02.07.21, 18:22Fot. screenshot - YouTube (Pontifical Academy for Life)

Abp Paglia: To forsowanie ideologii gender w majestacie prawa

Forsowane we Włoszech prawo o homotransfobii to narzucanie w majestacie prawa ideologii gender – ostrzega przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zauważył on, że przed dyskryminacją chroni włoska konstytucja. Prawo, które urzeczywistniałoby tę ochronę jest czymś dobrym. Jednakże w tym wypadku prawo, które ma chronić konstytucja, neguje inne prawa wynikające z ustawy zasadniczej, w tym wolność opinii – dodaje abp Vincenzo Paglia.

Forsowane we włoskim parlamencie tak zwane prawo Zan budzi wielkie kontrowersje. Przewiduje bowiem surowe kary za dyskryminację względem przedstawicieli LGBT, a zarazem sama definicja dyskryminacji jest tak niejasna, że według prawników będzie można za nią uznać choćby katolickie nauczanie na temat małżeństwa i rodziny. W tej sprawie interweniowała już na drodze dyplomatycznej Stolica Apostolska.

Abp Paglia podkreśla, że interwencja ta nie jest ingerencją w sprawy państwa włoskiego, lecz przejawem troski o wspólne dobro. Dodaje, że choć Watykan jest rzeczywistością międzynarodową i suwerennym państwem, to jednak dzięki bliskości z Włochami, z niezwykłą wrażliwością dostrzega on wspólne odczucia włoskiego społeczeństwa. „Dla nas, Włochów, rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety, rzeczywistość ojca i matki jako rodziców, jest czymś, co stanowi wartość o ogromnym znaczeniu – dodaje abp Paglia w wywiadzie dla dziennika Il Giornale.

Krzysztof Bronk - Watykan/vaticannews.va


Komentarze

Obecny KK to rak wyniszczający społeczeństwa2021.07.3 10:53
Wystarczy przeanalizować działalność polskiego KK. W 2020 fundusz kościelny z pieniędzy podatników wynosił 181 milionów złotych. Przypominam, że podatki płacą też ateiści. Nie licząc dotacji instutucji państwowych dla Rydza i innych. Zachowanie biskupów uwłacza godności człowieka, a nie tylko duchownego: ukrywanie pedofilii, samochód od bezdomnego, jego ekscelencja sołtys, Jędraszewski nazywający ludzi zarazą, a jednocześnie mówiący, że obowiązkiem polskiego katolika jest dziękowanie Bogu za Kaczyńskich, Dziwisz - można mnożyć. I dziwią się, że ludzie mają ich dość.
Moly2021.07.2 23:25
Wystarczy powiedziec: wedle kosciola katolickiego malzenstawa jest wzaiazkiem mezczyzny i kobiety. I tyle. Jestem pewna ze takie stwierdzenie nie jest karalne. Problemem jest ze koscil katolicki nie zatrzymuje sie w tym miejscu. Wszystkie obelgi a szeczegolnie podzeganie do przemocy powinno byc - i mam nadziej ze bedzie - surowo karalne.
Watykan2021.07.2 21:57
to najeźdźca. Kanadyjczycy w końcu powiedzieli dość. Marzy się władza absolutna z okresu inkwizycji, ale to se ne wrati.
abcd2021.07.2 18:46
Homoseksualizm jest zupełnie inny niż heteroseksualizm. Heteroseksualizm opisuje sposób w jaki wszystkie istoty ludzkie są zaprojektowane – do funkcjonowania jako kompatybilni partnerzy przeciwnych płci. Homoseksualizm mógłby być uważany za równoważny jedynie wtedy, gdyby był umocowany w podobnym fizjologicznym projekcie. Nawet gdy osoba angażuje się w czyny homoseksualne, to w niezmienny i właściwy sobie sposób pozostaje ona osobą heteroseksualną, bowiem nadal może płodzić lub rodzić dzieci w zgodzie z tym pierwotnym projektem. Orientacja seksualna jest tylko modelem teoretycznym, który pozwala udawać, że seksualność jest subiektywnym stanem umysłu, a nie obiektywną rzeczywistością fizyczną. Dlatego małżeństwo jest zamknięte i niedostępne dla homoseksualistów. Jest to instytucja przeznaczona do ochrony i wzmacniania rodziny, która jest podstawowym elementem prokreacyjnego i heteroseksualnego projektu, w którym wszyscy uczestniczymy. (Scott Lively, Redeeming the Rainbow) https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Po 11 ...2021.07.2 19:03
Tylko, że homoseksualiści też zostali zaprojektowani do funkcjonowania jako kompatybilni partnerzy tej samej płci.
abcd2021.07.2 20:26
Nie ośmieszaj się udawaniem, że nie zrozumiałeś treści.
Po 11 ...2021.07.2 20:58
To dlaczego homoseksualizm "występuje" niezależnie od czasu (od tysięcy lat), od geografii (wszędzie), od religii (nawet jak grozi kara śmierci) i niezależnie od prawa świeckiego (Rosja). To wszystko jest sprawka kilku tysięcznoletniej PROPAGANDY???? a...b...c... duuupa :)