08.08.19, 18:20Fot. Joanna Adamik (Archidiecezja Krakowska) via Flickr

Abp Marek Jędraszewski: Musimy postawić wyraźną tamę złu, które chce zawładnąć naszymi sercami i umysłami!

- Pan Jezus umarł za wszystkich ludzi. Za wszystkich, bez wyjątku i nie wprowadzał żadnych kategorii. Sam jednak mówił, że nie przyszedł zmieniać prawa Bożego, ale je wypełnić. W imię tego prawa potrafił wobec pewnych ludzi wypowiadać twarde słowa (…) Nie zgadzał się na zło i na to, że człowiek swoimi czynami może Boga obrażać. Bronił Bożego majestatu, obrazu Boga pełnego miłosierdzia – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas rozmowy w Radiu Maryja z o. Dariuszem Drążkiem.

Rozmowa została rozpoczęta od pytania jakie jest zadanie biskupa w Kościele. Metropolita krakowski odpowiedział, że jego głównym zadaniem jest głoszenie Ewangelii i prowadzenie ludzi do zbawienia.

W nawiązaniu do homilii z 1 sierpnia arcybiskup stwierdził, że „Ziutek” Szczepański wobec Armii Czerwonej użył słowa „zaraza”. Miał tym samym na myśli ogromne niebezpieczeństwo, które grozi Polakom wraz z jej przybyciem. Poeta zdawał sobie jednak sprawę, że jeśli ta armia przyjdzie, to uratuje ludność Warszawy. Rosjanie wkroczyli dużo później, na gruzowiska, przynosząc ze sobą nowy ustrój i zatrucie umysłów. „Ziutek” Szczepański trafnie określił to niebezpieczeństwo, dając jednak nadzieję, że wolna Polska narodzi się z grobów powstańców.

Arcybiskup stwierdził, że istnieje „ideologia LGBT”. – Jest to bardzo określony system myślenia i antywartości. Jest antychrześcijański i odrzuca chrześcijańskie przesłanie o Bogu, który stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo jako kobietę i mężczyznę, których powołał do życia i płodności małżeńskiej – powiedział. Każdy bunt wobec tej ideologii wiąże się współcześnie z wykluczeniem z pewnych środowisk, a nawet z wyrzuceniem pracy w imię nowej wizji świata. Stoi za tym określona doktryna ideologiczna.

Metropolita podkreślił, że używając stwierdzenia „tęczowa zaraza” miał na myśli tę ideologię, a nie ludzi z nią związanych. – Kościół ludzi nie potępia. Potępia zło. Także to, które przyjmuje kształt konkretnej ideologii – zauważył. Powiedział, że grzech jest złem, które czyni człowiek. Miłosierny Jezus pochyla się nad grzesznikiem, wskazując mu drogę nawrócenia.

Ojciec Dariusz Drążek zapytał, czy Jezus kocha również gejów i lesbijki. Metropolita odpowiedział jednoznacznie, że Pan Jezus umarł za wszystkich ludzi, okazując im swoją miłość. Chrystus nie zgadzał się jednak na zło i obrażanie Boga. Bóg jest Ojcem bogatym w miłosierdzie i pochyla się nad człowiekiem, który przyznaje się do win i za nie żałuje. – Tu zaczyna się przestrzeń do odrodzenia duchowego i odzyskania Bożego dziecięctwa. To przyniósł nam Jezus, który nie przyszedł potępiać świata, ale go zbawić – wskazał. Powiedział, że jako lud Boży wszyscy wierni są powołani do zbawienia i w dążeniu do niego powinni sobie pomagać.

Przyznał, że katolicy mają różne opinie, zwłaszcza w związku z zapisami w katechizmie. Należy jednak stwierdzić, czy pokrywają się one z ogólną doktryną Kościoła Katolickiego. – Droga odchodzenia od doktryny Kościoła prowadziła do schizm, herezji, ponieważ odchodziło się od tego co stanowi o istocie przynależności do Kościoła Katolickiego.

Ojciec Dariusz Drążek nawiązał do artykułu „Nowina o zarazie” , opublikowanego w „Tygodniku Powszechnym”, w którym pojawiło się stwierdzenie: „Przesłanie kazania, które 1 sierpnia wygłosił abp Marek Jędraszewski, jest przeciwne nauce Jezusa. Metropolita krakowski wezwał do walki nie z własnym grzechem, lecz z innymi ludźmi. (…) Takich wezwań nie wygłasza się niewinnie. Ich konsekwencją może być dalszy wzrost wzajemnej wrogości: z jednej strony wobec osób LGBT, ale także, prawem rykoszetu, wobec kleru i wszystkich katolików”. – Nie wzywałem do walki i nienawiści wobec ludzi. Tego rodzaju stwierdzenia są nieuczciwe intelektualne, nie mówiąc o dalszych słowach, będących groźbą tego co w Polsce może się wydarzyć (ale miejmy nadzieję, że się nie wydarzy). Nie możemy się na to zgodzić, to jest kłamstwo i pokazuje w jaki sposób pewne środowiska w imię swoistego zaślepienia potrafią manipulować oczywistymi faktami – skomentował arcybiskup. Zauważył, że jego wypowiedź z 1 sierpnia jest dostępna dla wszystkich w Internecie i nie znajdują się w niej stwierdzenia, o które został pomówiony na łamach „Tygodnika…”. – Mam prawo oczekiwać sprostowania i przeproszenia – dodał.

Wobec pytania na temat prób wprowadzania edukacji seksualnej w szkołach w oparciu o instrukcje WHO metropolita zauważył, że samorządy nie maja prawa zmieniać wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, ponieważ nie leży to w ich kompetencjach. W ustawie o oświacie jest stwierdzone, że nauczanie w szkołach ma być zgodne z wartościami chrześcijańskimi. Wprowadzenie tej edukacji prowadzi do deprawacji niewinnych dzieci. – Stąd ogromny apel Kościoła nie tylko do ludzi wierzących, ale do wszystkich rodziców zatroskanych o zdrowe życie duchowe swoich dzieci, żeby protestowali i nie dopuszczali do nieszczęść, które czekają te dzieci, jeśli te programy zostaną dopuszczone i wprowadzone w życie szkolne – wskazał.

Stwierdził, że do niedawna nie można było zaprzeczyć prostej prawdzie, że człowiek jest mężczyzną lub kobietą. Współcześnie nawet to się zmienia wobec ideologii gender. Przywołał przykład Węgier, gdzie coca-cola wstrzymała się od propagowania ideologii LGBT, ponieważ ludzie w imię zdrowego rozsądku się temu sprzeciwili. – Konieczna jest tu mobilizacja społeczna, która postawi wyraźną tamę temu złu, które chce zawładnąć naszymi sercami i umysłami – powiedział. Zauważył, że powinno się wpływać na tych, którzy stanowią prawo, żeby ustrzec społeczeństwo przed wielkim niebezpieczeństwem, zagrażającym sercom i umysłom, zwłaszcza małych, niewinnych, bezbronnych dzieci. Dotknięte tym złem będą w inny sposób patrzyły na otaczający je świat.

Ojciec Dariusz Drążek zapytał jaką postawę wobec marszów równości przyjąłby sam Jezus. – Na pewno by płakał nad tymi ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć jakie piękno tkwi w głoszonej przez Niego i urzeczywistnianej przez całe Jego życie Ewangelii. Płakałby, upominał i wołał by się nawrócili dla ich dobra, dobra ich dzieci i przyszłości (…) Byłby jednak na pewno gotów za tych ludzi oddać swoje życie – odpowiedział metropolita.

Na zakończenie rozmowy Ojciec Dariusz Drążek oświadczył, że wszyscy słuchacze Radia Maryja otaczają arcybiskupa swoją modlitwą. Przypomniał także, że w sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 na Franciszkańskiej 3 zbiorą się wierni, którzy będą go modlitewnie wspierać. – Za tę gotowość modlitwy w tym symbolicznym miejscu jakim jest Franciszkańska 3 serdecznie wszystkim dziękuję. Chcę, żeby to była modlitwa w intencji polskiego narodu, o otrzeźwienie, powrót do dekalogu i budowanie fundamentów niezależnej, suwerennej Rzeczpospolitej, o które ubiegał się Ojciec Święty Jan Paweł II – powiedział metropolita i stwierdził, że taka modlitwa jest potrzebna, by budować dobrą przyszłość kraju i narodu.

Radio Maryja, Diecezja.pl

Komentarze

Dariusz2019.08.9 14:31
Bogu Dzięki za takiego Biskupa mamy powtórkę z Sodomy i Gomory w świecie współczesnym
sabina - jestem robotem2019.08.9 8:44
ej: dzielnicowy, vel dumny gej ..", vel Lech Keller nie odpowiadasz na pytania? Wytykasz błędy innych a opowiedz o swoich przewinieniach - twój numer IP. nie jest do nie zidenyfikowania. Wszystko ujrzy światło dzienne łącznie z nazwiskiem i adresem i zboczonymi stronami na które wchodzisz. Ha, ha ... czekaj apokalipsy.
AntyZerro2019.08.9 9:34
Teraz to udostępnij Jak taki zły człowiek to może warto
Krystyna2019.08.9 15:12
Sabina! IP jest do ustalenia! Natomiast wiem jaki jest jego Nr w Rejestrze Ubeków w IPN ! Ktoś tu napisał, weszłam i zgadza się , poczytałam o Kellerze straszne rzeczy! PODAJE CI JEGO NR: BU 0604/854 . Lech Krawczyk-Keller ! Do tego stopnia jest zdegenerowany, czytałam że nawet siostry dzieci się czepiał ! To człowiek????
Ania2019.08.9 8:00
Do wszystkich negatywów siejących hejt nienawiści : dlaczego nie napiszecie w jakiej grupie społecznej jest najwięcej pedofili? Czy ludzie biorący udział LGBT zamierzają adoptować dzieci?
Ania2019.08.9 7:51
do dzielnicowy, vel dumny gej .., vel Lech Keller twoje komentarzyki to rozpowszechnianie hejtu nienawiści. Niezależnie kto by to był czy kler czy ateista u ciebie liczy się nienawiść. Nasłuchałeś się plotek i wymyślasz co ci wyobraźnia przyniesie i myślisz jaki to jestem wielki bo naszczekałem w internecie. Nie masz czym zaimponować to zabłysnę w internecie - śmiejemy się z ciebie.
Bożena2019.08.9 7:40
Świadkowie Prawdy od zawsze byli atakowani. Nie wszyscy są tak odważni by mówić to, co właściwe, zdając sobie sprawę z tego, że atak szaleńców będzie za nim kroczył jak cień. Niegdyś teologia wyzwolenia, szerząca się w Ameryce Łacińskiej głosiła, że wspieranie biednych więc należy to zaaprobować. Natomiast wiara chrześcijańska była wykorzystywana jako siła napędowa tego rewolucyjnego ruchu, przekształcając go w ten sposób w siłę typu politycznego. Jan Paweł II widział w tej teologii „zniewolenie ideologią marksistowską i twierdził, iż należało zwalczać ten rodzaj „wyzwolenia”. Benedykt XVI w wywiadzie podkreślił, że polski papież „zdemaskował fałszywą ideę wyzwolenia, a z drugiej ukazał autentyczne powołanie Kościoła do wyzwolenia człowieka”. Czy ta sytuacja nie jest podobna?
Ewa2019.08.9 7:00
Brawo Księże Biskupie ! Nareszcie ! To Wy poświęceni Bogu macie Światło i obowiązek poprowadzić nas drogą zbawienia. Ufamy, że nie ustaniecie ! Zło nie rozpoznane i nie nazwane jest zarazą ! Widzimy to na Zachodzie. W czasie demonstracji "Stop demoralizacji dzieci i młodzieży w Polsce" wysłannicy Belgii, Anglii, Francji i inn. powiedzieli: "Polacy, my się za wami modlimy ! Zło się na was zatrzyma i dobro od was do nas powróci !" To już nie jest sprawa tylko Polaków ! Jesteśmy nadzieją dla świata. Albo to prześpimy, albo pozwolimy Ewangelii zwyciężyć.
qwerty2019.08.9 6:36
Znaczy tę tamę samemu sobie chcesz stawiać ?
ceramik2019.08.9 6:12
Dlaczego się pisze, że pewne środowiska? Jakie plemię nienawidzi wprost Jezusa i Marii, a więc Koścoiła Katolickiego? Ano żydostwo. Przecież to żydzi robią, kiedyś skrycie teraz otwarcie to, co chcą. Rewoluca Francuska, ruska, pierwsza WŚ, II WŚ, półwysep Krymski, Syria............Za parcha i ''one way ticket'' Jak Gomułka, tyle, że nie dopilnował.
lon2019.08.9 6:06
Oj musicie i to szybko , bo przejdziecie do historii .
Polak2019.08.9 4:58
Panie Jędraszewski, wytrzeźwiej pan wreszcie i popatrz co się dzieje - Polacy sami z siebie stawiają tamę złu i zwalczają katolicyzm, nie trzeba ich do tego dodatkowo namawiać.
Ania2019.08.9 8:15
to tylko ty tak myślisz lub niewielka grupka ludzi.
osoma2019.08.9 4:51
Największe zło to sekta katolicka!
Malgozata2019.08.9 8:47
Nie masz pojecia co mowisz. Chrystus cie osadzi.
anonim2019.08.9 4:23
A to, że jacyś ludzie szerzą szaleństwo en masse, wcale nie zmienia faktu, że jest to szaleństwo. Barbara Tuchman pisała o skutkach szaleństwa władzy.
anonim2019.08.9 4:14
Obowiązkiem pasterza jest obrona stada i nazywanie zła złem. Niech "mędrcy " z Tygodnika wyjaśnią duchom zagłodzonych Ukraińców, czy zagazowanych Żydów, że ideolodzy okazywali się immunizowani na pojęcie grzechu, a ostrzegać przed złem jakie szerzyli i szerzą nie wolno!
Moly2019.08.9 4:01
Morderca z El Passo walczyl z " hiszpanska inwazja"...Mrozi krew w zylach. Uwazal sie za bohatera
Moly2019.08.8 23:45
To bedzie walka do ostaniego guzika... Wystarczy spojrzec na kraje Europy zachodniej zeby bylo widac czarno na bialym ze KK jus nie ma nic do starcenia
ZERR02019.08.9 1:10
Wystarczy spojrzeć na państwa Europy Zachodniej, żeby zobaczyć czarno na białym, że to ostatnie dekady Europy Zachodniej. Tempo wymierania zdegenerowanych białasów i zastępowania ich populacji przez tzw Uchodźców poraża. Ale do durniów dotrze dopiero wtedy, gdy tzw terroryści będą im podrzynać gardziele. Dopiero wtedy, gdy poczują stalowe ostrze oddzielające ich durne łby od cielska, dopiero wtedy zrozumieją że LGBT i inne postępowe wynalazki sprowadziły na nich śmierć.
Kamil2019.08.9 5:31
Ciebie już dawno nie będzie na świecie więc nie martw się o to co będzie.
Moly2019.08.8 23:40
I Polacy powoli zaczynaja to robic. NIE: tyranii, judzeniu, upadlaniu drugiego czlowieka. NIE!: wyzwiskom, pluciu- doslownie i w prznosni- na drugiego czlowika.NIE!: uzurpowaniu sobie autorytetu moralnego z "urzedu". Polki i Polacy demonstruja to kazdego dnia w slowach i czynach.
Katolik2019.08.8 22:07
https://www.maszwplyw.pl/stop-nienawisci-wobec-chrzescijan-w-polsce-,95,k.html
Uwielbiam! 2019.08.8 20:58
To niesamowite jak starszy zacny Pan rozwalił i nadal rozwala szambo pedalskie.Ten arcybiskup to skarb dla Polski.
Hak Ci w smark2019.08.8 21:00
Oj coś za łatwo Ci zaimponować
Krystyna2019.08.8 21:15
Ty uwielbiasz, ja też, takich arcybiskupów! Takich abp, bp, czy normalnych księży jest dużo więcej! Tylko poczekajmy jak wybuchną , a my z nimi!
Hak Ci w smark2019.08.8 21:38
Oj Krystyna Ty lepiej nie wybuchaj bo wstyd będzie
ZERR02019.08.8 22:15
gdy ci ktos wybuchnie prosto w twarz, jedynym wstydem może być tylko kupa w twojej pielusze
Hak Ci w smark2019.08.8 22:35
LOL Zerro to jest tak słabe, nawet jak na Ciebie.
vivi2019.08.8 20:28
To wychodź chłopie na barykady a nie podpuszczaj innych, trzymając bezpiecznie własną starczą dupę w pałacowym fotelu. No dalej, zawijaj kiecę i leć.
zdumiony2019.08.8 21:26
a o co ci chodzi lewacki śmieciu?
Hak Ci w smark2019.08.8 21:52
Kulturka frondowa <3
krzysztof2019.08.8 20:16
fb to lewacki portal blokuje wpisy patriotyczne to degeneraci których pozbędziemy się wkrótce
osoma2019.08.9 4:53
patriota to urodzony idiota!
Cogito ergo sum2019.08.8 20:16
Tęczowa wazelina i jej rewolucja to jedna z najgłupszych rzeczy jaka spotkała ludzkość. Żeby nie odróżniać chłopa od baby i dowolnie się zamieniać rolami jest czystym debilizmem. Lucek nieźle sobie pojechał po swoich wolontariuszach obłędu
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 20:23
Napisz coś jeszcze nt. nie występowania homo wśród zwierząt. Tak ładnie wczoraj popłynąłeś dziś ewidentny spadek formy.
Hak Ci w smark2019.08.8 20:14
Fronda czy Wy tu sobie zakładanie fanklub Jędraszewskiego? Nie mnie oceniać ale chyba cierpicie w redakcji na jakiś totalny brak weny twórczej albo pracuje tu tylko 1 osoba.
Młot na katolicyzm2019.08.8 20:04
Jędraszewski może być ruchającym kleryków hipokrytą.
anonim2019.08.8 20:09
Zbierz dowody i do prokuratury z tym .
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 20:22
Czemu WWW nie zgłasza? WWW zna wielu sutannowych pedofilów. Ziobro umorzy, a Budyń ułaskawi. Idol www Jędraszewski będzie "niewinny".
www2019.08.8 20:40
www nie zna żadnego pedofila. Niech Gej zacytuje jedną wypowiedź www, mówiącą, że www zna pedofilów.
anonim2019.08.9 6:54
Geju ty znasz to zgłoś ,bo jesteś współwinny jk nie zgłaszasz.
Krystyna2019.08.8 20:11
Młot! Zamilcz perfidny młocie, geju! Ty już nawet głową nie umiesz myśleć ! Bo masz rozum pomieszany z g.....m! Jesteś skończonym człowiekiem, dnem moralnym! Wcale nie jesteś dumny gej!! tylko " D u r n y gej "do potęgi milionowej! Ale jedzie ! Tfu !!
Hak Ci w smark2019.08.8 20:17
Jędraszewski jest mega-hiper-turbo-kryptogejem. No dawaj Krystyna teraz te swoje emocjonalne wypociny :P
Krystyna2019.08.8 20:37
Haku! Przecie to ty "geju..." jesteś ! NAJPIERW ODPOWIEDZ NAM NA PYTANIA, OD PAWŁA! KTÓRE PEWNIE CIĘ BARDZO BOLĄ, BO SĄ NIEWYGODNE ! Przecież te wiadomości gdzieś przeczytał! Inaczej nie pisałby! Też ten wpis jego czytałam ! Nie jesteś incognito ! Wiedz o tym ! Czekamy!
Hak Ci w smark2019.08.8 20:43
No właśnie to nie ja. Jakbyś była sprytna sama byś do tego doszła. Nic nie szkodzi, ja wiem, że tu są braki emocjonalne i Ty musisz tak z ludźmi rozmawiać. <3 serduszko co by Ci smutno nie było
Krystyna2019.08.8 21:00
Mi nie jest smutno! Mam wspaniałą rodzinę, w przeciwieństwie do "geja", który pisze, że jest ".... samotnym , starym, bez znajomych i przyjaciół ...." !
Hak Ci w smark2019.08.8 21:06
To się tej wspaniałej rodzinie poświęć, bo póki co wąchasz monitor, próbujac kał po kablu wyczuć żeby obrazić randomową osobę na frondelku.
Krystyna2019.08.9 15:05
Haku!! Ja rodzinie, a ty komu się poświęcasz? Pedałom kałopodobnym! Ja monitor mogę wąchać ! Gorzej z tobą i pedałami. Oni mają smród na bieżąco z bliska!
krzysztof2019.08.9 4:51
p. Krystyno tym gejom pedofilom i zboczeńcom pomoże tylko piekło i tego nie biorą pod uwagę a szkoda
anonim2019.08.9 10:07
Młot bawi się w zgadywanki ,a czym może być młot ? A to może młot zabawia się z chłopcami ? Kto wie co lubi młot ?
Pawel2019.08.8 19:58
" dzielnicowy", vel dumny gej ..", vel Lech Keller ,,,"? i pozostałe twoje tu nicki! Racz łaskawie odparować się od Ap Jędraszewskiego ! Dzięki Bogu, że Jego mamy ! To nasz Abp, nie twój! Ty nie wyznajesz naszej Wiary!! Więc od nas z daleka! ZOBACZYŁEŚ DRZAZGĘ W CZYIMŚ OKU? NAJPIERW WYJMIJ BELKĘ ZE SWOJEGO ! SAM BĄDŹ W PORZĄDKU, A POTEM KRYTYKUJ! Póki co, to najlepiej będzie jak najpierw spojrzysz na swoje uczynki! Ile można cie pytać ? Nas od dawna tu obrażasz! Ale na zadane pytania nie odpowiadasz? One też dotyczą pedofilii, o której również tu wspominasz u innych! Czytałem wcześniej! Wiele osób pytało , ty udajesz ślepego i głuchego! Poza tym, wcześniej chwaliłeś się, że jesteś starym SB-kiem i pedziem,pisząc, cytuję: "...jestem Żydem i homoseksualistą..." ! Więc pytam ?! Czym lepszym się różnisz? Ponawiam wcześniejsze pytania z wpisów osób! - Ile dzieci skrzywdziłeś w swoim życiu? - ile razy byłeś karany za pedofilię? - co robiłeś z dziećmi siostry? - za co cię siostra wygoniła z domu?? - czy jesteś chory na AIDS i zarażasz? Jeżeli nie odpowiesz nam, to znaczy, że to prawda ! To w takim razie nie masz moralnego prawa nas obrażać ! Gdyż sam jesteś o wiele, wiele procent gorszy od innych! Nikt w to nie uwierzy, że tego nie przeczytałeś! Przecież jesteś tu NON-STOP!!
Hak Ci w smark2019.08.8 20:07
Paweł czy Ty aby jesteś normalny? Ciskasz się o tego biskupa jak 13latka gdy ktoś pojechał po jej ulubionym kucyku z kreskówki.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 20:16
To nie jest żaden Paweł. Słowiczkowe pedofil znów dostał przepustkę z psychiatryka. Prawackie psychopata podszywa się pod kilka ników tylko pod tym artykułem, a w innych jeszcze więcej w tym obie płcie.
Hak Ci w smark2019.08.8 20:20
Swoją drogą to musi być niezły zbok skoro tyle o tym wypisuje. Mam nadzieję, że nie mieszka obok jakiejś szkoły czy przedszkola. Fuj z takimi
Polak2019.08.9 5:08
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje gównolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie wlewają ci do d.py dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język, którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
Hak Ci w smark2019.08.9 10:50
To nie jest zdrowe pokładać tak wiele emocji wobec jakiegoś randoma w internecie. Potrzebujesz pomocy?
Kamil2019.08.8 20:25
Co tam Dzielnicowy, zobacz jak abp. Jędraszewski potrafił obrazić ludzi i na jaką skalę .
zdumiony2019.08.8 21:26
o jakich ludziach bełkoczesz przygłupie?
Kamil2019.08.9 5:41
Wszyscy ludzie są dziećmi bożymi.
Benek2019.08.9 8:19
a co nie powiedział prawdy? Czy pedofile nie uczestniczą w LGBT? A czy ci ludzie co reprezentują poglądy LGBT nie chcą adopotować czasem dzieci?
Pawel2019.08.8 20:29
Jeżeli zadaje pytania zbokowi, talkim jak ty, to znaczy , że nie jestem zbokiem! Logiczne! Tak trudno zrozumieć! ? Nie jestem żadnym słowiczkiem- nie wiem o co to za jeden ! To moje imię ! Nie wymiguj się , odpowiedz na to co inni i ja pytam ! Tak trudno potwierdzić? Albo zapytać, skąd wiemy o twojej siostrze ? W sieci nic nie ginie! Przeczytaliśmy z dobrych źródeł! Na twój temat chłopie jest duuużo!
Hak Ci w smark2019.08.8 20:37
No wiesz, skoro tak łatwo rzucać Ci takie oskarżenia to sądzisz innych według siebie.
edi2019.08.8 20:46
SZKODA SŁÓW - dzielnicowy itd TO RUSKI TROLL
katolik2019.08.8 19:52
Najlepszą tamą którą może zastosować katolik,Kościół w Polsce przed złem ,które go atakuje jest modlitwa,tzn wezwanie przez Episkopat do powszechnego Różanca ,a nie dziecinna zabawa społeczna tego typu,że ktoś czegoś nie będzie kupował.Dlaczego szuka się półśrodków ,które mają nas obronić!!! Problem jest jednak jeszcze bardziej złożony,bo poruszając w pewnym artykule kwestię intronizacji-można dojść do wniosku,że Polak katolik ,Kościół,rząd polski szuka na własną rękę ocalenia przed LGBT,tzn mimo deklaracji wiary,jednak bez Jezusa.A Jezus Celiakównie daje taką prostą receptę-uznajcie Mnie królem ,a ocalę was i wszystko wam się ułoży.Czy naprawdę Polacy w tym Episkopat muszą upaść w braku zawierzenia się tak ,że Bóg będzie musial zejść na ziemię???
stahu2019.08.8 22:08
Bóg czeka na twoje różańce ? czy lepiej na nie dawanie na tace pedałom hę ? co będzie Jemu milsze ? opłacasz klesze uciechy odbytnicze i klepiesz zdrowaśki ku uciesze lucypera, objaw głupoty skrajnej Płaćcie dalej barany
Benek2019.08.9 8:17
stahu to znowu ty..... podaj coś nowego abyśmy mogli cię wyśmiać
Bebik2019.08.9 7:03
Dziś człowiek próbuje szukać ocalenia na własną rękę. To już po nim. Tylko Pan Bóg może nas ocalić, ale na siłę tego nie będzie robił, bo szanuje wolną wolę człowieka. Tylko modlitwa - najlepiej różaniec. Diabeł boi się różańca, bo zawiera słowa zwiastowania i pokorną zgodę Maryji.
katolik2019.08.9 10:00
oczywiście dlatego trzeba o tym mówić ludziom
edi2019.08.8 19:04
SZCZĘŚĆ BOŻE ARCYBISKUPIE JĘDRASZEWSKI - DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!
Diabeł 2019.08.8 19:02
Jeśli dostanę immunitet i karabin mogę strzelać do parad tęczowych, za zapłatę żądam zabijanie wszystkich kobiet które uznam za rozwiązłe.
marianl2019.08.8 18:56
Jakiś argument ? wyżej wpisujący się oburzeni.....Po co ? Lepiej obrażać i zniesławiać pisarze prawie incognito!
www2019.08.8 18:56
Ideologia to pogląd lub postawa, posługująca się fałszywymi danymi, w celu tworzenia fikcyjnej rzeczywistości. W przypadku LGBT to pogląd, że ludzie z zaburzeniami seksualnymi są zdrowi i wynikające z tego poglądu tworzenie chorych społeczności, nie posiadających szans na rozwój we własnym obrębie. Na przykład homoseksualiści są chorzy, bo są bezpłodni, choroby transseksualistów leczy się operacyjnie i farmakologicznie. Te niewielkie odsetki chorych wpierw zdołały przekonać pewne kręgi o swoim rzekomym zdrowiu, a teraz rozprzestrzeniają ten pogląd wymuszając jego bezwzględną akceptację i eliminując głosy sprzeciwu, posługując się rozmaitym terrorem i fałszywymi oskarżeniami.
marianl2019.08.8 18:57
Proszę to powtarzać i powtarzać!!!!!
www2019.08.8 19:02
Proszę wspierać Kościół, bo to obecnie jedyna instytucja będąca głosem sprzeciwu przeciwko tej ideologii.
krzysztof2019.08.8 18:53
lewactwo to deprawacja obyczajowa ideologiczna ćpuny i upadli ludzi współczuć im trzeba bo czeka ich piekło
Sebastian Lorenc2019.08.8 19:03
Tak Ci ktoś to wytłumaczył i tak kazał myśleć? Czy lewak to każdy, kto nie popiera PiS? Czy są jeszcze jakieś inne kryteria? Nazywana tu jestem lewaczką, ale jakoś nie czuję się zdeprawowana obyczajowo. W sumie to żyję bardzo normalnie i bardzo uczciwie. Ale muszę być zła,bo nie kocham Partii?
anonim2019.08.8 20:36
uczciwa i prawdomówna ;) o to się trzeba spytac sąsiadów hi hi hi
anonim2019.08.9 6:05
Wszystkich sąsiadów pewnie zbałamuciła na swoje wdzięki i chodzą za nia jak pieski na smyczy.
szcze na PiS i rydzyka2019.08.8 18:43
"Płakałby, upominał i wołał by się nawrócili..." a skąd taki flagowy model obrońcy pedofilów w sutannach i adwokat najgorszego sortu kościelnej patologii typu rydzyk, peatz, wesołowski może wiedzieć nad czym płakałby Jezus?
infor2019.08.8 21:25
w twoim zakutym łbie lewacki śmieciu ten biskup jest obrońcą pedofilów. Ale wszyscy że śmiecie twojego pokroju mają wiedzę na poziomie idiotó
Credo2019.08.9 7:44
No właśnie :) dręczy cię pytanie skąd oni mają wiedzę, a ty nie :) Za głupi jesteś, żeby to skumać. Zauważ, że wasze jęczenie o Kościele już się przejadło i jesteście nudni. Mamy teraz nowy gorący temat - pedofile w sztuce i rozrywce. Weź się za nich, bo to prawdziwa szarańcza, obrońco dzieci. A ile z nich sam przeleciałeś? Przyznaj się, bo najgłośniej zawsze krzyczy winny.
Ben2019.08.8 18:39
Jestem za LGBT bo jestem przeciwko obłudzie, nienawiści i pedofilii kleru.
anonim2019.08.8 19:36
Znasz księdza pedofila zgłoś .
Stone (standing not rolling !)2019.08.9 5:32
Ben, jesteś właśnie przykładem opętania tą nieszczęsną ideologią. Przed tobą długa droga ....
anonim2019.08.9 9:32
Ale masz szansę wyzwolić się z tego.
Magda2019.08.9 6:43
Czy wiesz, że w Holandii pedofil to przyjaciel dzieci? Ben, rusz mózgiem. Nie o LGBT tutaj chodzi tylko o zło szerzące się wszędzie. Od zarania dziejów są osoby homoseksualne a teraz pod płaszczykiem tolerancji przedziera się zło szerzące sie wszędzie!
Ben2019.08.9 8:28
W Polsce ksiądz pedofil to przyjaciel dzieci. A w Holandii za pedofilię idzie się do więzienia.
Ewa2019.08.9 7:44
A czemu nie napiszesz w jakiej grupie społecznej jest najwięcej pedofilów. A jak myślisz kto chce adoptować dzieci z LGBT i co dalej......
szcze na PiS i rydzyka2019.08.8 18:38
Komuna miała kiedyś Urbana, kościół ma teraz Jędraszewskiego! cynicznego i pazernego klechę który bronił koloratkowych pedofilów a teraz wyciera sobie obłudny ryj Jezusem i wiarą!
www2019.08.8 18:59
Jeśli Jędraszewski bronił pedofilów, to zgłoś to prokuraturze. Co? Dzielnicowy nie zgłasza? Bo dzielnicowy wspiera tuszowanie działań pedofilów.
anonim2019.08.8 19:35
dzielnicowy nie wolno chronić przestępców ,masz dowody zgłoś do prokuratury ,tyle czasu o tym piszesz ,a nic nie robisz . Porównanie Urbana z biskupem Jędraszewskim jest podłe ,ale czego po takiej kreaturze jak dzielnicowy można się spodziewać .
Krystyna2019.08.8 20:05
Przecież pod nickiem"dzielnicowy" kryje się " dumny gej, i tp! Zapomnieliście !? Takim pisaniem chce zakrzyczeć prawdę o sobie , swoich poczynaniach i pozostałych pedałach !
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 20:20
^^^ta niewinnie brzmiąca Krystynka to w rzeczywistości psychopata słowiczek pedofil poznański. Dostał przepustkę z psychiatryka.
Krystyna2019.08.8 20:46
">>>>geju"" Jestem tylko Krystyną ! Napisz o jakiego ci chodzi słowika poznańskiego ! Często to piszesz! Ja jestem z Mazowsza! Pewnie blisko ciebie!? Jak pamiętam , to mieszkasz w W-wie! tak?? P.s. Dla jasności! Jestem normalną, zdrową kobietą, nie mam żadnych zboczeń! Paniał ??? Myślisz, że jak ty ,to i wszyscy tacy są !?? NIEDOCZEKANIE TWOJE!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 20:18
Dlsczego www nie zgłasza? Przecież www zna wielu sutannowych pedofilów. Czyżby degenerat nie wierzył w PiSSowską prokuraturę? ZERO umorzy, a Budyń ułaskawi.
Kamil T.2019.08.8 20:53
EJ, GEJU! NIE ODWRACAJ "KOTA OGONEM" ! TO CIEBIE "www" PYTA ! TO TY POSĄDZASZ ABPA! NIE ON! P.s. Nie wiesz kogo on zna, patrz ile ty znasz gejów, Złoczyńców, na czele z sobą!
Kamil2019.08.9 5:34
Ty www. siedzisz wśród pedofilów sutannowych NON STOP.
anonim2019.08.9 6:52
Gej dumny ,dzielnicowy i paru tu innych cały czas piszą o pedofilach księżach to zapewne jakieś wiadomości na ten temat mają to powinni zgłosić to na prokuraturę ,bo to ukrywanie przestępców jest ,jak bym znał to bym zgłosił,bo to jest obowiązkiem zgłaszać przestępstwa .
Grażyna K.2019.08.9 14:49
Tak, racja, siedzą oni tu ciągle ! Piszą na Księży, a czemu!? BO CHCĄ ZAKRZYCZEĆ PRAWDĘ O SOBIE, O SWOICH WYBRYKACH PEDALSKICH, O KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY ! IM WYGODNIE, JEŻELI MÓWI SIĘ O KSIĘŻACH, A NIE O NICH! To jest ich taktyka ! W dodatku pytamy ich o niewygodne sprawy, a oni widzą tylko innych, nie widzą swoje głębokiego szamba moralnego !
szcze na PiS i rydzyka2019.08.8 19:14
-www w istniejącym systemie "prawnym" gdzie rządząca sitwa chroni kościelną kastę i innych swoich złodzieji nie ma sensu zgłaszać czegokolwiek! ale rząd kiedyś się zmieni i zostaną wszyscy rozliczeni rydzyki,jędraszewskie,ziobry,kaczyńskie i inne k*rwy które dziś PiS tak broni!
www2019.08.8 19:48
A widzisz ubeku, to nie takie proste. Trzeba udowodnić, że zgłaszanie nie ma sensu. To sie robi następująco: - gromadzisz dowody - składasz w prokuraturze - przedstawiasz tutaj negatywny wynik działań prokuratorskich, zgodny w twoim ubeckim zarzutem. Tak więc chcę wiedzieć, jakie dowody masz przeciwko Jędraszewskiemu, gdzie je złozyłeś, czyli nazwisko prokuratora, data i miejsce złożenia, no i na końcu reakcję prokuratury udowadniającą twoje ubeckie pomówienie o braku działania w istniejącym systemie prawnym. No a jak krajowy prokurator nie zadowala twojego ubeckiego gustu, to oczywiście możesz i nawet powinieneś szukać sprawiedliwości w międzynarodowych trybunałach. Nie myślę tu oczywiście o trybunałach bliskich twojemu ubeckiemu sercu, czyli działających w Putinowskiej Wspólnocie Niepodległych Państw, ale o jednostkach w naszej kochanej Unii, a i międzynarodowy Trybunał z ramienia ONZ jest do twojej ubeckiej dyspozycji. :) No to jak? Jakie masz dowody na arcybiskupa i który prokurator i z której sitwy je zatuszował? Pochwal się ubeku :)
Kama2019.08.8 20:21
www! Ależ on nic nie złożył i nie złoży! To tchórz! Drze się tylko i "szczy..." - to też jego nick/! On nic już normalnego nie umie ! Umysł przeżarty pedalstwem i jak on to używa określenia do nas: ma on już bardzo "beret zryty" !
czarymary2019.08.9 6:44
Wypie.dala.j kmiocie.
Krystyna2019.08.9 20:47
Czarymar..! O, widzę że cię to bardzo zdenerwowało! Super! To znaczy, że prawdę napisali ! A prawda boli! ! I co? Nie masz argumentu i bluzgasz? Po tym was poznajemy! Tylko to umiecie !
Credo2019.08.9 7:39
Stary, daruj sobie odgrzewanie zepsutego już kotleta. I tak wiemy, że dla was, którzy ciągle kłamiecie oskarżając Kościół, to właśnie Urban jest waszym guru. Nudni już jesteście i to wasze ciągłe pieerdolenie o rzekomych pedofilach w Kościele robi już skutek odwrotny. Jak jesteś taki kozak, to zacznij drzeć ryja o pedofilach w telewizji, bo widać, że tam to dopiero tęczowo. Czekamy :)
Ewa2019.08.9 7:42
I już nie masz co wymyślać? Kupujesz plotki i sam je rozsiewasz?
ROZBAWIONY2019.08.8 18:36
Do walki z kościelnymi pedofilami to taki ochoczy nie jest ! Sam ich chronił To sobie znalazł wroga aby od tych psycholi odwróci uwagę i da im spokój
zdumiony lewacką głupotą2019.08.8 21:22
o co ci chodzi rozbawiony i głupawy śmieciu?
Credo2019.08.9 7:35
Ja bym wolał, żebyś się zatroszczył o ofiary lewackich pedofili z branży rozrywkowej. Zrób coś, żeby niewinne dzieci nie były rozrywką dla tęczowej szarańczy pedofilskiej.
Ania2019.08.9 7:52
A co powiesz o podeofilach w LGBT?