29.02.16, 13:54

Abp Gocłowski odpowiada Wałęsowej: Pani Danusiu, Kościół nie może włączać się w działania partyjne

Abp senior Tadeusz Gocłowski - jeden z obrońców Lecha Wałęsy w obecnym konflikcie związanym z ujawnieniem teczki TW Bolka - odpowiedział na apel żony Lecha Wałęsy, Danuty, która podczas niedzielnej manifestacji KOD-u wezwała Kościół polski do włączenia się w spór. - Pani Danusiu, Kościół nie może włączać się w działania partyjne - oświadczył arcybiskup senior Tadeusz Gocłowski. 

Abp Gocłowski był gościem w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET. Skomentował apel Danuty Wałęsowej, która wczoraj powiedziała na marszu KOD: - Księża czy biskupi, którzy byli w tamtym czasie. Ale kościół osiągnął swoje. Wałęsa wywalczył msze święte w radio i telewizji, i wiele rzeczy Kościół ma: teraz dostał pieniądze. I Kościół, mój Boże, powinien być z narodem. Zakonnik powinien być w ubóstwie, bo przysięgał ubóstwo, a ten zakonnik w Toruniu, to nie jest zakonnik, to jest biznesmen" - mówiła, podkreślając: "My nie możemy w tej chwili liczyć na Kościół". Na słowa Wałęsowej, abp odpowiedział: - Pani Danusiu, Kościół nie może włączać się w działania partyjne. 

A o samym Wałęsie, arcybiskup mówił: - Wałęsa odegrał fantastyczną rolę. Trzeba go szanować. Człowiekowi należy wierzyć. Nie można pominąć oświadczeń Wałęsy. Zarzucanie mu, że brał pieniądze, jest próbą odpowiedzi poza nim. Jestem przekonany, że Lech Wałęsa walczył o dobro Polski.

mko/RADIO ZET

Komentarze

anonim2016.02.29 14:45
https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Stella_Maris
anonim2016.02.29 19:37
Stella Maris
anonim2016.02.29 20:27
Bp Tadeusz Gocłowski pewnie zapomniał, że Lech Wałęsa jako prezydent III RP był dupkiem żołędnym. A co on naobiecywał w trakcie kampanii wyborczej? Ano dekomunizację, lustrację i 100 milionów zł dla każdego ( dzisiaj to by było jakieś 10000 zł. wtedy to był duży pieniądz bo najniższe wynagrodzenie wynosiło, przeliczając na nowe złote, chyba 250 zł dawne 2,5 miliona.).