07.09.19, 14:45

Abp Jędraszewski zachęca do przyjazdu do Włocławka

"Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa." - pisze arcybiskup Marek Jędraszewski w komunikacie zachęcającym wiernych archidiecezji krakowskiej do duchowego udziału w akcji ewangelizacyjnej "Polska pod krzyżem" organizowanej 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Kruszynie pod Włocławkiem. Komunikat ma być odczytany we wszystkich kościołach i parafiach archidiecezji w najbliższą niedzielę 8 września.

Publikujemy pełną treść komunikatu: 

 

“Kraków, dnia 6 września 2019 r.

Umiłowani Archidiecezjanie!

14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”.

Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny. W programie modlitewnym zaplanowano m.in. konferencje duchowe, świadectwa oraz Mszę świętą pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa.

 

Umiłowani bracia i siostry w Chrystusie, umiłowani bracia kapłani!

Z oczywistych względów tylko nieliczni z waszych parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej  parafii Archidiecezji Krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne, w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek) oraz Msza święta z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu. Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha.

Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Do odczytania we wszystkich kościołach i kaplicach 8 września.”

Szczegóły akcji na stronie https://www.polskapodkrzyzem.pl/

Komentarze

Monika T.2019.09.7 22:22
Do Pilne! Mamy t ! ŻAŁOSNY Chłoptasiu ! Mylisz się ! TO TY WŁAŚNIE MASZ DLA NAS TAKIE ZNACZENIE, JAK ZESZŁOROCZNY ŚNIEG ! NAS NIE INTERESUJE ANI TY, ANI TWÓJ CHORY WPIS ! NAS INTERESUJE NASZ KRZYŻ I WARA CI DO TEGO !
M..2019.09.7 19:16
Ludzie co Wy tu robicie skoro z kościołem Wam nie po drodze. I skąd w Was tyle nienawiści o którą tak chętnie o nią oskarżacie wyborców PiS.
Monika T.2019.09.7 22:25
M. Bo oni mają taką zasadę: " Sama świnia wór drze i kwiczy.." ! Albo jeszcze drugie : " Złodziej ukradł i krzyczy wokół do innych: "łapać złodzieja !
alex2019.09.7 22:52
i koryto coraz dalej a widoku nie ma ze bedzie lepiej, wiec swinie kwicza
PambukZlejeSięDeszczemNaJesiennySabatGeriatryczny2019.09.7 18:37
Biskupy się połapały, ze świeccy dewoci zaczynają brać się za organizację kasowych imprez dla radiomaryjnych jędz i gazetopolskich staruchów. Smutne to będzie wydarzenie, pełne geriatrycznej werwy, jękliwych zawodzeń i typowych pierdów o koronacji i intronizacji. Ciekawe będzie potworne nagromadzenie nadętych przemówień. Wykonają je oficjele arcy-pierdziochowe w złotych koronkach, ale też różni pomniejsi kleruchacze spoza pałaców, jak Bortkiewicz, Oko czy Małkowski. No i cywilni dewoci na pewno nie dadzą się klerowi zepchnąć ze sceny - będą bredzić nie mniej puszyście i ckliwie, co watykańska klika pasożytnicza. Ogólnie zapowiada się smutaśny cyrk. Może nawet dojdzie do mordobicia pomiędzy arcy-pierdziochami a cywilnymi dewotami? O wpływy do kasy, o rządy nad kato-ciemnotą itd. Byłoby super. Irlandzkie porządki w Polsce wypędzają dewotów i kleruchaczy na błonia.
andrzejhahn32019.09.7 18:11
jedraszewski ty gnoju,nierobie i pasozycie spoleczny kiedy wreszcie zamkniesz ryj
Celina2019.09.7 22:45
hahnie, Sb-ku! nierobie, pedale, pasożycie społeczny ! Kiedy w koncu ty zamkniesz swój kałolubny ryj ! Już czas ! Won za Don - do mocodawców !
wujek dobra rada2019.09.7 17:00
Polska pod krzyzem? Ladnie, pieknie, ale gdy piorun trzasnie ( jak na Giewoncie), to wszystkie ofiary odfruna na sad Bozy, a tam bedzie placz i zgrzytanie zebow. Czuwajcie zatem i nie unoscie sie pycha.
anonim2019.09.8 0:13
Wujku dobra rada zadbaj o swoje zbawienie ,bo ty też umrzesz prędzej czy poźniej, może nie od pioruna ,ale na pewno umrzesz i oby nie bylo płaczu i zgrzytania zębami .
Zakryjemy was czapkami. 2019.09.7 16:50
Na stronie Polska Pod Krzyżem aktualnie zarejestrowanych jest już ponad 28000 chcących wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. We Włocławku jest tama na Wiśle a 14 września postawimy duchową zaporę wszelkiemu złu. Jak tam POKO Lgbt lewactwo może wyskoczycie przeciw Nam i przyjedziecie waszymi tęczowymi autobusikami,którymi przywozicie tych samych biedaków na parady równości.
I'm from Londres Nova2019.09.7 17:07
Ja też się tam dopisałem.
Hak Ci w smark2019.09.7 17:11
wow 28000 prawie cała Polska
Najlepsza Polska! 2019.09.7 17:28
Na paradach równości to dopiero jest cała Polska.Sami krystalicznie czyści Polacy niczym woda z Wisły w warszafce Trzaskowskiego.
Hak Ci w smark2019.09.7 19:08
Masz rację, kibole rzeczywiście są czyści jak szambo kiedy pojawiają się na tych paradach. Normalnie chłopaki zawsze takie spocone po tych meczach i bójkach, umyli by się w końcu! Każdy bawi się jak lubi, tylko w Was nie lecą cegłówki, petardy i inne badziewia. Może pomyślicie nad tym kto jest agresorem kiedy będziecie stawiać "zaporę wszelkiemu złu". Miłego klękania- Wy to bardzo lubicie.
Najlepsza Polska!2019.09.7 19:57
Zapraszam po wydarzeniu poobserwować pole lotniska i porównać jego stan z tym w Kostrzyniu po woodstocu. Nie bardzo zdajesz chyba sobie sprawę jacy ludzie będą na wydarzeniu Polska Pod Krzyżem. Owszem nie lecą w nas cegłówki bo tacy jak ty wybierają inną broń. Domalowują Matce Bożej tęcze, niszczą i podpalają kościoły, paradują z pipką na patyku i udają księdza z durszlakiem na czerepie. A po takim czymś co świętego wyprowadza z równowagi brać kibolska robi to co robi.
Hak Ci w smark2019.09.7 21:01
Serio wolisz żeby ktoś Ci przemalował obrazek czy uderzył cegłówką w Twój łeb. Na jednej demonstracji kibole nieśli transparent z napisem "pedały do gazu". To też jest ok? Serio? Zobacz sobie zdjęcia pociągów po wyprawach kibolskich jak tak bardzo dbasz o porządek. Ale coś mi się wydaje, że Ty patrzysz tylko w jedną stronę. Tak czy siak poklęczcie sobie by potem głośno krzyczeć jak to reszta społeczeństwa jest zniewolona :)
anonim2019.09.7 21:31
Oj boli ciebie Polska pod krzyżem boli .
Pilne! Mamy to!2019.09.7 21:53
Ten wasz "krzyż" ma dla mnie takie samo znaczenie jak zeszłoroczny śnieg.
anonim2019.09.7 23:23
Jakby nie mialo znaczenia dla ciebie to byś się nie odezwał ,bo po co pisać o czyms bez znaczenia .
zych.. 2019.09.7 16:50
Polska pod krzyżem to znaczy leży w grobie a nad nią stoi drewniany krzyż Tak chciałby Polski KK.
Hak Ci w smark2019.09.7 16:11
Polska pod krzyżem? KK ma jednak zapędy totalitarne. Jak tam Jędraszewski Twoje sumienie? Dalej spoko u Ciebie z ochroną pedofilów i gwałcicieli?
anonim2019.09.8 0:46
Akcja modlitewna to faktycznie totalitaryzm .Oj Haku Haku ,jak ci nie w smak ta akcja organizowana przez ludzi świeckich.
Lech Keller-Krawczyk eine kleine jüdische läuse2019.09.7 15:44
Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jestem Żydem Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jestem starym pedałem, oh ... Jestem 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏 Jestem 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚 Jestem 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 Jestem 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐢𝐚𝐧𝐤𝐚 - 𝐋𝐮𝐛𝐥𝐢𝐧𝐞𝐫 Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 i jestem die eine kleine jüdische läuse
Agnieszka2019.09.7 15:15
A polskie flagi tez będzie trzeba schować, żeby nie kuły biskupa w oczy i problemu nie robiły jak podczas uroczystości religijnych z jego udziałem w Auschwitz?
Agnieszka2019.09.7 15:33
Tam Żydów, przed którymi trzeba się nawet na męczeńskiej polskiej ziemi wyrzec swojej narodowości i jej symboli raczej nie będzie, to może biskup pozwoli...
Monika T.2019.09.7 22:08
No i co Agnieszka? Zagapiłas sie, sama zadajesz pytanie i sama sobie odpowiadasz ! ? W dodatku nie jesteś Agnieszką/ gejku/
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.7 15:04
𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡-𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 𝐝𝐮𝐦𝐦𝐞 𝐀𝐭𝐡𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐧 𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐜𝐡𝐰𝐮𝐥𝐞𝐧 aj am 𝐋𝐨𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬 𝐍𝐨𝐯𝐚 end maj inglisz is most ekslent aj am 𝐋𝐨𝐧𝐝𝐫𝐞𝐬 𝐍𝐨𝐯𝐚 end aj łud lajk tu hef mucio dineros, bat aj am tu stupid aj am 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 end aj lajk smeling szit aj am 𝐒𝐭𝐚𝐜𝐡 end aj lajk tu put maj fingers in old cunts end esols aj am 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 end aj lajk suk dyks aj am 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤-𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤 end aj law to sak putins dyk aj am 𝐫𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐤-𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 end aj am from staten ajlend end kambrydz aj am 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 end aj am a cunt
Albert2019.09.7 15:52
Długo nad tym myślałeś? Czy całe twoje kółko od tygodnia siedzi i duma nad tym postem? Stawiam na to drugie, bo sam byś nie był w stanie tego ogarnąć.
Albert - Ich bin dummer Atheist2019.09.7 16:16
aj am 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭, Ich bin dummer Atheist du ju laj sak dyks? łud ju laj tu sak maj?
alex2019.09.7 18:17
gosciu pisz po Polsku a jak nie to wypad na swoje fora
I'm from Londres Nova2019.09.7 14:54
"Hit!!!! Kaczyński przyznaje, że nie zna piątki Morawieckiego!"