29.03.20, 08:26Fot. screenschot: Youtube

Abp Gądecki: Potrzeba wielu rodzajów solidarności

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wygłosił do wiernych swoje przesłanie na piątą niedzielę Wielkiego Postu. Prosi w nim o wyrozumiałość wobec wprowadzonych obostrzeń i apeluje o solidarność:

-„Kościoły nie są zamknięte, są otwarte dla modlitwy prywatnej, niemniej jednak jesteśmy zobowiązani do respektowania porządku naturalnego, jaki jest wymuszony przez stan epidemii”- powiedział hierarcha.

Abp Gądecki odniósł się również do niepokojów związanych z kryzysem gospodarczym wywołanym przez epidemię koronawirusa, zachęcił do modlitwy za tych, którzy w obecnych warunkach nie mogą być zwolnieni ze swoich obowiązków zawodowych i pozostać w domu oraz zaapelował o troskliwą pomoc osobom starszym i samotnym:

-„Potrzeba wielu rodzajów solidarności i kształtów solidarności, które będą potrzebne i w czasie epidemii, i w czasach, które po niej nadejdą, a na pewno nie będą równie łatwe jak te, które poprzedzały epidemię” – stwierdza metropolita poznański.

kak/ ekai.pl

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.31 10:07
. „Ja, Jezus Chrystus, Król Polski i Wszechświata jestem bardzo smutny, że tak niewiele osób wie, że oficjalnie od 20 lutego 2020 roku Jestem Królem Kraju nad Wisłą, Nowego Jeruzalem, narodu wybranego, na zasadach jak nigdy do tej pory. Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. poniedziałek, 30 marca 2020 Klątwa rzucona na Komendę Powiatową Policji w Sokółce i Komisariat w Dąbrowie Białostockiej 30.03 10.12 Zapisz dziecko - Tak, dziecko, rzucisz klątwę na Komendę Policji w Sokółce i placówkę w Dąbrowie Białostockiej. Klątwa będzie do czasu aż w duchu przynajmniej przeproszą za swoje zachowanie i nie będą go więcej powtarzać. Co do tego małego judasza. Wszystkim się nie zajmuj, otrzyma swoją zapłatę. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski) Źródło: (tytuł materiału..) ”Podlasie: Kilkadziesiąt osób na mszy mimo zakazu zgromadzeń”. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-podlasie-kilkadziesiat-osob-na-mszy-mimo-zakazu-zgromadzen,nId,4411344 Komenda powiatowa policji w Sokółce, Komisariat policji w Dąbrowie Białostockiej Opamiętajcie się, policjanci z Sokółki i Dąbrowy Białostockiej, szczególnie Ty komendancie Sokółki gdyż należy sądzić, że Twoją to decyzją się stało, a jeśli nawet nie to sprawa jest prosta. Gdybyś, komendancie zrobił wcześniej spotkanie i powiedział, że nie będzie żadnych interwencji w kościele i wchodzenia do kościoła to by ich nie było. Jak wam nie wstyd? I nie zasłaniajcie się przepisami, które są od kilku dni. W Auschwitz też były przepisy i to nawet dłużej niż kilka dni. Też byście je wykonywali? Zhańbiliście swoje mundury, mundury polskiego policjanta i ja jako potomek prawdziwej polskiej elity mundurowej, wnuk polskiego oficera II Rzeczpospolitej, podpułkownika Tadeusza Michałowskiego to wam mówię. Wasi zmarli „koledzy” policjanci z tego czasu patrzą na was ze wzgardą a nawet i z PRL. Jak wam mogło przyjść do tych waszych głów zakłócać Najświętszą Ofiarę i liczyć ludzi? Tfu! Zatem jako potomek prawdziwej mundurowej elity symbolicznie was degraduję. Odtąd nie jesteście dla mnie policjantami. To jednak nie wszystko bo jak można przeczytać wyżej główny cel tego wpisu to nie jest. …………………………………………………. Zatem rzucam klątwę Bożą na Komendę Policji w Sokółce i Komisariat w Dąbrowie Białostockiej. Strzeżcie się gniewu Boga, bo wobec Jego gniewu nie pomoże wam ni premier Morawiecki, ni światowa masoneria, ni sam szatan któremu sprawiliście wielką przyjemność. Zatem drugi raz. Bóg was przeklina- anatema. I trzeci raz – Bóg was przeklina - anatema. Klątwę rzucił z upoważnienia Jezusa Chrystusa Króla i Pana Jego nędzny sługa Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski) ‘’
Jan Radziszewski2020.03.31 9:48
czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. Przeklina Cię Bóg! Amen. Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu. Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz. Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa. Przeklina Cię Bóg. Anatema! Amen. I klątwa ta ma z dopuszczenia Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana, (które to panowanie uznał i prezydent Andrzej Duda) moc taką jakby ją wypowiedział biskup, moc kościelną. Zatem Mateuszu Morawiecki: Przeklina Cię Bóg! Amen. Strzeż się Mateuszu Morawiecki. Bóg jest Panem wszystkiego i każdego włosa na Twojej głowie. Ty nie jesteś zdolny zrobić nic bez Bożej Woli. Nic. Dosłownie. Uznaj to nim Cię przyciśnie Ręka Pańska. Ta klątwa jest do czasu gdy zostanie przywrócona liczba 50 osób na mszy gdy idzie o bezprawną i haniebną tutaj ingerencję państwa, oraz zlikwidowana sytuacja w której osoba idąca do kościoła miałaby się tłumaczyć przed strażnikiem miejskim, policjantem, żołnierzem, że tam właśnie chce się udać, czy nawet być zatrzymana na mocy celowo niejasnego przepisu gdyż „nie byłyby to czynności niezbędne”. ‘’
Ela2020.03.30 5:26
To gdzie my jestesmy bezpieczniejsi w domu czy kosciele i przy eucharystii.? 5 ludzi w kosciele a niedaleko 30 w zakladzie pracy i co mi odpowiecie ,
Jan Radziszewski2020.03.30 4:14
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa - zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości -tj dosłownie tony tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
zych.. 2020.03.29 20:03
Nie daj Boże żeby wróciła solidarność z czasów Wałęsy,gdzie mała grupa osób nażarła się do syta a miliony osób do dziś głodują,AMEN.
Jan2020.03.29 19:03
Szanowny księże abp Pan Jezus w Ogrójcu powiedział do Ojca żadnego nie straciłem których mi powierzyleś, a wy jako pasterze którym Pan powierzył wiernych co robicie chronicie siebie, wiernych zostawiacie "wilkom" boicie się ich bronić, zamykacie kościoły bo jak to nazwać 5 wiernych na mszy, zamówimy przed kościołem autobus to będzie mogło uczestniczyć 25 osób, nam wiernym w okresie próby potrzebny pasterz który stanie na czele i będzie prowadził zgodnie z wolą Pana, nie będzie zmuszał do profanacji Najświętszego ciała Chrystusa. Po co nam pasterz jak "wilk" odejdzie. Proszę o zastanowienie się nad postępowaniem Kapłanów i powrót na drogę Jezusa.
POTRZEBA WIELE RODZAJÓW I KSZTAŁTÓW SOLIDARNOŚCI2020.03.29 18:52
NA CZASY OBECNE I TE KTÓRE NADEJDĄ. NAJLEPSZY KSZTAŁT MA DLA PAZERNEGO KLECHY GĄDKA SZTABA ZŁOTA O WADZE CO NAJMNIEJ JEDNEGO KILOGRAMA. ZŁOTA A SKROMNA. TO ISTNY CUD!
Przeciw kretynom2020.03.29 13:29
Pierwsze obostrzenie mówiące o 50 osobach w kościele było wystarczające. Drugie z pięcioma praktycznie wyeliminowało mnie z udziału w liturgii. Na szczęście mój biskup zezwolił na normalne organizowanie ciemnic i Grobów Pańskich z możliwością adoracji podczas Triduum.Wszak są w Polsce kretyni pokroju Abp Skworca z Katowic, który nawet na to nie pozwolił. Współczuję wiernym takiego pseudo pasterza.
antysalon2020.03.29 11:07
dość pustosłowia ...na kolana www.niepoprawni.pl antysalon
Wojciec2020.03.29 9:26
Co kościół zrobił w obliczu dzisiejszej sytuacji? Ile zakupił respiratorów,rękawic czy masek? Naród ich finansował. Co robią księża? Kościoły puste, więc mogli by w wolnym czasie pomagać w szpitalach, sklepach spożywczych. Mogli by robić zakupy dla starszych osób itd. A te mendy mają czelność jeszcze prosić teraz i pieniądze. Kościół to instytucja która ma największa ilość nieruchomości na świecie. Wystarczy sprzedać 1% i wystarczy. I żebyście się nie ważyli doić państwa w tym momencie.
Stani2020.03.29 11:44
W obliczu epidemii Owsiak przekazał 20 mln, a Rydzyk i Caritas podali nry kont.
stan2020.03.29 15:03
Krytykę trzeba zawsze zaczynać od siebie i zastanowić się co ja mogę zrobi, zamiast tracić czas przed komputerem.
andy2020.03.29 9:12
Kiedy otworzycie kościoły. Kiedy znikną te durme obostrzenia nałożone przez was biskupi, nie przez państwo. W dużym kościele ma być 5 osób na mszy, a w 2 razy mniejszym markecie może być 50 osób i nic się nie dzieje. Kiedy się ockniecie, że sami niszczycie Kościół???
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.29 9:11
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!