20.09.19, 10:00Fot. via Pixabay, CC 0

A więc rewolucja? Szokujące postulaty w Kościele w Niemczech!

Kościół katolicki w Niemczech przygotowuje się do kontrowersyjnej Drogi Synodalnej. Ujawniono właśnie dokumenty przygotowawcze, w których autorzy domagają się choćby rewizji moralności seksualnej czy dyskusji nad sensem celibatu.

Cały proces „odnowienia” Kościoła ruszyć ma 1 grudnia. Przed kilkoma dniami Konferencja Episkopatu Niemiec opublikowała cztery dokumenty przygotowawcze do Drogi, które stworzone zostały przez fora dyskusyjne, w których udział brali zarówno duchowni, jak i świeccy.

Całość dotyczy czterech tematów – podziału władzy w Kościele, celibatu, roli kobiet oraz moralności seksualnej.

Szczególnie szokujący wydaje się dokument dotyczący moralności seksualnej. Uczestnicy forum domagają się poważnych zmian, a sam dokument oparto na wykładzie wygłoszonym w marcu przed biskupami przez profesora teologii moralnej, Eberharda Schockenhoffa. Zaproponował on choćby akceptację stosunków homoseksualnych, pozamałżeńskich, a także antykoncepcji i onanizmu.

Co więcej, uważa on za rozsądne odejście od uznawania istnienia jedynie dwóch płci. Zdaniem forum, należy wypracować teologiczne „kontury etyki seksualnej oddającej sprawiedliwość człowiekowi dzisiejszych czasów”. Większość uczestników forum opowiedziała się za przyznaniem katolikom prawa „mówić tak czynnościom seksualnym, którym chcą”.

Jeśli zaś chodzi o kwestię kapłaństwa, pisze się o konieczności rozważenia dopuszczenia do niego kobiet. Padają również pytania dotyczące związku celibatu z istotą kapłaństwa. Nie pojawiają się jednak żadne konkretne propozycje.

dam/pch24.pl,katholisch.de

Komentarze

Hanys672019.09.23 12:26
Tradycyjnie już dewianci którzy przedostali się do struktur kościelnych w niemczech mają chyzia na punkcie kopulacji.
MyślącyInaczej2019.09.23 11:20
Z tych postulatów jedynie dwa jestem w stanie zaakceptować: antykoncepcja (ale TYLKO prezerwatywy i TYLKO w małżeństwie) i onanizm. Myślę że to wyszłoby wszystkim na zdrowie. Pozostałe absolutnie nie.
Katolik-Bęc-o-Stolik2019.09.24 21:46
Nie seks pozamałżeński jest dla Ciebie nieakceptowalny tylko prezerwatywa w seksie pozamałżeńskim??? Rzeczywiście myślisz inaczej.
violencja2019.09.22 23:16
Kocham mój Kościół,pomimo wszystko , pomimo obaw.Jednak spotykałam w Nim przeważnie cudownych Pasterzy, dostałam od Tego Kościoła wiele dobra/Sakramenty/.Opieram się na Nim.I wierzę w słowa założyciela -Jezusa Chrystusa-że bramy piekielne Go nie przemogą i nasz Benedykt-Papież powiedział , że nasza łódż tylko pozornie tonie.
Durczykiewicz2019.09.22 16:13
Niestety, zgadzam sie z przedmówicami, trochę to wygląda jakby niemieccy księża chcieli zalegalizować to, co robią w ukryciu! No nie, jeśli to jest semsem tych zmian, no to rozpieprzyli już sobie Kosciól do końca...
Durczykiewicz2019.09.22 16:11
Okay, niech wprowadzą możliwość założenia rodziny przez kapłanów, ale pod jednym warunkiem - niech wszyscy obecni księża którzy mają dzieci i kochanki odejdą z kapłaństwa...ciekawe ilu się ostanie...
Polak katolik2019.09.22 9:51
Niestety, postulaty 'akceptacji stosunków homoseksualnych, pozamałżeńskich, a także antykoncepcji' wysuwają nie tylko niemieccy 'duchowni' ,ale również najblizsze srodowisko Franciszka, w tym nowi kardynałowie czy wielu 'duchownych' w Polsce (Kramer Guzynski Holownia etc). I wszyscy reprezentuja katolikow. Wiec co - Kosciol ma być reprezentowany przez antyKosciol? Nie można slużyc dwom panom. Cos trzeba z tym zrobić, moi drodzy. Nie mowcie wiec, ze to jest tylko problem Niemiec.
Durczykiewicz2019.09.21 15:30
Ludzie, przestańcie o tym celibacie! Nie celibat jest problemem, czy jego brak, ale to, że niektórzy księża to ludzie, dla których Bóg niewiele znaczy, a co za tym idzie, mają gdzieś Jego Naukę, Mękę Pana Jezusa, Jego wskazania...ksiądz musi mieć kasę, musi się urządzić, musi coś wybudować, najlepiej kościół lub plebanię, musi mieć plecy, musi mieć bogatych znajomych, których może odwiedzać, bynajmniej nie po to, by ich zachęcać do szukania Boga...
Glaudiusman2019.09.21 12:35
Widać potwornie wielki upadek wiary w kościele niemieckim. Aż strach się bać.
katolik2019.09.21 11:17
Upadek Niemiec jest bardzo widoczny, mamona zrobiła w umysłach Episkopatu Niemiec tylko pustkę, zawładniętą przez ideologie i myśl szatańską, po II wojnie światowej Ameryka za pomocą planu Marshalla postawiła ten kraj na nogi, Polska będąc po butem sowieckim niestety z tego planu nie mogla skorzystać pod groźba interwencji burżujów, dziś bogactwo Niemiec zbudowane jest na wyzysku innych narodów, jak również przez walutę euro przy tak bardzo zróżnicowanych gospodarkach poszczególnych krajów Europy, dlatego ich wiara i postulaty religijne nie maja nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, nie można cywilizować wiary, to myślenie opętanego by dopasowywać ja do zboczonych , nasiąkniętych genderyzmem i ideologia LGBTQ umysłach wielu społeczeństw, w tym również w Polsce, zło trzeba tępić a nie rozpowszechniać.
src2019.09.22 17:32
Niemcy to "Babilon Wielki"
Maria2019.09.21 9:00
wśród proponowanych reform jest kilka bardzo cennych i mądrych propozycji, kto tego nie widzi daje wyraz swojej krótkowzroczności i nieznajomości historii kościoła, oraz procesu dziejowego, który dotąd niósł kościół i doprowadzil go do obecnego mometu. To nie jest takie proste i czarno białę,jak niektórzy zapaleni przeciwnicy reform chcieliby to widzieć.Prawda jest taka, że już nie raz w historii kościol utrzymywal niesprawiedliwy porządek społeczny , a nawet dopuszczal przestępstw wykorzystując do tego autorytet świętej i niezmiennej Tradycji (poddaństwo chlopow, wykorzystywanie klasy mieszcznaskej i chłopskiej przed rewolucja francuską, AKCEPTOWANIE I WSPIERANIE NIEWOLNICTWA w krajach misyjnych, rasizm, rywalizowanie z władzą państwową w czasie monarchii, wojny i czystki religijne, które pochłonely wiele istnien ludzkich, liczne i niesprawiedliwe podatki kościelelne, odpusty czyli kupczenie zbawieniem...). Czas jednak pokazal, ze ten sam kosciol wiele z tych przekonan i praktyk odrzucil przyjmując nowe rozwiązania oferowane przez bardziej postępowe systemy społeczne. Wymygalo to czasu, ale w koncu zaostalo powszechnie zaakceptowane. Nie inaczej będzie i teraz. KAPLANSTWO KOBIET i dopuszczenie ich do urzędowej władzy jest już nie tyle zgodne z duchem epoki, co niezbędne z obowiązująca powszechnie etyką i zasada sprawiedliwości. Utrzymanie dyskryminacji połowy ludzkosci powołując się tu na święty autorytet Tradycji jest po prostu kolejnym zabiegiem mającym na celu zachowanie całej władzy dla siebie, czyli w rękach mężczyzn. Otóż nie, tak dalej nie będzie; tak jak kosciol uznał swój błąd, a następnie przepraszał za niewolnictwo, i niesprawiedliwy stanowy porządek społeczny,tak dziś musi uderzyć się w pierś ponownie i odrzucilć seksizm, a następnie dopuscic kobiety do kapłanstwa, tego wymaga prawo milosci i sama Ewangelia. Wiele kobiet ma powołanie do kapłaństwa, którego dotychczas nie mogły zrealizować, trzeba skończyć z dławieniem Ducha Świętego, który w tych kobietach płonie żywym ogniem, ale nie może działać....To samo w kwestii uznania pewnych praw do zarzadzania kosciolem przez kompetentnych, odpowiednio przygotowanych do tego swieckich. Jestem szczesliwa,ze doczekałam tego momentu :-))))."Kto ma uszy do słuchania niechaj słucha" :-)
Mikołaj 2019.09.22 10:05
Kapłaństwo kobiet to religijna forma gender ! . Po to owca nie ma rogów a baranek ma , aby było wiadomo czemu Jezus do Piotra rzekł : Paś owieczki moje , i odmiennie paś baranki moje .Kobieta z przyczyn obiektywnych nie nadaje się do sprawowania Eucharystii , bo rzecz dotyczy niewidzialnej rzeczywistości , a kapłan świadczy za ołtarzem całe swoje człowieczeństwo w tym i swoja płeć .Opamiętaj się kobieto , bo role wyznaczył Bóg na zawsze ! .Kobieta może za ołtarzem czynić gesty i udawać kapłana , ale tam przychodzi Jezus a nie Jezusica , więc Eucharystia się nie dokona .
cde2019.09.22 17:56
Maria B.- jako zdeklarowana ateistka nie masz niestety wiedzy ani najmniejszego pojęcia na temat Tradycji KK. Ciekawe, że wypowiadasz się "autorytatywnie", czy też wklejasz jakieś artykuły, byle by tylko siać zamieszanie wśród potencjalnych katolików, którzy czytają twoje wpisy! Od dłuższego czasu mam wrażenie, że "przeczesujesz" fora na Frondzie właśnie w celu wprowadzania chaosu. Ktoś ci za to płaci? Czy masz może takie "zlecenie" na Frondę? Żadna kobieta nie ma i nie będzie miała powołania do kapłaństwa w KK, bo to sam Pan Bóg wyznaczył do tej roli mężczyzn i to sam Bóg powołuje do sakramentu kapłaństwa księży. Jedynym Kapłanem w Kościele powszechnym jest Jezus Chrystus, a księża mają jedynie udział w Kapłaństwie naszego Zbawiciela. A zatem, jeżeli chcesz wygłaszać te kłamstwa, to nie do katolików, którzy znają Tradycję i kochają Jezusa - Jedynego i Świętego Kapłana.
Jurekxyz2019.09.20 21:00
oj, będą tezy nowego Lutra.
Raf 2019.09.20 17:54
I to jest właśnie ta wielka nierządnica z Apokalipsy. Trzeba się często spowiadać, bo Bóg już długo zwlekać z karą nie będzie...
Janek2019.09.20 17:40
A może warto powiedzieć że jeżeli chodzi o seks przedmałżeński to tak, ale pod warunkiem stałego związku, o czym zresztą mówi Schockenhoff.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.09.20 17:12
W niemieckim Kościele odwilż, może nawet na miarę października w 1956. W polskim Kościele wojtylizm niczym w Albanii hodżyzm.
Stan2019.09.20 17:48
Jesteś w ogromnym błędzie, co do dat. Nie wiesz widocznie, co się wydarzyło się w 1956. To jest odwilż z 1968r., którą uosabia wpływowy Cohen Bendit, skryty masoński aktywista i pedofil. On właśnie wyrósł na tej odwilży i sieje demoralizację.
Stan2019.09.20 16:59
Co ta "odnowa" w Kościele ma wspólnego z nauczaniem Jezusa, z Ewangelią? Czy to jest kościół chrześcijański? Mam w tej sprawie poważne wątpliwości - jaki duch działa w niemieckim kościele.
Jurek2019.09.20 16:40
A o zniesieniu podatku koscielnego to nie chca rozmawiac. Najwazniejsze ze sie kasa zgadza.
Michał Pasierb 2019.09.20 14:42
Jaka rewolucja?? Nie może być mowy o rewolucji, w czymś co praktycznie nie istnieje....Kogo szokują postulaty wysuwane przez lawendową mafię?? PAN oczyszcza Swój Kościół
anonim2019.09.20 14:15
A może by tak ci ludzie przeszli sobie do kościoła protestanckiego?
Michał Pasierb 2019.09.20 14:50
Oni już sami wykluczyli siebie z KK .Nie muszą nigdzie przechodzić...xD
blumkwist2019.09.20 13:49
To że Kościół niemiecki, nie ma wiele wspólnego z katolicyzmem, wiadomo nie od dziś i zapewne dalej będzie podążał drogą "nowego humanizmu", która już nie tyle z chrześcijaństwem ale także z wiarą w osobowego Boga, nie będzie miała wiele wspólnego. Bardziej jednak interesujące jest jak na tą faktyczną schizmę sąsiada ( ale też papieża) zareaguje polski Kościół. Bo tu już nie da rady schować głowę w piasek i powiedzieć że nic się przecież nie zmieniło. Trzeba będzie pytającym wiernym odpowiedzieć, czy wolno przyjmować Eucharystię współżyjąc w konkubinacie czy będąc w homo związku, czy inne religie także prowadzą do zbawienia...itd. A co wtedy kiedy pytający wierny, otrzymawszy ortodoksyjną odpowiedź, powie że papież naucza czego innego i on żąda żeby polski Kościół postępował w zgodzie z papieskim nauczaniem? Co wtedy polski Kościele...czy znowu będziesz stał w rozkroku, nadto przyjmując strusią taktykę. Chyba tak dalej się nie da i trzeba będzie zastosować wskazanie Pana: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.
Stan2019.09.20 17:40
Kościół w Polsce jest wierny wskazaniom JP II, a JP II został po JP I, zamierzającym odsunąć masonów. I tak powinien trzymać Kościół - ma być wierny Jezusowi, a nie ludzkiemu wygodnictwu i zachciankom. Człowiek jest tylko pyłkiem, przechodniem na tym świecie. Mam nadzieję, że w Polsce jest większość biskupów o prawych sumieniach i wiernych NAJWYŻSZEMU KAPŁANOWI, JEZUSOWI.
Maria Blaszczyk2019.09.20 23:55
Wierny czemu??? "Ten porządek [o monteskiuszowskim trójpodziale] odzwierciedla realistyczną wizję społecznej natury człowieka, która wymaga odpowiedniego prawodawstwa dla ochrony wolności wszystkich. Dlatego jest wskazane, by każda władza była równoważona przez inne władze i inne zakresy kompetencji, które by ją utrzymywały we właściwych granicach. Na tym właśnie polega zasada "państwa praworządnego", w którym najwyższą władzę ma prawo, a nie samowola ludzi." " "Kościół obserwuje z głęboką pasterską troską zjawisko przemieszczania się coraz większych grup migrantów i uchodźców, stara się poznać jego przyczyny oraz szczególne warunki, w jakich żyją ci, którzy z różnych powodów zmuszeni byli opuścić swą ojczyznę. Wydaje się bowiem, że położenie migrantów i uchodźców staje się na świecie coraz gorsze. Całe społeczności muszą czasem opuścić rodzinną ziemię, aby schronić się przed przemocą i nieustannymi prześladowaniami; częściej jednak nędza i brak perspektyw rozwoju jest przyczyną, dla której jednostki i rodziny decydują się na emigrację, aby szukać środków do życia w dalekich krajach, gdzie niełatwo jest znaleźć gościnne przyjęcie. Dla chrześcijanina okazywanie życzliwości i solidarności obcokrajowcowi jest nie tylko nakazem ludzkiej gościnności, ale także konkretnym obowiązkiem, wynikającym z wierności nauczaniu Chrystusa." „Rasizm to grzech, który stanowi wielką zniewagę Boga”. "pozostaje rzeczą niezwykle ważną, aby w procesie integracji Starego Kontynentu wziąć pod uwagę, że jedność nie będzie trwała, jeśli zostanie sprowadzona jedynie do wymiaru ekonomicznego, że musi ona polegać przede wszystkim na harmonii wartości, które winny wyrażać się w prawie i w życiu". Itd...
Beno2019.09.20 13:30
Przygotowali program, tylko, gdzie tam jest miejsce dla P. Boga? O P. Bogu, Ewangelii, ani słowa.To taki kościół dla ludu, ale bez P. Boga. Po co i na co komu taki kościół.
Reytan2019.09.20 13:33
Celna uwaga,to taka nowa religia socjologiczna,ustalana na podstawie sondazy.
uczciwy obywatel2019.09.20 12:50
Dlaczego dając "łapkę" na "-" na łapce przeciwnej wyskakuje automatycznie "+".Czy operator tego nie zauważył że ktoś was trolluje ??!! '
Adam2019.09.20 12:22
Heteroseksualna katolicka rodzina nagrywała nagie córki: https://www.tvn24.pl/gruzja-miedzynarodowy-gang-zajmujacy-sie-produkcja-dzieciecej-pornografii-rozbity,970942,s.html Heteroseksualista katolik zabił córkę https://www.tvn24.pl/poznan-apelacja-w-sprawie-smierci-dwuletniej-lilianki,934080,s.html Przedsiębiorczy heteroseksualista ściągał niebezpieczne zabawki. "To atak na polskie dzieci" https://www.tvn24.pl/ponad-dwa-tysiace-zabawek-zatrzymanych-przekroczone-normy-ftalanow,971019,s.html
Credo2019.09.20 13:01
Spieerdalaj głupku
Adam2019.09.20 15:55
Tak jak myslalem, katokryzja i nic wiecej
Reytan2019.09.20 13:35
Adam to prowokator komunistyczny i wariat.
Stan2019.09.20 17:31
Jednostkowe przypadki zdarzają się wszędzie. Nikt nie mówi, że wśród katolików są sami święci. Ale, czy wiesz, jak początkowo nazywała się dżuma XX wieku, AIDS? Otóż,...UWAGA: gay related immunodeficiency, gdyż szerzyła się masowo wśród gayów i od nich rozpowszechniła się na cały świat.
Kleryk z Klerykowa2019.09.20 11:46
I bardzo rozsądnie. Koniec produkowania znerwicowanych dzieciaków, których spowiedź służy do podniecania starym plugawcom zamkniętym w szafach zwanych konfesjonałami. Wy na tej frondzie myślicie, że księża się nie onanizują, że nie mają stosunków homo i hetero, że nie używają gumek... Nie takie rzeczy w seminariach się robi, za dyskretnym pozwoleniem lawendowo-fioletowych biskupów, którzy w ten sposób sprawdzają świeże mięsko do posługi niekoniecznie przy ołtarzu.
Reytan2019.09.20 13:31
Glupota i jakis niepojety debilizm tych podlych umyslow jest wrecz trudna do zrozumienia. Komunisci przez seriale i filmy degeneruja ludzi do poziomu zwierzecego,a PIS to jeszcze dodatkowo subsydiuje.
Zephyr2019.09.20 11:13
Czyli prosto mówiąc: róbta co chceta.
bezlitosny internauta2019.09.20 11:10
To nie "stawianie się episkopatu Niemiec obok Kościoła" to autonomia konferencji biskupów w poszczególnych krajach. Nie jest tak, że w Kościele na całym świecie wszystkich obowiązują jednakowe przepisy. Porównajcie choćby kwestię apostazji w poszczególnych krajach.
Reytan2019.09.20 13:24
Jestes protestantem.
bezlitosny internauta2019.09.20 13:28
Nie lajkuj własnych postów dziadku - bo to grzech. Jestem ateistą od ćwierćwiecza.
ZERR02019.09.20 13:47
Chciałoby się napisać - stary a taki głupi.
Valentynka skorno weneryczna2019.09.21 0:19
Stachu, nie wypowiadaj się o religii. Masz prawo być ateista. Masz prawo tez być kretynem. Twoja wola.
Prawda wyzwala2019.09.22 10:48
Jakie to ma znaczenie, jest człowiekiem, którego według waszej wiary stworzył bóg, na swoje podobieństwo. Jest stworzony z tych samych atomów, pierwiastków, związków chemicznych jak ty. Zaskoczony?
PrawyCzłowiek2019.09.20 11:07
Religie w żadnym kraju nie powinny mieć wpływu na politykę, prawo i cały naród... Takie kraje powinny być marginalizowane i objęte sankcjami.
Reytan2019.09.20 13:24
Jestes wrogiem cywilizacji.
Brudne świnie!2019.09.20 11:06
Pseudo kapłani sami nie żyjący w czystości wzywają do moralnego brudu.Ściek a nie kościół.
Reytan2019.09.20 13:19
Jestes wypierkiem mamuta,komuchu.
zuzia2019.09.22 9:57
won komuszy padalcu !!!
tomek2019.09.22 20:37
szanowny pannnn to prostota i chamota
anonim2019.09.20 10:59
Polski episkopat już dawno postawił się obok kościoła. Prowadzi wojnę z papieżem, ukradł Polakom państwo, chroni swoich pedofilów i wrócił do głębokiego średniowiecza.
Sodoma i Gomora to PO SLD PSL Wiosna2019.09.20 11:02
nastepna lewacka debilka
BiegunkaProrocza2019.09.20 11:43
Głodny - nie jesteś sobą. Zjedz trochę kupy, bo strasznie gwiazdorzysz.
Credo2019.09.20 12:59
Nawet biegunki nie potrafisz zatrzymać, pierdoło, więc sam się nażryj. Precz z komuną!
Credo2019.09.20 12:59
Opinie idiotek nie mają żadnego znaczenia.
Reytan2019.09.20 13:18
Daria Danilczyk chorzy psychicznie do psychiatry,wariatko.
STEFAN2019.09.22 2:24
Reytan! Zapomnieliście chyba ! Pod tym nickiem jest Kech Keller !....dumny g... Teraz sie śmieje, że oszukał was ! Nie tak dawno wypisywał on swoje nicki!
Stan2019.09.20 17:21
Takie kalumnie, to pisali do UB (w czasach PRLu) donosiciele na prawych ludzi, bohaterskich Polaków. Gdyby nie ofiary z życia wielu księży w historii naszych dziejów, nie pisałabyś tu po polsku - czy o to Ci chodzi. Od dawna chciano z Polski stworzyć Judeopolonię, a jak się nie udało, to chociaż komunistyczną republikę! Opamietaj się i przemyśl, co piszesz i gdzie jesteś.
Urszula2019.09.20 20:48
Oooo, jesteś dobrze poinformowany. Donosiłeś? Na kogo? Na sąsiada czy na rodzinę?
STEFAN2019.09.22 2:20
Nie Daria Danilczyk, tylko jesteś LECHEM KELLER! To ty jesteś brudną świnią, nie my! Spójrz na siebie , na swoje wybryki pedalskie! Jesteś starym SB i pedałem! Siedziałeś za to już 4 razy! To jest ogólnodostępne! Nie oszukuję ! Dobrze o tym wiesz ! A teraz masz czelność innych osądzać !? W czym jesteś lepszy!? Podaj chociaż jedną rzecz !
Anna2019.09.22 18:58
Ale bzdury piszesz człowieku...totalne bzdury..aż trudno uwierzyć,że można tak myśleć..
Matka Polka2019.09.20 10:52
Maski opadły. Już po nich.
tadek2019.09.20 10:46
1519 LUTER 2019 EPISKOPAT NIEMIEC ???? KALIFAT BERLIN
Antex2019.09.24 2:13
2119 GERMANISTAN
anonim2019.09.20 10:23
Niemcy to dawana kraj ludzi NIEWIERZĄCYCH> Pracowałem ( legalnie ) już w 1990 roku we Frankfurcie/M i co niedziela chodziłem tam do kościołów . I co?. Potężna Katedra czy Kościół a tam ( dosłowne) 6-10 osób staruszków Niemieckich na mszy św. . A w soboty , niedzielę popularny widok: Porządne autko w nim Pan, Pani i co ? i oczywiście Piesek. Już w tedy budowano tam na potęgę Meczety i Oni nie mieli nic przeciwko temu- w meczecie modliło się kilkudziesięciu Muzułmanów. Trzeba stwierdzić , że Luter zrobił porządną robotę HA,HA dla całego chrześcjaństwa Niemieckiego.
Prawda wyzwala2019.09.22 10:43
Nie wiem czy czytałeś postulaty reformatorskie Lutra. Nie mi oceniać czy Luter miał rację czy też się mylił. Ale upraszczanie problemów Kościoła Katolickiego/ Chrześcijańskiego w dzisiejszych czasach do jednej przyczyny czyli wprowadzenia zmian i powstania Kościoła Protestanckiego jest zwykłym nadużyciem. Kościół Chrześcijański (katolicy, protestanci, prawosławni, zielonoświątkowcy) prawie na całym globie przeżywa kryzys, część przyczyn to działania samego kościoła, część to zmiany cywilizacyjne i kulturowe a część to wzrost edukacji!
az2019.09.22 17:35
@Prawda wyzwala - Warto obejrzeć dokument - "Luter i rewolucja protestancka", który świetnie wyjaśnia przyczyny i skutki tego co wydarzyło się w XVI wieku. Oto cały film: https://www.youtube.com/watch?v=TechAN1vVPQ&feature=youtu.be Niestety „rewolucja religijna” Lutra uprzyczynowiła wszystkie najważniejsze ideologie nowożytności, które są świadomymi i wolnymi negacjami katolickiej koncepcji Boga, Kościoła i świata. Pozdr.
ja2019.09.20 10:10
Kościół niemiecki niech idzie swoją heretycką drogą. Niech się odłączy od powszechnego kościoła. Widać już b. wyraźnie , że Niemcy nic wspólnego mają z Kościołem...
tomasz2019.09.20 14:26
masz rację to nie tylko heretycy ale kraj szatana. czego dowodem jest wybranie Hitlera i wywołanie II wojny światowej. Dziś jest jeszcze gorzej niszczenie chrześcijaństwa i wprowadzanie islamu. To prowadzi do piekła na ziemi . Które coraz bardziej się rozszerza i Niemcy temu się przyklaskują uważając islam za drugą religię państwową. Poza tym coraz bardziej stają republiką islamską to prowadzić może już do szariatu. a w dalszej kolejności do wojny która może utopić we krwi wiele istnień ludzkich. Dlatego ten kraj szatana powinie zniknąć z mapy świata raz na zawsze. Mam nadzieję ze zgadzacie się z moją diagnozą na ten temat.
Stan2019.09.20 17:12
Prawdopodobnie zniknie i inne kraje wraz z nimi. Musimy odważnie bronić Krzyża i wiary chrześcijańskiej - w tym ma być moc Polski. Szatan doskonale o tym wie, dlatego przez wszelkie osoby (świadome bądź nieświadome - i na tym forum) tak zaciekle atakuje chrześcijaństwo i kapłanów katolickich. Musimy o tym pamiętać, modlitwa, wiara, sakramentalia i miłosierna miłość nas ocali, bo już po wszelkich znakach widać, że żyjemy w czasach ostatecznych, czasach oczyszczenia (czasach wyboru dobra lub zła i to nie jako wyboru jednostki, ale jako całego narodu). Oby Bóg dał w porę opamiętanie tym wszystkim prześmiewcom.
zuzia2019.09.22 9:55
hitlersynom krzyżyk na drogę
tomasz2019.09.23 8:50
Zuzia ateistom nie tylko krzyżyk na drogę ale szeroka autostrada do piekła. Tam kończy się kariera tych którzy plują na Boga i popierają szatana. A Niemcy są najlepszym dowodem na tą konkluzję że ich polityka jest związana piekłem . Wystarczy prześledzić historię I wojna światowa i II wojna światowa w obu zginęło wiele milionów ludzi . A mimo to Niemcy szerzą dalej zło poprzez sprowadzanie uchodźców arabskich którzy szerzą islam i mordują chrześcijan . Te środowiska nic z tego sobie nie robią i chwalą tę politykę - piekło zniszczenie śmierć. Skutek koniec Niemiec kraju szatana wkrótce. Mam nadzieję że przeczytasz i dojdziesz do tych samych wniosków.
JONASIK2019.09.20 10:07
Zdrowa katolicka Polska powinna iść drogą Indonezji: https://www.o2.pl/artykul/seks-bez-slubu-karany-wiezieniem-kary-beda-surowe-6426291407349377a
BiegunkaProrocza2019.09.20 10:11
Do więzienia powinno się iść za nie mycie siusiaka i pochwy. A także za niewłaściwe podcieranie odbytu.
bieta2019.09.20 12:07
Nie chodzi o kary tylko o świadomość grzechu. Świadomość europejczyków jest tak urabiana, że już o grzechu nie wolno mówić. Współczuję niemieckim katolikom, bo wbrew panującej opinii, są wśród nich osoby które poczucia grzechu nie zatraciły i bardzo cierpią z powodu takich zmian w Kościele.
Reytan2019.09.20 13:15
Jonasik to morderca i prowokator komunistyczny. Won za Ural,Zydokomuna.
JONASIK2019.09.21 0:52
Eee tam morderca, tylko zwykły wampir wysysający czerwoną komuszą krew katozboków.
Stach2019.09.20 18:35
Zdrowa katolicka Polska powinna iść swoją drogą...
Prwada wyzwala2019.09.22 10:36
Jeżeli dobrze pamiętam to apostołowie mieli rodziny i żony, nigdzie Jezus nie kazał im się rozwodzić, zwłaszcza że w czasach Jezusa rozwód był dość problematycznym czynem!
Katolik-Bęc-o-Stolik2019.09.24 21:34
Oczywista oczywistość!!! Katolicka Polska ma podążać drogą islamskiej rewolucji indonezyjskiej.