywatnych spowodowała, że wiele osób rozważa inwestowanie w nieruchomości właśnie z myślą o ich wynajmowaniu turystom. Mieszkania na sprzedaż w Płocku i innych miejscowościach bywają więc kupowane właśnie z myślą o najmie krótkoterminowym. Czy to faktycznie dobry pomysł w tej lokalizacji?

W popularnych serwisach można bez większego problemu znaleźć mieszkania do wynajęcia krótkoterminowego w Płocku i okolicach. Konkurencja jest więc zauważalna, ale i tak wiele osób decyduje się na udostępnienie swego lokum pod wynajem. Celowy zakup mieszkania, by potem wynajmować go na doby w Płocku z pewnością nie ma tak dużego potencjału, jak w przypadku największych miast w Polsce, gdzie zainteresowanie najmem jest największe. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że mieszkania na sprzedaż w Płocku są jednak zdecydowanie tańsze niż w Toruniu lub Warszawie, a miejscowość ta jest atrakcyjnie położona pod względem turystycznym. Wspomnieć wystarczy choćby o Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym lub o Kampinoskim Parku Narodowym. Potencjał mieszkań na wynajem turystom jest więc spory.