06.04.20, 07:15Screenshot Youtube

Abp Polak: Pójdziesz w Święta do kościoła - masz grzech

To nie będą zwyczajne Święta Wielkanocne. Zamiast uczestnictwa w Mszy świętej, czeka nas oglądanie jej transmisji. Zaskakujące słowa w tej sprawie padły z ust prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka.

Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego”

- mówi abp Polak w rozmowie z Radiem Plus.

Wspomniał tu słowa ministra Łukasza Szumowskiego, który mówił o tym, że są to święta życia. Zapytał też:

Dlaczego więc mamy, idąc w ten sposób na przekór, czynić z tych świąt święta śmierci?”.

Dalej dodał, że on sam poprosił wiernych o to, aby święta przeżyli w domach oraz skorzystali z dyspensy od uczestnictwa w Mszy świętej.

Zdaniem prymasa, pokusa aby przeciwstawić się zakazom jest pokusą przeciwko naszemu człowieczeństwu i jeśli robione to jest z rozmysłem orz świadomością, to mamy do czynienia z naruszaniem piątego przykazania Dekalogu, które zobowiązuje nas do dbania oraz strzeżenia życia innych oraz własnego.

tag/Radio Plus,rp.pl

Komentarze

Barbara2020.04.29 10:38
Daleko mu do prymasa Wyszyńskiego.
anonim2020.04.16 16:20
TO NIE JEST PRYMAS TO MASON
Pójdziesz w Święta do kościoła - masz grzech2020.04.11 20:01
NIE ZROBISZ PAŁKI PROBOSZCZOWI - MASZ GRZECH NIE DASZ NA TACE - MASZ GRZECH DZIWNY TEN KATOLICYZM
tu-du2020.04.11 15:16
To jakąś nowa "masońska ewangelia", szanowny abp. Polak ? Bo mnie od dziecka uczono, że modlić się trzeba - ZAWSZE I WSZĘDZIE ? Nawet wtedy, kiedy w kościele może przebywać tylko... 5 osób ? Narzuca się pytanie, dlaczego w tramwaju (autobusie) o kubaturze ok. 50 m2 może - w odpowiednich odstępach - przebywać ~ 25 osób, a w kościele o kubaturze o wiele, wiele większej (niemal jak pół pl. J. Piłsudskiego?) ...tylko 5 osób ? Daje to dużo do myślenia nam katolikom, o takich poczynaniach naszego Episkopatu?
anonim2020.04.11 14:37
Ta władza wie co robi. Ten wirus jest wyjątkowo złośliwy w przenoszeniu się. Do tego potrzebna jest wspólna dyscyplina. Nikt tu nie walczy z naszą wiarą
anonim2020.04.11 10:16
Największy grzech to zabronić ludziom iść do Boga ,który jest Zbawicielem ,atym większy ,że zrobili to ludzie ,którzy do Boga powinni prowadzić ,wstyd
Krzysztof2020.04.10 20:25
Abp Polak to lizus papieski. Jemu marzy się purpura, dlatego wypowie każdą głupotę byle była ona zgodna z linią (bo chyba jednak nie z Duchem) obecnego pontyfikatu.
anonim2020.04.10 20:13
Abp Polak to lizus papieski. Marzy mu się purpura dlatego wypowie każdą głupotę byle była zgodna z duchem obecnego pontyfikatu. Polacy nie chcą takich faryzeuszy.
hamag2020.04.9 13:28
Zapytam wprost: Czy abp Polak jest MASONEM?
Łukasz Górnicki2020.04.9 9:59
Myślałem, że chociaż "KATOLICKIE" media nie robią clickbaiteów :( Wypowiedź apb. jest fałszywa nie powiedział nic o grzechu za pójście do Kościoła... żałosne Robicie sobie Kliknięcia oczerniając władze kościelne.... a większość osób nie czyta ze zrozumieniem
Jan Radziszewski2020.04.8 10:16
d-c ABp Wojciechu Polak i ABp Gądecki na was Bp Polscy ciążyć Będzie każda śmierć ponad 200 osób do końca Maja br. Pan Jezus mówi przez swoje sługi, proroków, że nigdy nie zaakceptuje pięciu osób na mszy. Na przykład przez Grzegorza z Leszna https://youtu.be/zpDaJhiv2I4 Teraz zaś księża chcecie obchodzić powszechnie Triduum bez wiernych. Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia. Strzeżcie się kwasu faryzeuszów. Prowadzą was ślepi przewodnicy. Wpadniecie z nimi w dół a ze sobą pociągniecie swoje owieczki. Gdybyście byli odpowiedzialni tylko za siebie. Ale nie jesteście odpowiedzialni tylko za siebie. Jesteście odpowiedzialni za dusze. W pierwszym rzędzie. Dopiero potem za ciało. Nic od was usłyszeć nie można w tej sytuacji jaka jest, Dalej stoicie w miejscu. Żadnego sprzeciwu, żadnego, że szatan się z tego cieszy, nawet choćby połowicznego. Stoicie w miejscu a kto na drodze Bożej stoi w miejscu cofa się a potem zjeżdża po równi pochyłej. Tak powiedział Pan do mnie. I to dotyczy was jeśli stoicie w miejscu. Wasze stanie w miejscu i impregnowanie na znaki czasu daje to, że cofacie się na Drodze Bożej. Oto kilka lat temu częściej można było usłyszeć od księdza o znakach czasu. Jest ich znacznie więcej, nie mówiąc już o tym co się dzieje od miesiąca a wy im jest ich więcej tym o tym mówicie mniej. Pokój i bezpieczeństwo. Kościół oparty na skale, na Piotrze oparty. Tak tylko, że ten wasz Piotr ma diabła wytatuowanego na piersiach, Behemota podobnie jak inni najwyżsi rangą jezuici ( Co potwierdził Pan Jezus w Orędziach). Ale i on mimo wszystko ma w sobie więcej przyzwoitości jak satanista kardynał Nycz. Ale jest drugi Piotr o którym zapominacie. Prawdziwy papież, a nie biskup Rzymu tylko, jak Franciszek o sobie powiedział. Papież z „Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus” a nie z „dzień dobry”. Czy zdajecie sobie sprawę z tego co się dzieje, z waszej roli? Oto często stoicie i pilnujecie aby ludzie nie wchodzili do kościoła, aby nie było ponad pięć osób. Czy zdajecie sobie sprawę z tego? Z roli jaką na siebie wzięliście? Ksiądz to ten który mówi – nie wolno do kościoła. Wygania z kościoła inaczej mówiąc. Nie zaprasza, ale wygania. Jak można myśleć, że potem wszystko będzie w porządku i po staremu! A nawet gdyby szatan i jego sługi masoni nie przewidzieli ciągu dalszego czyż nie przychodzi wam do głowy, że ludzie będą mieli uraz, niechęć. Myślicie, że nie jest łatwo odejść od wiary? Wystarczy nie pójść na jedną mszę, drugą. Niewiele. Opamiętajcie się i posługujcie się też rozumem. Jesteście polską inteligencją także, nie tylko kapłanami. Więc zachowujcie się jak na polską inteligencję przystało i szukajcie prawdy, bo czasu macie doprawdy niewiele. [ Pan Jezus dodał : bardzo niewiele, dziecko]
Jan Radziszewski2020.04.8 10:08
ABp Wojciechu Polak i ABp Gądecki na was Bp Polscy ciążyć Będzie każda śmierć ponad 200 osób do końca Maja br. Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. środa, 8 kwietnia 2020 30, 31 III Armia pokonana bez starcia z wrogami, podstępem/ Na dzień dzisiejszy ( dzień otrzymania Orędzia) nie może być utrzymana liczba 200 ofiar do czerwca/ Orędzie Anny od Jezusa 2 kwietnia - potwierdzenie klątwy rzuconej na premiera Morawieckiego/ Zmniejszenie liczby ofiar coronawirusa do lipca - Grzegorz z Leszna - do 53 tysięcy. Pan Jezus mówi, że nigdy nie zaakceptuje limitu pięciu osób na mszy Poniedziałek, 30 marca 00:12 Zapisz dziecko - Panie Jezu, przepraszam Cię za Polskę i Polaków. - Smutny uśmiech Pana Jezusa:) Armia pokonana bez starcia z wrogami, podstępem, dziecko:) Smutny uśmiech Pana Jezusa. Dwieście osób do końca maja to była duża Moja Łaskawość. Ale wy Jej nie chcecie. Czy powinienem to utrzymać? Na dzień dzisiejszy, nie. Dwieście osób było [by?] gdyby msze odbywały się normalnie to znaczy z ograniczeniem pięćdziesiąt osób, które zaakceptowałem choć przecież są różne kościoły. Jeśli w przeciętnym kościele jest to pięćdziesiąt osób to w takiej Bazylice Mariackiej w Gdańsku może być znacznie więcej. Zatem na dzień dzisiejszy jak to wygląda przy braku modlitwy w domach, życia wiarą, nawiedzania częstego kościołów zwłaszcza brak tam młodzieży studenckiej, tej z duszpasterstw i nie tylko, która ma przecież teraz czas wolny – nie mogę tego utrzymać, dwieście ofiar do końca maja. Potrzeba modlitwy, ofiary. - Tak Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. Orędzie Anny od Jezusa: ( 2 kwietnia 2020) „Tak Prezydencie Dudo co lekceważysz Moje słowa dawane ci jako napomnienie przez Cypriana Polaka, wiedz że nie ominie cie kara a słowa klątwy przez niego rzucane mogą być twoim udziałem. „ Pan Jezus na skutek modlitw o 20 -tej ( Nie drodzy księża tych co chce Episkopat o 20.30). Zmniejszył liczbę zakażonych do 760 tysięcy do lipca. Liczbę ofiar do 53 tysięcy. https://youtu.be/zpDaJhiv2I4 Och księża, księża kiedy nauczycie się słuchać bieżącego Słowa Boga. To ostatnie chwile dla was. Obudzicie się z ręką w nocniku i często z poderżniętym gardłem. Kto chce zachować swe życie straci je.
Józef2020.04.8 9:54
Usuńcie ten artykuł. Jaki jest jego cel? Ośmieszanie Kościoła czy co? Wszyscy ludzi są grzeszni, i świeccy i duchowni, ale Kościół jest Święty świętością Jezusa Chrystusa. Więc po co to Fronda publikuje?
IT2020.04.8 9:32
3-cie przykazanie jest przed 5-tym
ORMO_czuwa2020.04.8 8:27
Obywatelu!Nie wychodź z domu. Stój na baczność, gdy w TVP pokazują Papcia Jarka. Zainstaluj sobie wszystkie możliwe śledzące Cię aplikacje w telefonie (jeżeli potrafisz - w razie czego poproś jeżdżących ze szczekaczką). Obserwuj kościoły i donoś na policję i do Sanepidu, jeżeli doliczysz się szóstej osoby wchodzącej. Obserwuj sąsiadów - jak któryś wrócił z zakupami i znowu wychodzi - wzywaj terytorialsów. Oglądaj Szkołę TVP - rozwijaj swoje umiejętności matematyczne. Wyjdź na miasto z kamerą rejestrując osoby idące 199 cm od siebie, czynną myjnię ręczną, wymieniających opony na letnie.Działaj! Nie zostawiaj tych spraw na potem!Bądź czujny!
tu-du2020.04.11 15:54
Bóg mi świadkiem, że nie życzę nic złego ? Ale inaczej byś "śpiewał" na tym forum, gdyby Ci się przydarzyła np. "kwarantanna" ? Dlatego, "bądź czujny"- jako ORMO-wiec ?!
Zuza2020.04.8 8:16
po czynach ich poznacie.......
l2020.04.8 7:34
Weź(my) różaniec do ręki bo dużo i z ufnością trzeba się modlić.
Totustuus2020.04.8 3:15
Trevignano Romano 24 marca 2020 r Przesłanie Jezusa Moje dzieci wszyscy jesteście zgromadzeni tutaj w tej wielkiej rodzinie, jaka(...) radość w moim sercu ! wszyscy na modlitwie jak w przeszłości. Umiłowane dzieci, wy, którzy teraz staliście się częścią mojej małej trzody, podążajcie śladami mojej Matki w waszym życiu , będę wam towarzyszył między lwami i żmijami, nikt nie może was dotknąć, nikt nie może was skrzywdzić. Drodzy moi bracia i siostry, jak wielka jest moja miłość do was, pozostańcie zjednoczeni, ponieważ dzisiaj jest ten moment, kiedy wszyscy potrzebują siebie nawzajem, nie zostawiajcie swoich wspòlbraci samych, lecz miejcie litość i miłosierdzie, tak jak ja będę miał (mam) dla was, niczego wam nie zabraknie. Moc Boża jest tak wielka, że ​​mój płaszcz to płaszcz mojej Matki, przykryje was i uczyni was niewidzialnymi dla zła. Moje dzieci, światowa elita chce zapanować nad wami, staliście się jej poddani, ale ja przyjdę i uwolnię was od tego całego zła. Moi bracia, siostry, przechodzę pomiędzy wami jeden po drugim, przytulam was i błogosławię jako brat, jako przyjaciel, jako ojciec, w imię Ojca w moim imieniu i Ducha Świętego, Amen ”.
Totustuus2020.04.8 1:39
Trevignano Romano 19 lutego 2019 r ..Przesłanie Boga Ojca.. Pozdrowienie, miłość i pokój temu domowi. Ja, Bóg Ojciec Wszechmogący , stwórca nieba i ziemi, jestem tutaj między wami. Pytam was, dzieci, dlaczego mnie nie kochacie, jestem waszym Ojcem, jedynym prawdziwym Ojcem, kocham was niezmierną miłością. Dzieci, ile radości sprawiło Mi stwarzanie wszystkiego, dlaczego mnie unikacie? By dać wam zrozumieć, jak wielką miłość odczuwam wobec moich dzieci, posłałem wam mego jedynego Syna, by dać wam konkretność mojej obecnośći tutaj z wami. Aby was odkupić od grzechów, wstąpił na krzyż i umarł za was, jak bym mógł (coś takiego) uczynić, gdybym nie był dobrym i miłosiernym Ojcem. Nie lękajcie się mnie. Mówię rodzinom, uczcie swoje dzieci, aby postrzegały mnie jako dobrego Ojca, który zstępuje między was, aby was kochać. Zwierzajcie się przedemną, nigdy nikogo nie oddaliłem od siebie, nie jestem złym, nie jestem tym starcem, którym mnie malują , nie jestem ani starym, ani młodym, jestem Ojcem Przedwiecznym, dobrym i miłosiernym. Och dzieci! jak piękną Łaską jest być tutaj razem, chciałem was tu zgromadzić, w tym domu, który teraz należy do mnie, jak wszystkie inne domy w których żyje modlitwa. Moje dzieci, jeszcze raz wam przypominam, nie bójcie się mnie. Mówię do obecnych i nieobecnych kapłanòw, proszę nauczajcie przykazań, uczcie tego, co wam zostawiłem, nauczajcie w te sposòb by ludzie się mnie nie bali, jestem dobrym, miłosiernym i żywym Ojcem. Krzyż i Eucharystia to jest to, co musicie ciągle mieć przed oczami, krzyż jest odpuszczeniem waszych grzechów i jedyną rzeczą, która jednoczy was, abyście do Mnie dotarli. Eucharystie, dał wam mój Syn, jest cudownym darem, łaską, z której wszyscy możecie się cieszyć. Ja, Wszechmogący Ojciec Stwórca wszystkich, proszę moje stworzenia, aby mnie kochały, nigdy nie prosiłem o nic, tylko o Miłość, a tam, gdzie Miłość istnieje, tam Ja jestem, jesteście moją rodziną i chcę, abyście wszyscy jedym głosem głosili tylko jedna rzecz: Miłość, Miłość Boga, Miłość, która pochodzi ode mnie, która przechodzi przez mojego Syna, Miłość do mojej wybranej Maryji Najświętszej Dziewicy Niepokalanej. Teraz błogosławię was w imię Trójcy Świętej, Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”.
anonim2020.04.7 21:36
Do Prymasa i Episkopatu Polski . KKK "BĘDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO CAŁYM SWOIM SERCEM, CAŁĄ SWOJĄ DUSZĄ I CAŁYM SWOIM UMYSŁEM" 2083 Jezus streścił obowiązki człowieka względem Boga tymi słowami: "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą"). Są one 367 bezpośrednim echem uroczystego wezwania: "Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym" (Pwt 6, 4). Bóg nas pierwszy umiłował. Miłość Jedynego Boga jest przypomniana w pierwszym z "dziesięciu słów". Przykazania wyjaśniają z kolei odpowiedź miłości, do której udzielenia wobec Boga jest powołany człowiek.
Randki kamerki pokazy skype!2020.04.7 21:25
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały związek w wieku od 21. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, więcej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie spotkajmy się!
KATARZYNA2020.04.7 21:22
Myślenie ma Pan Prymas raczej bardzo przyziemne, proszę spojrzeć wyżej ku niebu tam nie sięga pandemia strachu....
KK2020.04.7 21:09
Przekręcone słowa na maksa..żenada..mówi wprost, że łamanie obowiązujących przepisów jest wystąpieniem przeciwko 5. przykazaniu bo tak jest...nie możemy narażać swojego życia a przede wszystkim innych z powodu widzimisie...kto w tych słowach widzi, to co w tytule niech zacznie czytać ze zrozumieniem. A Frondo propoaganda taka w obecnej sytuacji na pewno jest grzechem!
anonim2020.04.7 21:46
To nie jest widzimi się Bóg to nie widzimi się . Ograniczenia w kościele są niesprawiedliwe w stosunku do sklepów ,czy do środków komunikacji miejskiej,prymas nic nie zrobił w tej sprawie .
anonim2020.04.7 21:52
Prymas ateistycznych Czech wywalczył 10 wiernych .
Katolik 732020.04.7 21:01
Jako Katolik jestem zażenowany postawą biskupów. Nie dość, że do tej pory nie zrobili NIC żeby bronić życia poczętego to jeszcze zostawili samym sobie ludzi wierzących zgadzając się bez słowa na ograniczenie uczestnictwa we mszy świętej do 5 osób bez względu na wielkość Świątyni podczas gdy zakupy w sklepach czy przemieszczanie się środkami komunikacji jest uzależnione od ilości kas w sklepach czy miejsc w autobusach. To są pasterze Kościoła ? Chrześcijanie od wieków ginęli w obronie wiary a tu brak odwagi aby powalczyć o możliwość uczestnictwa we mszy św. I nie tłumaczcie że chodzi tu o życie i zdrowie bo nawet ślepy zobaczy że jest to sprawka szatana. Wystarczyło ograniczyć np do dwóch osób na ławkę co drugi rząd i już by było inaczej...
Leo2020.04.7 20:58
Ojcze, to które przykazanie jest ważniejsze II czy V ?
anonim2020.04.7 21:05
A może jeszcze jakieś znieść niewygodne ,bo przecież prymas wie lepiej, prymas stawia się w miejscu Boga .
fran2020.04.7 20:31
to jest paranoja. prymasie wierzysz w Boga Wszechmogącego?
Mikołaj2020.04.7 20:28
przykazanie o miłości do człowieka jest ważne , ale jeszcze ważniejsze jest przykazanie 1. miłości do Boga << Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą z całym swym umysłem..I przykre to że pasterz kościoła opowiada takie rzeczy. Nic nie jest ważniejsze na tej ziemii. I pojście na mszę św. jest tego wyrazem, wyrazem naszej miłości do stwórcy
Mikołaj 2020.04.8 9:24
To jakiś inny Mikołaj . Nie możesz sobie gościu znaleźć innego nicka ? . Ja mam inne zdanie ! . Ważniejszym względem jest ochrona swojego życia , co Jezus umotywował przykazaniem : " Nie będziesz wystawiał na próbę Pan Boga swego " ! . I tutaj prymas ma rację , ale nie do końca . Bowiem te obostrzenia do 5 osób są nadgorliwe .
adam2020.04.7 20:04
drogi biskupie BÓG nie zwalnia z PRZYKAZANIA BOŻEGO . i basta.
zdzislaw2020.04.7 19:40
Mieszkam w Rzymie codziennie rano na 8.30 chodzę do koscioła na Mszę Świętą i przyjmuję Komunie Świętą , w zeszłym tygodniu byłem u spowiedzi -- więcej grzechòw nie pamiętam.. :)
Sulol2020.04.7 19:25
Po takich gadkach obawiam się ze po świętach przyjdzie połowa wiernych. A w diecezji biskupa jeszcze mniej. i nie ciesze się z tego.
Dom2020.04.7 20:06
na szczęście nikt dla prymasa nie chodzi do kościoła
anonim2020.04.7 21:01
Ale zniechęca do wiary ,zakłamuje wiarę ,oszukuje ,że w telewizji można obejrzeć ,ludzie zaczęli w to wierzyć ,bo to przecież prymas ,,autorytet'' powiedział to szatańskie zwiedzenie .
pawel2020.04.7 18:27
Tak zlego pod kazdym wzgledem prymasa Polska nie miala nigdy.Zamiast dac polakom wsparcje grozi.Czlowieku nie wiem kto cie wybral ale zloz rezygnacje.bedzie to z korzyscia dla POLSKIEGO KOSCIOLA I POLAKOW
Jerzy2020.04.7 16:47
Wychodzi na to, że ksiądz biskup Polak nie ma wiary w Boga i jego moc. Stawia się w roli recenzenta, i siedząc zapewne w wygodnym fotelu, szafuje osądami odnośnie ludzkiej wiary i Bożych przykazań. Nie tędy droga, księże biskupie. Jeżeli nie masz wiary, proś o nią Chrystusa a otrzymasz.
AKAk2020.04.7 16:42
Ludzie niech was Bog broni abysci takim zdrajcom dawali na tace lub jakiekolwiek pieniadze to sa zdrajcy Boga-Musimy go wyrzucic z Kosciola
AKAk2020.04.7 16:36
1-po pierwsze -poco na wladza Koscielna jesli musimy sluchac swieckiej?-nie potrzebuje koscielnej 2-czy prymas jest pastezem Kosciola czy glupkiem? czy zna ewangelie-KTO CHCE ZACHOWAC SWOJE ZYCIE STRACVI JE -KTO STRACI ZYCIE Z mOJEGO POWODU(POJDZIE DO KOSCIOLA) TEN JE ZACHOWA--nieuki pastuch chwyccie sie roboty i won z Kosciola swietego-paerobki masonski.
Konrad Józef Turzyński2020.04.7 16:21
Pójdziesz 10 maja do lokalu wyborczego - masz grzech!
Stały czytelnik2020.04.7 16:06
Żałosny "pasterz" z jego żałosną teologią.
Sylwester2020.04.7 15:48
List otwarty do księdza Prymasa: "Drogi księże Prymasie Wojciechu, Piszę ten list w nawiązaniu do wypowiedzi księdza Prymasa odnośnie nieposłuszeństwa w przestrzeganiu obostrzeń dotyczących gromadzenia się na Mszy Świętej. Twierdzisz księże Prymasie, że nieprzestrzeganie tych rozporządzeń jest łamaniem Piątego Przykazania Dekalogu. Są to słowa szokujące w ustach Pasterza Kościoła Katolickiego. Wyrażają bowiem brak jakiejkolwiek wiary w prawdziwą obecność naszego Pana Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i w Jego uzdrawiającą moc z naszych chorób i słabości. Nie będę tu przytaczał całej historii zbawienia bo zapewne ksiądz Prymas doskonale pamięta te wszystkie wydarzenia, w których Boża Opatrzność karała występki ludzkości, a kiedy się nawracali, znów mogli cieszyć się łaską Bożą w zdrowiu i dobrym bycie. Rozumiem oczywiście, że Wiara jest Łaską i nie zawsze jest udziałem hierarchów Kościoła, ale będąc tego świadom, powinien ksiądz Prymas przynajmniej nie niszczyć resztek tej Wiary wśród swojej Owczarni. Księże Prymasie, przyklaskiwanie rządzącym w pozbawianiu nas dostępu do Źródła Życia jest niczym innym jak realizowaniem scenariusza napisanego w duchu tego świata, w duchu antychrysta. Dlatego też zwracam się do księdza Prymasa z gorącą prośbą aby ksiądz Prymas zweryfikował swoje stanowisko w kwestii zniechęcenia Ludu Bożego do uczestnictwa w Eucharystii a rozpoczął gromadzić zagubione owieczki przed Tabernakulum, szczególnie w tym czasie karzącego nawiedzenia naszego Pana. Z Bożym błogosławieństwem, Sylwester Ślesiński"
cati2020.04.7 15:33
Pacholek Lucyfera
jola2020.04.7 15:19
czy plecy tego prymasa wytrzymaja taki cieżar jaki na siebie naklada??? jak stanie na sadzie ostatecznym co odpowie Panu Bogu na pytanie Polaku co zrobileś z talentamiktore Ci dalem ? gdzie zaprowadziles owieczki ktore ci powierzylem. Czy ten czlowiek wierzy jeszcze ??
jarek2020.04.7 13:33
Ale jak się nie mylę ten sam abp Polak w tym samym komentarzu mówił że jakiekolwiek wybory są niedopuszczalne.....czyżby wam miejsca na serwerze brakło że o tym już nie piszecie???
effata2020.04.7 11:41
Ten człowiek jest niewierzący. Jezus jest uzdrowicielem duszy i ciała.
ADAM2020.04.7 11:25
PIĘKNE I MĄDRE SŁOWA -GODNE BISKUPA ,,NIE ZABIJAJ '' ,,NIE ZABIJAJ ''
anonim2020.04.7 12:14
Szkoda ,że tak stanowczo nie mówi ,,Nie zabijaj ''odnoście aborcji ,jakoś jego głosu wtedy nie słychać .
Magda2020.04.7 11:06
Zastanawiam się co by było, gdyby była wojna w Polsce i gromadzenie na Mszy Św. również groziłoby śmiercią (tak jak obecnie tylko zamiast wojny jest wirus). Czy wtedy też nasi duszpasterze zabranialiby spotykać się na nabożeństwach, bo groziłoby to śmiercią? Co by się stało z naszą wiarą jakby w okresie wojny w latach 20 w Polsce ludzie nie gromadzili się modląc się wzajemnie tylko byłoby powiedziane, że przecież każdy może pomodlić się w domu w łączności duchowej, a gromadzenie grozi śmiercią. Wtedy było inaczej, a dziś jest inaczej, dziś Dzieci Boże pozbawione są Eucharystii za aprobatą władz kościelnych. Dla mnie osobiście to smutne bardzo, ale niestety prawdziwe.
anonim2020.04.7 15:01
Jedź jako misjonarka do muzułmańskich krajów może zostaniesz męczennicą, bo tam może się wszystko wydarzyć i jak życie już pokazało były wybuchy kościołów podczas mszy wielkanocnej.
anonim2020.04.7 15:46
A czemu ma jechać do krajów muzułmańskich, pisze prawdę ,tak było ludzie byli zagrożeni ,ale do kościoła chodzili .
Magda2020.04.7 19:33
Mimo zagrożenia ludzie chodzili do kościoła. Codziennie nam coś "grozi" w mniejszym lub większym procencie (choroba, wypadek itp.), a niektórzy ludzie zachowują się tak jak gdyby tylko koronawirus ich mógł zabić, a tak to będą żyć wiecznie i nic im nie grozi. Oczywiście nie mówię, żeby nie słuchać zaleceń sanitarnych - trzeba słuchać, realizować je i być ostrożnym w tym czasie, ale tak jak ludzie potrzebują jedzenia dla ciała i idą do sklepu je kupić, to tak potrzebują zdrowia dla duszy, więc idą do kościoła - powinna być taka możliwość dla ludzi co chcą i się nie boją, są zdrowi i nie mają kontaktu ze starszymi osobami - mogą być w masce, oddaleni od siebie (tak jak sklepach, w pracy). Czemu od razu wszystkim uniemożliwiać dostęp do Eucharystii i to akurat na Wielkanoc - najważniejsze Święto w kościele? To nie fair. Nasze życie doczesne to kropla - w porównaniu do wieczności - całego oceanu. Powinniśmy się troszczyć o nasze życie wieczne tymbardziej w czasach koronawirusa.
anonim2020.04.7 22:00
Ludzie też mają inne problemy i potrzebują pociechy w Eucharystii i nie mogą iść do kościoła ,bo grzech będą mieli . Ludzie chorują nie tylko na koronowirusa jest jeszcze masa innych chorób ,na które teraz jest ograniczone leczenie ,badań nie można zrobić ,bo lekarze nie przyjmują to też jest problem ,dotyczy ogromnej ilości osób ,sam znam kilu ,w tym bliską mi osobę .Potrzebujemy pociechy u Boga ,a co słyszymy ,że jak pójdziemy do kościoła to zgrzeszymy .To nie są słowa prawdziwego pasterza.
anonim2020.04.7 10:10
Biskupi nie bójcie się wirusa ,bójcie się Boga .Jezus Król w koronie naszym Panem ,nie koronowirus to koronujcie wirusa tylko Jezusa.
anonim2020.04.7 10:13
miało być nie koronujcie wirusa tylko Jezusa .
anonim2020.04.7 10:32
Jezus nie zabija ,Jezus leczy wszystkie nasz słabości i rany ,Jezus jest lekarzem dusz i ciał ,nie zabraniajcie nam Jego dzieciom przychodzić do Niego i straszyć ,że to grzech ,spotkanie z Jezusem Eucharystycznym grzechem ? Szatańskie kłamstwo . Jest epidemia wszyscy to wiemy i nie lekceważymy tego problemu ,jesteśmy ostrożni ,bo my katolicy własnie jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem i wiemy o tym ,ale Bóg jest Wszechmogący ,On stworzył świat i nas czy nie poradzi sobie z wirusem ? Biskupi czy Wy wierzycie w Boga,czy wierzycie Bogu ?
anonim2020.04.7 10:03
Prymasie nawróć się !!!! Nie ciągnij wiernych na zgubę ,ratuj swoją duszę póki masz jeszcze czas. . MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. I za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Św,masonami . i poleconymi Tobie. Amen. Maryjo ratuj nas przed takimi biskupami .Święty Józefie opiekunie Kościoła Świętego módl się za nami.
kryspin2020.04.7 10:02
Proszę Episkopat,aby w Wielką Sobotę ze względu na niemożność poświecenia pokarmów odbyła się w TV modlitwa poświęcająca przygotowane przez nas w domach koszyczki. Będzie to namiastka świecenia,ale odbędzie się to uroczyście,a nam da odczucie wspólnoty.
Henis2020.04.7 10:01
Nasi hierarchowie wyraźnie się pogubili, w tym co jest ważne. Przestali słuchać Boga. Jak mogli dopuścić do tego, że w wielu miejscowościach od kilku tygodni nie ma mszy w kościołach, większości zamkniętych przez biskupów. Czas oczyszczenia nadchodzi.
Andrzej2020.04.7 9:32
Dla porównania słowa jakimi szatan oskarżał Jezusa w Ogrodzie Oliwnym wg Anny Katarzyny Emmerich: „Ty, mówił do Pana, byłeś przyczyną wymordowania dzieci przez Heroda. Ty narażałeś swoich rodziców w Egipcie na nędzę i cierpienia. Nie chciałeś ratować Jana Chrzciciela od śmierci. Rozłączyłeś wiele rodzin. Ochraniałeś wyrzutków społeczeństwa. Nie uzdrowiłeś niektórych chorych. Skrzywdziłeś Gerazeńczyków bo dopuściłeś do wywrócenia przez opętanych beczki z napojem i spowodowałeś utopienie się trzody wieprzów w jeziorze. Ty stałeś się współwinnym grzechu Marii Magdaleny bo nie przeszkodziłeś powtórnemu jej upadkowi. Zaniechałeś starania się o swą rodzinę i marnowałeś cudze mienie.”.
oburzony2020.04.7 9:31
Morderczyń dzieci nie straszy 5-tym. Zdaje się, że ten czerwony masoński sługus zapomniał o trzech pierwszych najważniejszych - odnoszących się do Boga. Przypomnimy mu o nich na drugim brzegu, żeby mógł znaleźć miejsce pomiędzy machometen i życińskim.
anonim2020.04.7 23:10
Chcesz ratować nienarodzonych, a masz gdzieś życie narodzone? Jak myślisz czym jest narażanie własnego i innych zdrowia i życia. Jesteś pewny, że idąc tłumnie na Msze św. się nie zarazisz, a potem nie będziesz zarażał innych?
Arcybiskupie2020.04.7 9:23
Arcybiskupie, a jak pójdę 10 maja do "nadawczej skrzynki pocztowej na terenie gminy", aby wziąć udział w wyborczym show, jak każe PiS, to co będę miał? Ekscelencjo, proszę odważnie wypowiedzieć swój pogląd w tej sprawie.
Donald2020.04.7 9:20
Ten cały Polak niby prymas na pewno ma myckę w kieszeni i jest obrzezany.Zapewne często przesiaduje w synagogach.
Hanys672020.04.7 9:09
Na szczęście głupców nie trzeba słuchać. Nawet głupców i zdrajców we fioletowych sutannach.
Walden2020.04.7 8:46
Czy faktycznie ten człowiek o nazwisku Polak Prymas Polski jest arcypasterzem owiec w Polsce ? czy może antychrystem. Bo wygląda na antychrysta i nie tylko on ale też jemu podobni biskupi którzy zamykając kościoły dla wiernych niszczą wiarę w samego Chrystusa, założyciela kościoła, gdyż On jest źródłem mocy i zdrowia duchowego a dalej fizycznego. Polacy Nie dajmy się zwariować
Agata2020.04.7 8:43
Kim ten człowiek jest?! Prymas to była zawsze w historii postać przywódcy duchowego Kościoła w Polsce! Jak sa profanacje bluźniercze marsze siedzi cicho. W ogóle prawie nie widac go. I masz zabrał głos! Pasterz co rozgania owce!!!!
anonim2020.04.7 8:34
Prymasie Polaku święta Wielkanocne to święta Zmartwychwstania Pańskiego ,Jezus pokonał śmerć ,to nie są święta śmierci ,ale Zycia . Minister zdrowia to wie ,a ty nie ?Kim ty jesteś ,czemu ludzi oszukujesz i prowadzisz na zatracenie ,ty prowadzisz wiernych na drogę śmierci wiecznej
katolik2020.04.7 8:16
"Czas Koronawirusa" to też czas obnażania prawdziwego oblicza pasterzy Kościoła. Co to za biskup (tzw. "prymas"), który więcej ceni życie doczesne od wiecznego ?
APo2020.04.7 8:10
antychryst
Łukasz2020.04.7 7:58
Polak, ale czy katolik?
WSTYD2020.04.7 7:49
Boze przebacz nam i naszym ojcom daj nam prosze PRYMASA !!Panie POLAK gdzie twoj Apel do nas o SZTURM DO NIEBA, gdzie odzew do Narodu o Narodowa Modlitwe ???Co to za PASTERZ ??PLECIE PAN JAK POGUBIONY.
m42020.04.7 7:04
https://chnnews.pl/ameryka/item/4534-gates-cyfrowy-certyfikat-odpornosci-by-ludzie-mogli-podrozowac-po-swiecie.html ten gość nas "uratuje" i zrobi z nas zaczipowanych niewolników
Mikołaj 2020.04.7 6:05
Jezus kazał wypełnić wszystko co funkcjonariusze nam nakażą , ale ich nie naśladować .
Jan 2020.04.6 23:51
Czy Jego Eminencja nie zna historii Kościoła, jego Swiętych, którzy nie bali się zarazy i szli do opuszczonych...nie słyszał o łaskach,którymi Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza tych,którzy Mu ufają i Go nie opuszczają? Smutek...
anonim2020.04.7 0:13
Ale, oni chcieli być heroiczni i się poświęcać, ale jest istotna różnica samemu ponieś konsekwencje zarazy, a mieć świadomość, że innych można zarażać. Poza tym trędowatych eliminowano ze społeczeństwa i jeśli ktoś chciał im pomagać musiał również zdecydować się na wygnanie i stać się jednym z nich. To czyni różnicę między świadomym postępowaniem od nieświadomego.
Barbara2020.04.6 22:48
Kardynal Wyszynski za obrone wiary siedzial w wiezieniu a ten kim jest zeby ludzi straszyc dlaczego koscioly sa zamkniete gdzie przed tabernakulum jest Pan Jezus zywy i prawdziwy z ktorym mozna porozmawiac w tak trudnym czasie ludzie potrzebuja miejsca na modlitwe i spotkanie z Bogiem .A otwarte sklepy to nie grzech jak ktos teraz spotyka sie z innymi na zakupach ,szkoda slow to nasi pasterze ?
bogdanus2020.04.6 22:37
Jakie to znamienne, Watykan zamknięty a moderniści nie mogą już więcej niszczyć KK. Dziękuję Bogu za oczyszczenie świata i KK.
Woyton2020.04.6 22:03
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je” (Mt 16,24-25).
Jan2020.04.6 21:06
Temu Polakowi ze zdjęcia źle z oczu patrzy. Nie wiem w co jest uwikłany, ale to zły człowiek.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.6 21:05
Siedzisz w domu??? Zacznij zarabiać na bitcoinie, ropie, złocie itp. przez internet na stronie https://inwestcrypto.com.pl wystarczy laptop lub telefon, zarobki powyzej10.000zł, praca dla każdego od 18lat, otwórz teraz bezpłatne konto
Stancb2020.04.6 20:52
Każda wypowiedź prymasie to pudło.
zdzislaw2020.04.6 20:48
“Zakazaliśmy wam surowo "...... (Dz 5, 28). Kto zakazał? Pan Bóg? Nie – zakazali ludzie: arcykapłan, Sanhedryn. Komu zakazali? Apostołom, posłanym w imię Boga przez Jezusa. I ci ludzie, posłani przez Boga, stanęli przed alternatywą: kogo posłuchać? 2. Przed podobną alternatywą często staje człowiek posłany przez Boga. Stanął przed nią nawet śp. kardynał Prymas Wyszyński, gdy ludziom, którzy chcieli czego innego niż Bóg, odpowiedział zdecydowanie: “Non possumus” (nie możemy), czyli – nie możemy was posłuchać. Jak historia długa, Kościół na propozycje świata sprzeczne z nakazem Boga odpowiadał jak św. Piotr: “Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”.
zdzislaw2020.04.6 20:40
Jezus obrócił się i patrząc na swoich uczniów, zgromił Piotra słowami: Zejdź mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.” / Mk 8,31-33 /
Mejer2020.04.6 19:53
o losie.... ... podchodze do konfesjonału i mówie pierwszy grzech: - przyszedłem do spowiedzi ...... hehehehe
John2020.04.6 19:49
21 Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. 22 A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie». 23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki».
izyda2020.04.6 19:29
Czysta herezja!!! Jakiemu Bogu Kościół służy??? Ludzie obudźcie się!!!
Kazimierz2020.04.6 19:28
Dlaczego nasi Hierarchowie Kościoła tak bardzo boją się K.wirusa ? Czyżby tak bardzo się bali spotkania ze Stwórcą ??? Chcą zamknięcia kościołów ? Przecież mamy zalecenia rządu: w marketach 3 osoby na jedną kasę, to może jak jest katedra na 5 tyś to 10 %, albo 5%, każdy stoi (oprócz rodzin) 10 m od siebie. A w Licheniu to ile , a Wwie w ŚOBożej ? . A pogoda coraz piękniejsza, przy wyjściu wszystkie drzwi szeroko otwarte, a komunia też w pewnej odległości .. A okazuje się że Msza Święta dla naszych biskupów nie jest sprawą pierwszej potrzeby, zakupy cytrusów w markecie ważniejsze? To może czas zejść do Katakumb i odrodzić w czasach zarazy prawdziwą WIARĘ
anonim2020.04.6 19:23
TRUDNO ZROZUMIEC ACB POLAKA
Beata2020.04.6 19:00
Kogo my mamy za Prymasa. za słuzenie Bogu i pojscie na msze to grzech. to mogł wymyslić tylko demon albo mason. Kto kocha corkę lub syna bardziej niz mnie nie jest mnie godzien. kto slubuje Jezusowi i ewangelii.a słucha i przypodobuje się ludziom nie jest godzien Pana Boga. Strach pomysleć co odpowie gdy Bog o to zapyta. Nie uratują go złote pałace w ktorych się ukrywa.
dz2020.04.6 18:36
Polak jak Rokosowski. Chyba przysłali go z tej samej strony.
Piotr2020.04.6 18:34
Ładnie to tak wyrwać kilka słów z kontekstu i je jeszcze przeinaczyć?
Palindrom2020.04.6 18:17
Racja, Prymasie, życie i zdrowie są ważniejsze od zbawienia rozumiem, że nieistniejącej duszy…
Lena2020.04.6 18:12
Hym, dość smutne, że tak wielu nie rozumie piątego przykazania. Bo, przecież mądrze kochając drugiego chcemy dla niego jak najlepiej, dlatego ja odpowiedzialnie nie chcę się zarazić wirusem, tym samym zarażać innych. Tak, owszem bardzo jestem zdruzgotana, że nie będę mogła w kościele uczestniczyć w Triduum paschalnym jak w Eucharystii w tak ważnym dla mnie dniu Pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa. Być może, ta tęsknota ma być dla mnie lekcją pokory i sprawić, by spotkanie z Bogiem już w kościele wraz ze wspólnotą wiernych była jeszcze lepiej i pełniej przeżywana.
matis892020.04.6 19:13
A co mówi Jezus. Ja jestem wszystkim czego potrzebujecie. Dobrze że lewak POlak jeszcze nie powiedział że Jezus grzeszył chodząc do trędowatych. Msze Św. mogą się odbywać bez żadnych ograniczeń. Wystarczy prócz świątyni wystawić głośniki na zewnątrz wokół kościoła i każdy ma odstęp 3 metrów od siebie. Tyle że tacy masońscy oszuści jak POlak chcą zakazywać, zamykać kościoły i jeszcze wymyślają grzechy innym nie sobie.
Lena2020.04.7 0:01
A czym takie stanie przed kościołem różni się od transmisji w telewizji?! Proszę uświadom mnie. Poza tym kocham i pragnę uwielbiać Boga wszędzie, jeśli nie mogę przed Najświętszym Sakramentem i w Eucharystii, to robię to w domu z nadzieją, że za jakiś czas będę mogła uwielbiać w kościele, kiedy będzie to bezpieczne dla wszystkich. Pan Bóg nie potrzebuje krwawej ofiary, udowodnienie mojej religijności w sposób zuchwały. Jeśli każdy się dostosuje do restrykcji jest szansa, że szybciej się ludzie spotkają w kościołach niż będąc butnym w swej wierze łamiąc prawo, rozsiewając zarazę. Rozumiem bunt i niedostosowanie, jeśliby ktoś zakazywałby mi wiary, czy też uczestniczenia w Eucharystii z pobudek ideologicznych, ale tak to dla mnie zupełny brak zrozumienia Ewangelii, przykazań, teologii i nauki KK. dla tych, którzy tak ochoczo potępiają słowa ( zresztą wyrwane z kontekstu) arcybiskupa Polaka.
matis892020.04.7 9:52
Uczestnictwo we Mszy Św. ma pełną wartość w kościele a nie przed telewizorem, a centrum do Kościoł a nie telewizor. Msze Św. mogą być organizowane bez żadnych ograniczeń z dostosowaniem do wymogów 2 metrów odstępu. Wystarczy prócz kościoła na zewnątrz wystawić głośniki i wszyscy się pomieszczą nawet z odległością większą niż 2.. Dlatego to zamykanie i ograniczenie do 5 czy 50 osób jest właśnie działaniem czysto ideologicznym. A ten Polak już nie raz pokazywał że jest masońskim lewakiem wspierającym lewackie ideologie.
anonim2020.04.7 12:25
Oczywiście ,że msza ma większą warość wtedy gdy się stoi nawet przed kościołem i nie wszystko widzi i słyszy już ta obejrzana w telewizji . Wyrwane z kontekstu zdanie? A śledzisz co ten prymas mówił wcześniej w innych ważnych dla nas sprawach ,bo ja tak i teraz potwierdził nie pierwszy ,że nie służy Kościołowi.
Lena2020.04.7 14:27
Ale przed kościołem nie ma SAKRUM, tak więc przeżywanie mszy niczym się nie różni od tej z przed telewizora. Przed moim kościołem nieopodal jest kaufland...
matis892020.04.7 15:15
Pełne uczestniczenie w Mszy Św. jest tak samo ważne gdy kapłan zarządza 3 m odstępu i część ludzi stoi na zewnątrz przy wystawionych głośnikach. Dlatego każda Msza Św. może się odbywać bez żadnych ograniczeń, a ograniczenia te są czysto ideologiczne od takich lewusów masońskich jak Polak.
Jarek2020.04.7 6:26
@ Lena Dziękuję za Twój wpis. Trudno tu przekonać współczesnych faryzeuszy, a i trolli nie brakuje. Czytanie ze zrozumieniem, to jednak problem narodowy. Każdy wpis, z obelgami na Prymasa jest przejawem "głębokiej" wiary piszących. To jest jak jakieś opętanie niszczące jedność kościoła. Jest takie powiedzenie: "Modlisz się pod figurą, a diabła masz za skórą"
anonim2020.04.7 16:28
Jarku, ty nie wiesz o czym piszesz .Jedność to niszczy właśnie prymas głosząc herezje i wpowadza chaos . Czytaj Biblię uważnie i słuchaj co mówi Bóg.
anonim2020.04.7 17:14
https://m.niedziela.pl/artykul/80078/nd/Elektronika-i-praktykowanie-wiary
bogdanus2020.04.6 17:42
Boga najwięcej ranią jego kapłani i to przez nich w dużej mierze Bóg dopuszcza to oczyszczenie na świecie. Dzięki temu oczyszczeniu widzimy kto jest kim. Wierni widzą i zapamiętają a wy moderniści nie zmienicie KK. Jesteście przeznaczeni do zniszczenia, jak się nie poprawicie.
kryspin2020.04.6 17:32
Skandaliczna wypowiedź prymasa kościoła katolickiego.Nigdy nie wolno straszyć wiernych,iż pójście do kościoła to grzech!!Po takich wypowiedziach mam prawo mieć wątpliwości czy jest prawdziwym katolikiem.
Edek2020.04.6 17:20
Jaki ton, jakie wnioski. Oto prawdziwy faryzeusz.
zuzia2020.04.6 17:03
A jaki grzech? Lekki czy ciężki? A z jakiego przykazania kościelnego a nie wymyślonego ad hok przez biskupa
Jarek2020.04.7 6:19
Kolejna nie potrafiąca czytać ze zrozumieniem. Jeśli nie będziesz się stosować do ustalonych norm mających chronić życie i zdrowie, to grzeszysz przeciw 5-temu przykazaniu Bożemu. Ludzie zacznijcie myśleć.
anonim2020.04.7 8:51
Ty zacznij myśleć ,my myślimy i widzimy co się dzieje ,
mirka2020.04.6 16:48
Oj nasza pamięć Ks bp Polak Prymas abp Wojciech Polak chce karać księży, którzy wystąpią przeciwko uchodźcom. Prawicowi publicyści krytykują Data publikacji: 18.10.2017, 11:32 Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018, 20:39 MAW – Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi – mówi arcybiskup Wojciech Polak. W sieci natychmiast zawrzało. Anonimowe trolle natychmiast orzekły, że prymas jest „oderwany od rzeczywistości” i „służy lewactwu”.
Jan Radziszewski2020.04.6 16:44
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata prymasie Polski, abp. Wojciech Polaka. to zdrajca, tchórz i Judasz. Piątek, 27 marca 12.32 Zapisz dziecko - Można ostro powiedzieć księdzu czy biskupowi w tej sytuacji. Nazwać go zdrajcą, tchórzem i Judaszem. Amen. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Tak, dziecko, należy dodać przy tym formę „ksiądz” i „biskup”. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
anonim2020.04.6 18:50
Janie, Fanatyzm religijny nie ma nic wspólnego z miłością do Boga. Poza tym każdy katolik powinien, przede wszystkim kierować nauczaniem Kościoła, a nie widzeniami, objawieniami. Wiedz, że często pod dziwnymi objawieniami kryje się szatan, by Cię zwieść i nie ma to nic wspólnego z Bogiem. Przede wszystkim szatan jest duchem buntu i braku pokory! Święty Franciszek z Asyżu, pomimo przywar ówczesnego kleru, był im posłuszny.
Jan Radziszewski2020.04.7 13:13
a lekceważenie Pan Boga tak jak Judasz to uczynił - to nie znak może Opętania przez demony z Piekła rodem ? a tak nawiasem mówiąc - mądry inaczej ty mało wiesz o Objawieniach Bożych - nie potrzebnie się wymądrzasz zastawiając posłuszeństwem - Pokora winna cechować Pasterzy znasz te słowa z NT „Świadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa”. Ap.19,10 a powiedz mi czy obecny bp Rzymu tj jakoby papa Franciszek może nie Błądzi w sprawach wiary ?
Lena2020.04.7 14:34
A co oznacza dla Ciebie lekceważenie i nie lekceważenie Pana Boga. Można w kościele przed ołtarzem krzyżem leżeć i lekceważyć Boga będąc w nienawiści do innych. Wiara i miłość do Boga to miłość i szacunek do bliźniego. Reszta to faryzejskie zakłamanie...
anonim2020.04.7 14:44
A ty ,masz pokorę, czy też pychę, która udaje pokorę. Zastanów się co dla Ciebie oznacza Pan Bóg i jaki przekaz niesie jego nauczanie bez wypaczania jakimiś tam objawieniami, które KK. nie za aprobował .Poza tym jako katolik WCALE nie musze wierzyć w objawienia dla mnie mają być najważniejsze PRAWDY WIARY.
Olek2020.04.6 16:28
ABP Polak tylko tak się nazywa.
EWA2020.04.6 16:00
????????????????????????????????????????
Narcyzik2020.04.6 15:44
Szanowni Panstwo to jest pomieszanie wszystkiego tym bardziej hajkparku z kabaretem trudno to zrozumiec ;) Pozdrawiam
bezlitosny internauta2020.04.6 15:39
Kpią sobie z was, żartują, wodzą za nos, czasem wręcz opluwają - a wy na to że "deszcz pada". Albo że "zaskakujące".
Iga2020.04.6 16:01
Stachu!?? Co cię to obchodzi! Podszedł sobie stąd, do swoich! Dziwne? Nie widzisz,że od miesięcy kpimy z twoich wpisów !? To ci nie przeszkadza? Jakoś siedzisz tu na Portalu??? Ps. Czyżbyś zdjęcie zmienił? Też jesteś brzydki, tak jak na tamtym !
JAGODA2020.04.6 15:34
KOCHANI ! MAM DOBRĄ WIADOMOŚĆ! NA "GAZETA.PL " W WIADOMOŚCIACH, CZYTAŁAM TERAZ ARTYKUŁ, W KTÓRYM JEST NAPISANE, ŻE RZĄD WYDAŁ ROZPORZADZENIE ODNOŚNIE MSZY ! OD 12.IV.BR. W KOŚCIELE NA MSZACH ŚW. MOŻE JEDNOCZEŚNIE PRZEBYWAĆ 50 OSÓB! ROZPORZĄDZENIE Z 31 MARCA ,OBOWIĄZUJE AŻ DO ODWOŁANIA! CIESZMY SIĘ, BĘDZIE MOŻNA IŚĆ NA MSZĘ ŚW. JEST ICH KILKA W CIĄGU DNIA, TO MOŻNA SIĘ ZAŁAPAĆ...... Nagadaliśmy się, jak widać, tu na próżno!
anonim2020.04.7 8:49
Nie na próżno Jagodo ,nie na próżno .
Roman2020.04.6 15:28
Grzechem jest takie głupie gadanie.
pawel2020.04.6 15:27
Rany Boskie kto tego czlowieka wybral na prymasa Polski.Pierwszy raz w naszym kosciele mamy prymasa ,ktory nigdy nie staje w obronie wiary i katolikow.Wstyd panie Polak .to Ty panie Polak masz grzech i to ciezki.Kosciol zawsze w czasie zarazy,wspolnie sie modlil i spotykal z wiernymi.Zenada panie POLAK
Agnieszka2020.04.8 9:42
Ten wybrał, kto go mianował na arcybiskupa gnieźnieńskiego, bo niestety ten tytuł od XV wieku przypisany tamtejszym metropolitom a nie tym, którzy wierzący i mądrzy
Grzegorz2020.04.6 15:15
Niewierzący nie powinien być biskupem.
JAGODA2020.04.6 15:39
Grzegorz.... Wiem, że wielu z nas czuje wielkie rozgoryczenie, ja też! Ale........ ".....Nie śądźmy, byśmy nie byli sądzeni....."
Stały czytelnik2020.04.7 15:58
Przecież to nie osąd, lecz stwierdzenie faktu: prymas jest niewierzący. Sądzić go za to będzie Bóg.
Pablo Kraków2020.04.6 15:00
Apage Satanas!!! Vade retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana – Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas...
anonim2020.04.6 14:52
Prymas Polak i cały EP jak by byli świadkami wiary ,a takimi powinni być nasi pasterze to na samym początku epidemii ,albo jeszcze lepiej przed wystąpieniem u nas,gdy widać było co dzieje się we Włoszech , sami powinni dać przykład wierzącym Polakom i wyjśc z procesjami błagalnymi ,żeby nas to nie dotknęło błagać Boga i przepraszać za grzechy swoje i narodu ,bo są za to odpowiedzialni .Jak Bóg ma się nad nami ulitować jak nasi hierarchowie nie proszą o to ,nie przepraszają Boga ,nie pokutują ,a nie mają za co? Krycie pedofii w Kościele czyja to wina ich ,bo nic nie robili z tym ,grzech zaniedbania w sprawie aborcji ,obłuda ,zakłamanie ,fałsz i wiele tego jeszcze ,A co zrobili ? Powyganiali wiernych z kościołów ,to nie są nasi pasterze to wilki w owczych skórach.
Sex portal2020.04.6 14:50
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Karl2020.04.6 14:38
Abp. Polak jak zawsze rozsądnie. Ale oczywiście to wy znacie się lepiej na religii.
tu-du2020.04.11 15:27
Na religii, to może nie lepiej ? Ale na modlitwie, to na pewno znamy się równo znacznie z abp. !?
Apel2020.04.6 14:16
Pan Jezus oczyszcza swój Kościół. Okaże się jasno kto jest kim.
JK2020.04.6 14:11
A JA PÓJDĘ DO KOŚCIOŁA W WIELKANOC! NAWET ŻEBYM MIAŁA ZAPŁACIĆ KARĘ ! W NASZYM MIEŚCIE NIE ODNOTOWANO DOTĄD ŻADNEGO ZAKAŻENIA! A PO DRUGIE W KOŚCIELE PAN JEZUS LECZY, A NIE ZARAŻA !!!!!!!!!!!!! WIĘC CO MNIE MA ZARAZIĆ !? BOŻE, BŁAGAM CIĘ , CHROŃ POLSKĘ ! AMEN !
dz2020.04.6 14:10
Kto to jest ? Polak to jego ksywa ? Proboszczowie zwłaszcza w jego diecezji powinni dużym łukiem omijać kurię i żadnych pieniędzy, zwłaszcza na petzowe, które wymyślił żeby zniszczyć Kościół w Polsce. Obstrukcja prymasika, odwracać się tyłem jak będzie przechodził
Krystyna2020.04.6 14:10
Księże Arcybiskupie, proszę chociaż przez moment pomyśleć, co by uczynił i powiedział księdza wielki Poprzednik na Urzędzie Prymasowskim - Prymas Tysiąclecia - którego beatyfikacja ma się odbyć za kilka tygodni? Sądzę, że nie byłby zadowolony z postawy ks. arcybiskupa! Zamiast wielogodzinnego czuwania na modlitwie w katedrze gnieźnieńskiej w intencji Polski udziela ksiądz wywiadów radiu! Przykre, ale niestety prawdziwe! PS. Jak się ma "5 osób" w polskich katedrach (powierzchnia każdej co najmniej kilkaset metrów kwadratowych) do "kilkunastu osób" w sklepie osiedlowym (powierzchnia ok. max 100 metrów kwadratowych)? Jestem bardzo ciekawa co "władza" obiecała za zgodę na taki stan rzeczy?
anonim2020.04.7 14:49
Jestem przekonana, że Prymas Polski podzielałby zdanie arcybiskupa Polaka, bo kochał ludzi i walczył o człowieka w komunistycznej Polsce. Zapewne nie chciałby przez wypaczoną gorliwość niektórych wiernych, narażać ludzi na rozszerzanie pandemii.
maks2020.04.8 11:07
Na jakiej podstawie twierdzisz że od pójścia do kościoła w Święta rozszerzy się pandemia? Bo ci tak powiedziały media walczące z kościołem ? Czy od chodzenia do sklepu, pracy czy z psem lub odbierania przesyłek od kuriera czy zakupów od wolontariuszy/policji pandemia się nie rozszerza? Wszyscy są wirusooporni poza kościołem i wiernymi modlącymi się w nim?
alma2020.04.6 13:29
Czy to wilk przebrany za pasterza?
Ela2020.04.6 13:27
Oj Boze Daruj ........
Jan Radziszewski2020.04.6 13:26
ABp Wociechu Polaku nie słuchaj org ILLUMINATI - Bo Piekło czeka i gore!!! sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. 23.00 Zapisz - Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. - - Kto pragnie zachować swe życie straci je. Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste. Zapisz - Dobrze dziecko, pozwalam Ci rzucić klątwę na premiera Morawieckiego. Klątwa będzie zdjęta dopiero gdy wycofa się z tego ograniczenia ludzkiej wolności. Mówię: Non, possumus. I wy biskupi to powiedzcie. A Ty, dziecko, mój proroku masz ode mnie tę władzę klątwy. Klątwa rzucona przez Ciebie będzie miała moc kościelną, tak jakby to uczynił pasterz Kościoła. - Jeśli tak Panie uważasz, ale ja jestem nędzą. - Jesteś nędzą, dziecko, ale Mocą Chrystusa możesz wszystko, także góry przenosić. Czyż nie masz dowodzić i być odpowiedzialny za wygubienie prawie dziesięciu milionów kobiet i dzieci na Ukrainie? Klątwa więc jest to o wiele mniej. Rzucisz tę klątwę w osobnym wpisie. - Tak Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste, nasz Panie i Królu w szczególny sposób od 20 lutego tego roku. Środa, 25 marca 00:35 Zapisz dziecko:) - Szatan Cię atakuje mocniej w chorobie abyś mógł mniej zdziałać, lecz to . Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha. Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On
Bóg jest miłością, a nie mściwym okrutnikiem.2020.04.7 22:47
Jak nic demon udający Chrystusa, albo schizofrenia...Poleje się krew...Matko, to nie Bóg tylko tyran, a gdzie wolna wola?! Chrystus rzucający klątwy?! Napuszcza szatana, czy jak na tego nieszczęśnika?!Bóg nie przyjmuje ochłapów?! Litości, mają być ofiary całopalne, czy co?Ogarnij się biedny człowieku. Życzę Ci byś poznał Boga. Jego niekończone piękno, miłość i miłosierdzie. Sprawiedliwość, też będzie na sądzie ostatecznym...Nie daj się zwieść omamom...
Jan Radziszewski2020.04.8 9:36
istnieje też Sprawiedliwość jak ktoś się potępi biorąc przykład z Ex ABp Wojciecha Polaka to co - on uniknie PIEKŁA? to ty wierzysz błędnie - - Papież Franciszek chce miłosierdzia bez wymagań. Przeinacza moją naukę. To nie jest moja Ewangelia. Wypluję go z ust swoich. Zdradza mnie na podobieństwo najwyższego arcykapłana Kajfasza. „Dialoguje” ze światem czyli szatanem. Nie by „dialogować” przyszedłem na świat. Nie by „dialogowali” posłałem Piotra i Pawła i pozostałych apostołów. Ale to się musi stać, bo tak jest zapowiedziane moim Słowem, Pismem Świętym. Tak się stać musi, jednak jak biada było mojemu apostołowi Judaszowi, tak i biada będzie temu, który mnie zdradza. Judasz wydał mnie światu. Franciszek też wydaje mnie światu. Judasz chciał służyć mi i szatanowi równocześnie i abym był wedle jego miary. Pouczał mnie Boga. Nawet do Piotra powiedziałem przecież gdy ten, z dobrego serca (wedle ludzkiej oceny),: „Nie przyjdzie to na Ciebie”, „Zejdź mi z oczu szatanie, bo nie myślisz o tym co boskie, ale co ludzkie”. Zejdź mi z oczu szatanie, do Ciebie mówię Franciszku, albowiem nie czynisz tego co Boskie polecone Tobie, ale co ludzkie. Podobnie jak o Judaszu zostało powiedziane: Lepiej aby się nie narodził. Lepiej abyś się nie narodził Franciszku, jeśli dalej chcesz iść tą drogą. Przez Ciebie wypełniają się Proroctwa ,ale biada ci. Tak, „biada” anioła dotyczy też Ciebie, kardynałów, arcybiskupów i biskupów myślących i postępujących podobnie jak Ty. Czas wyjścia z Wielkiej Nierządnicy jest bliski. Na tym synu należy zakończyć te słowa.
Bóg jest miłością, a nie mściwym okrutnikiem.2020.04.8 14:52
Jest dziesięć przykazań ST i są dwa z NT. Jeśli chcesz dostąpić łaski zbawienia to starasz się nimi żyć. Kto ma być zbawiony, a kto potępiony wie tylko i wyłącznie Pan Bóg... Ja wolę w życiu kierować się Ewangelią, niż dziwnymi objawieniami, które mogą być wytworem chorej psychiki lub dziełem szatana.
ORMO_czuwa2020.04.8 8:30
A wariat dalej bredzi.
Jan Radziszewski2020.04.8 9:39
powiesz to w piekle - wriatem w KK byłem
Jolanta2020.04.6 13:09
Czy Prymas jest Kapłanem Chrystusowym? Czyj Kościół Ksiądz reprezentuje? Czy Ksiądz jest członkiem Kościoła rzymsko-katolickiego czy już kościół NWO? Jak przygotowywałam się - dawno, dawno temu - do I Komunii Świętej i uczyłam katechizmu Kościoła rzymsko-katolickiego, nauczyłam się, że 3. przykazanie Boże mówi: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. A Ksiądz Prymas stojący na czele Kościoła polskiego mówi mi, że uczestnictwo w Eucharystii w największe święto Kościoła Chrystusowego będzie GRZECHEM. Czyżby był nowy katechizm, o czym nie wiem? Shalom, Księże Prymasie! Shalom!
Jarek2020.04.6 14:14
Kobieto, czytaj ze zrozumieniem. Grzechem będzie nie stosowanie się do obowiązujących zakazów i nakazów, które maja chronić zdrowie i życie Twoje i innych osób. Wywnętrzasz się na Prymasa, ale nie potrafisz logicznie myśleć. Ale zaistniałaś jako współczesny faryzeusz.
Jolanta2020.04.7 21:17
Szanowny Panie, nie musiałam zaistnieć. Po prostu istnieję, podobnie jak Pan istnieje. Nie mam potrzeby zaistnieć. Jestem. Czytam ze zrozumieniem, szanowny Panie. Wiem, o co chodzi. Pan czegoś nie zrozumiał. Od kiedy Prymas danego kraju nawołuje, zachęca rządzącym w tym kraju do przedłużania ograniczeń. Czy Pan pomyślał o skutkach takiej postawy, myślenia i działania? Ten, który stoi na czele Kościoła partykularnego, doprowadza do wyniszczenia tego Kościoła. Pan chyba nie rozumie, kim jest "faryzeusz"? Życzę wszystkiego dobrego, drogi Panie.
Jan2020.04.6 13:08
abp. Polak : "pójdziesz w święta do kościoła, masz grzech" , papież Franciszek: "nie wierzę w Boga katolickiego, Bóg katolicki nie istnieje" - dlatego Bóg katolicki w Trzech Osobach Boskich zesłał karę = pandemię koronawirusa! pogaństwo wkroczyło do kościoła katolickiego! Święty Boże, Święty Mocny, zmiłuj się nad nami !!
blumkwist2020.04.6 13:08
Takim "prymasem" nas przebodli...
Jan Radziszewski2020.04.6 13:01
Kościoły muszą zostać otwarte. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie -Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen.
jussuf2020.04.6 17:20
Kolejny nawrót, niedobrze. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Piotr Radziszewski dawał Ci Łaski :-)
Jussuf2020.04.7 11:44
Piotruś się zdenerwował :-)
Jan Radziszewski2020.04.7 13:00
w Piekle cezar żydów tj Allah proroka Mahomet cię powita z radością wielką i powie dobrze dla Mnie pracowałeś zdobyłeś "N" dusz
Jan Radziszewski2020.04.7 14:05
nie obawiajsz się miejsca nad którym widnieje napis -„Ibunt impii in ignem aeternum” – „Bezbożnicy pójdą w wieczny ogień”; „Tutaj nie ma zbawienia”; „Nie ma pokoju dla bezbożnych” (Iz. 48,22); „Tutaj wszelkiego rodzaju męki i na zawsze” „Tutaj jedynie chaos i strach wieczny mieszkają” +„Pójdę, by nigdy nie wrócić, do kraju pełnego ciemności, do ziemi czarnej jak noc, do cienia chaosu i śmierci, gdzie świecą jedynie mroki” +T ( Job. 10,21-22) „Robak ich nie zgaśnie i nie zgaśnie ich ogień” (Iz. 66,24) „Ześlę w ich ciało ogień i robactwo i jęczeć będą z bólu i na wieki” (Jdt. 16,17); „Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.” (Mt. 7,19) „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!” (Mt. 25,41) „I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy i na wieki” (Ap. 20,10); „Dym ich katuszy na wieki wieków się wnosi” (Ap. 14,11); „ Będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt. 8,12); Nie myślą że w tym miejscu: „Każdy będzie ogniem posolony.” (Mk. 9,47) oraz „robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie” (Mk. 9,46)
Jussuf2020.04.7 20:48
Mam nadzieję, że piszesz z zakładu zamnkiętego.
Jan Radziszewski2020.04.8 9:17
nie licz na to opętany przez diabły z piekła
ortodoks2020.04.6 12:54
Czegóż nie zrobi albo nie powie ten biedny człowieczyna, żeby choć przez chwilę zaistnieć w przestrzeni publicznej... Jeszcze kilka lat temu chciał setkami przyjmować emigrantów ekonomicznych a księży z jego archidiecezji, którzy się z nim nie zgadzali, gromił że ich zasuspenduje. Prymasi skończyli się w Polsce na kardynale Glempie. A za niego "prymaska" nawet na Jasnej Górze nie chcą się na Apelu modlić. Cóż jak się jest "katolikiem otwartym" lub katolewakiem, to tak jest.
na pohybel pis-bolszewii2020.04.6 12:54
tchorze w sutannach nie jestcie nam potrzebni jezeli mozemy wszystko zrobic sami.ci,ktorzy stchorzylisci i zdradziliscie Pana Jezusa i swoje owieczki szukajcie sobie innego zajecia.
Stanisław2020.04.6 12:40
Wczoraj wieczorem akurat czytałem rozważania św.Pawła nt:wyższości Prawa od Wiary (List do Galatów).... czyż by się mylił? -Na PEWNO NIE.
Agnieszka2020.04.8 9:45
Nie kłam
ja2020.04.6 12:25
DLA NAS ŚWIADOMYCH WIERZĄCYCH KATOLIKÓW OD WIELU LAT JEST WIADOME, ŻE PRYMAS POLAK JEST MASONEM I HERETYKIEM. To karierowicz, który zwodzi wierzących tak jak Bergolio Franciszek , bo też jest z jego bezbożnej kościelnej mafii szatańskiej NWO. Ich celem jest zniszczenie Kościoła i wiary Chrystusowej. Módlmy się za nas samych byśmy obronili w nas wiarę.
bogdanus2020.04.6 12:15
Biskup przedkłada literę nad miłość wiernych do Chrystusa. W NT Pan Jezus też sprzeniewierzył się literze prawa w ST i krytykował ówczesnych kapłanów. Jeżeli może uczestniczyć pięć osób na mszy, to biskup nie myśli to co mówi. Zanim biskup coś powie, to proszę zaznajomić się z obecną sytuacją.
arbuz2020.04.6 11:37
Katolik w konfesjonale: "zgrzeszyłem proszę księdza, byłem w Święta wielkanocne w kościele."
Agnieszka2020.04.6 12:22
:) I przyjąłem Komunię Święta wielkanocną w dodatku do ust a do tego złożyłem ofiarę, dokonując transakcji gotówkowej :)
Agnieszka2020.04.6 12:50
Przyjmując religię Polaka, to się będzie jeszcze trzeba wyspowiadać, że się do spowiedzi przystąpiło, A że trzeba żal za grzech wzbudzić czyli w trakcie grzeszenia rozgrzeszenie nieważne - bo skoro właśnie grzeszysz to nie żałujesz - to z grzechu przystąpienia do w/w spowiedzi poświątecznej musisz się wyspowiadać przystępując do następnej
Jarek2020.04.6 14:03
@ arbuz Zgrzeszysz jeśli nie będziesz przestrzegał obostrzeń, a nie za to że pójdziesz do kościoła. Zgrzeszysz jeśli nie będziesz chciał wyjść z kościoła, jeśli będziesz osobą nr 6 lub więcej. Czytanie ze zrozumieniem. Szkoda, że internet trafił pod strzechy.
Agnieszka2020.04.8 9:54
No to najwyżej "grzeszysz" przeciw budżetowi własnemu lub parafialnemu, bo z pewnością bycie 6 osobą w wielkim kościele nie stwarza takiego zagrożenia epidemiologicznego jak bycie dziesiątą w ciasnym przedsionku albo przeziębianie się na dworze.
anonim2020.04.6 11:15
Co prymas Polak i EP ,który tak teraz bardzo drży o zdrowie i życie Polaków zrobił w sprawie dzieci nienarodzonych, zabijanych codziennie w Polsce ?,Czemu tych dzieci jakoś tak gorliwie nie broni ,pozwala na to ,żeby je zabijano ,czy to nie jest grzech przeciwko życiu .? Czemu taił przestępstwa seksualne na dzieciach i do tej pory tej sprawy uczciwie nie wyjasnił czy to nie grzech przeciwko zdrowiu i życiu tych dzieci?
MO2020.04.6 11:15
Żyd nienawidzący Polaków i chrześcijaństwa, WON
smutne to2020.04.6 11:06
Mam wrażenie, że Episkopatowi chodzi tylko o kasę, dlatego mamy 5 ludzi w Kościele, a nie zero. Wykupisz wstęp do Kościoła to wejdziesz do niego, nie wykupisz, to nie wejdziesz. To może lepiej, żeby było zero ludzi w trakcie Mszy św.
Sara2020.04.6 10:59
Nie, nie wierzę.Prymas Polski mówi,że jeśli pójdziesz na spotkanie z JEZUSEM CHRYSTUSEM, złamiesz przykazanie V. O Boże, co za ból... OJCZE NIEBIESKI miej nas maleńkich w Swojej opiece.
Michał Franciszek Kalinowski2020.04.6 10:54
To nie jest pasterz, ale przebieraniec! W apokalipsie św. Jana jest mowa o fałszywych prorokach poprzedzających nadejście Pana Jezusa!
Realista2020.04.6 10:39
No ale szanowni katolicy, to chyba pójście na wybory też będzie grzechem...
anonim2020.04.6 11:26
Według prymasa tak ,nawet i korespodencyjne to jest narażanie zdrowia i życia listonosza . Katolicy nie powinni głosować . Wedłg tego tez wszyscy jesteśmy potentalnymi mordercami ,bo robimy zakupy,jezdzimy atobusami .
Realista2020.04.6 12:18
Zakupy żywności są niezbędne do życia. Bez wyborów można przeżyć. Na tym polega dramatyzm sytuacji, w której rząd nadal sie upiera, że nie podstaw do wprowadzania stanu klęski żywiołowej.
Michał Jan2020.04.6 15:37
Powiedz to tym, którzy skazują na kwarantannę.
Grzegorz z Domaradza2020.04.6 10:39
Też tego nie rozumiem. To znaczy że w ogóle do kościoła nie można przyjść. A gdzie się wyspowiadać ? Przecież obowiązuje nas spowiedź i Komunia św. w okresie wielkanocnym. Trochę to już za daleko zabrnęło. To kasjerki w sklepach, kierowcy w autobusach mogą cały dzień tyrać i być narażonymi ale na Mszę św. już przyjść nie mogą. Nie chcę Boga wystawiać na próbę ale nie chcę żeby moim Bogiem był koronawirus i strach przed nim.
satyr2020.04.6 10:49
Uczestnictwo w mszach nie jest tak konieczna jak obecność przy kasie pani w sklepie,żebyś nie zdechł z głodu, a bez wizyty w kościele przeżyjesz.
anonim2020.04.6 12:08
Może ci wystarczy tylko nażreć .Człowiek nie samym chlebem żyje .
Wojtek Polak2020.04.6 16:25
może wystarczy ci nażreć się chleba i nie zdechnąć. ale nie wszyscy ludzie są tacy prymitywni jak ty.
Michał Franciszek Kalinowski2020.04.6 10:59
To nie Bóg zawodzi, ale wrogowie Boga i sługi szatana wyprowdzić nas chcą na manowce! To że ktoś się nazywa Polak nie musi oznaczać, że jest Polakiem i katolikiem.
matis892020.04.6 10:32
Niech zrzuci sutannę ten lewacki, masoński oszust i skończy oszukiwać ludzi. Nawet nazwisko ma zwodnicze. W następnym roku masoneria wprowadzi globalne trujące szczepienie a "POlak'' wyskoczy i powie że kto nie da się zaszczepić ten ma grzech. Dla masońskiego państwa bezgotówkowego ''POlak'' powie że kto płaci gotówką ma grzech. Narobiło się tych oszustów za nie katolika Bergoglio i jeszcze dostają wysokie stanowiska.
anonim2020.04.6 11:36
Taka prawda niestety ,pan Polak odsłonił się teraz kim na prawdę jest .
Jan2020.04.6 10:20
W myśl tego co tu czytam, widać doskonale, że napisać że jesteście bardziej papiescy niż sam papież to za mało. Jestem nawet przekonany, że Was nie przekonam, że robicie źle. Domyślam się też, że jesteście ludzie na bakier z dogmatami wiary. Poczytajcie św. Augustyna, doktora Kościoła. On nie wyklucza w wierze rozumu i zdrowego myślenia. Mało, z tego co widzę, gdyby Chrystus dziś przyszedł na świat, to tacy jak Wy znów posłalibyście Go na śmierć na krzyżu ZA BRAK WIARY.
anonim2020.04.6 11:31
Czytaj Janie Biblię i słuchaj co mówi Bóg ,Boga trzeba słuchać .
Agnieszka2020.04.6 12:14
A co wspólnego z rozumem ma ślepe wypełnianie prawa i wyrzucanie szóstej osoby z kościoła, żeby wracając do domu mogła się np. wpakować jako 25 do autobusu albo łazić po sklepie, gdzie na każde 10 kas może wejść 3, choć tylko jedna czynna? Co wspólnego z rozsądkiem ma zawracanie d... policji i jej natychmiastowy przyjazd na interwencję, bo do wielkiego kościoła weszło kilka osób więcej niż 5, gdy jak okradziono moją rodzinę, to na miejscowy i powiatowy komisariat nie można było się przez jeden dzień dodzwonić; w drugim uznano, że nie przyjadą zabezpieczyć dowody, bo mają małe kadry i już nie ma sensu, bo na gorącym uczynku nie złapią a trzeciego dnia zbyli i nie przyjęli nawet zawiadomienia, bo w dzisiejszych czasach kradzież nie jest wielkim i najważniejszym problemem i proszę sobie dokumentację wyciągnąć i proces cywilny założyć skoro sprawcę częściowo prywatnie ustalono.... A kolejnego dnia czytam, że Msza święta mogła być kontynuowana dopiero po tym jak policja wyprosiła kilka osób z kościoła. To na to w tym okresie policja ma czas a jak okradziono starsze (ponad 80letnie), schorowane osoby z grupy najwyższego ryzyka, to dochodzenie w tej sprawie za nich musiał robić ich opiekun, wpakowując się niechcący na kwarantanne przy szukaniu świadków z rzetelnymi informacjami... Gdzie ty tu jakikolwiek rozsądek widzisz?
Agnieszka2020.04.6 10:12
Grzechem przeciw piątemu przykazaniu jest wyrzucenie staruszki z wielkiego kościoła i narażanie jej na przeziębienie, zapalenie płuc Mszą pod kościołem, bo ona szósta i za Mszę nie zapłaciła. W kwestii zakażenia zagrożeniem jest bliskość kontaktu a nie, że ktoś na danej przestrzeni jest szósty - zwłaszcza, że na mniejszej w sklepach i autobusach tych osób może być więcej. Chodzi więc takim pseudopasterzom narażającym wiernych na choroby i utratę wiary, załamanie wyłącznie o uniknięcie mandatów. Zapracowałeś sobie Polak na wiele lat czyśćca tym, co gadasz
anonim2020.04.6 11:21
Staruszkom pozwala się po sklepach łazić cały dzień ,bo niby mają swoje godziny ,ale praktycznie dozwolone mają cały dzień robić zakupy i robią to bardzo gorliwie jak widzę u mnie w sklepach ,za to zabrania się im iśc do kościoła ,bo tam się mogą zarazić .
Jarek2020.04.7 6:14
@ Agnieszka "Zapracowałeś sobie Polak na wiele lat czyśćca tym, co gadasz" Chyba nie Ty o tym decydujesz i dobrze. Zastanów się na co Ty sobie zapracowałaś całym - podkreślam całym swoim życiem, na Niebo?
Agnieszka2020.04.8 9:33
Nie ja o tym decyduję całe szczęście, ale jako członek Kościoła mam prawo dużo ostrzejszymi słowami wymagać, żeby pasterz (zwłaszcza tak wysoki w hierarchii polskiego Kościoła) nie niszczył Go. To moje prawo i obowiązek reagować i upominać ten grób pobielany, bo lepiej byłoby dla niego już dawno "kamień młyński uwiesić u szyi i rzucić się w wodę, niż kolejny raz gorszyć tych, którzy wierzą.
jou2020.04.6 10:12
Czy Prymas zapomniał, kto jest jego Szefem, albo dla wtajemniczonych: Panem i Władcą, kochającym Ojcem ?? (cytuję za jednym z portali:) Kiedy wybuchła eidemia cholery ok roku 1850, Św. ks. Jan Bosko zebrał 500 swoich chłopców i powiedział: "Burmistrz zwrócił się z pewnym apelem do odważnych. Jeśli któryś z was okaże się gotowym i zdolnym wyjść ze mną do miasta, aby nieść pomoc chorym na cholerę, mogę was zapewnić w imieniu Matki Bożej, że żaden z was nie zachoruje. Jest tylko koniecznym, aby każdy był w stanie łaski i miał przy sobie Jej medalik". Wtedy zgłosiło się 24 ochotników, wśród nich także Dominik Savio. Pracy było dużo, po jakimś czasie jednak epidemia zaczęła ustępować. Epidemia ustała całkowicie zimą, a 500 chłopców ks. Bosko, z których żaden nie zachorował, mogło wrócić do nauki. Wśród nich także Dominik Savio. Mam pytanie do ks. Polaka: czy ks. Bosko także namawiał do łamania V przykazania swoich podopiecznych ?? ... resztę pozostawiam bez komentarza...
anonim2020.04.6 11:34
Dziękuję za przypomnienie o św. Janie Bosko ;))))
X2020.04.6 10:11
Do Episkopatu = natychmiast usunąć tego ... prymasa! Patrz psalm 91 - ten niby katolik go nie zna???
anonim2020.04.6 11:38
EP usunąć ,bo oni w jedne karty grają .
Kobieta2020.04.6 10:06
Kościoły są otwarte zatem na czym polega grzech : 1. na wejściu do Kościoła ? 2. na wejściu do Kościoła w czasie świąt? 3. na wejściu na Mszę Świętą w święta ? gdzie w większości Msze są zamknięte dla wiernych? 4. na wyjściu z domu w czasie świąt?
Dam2020.04.6 11:00
Na narażaniu życia innych. Wyjaśnione w tekście, ale trzeba umieć czytać więcej niż nagłówek.
Agnieszka2020.04.6 12:19
Ty zacznij myśleć zanim zaczniesz tego pseudo-prymasa i i pseudo-Polaka udawać
Agnieszka2020.04.6 11:56
:) Pewnie na zwiększeniu ryzyka zakażenia poprzez dokonanie płatności gotówkowej w trakcie Mszy, bo bankomatów nie zdążyli zamontować ;)
Mayen2020.04.11 18:52
to nie jest trydentyna, to nieważny NOM
Michał Jan2020.04.6 9:52
Może to właśnie ten moment, kiedy trzeba zmienić sutannę na fartuszek?
satyr2020.04.6 10:51
Może to jest właśnie ten moment,żeby zdać sobie sprawę iż nastał czas bardzo specyficzny i trzeba się dostosować, a nie myśleć tylko o własnej doopie. Człowieku, na całym świecie panuje pandemia, weź się pomódl w domu.
Michał Jan2020.04.6 11:34
Z powody pandemii (dyskusyjne powoli naprawdę czego) nie chadzam do kościoła, by zostawić więcej miejsca bardziej tego godnym. Rząd podobno pro-katolickiej partii ustanowił limit 5 wiernych w każdym, nawet największym kościele, przy małej "Żabce" 6. Jak ktoś doniósł, że na mszy jest więcej wiernych, natychmiast pojawili się siepacze i dokonali czynu, na który nie zdobyli się zomowcy Stanu Wojennego. Mimo całego zamordyzmu szczyt zachorowań dopiero za 2 miesiące. I w takich okolicznościach Prymas wygłasza takie orędzie, że pójście do kościoła to grzech?!! To z kim on trzyma? Zrozumiałbym, gdyby ogłosił, że niepójście to nie grzech i nawoływał do stosowania się do ogólnych zaleceń (uprzednio próbując opamiętać totalniacki rząd i uzgadniając rozsądniejsze ograniczenie liczby wiernych) i powrotu do uczestnictwa w domu w przypadku przepełnienia.
Irena2020.04.7 0:01
Michał, Już ci mówię, od 12 kwietnia może być w Kościele 50 osób. To jest opublikow. w Dzienniku Ustaw! Czytałam!
Dam2020.04.6 10:59
Może to ten moment, żeby przestać być idiotą i w imię swojej ideologii nie narażać na śmierć niewinnych ludzi, jak pastor Thiebault Geyer we Francji. Po tym jak odprawił nabożeństwo, 2500 osób zachorowało a 17 zmarło.
Michał Jan2020.04.6 11:25
A co tam słychać w miejscowości, w której szafarz Komunii Świętej był chory? Od 17.03 żaden dziennikarz GW nie odważył się tam pojechać, bo tylu wiernych pochorowało się i poumierało?
Agnieszka2020.04.6 11:54
Fartuszek już na sobie ma. Wystarczy jak się tajniaczyć przestanie i zdejmie sutannę
Józef2020.04.6 9:50
PRYMAS APRILIS
slawomir2020.04.6 9:49
Panie Polak pomyliłes kościoły?
Agnieszka2020.04.6 9:37
Bezczeszczenie Ewangelii, jakiego dokonuje pan Polak zwany przez pomyłkę prymasem i publiczne zgorszenie, jakiego dokonuje obecnie, jest prawdziwym a nie wydumanym grzechem!
ieti2020.04.6 9:37
Widzę, że biskupi się dobrze "dezynfekują'
kibic2020.04.6 9:36
Taki z niego Polak ja i Tusk !!!
Ryszard2020.04.6 9:36
Od ponad 2000 lat, od czasów rzymskich prześladowań, co ja piszę, od samego początku dziejów Kościoła, nie było takiego zakazu, żeby 99% wiernych Chrześcijan ustawowo nie mogło zgromadzić się na swoich uroczystościach! W sklepie, w którym są, np. 3 kasy —v. nasze osiedlowe netto, które kubaturowo jest 100 razy mniejsze od naszego kościoła parafialnego (kościół pw. MB Królowej Polski na osiedlu Kopernika), może się zgromadzić: 3x3=9 osób! W tym kościele na Mszy św. gromadziLO się średnio około 500 osób, teraz 5 osób. Czyż nie jest to czas tryumfu lewactwa? Ale, niedoczekanie wasze! Dominus Iesus Christus resurrexit est!
wierny2020.04.6 9:36
Co by zrobił PRYMAS Wyszyński w dobie koronawirusa? Pewno zarządziłby jakąś ogólnopolską akcję modlitewną (niekoniecznie w tłumie) aż do końca pandemii.
anonim2020.04.6 12:04
Na pewno by nie zabronił chodzić do kościoła ;)Znalazł by rozwiązanie ,bo to Boży Sługa nie sprzedawczyk .
heinrich2020.04.6 9:34
pójdzie ,nie pójdzie ale czy musi? Grzechem jest słuchać wiarołomców, wilków w owczej skórze i szatanów ubranych w ornat. Jak s..... chowają po komnatach -napisane jest nie lękajcie się..... ...
vogler2020.04.11 18:50
AnnaKatharina Emmerich - pierwsze córki mowy Adama to baktryjski / zendyjski / indyjski, zatem mowa Adama jest praindogermańska, patrz "Tajemnice Starego przymierza"
VOX2020.04.6 9:32
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polak-mieszkajacy-w-anglii-ujawnia-jak-media-klamia-w-sprawie-covid-19-manipulacja-i-oszustwo-2020-04
W tym linku jest cała prawda o Bosaku2020.04.6 9:28
Konfederacja wraz z "farbowanym" narodowcem Bosakiem, którego rodzony brat jest dyrektorem PR w Vivus.pl firmie pożyczkowej rosyjskiego oligarchy miliardera to zaplecze Rosji na terenie RP tzw. V Kolumna tylko, że całkowicie prorosyjska. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
katolik2020.04.6 9:23
Prymas Polak wprowadza niestety nowe pojecie grzechu. I chce przedluzenia Uwazam, iz w czasie pandemii powinny byc ograniczenia w liczbie osob uczestniczacych we Mszy Swietej, natomiast 5 osob to przesada. W sklepach moga byc trzy osoby na kase( na 8 kas - 24 osoby) dlaczego w Kosciele obostrzenia sa wieksze???? Uwazam ze spokojnie 15 osob zmiescilo by sie w Kosciele na Mszy Sw., a wiecej na swiecenie pokarmow, jezeli Kosciol jest maly - mozna wpuscic na swiecenie najpierw 8 osob w odstepach 2 metrow, pozniej nastepne 8 osob itd. Prymas - nie powinien zniechecac do Kosciola, tylko przedstawic wiernym dobre rozwiazanie tego problemu.
Jarek2020.04.6 10:03
święcenie pokarmów - to tradycja, a nie obowiązek
maks2020.04.8 10:27
Święcenie pokarmów nie jest najważniejsze tego w ogóle nie trzeba robić. Najważniejsza jest Eucharystia. 15 osób w dużym kościele to też jest jak kropla w morzu. W dużym sklepie gdzie tych kas jest czasem kilkanaście może być jednorazowo kilka razy więcej i to ciągiem cały dzień! Podobnie w autobusie. Czyli jak chodzi o kasę podatki przychody z obrotów to już tak drastycznych ograniczeń nie ma.
Sex portal2020.04.6 9:18
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
anonim2020.04.6 9:18
A czym jest zakaz pójścia do kościoła w najważniejsze święto jakim jest Wielkanoc ,czy nie grzechem ,zdrowym ludziom zabrania się pójscia do kościoła,bo chorzy ,czy podejrzewający że mogą być zakażeni powinni mieć kwarantannę łamie się 3 przykazanie Boże to nie jest grzech .?Wybiera się przykazania jakie pasują ? W sklepach jest wiele więcej ludzi i się nie zarażają tylko w kosciele ,gdzie wiara panie prymasie ,gdzie twoja wiara .Prymasie Polak czy ty wierzysz w Boga Wszechmogącego ,którego wyznajesz w Credo codziennie ?
Padre_Girolamo2020.04.6 10:53
Brawo! Takie jest zadania każdego Prawdziwego Prawdziwego Katolika. Obowiązek obecności na mszy jest ważniejszy niż zakaz biskupa powołującego się na 5-te przykazanie: tam nie ma nie zakażaj! Tam jest tylko Nie zabijaj! A to nie to samo. Nawet zakażeni zdrowieją. Nieobecność podczas Wielkij nocy to ŚMIERĆ DUSZY. Nie lękajcie się! Wystarczy, że tylko chorzy nie pójdą. Zdrowym ie stanie się krzywda. BÓG NIE ZARAŻA!
Precz z ignorantami i nieukami.2020.04.7 23:14
Bóg nie, ale ludzie i owszem. Zapoznaj się co to koronawirus - pandemia.
natalia2020.04.6 9:12
Może tęga głowo ogłosisz by wierni w czasie kryzysu nie dawali na tacę bo to grzech.
Agnieszka2020.04.6 11:50
Zgodnie z tą logiką gotówka to źródło zarazy, więc jak nie chodzą po tacy z czytnikiem kart bankomatowych to grzeszą.
kazik2020.04.6 9:03
Abp Polak powiedz swoim wystraszonym lawendowym kumplom po fachu, że u lawendowych zgodnie z oficjalną statystyką o 13% zwiększa się śmiertelność. Powodem są gronkowce nabywane w drodze uciech.
mundurowy2020.04.6 8:54
co ten żyd wygaduje?!
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.6 8:53
nie ma to jak konsekrowany debil!!!
ak2020.04.6 9:02
Chcesz iść do kościoła ? No to leć. Możesz polizać drzwi wejściowe.
Wojtek Polak2020.04.6 15:48
czy ty jesteś debil jak wchodzisz do sklepu kina banku czy zwykłego budynku liżesz drzwi wejściowe?
poPO=kurw... i zlodzieje=tusku2020.04.6 20:07
lizać prymitywie z poPO to możesz dup...biedrońka, albo puste koryto poPOwskie!!!!
antoni.s2020.04.6 8:51
Duża porcja uśmiechu na nowy tydzień,tyle pożytku z tej groteski.
anonim2020.04.6 13:21
Śmiej się dopóki możesz ,bo już czasu masz coraz mniej ,póżniej tylko zgrzytanie zębami ci zostanie.
STANISLAW2020.04.6 8:50
Pytam jeszcze, dlaczego za grzechy elitarnych grup bogatych turystów, polityków, biznesmenów stale wędrujących po świecie od stolicy do stolicy, od kurortu do kurortu, a właśnie oni, jak wskazują stastystyki, są roznosicielami COVID-19, mają cierpieć prości ludzie w wiejskich parafiach całej Polski, albo i zwykli ludzie miast, którym odcina się możliwość normalnego świętowania? Czy wszystkie możliwości są już wyczerpane? Czy nie wygrało tu jakieś wygodnictwo trzymających władzę elit?
Marcel2020.04.6 9:09
Serio ? Zapytanie jak u 8 letniego dziecka.
wandzia2020.04.6 8:50
księża ,nie podzielający poglądów Polaka suspendowani, polacy mają grzech. rozdawca łasi pańskiej. oto mocz prymasa wpisanego w targowice
jacek2020.04.6 8:48
Czy tych pięciu szczęśliwców też popełni grzech?.
jacek2020.04.6 8:48
Czy tych pięciu szczęśliwców też popełni grzech?.
jacek2020.04.6 8:47
Czy tych pięciu szczęśliwców terz popełni grzech?.
Andrzej2020.04.6 8:38
Ujawnia się masoneria w Kościele. "Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je". "Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!». Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!»"
Jarek2020.04.6 10:01
no i mamy współczesnego faryzeusza. Andrzeju - Św. Piotr otwiera Bramy Nieba na oścież dla Ciebie. Brawo Ty. Pouczasz abp Polaka, brawo!
Agnieszka2020.04.6 11:48
Ma rację. Można jeszcze przytoczyć fragment o tym jak faryzeusze zabraniali Jezusowi uzdrawiania w szabat, bo prawo łamie. Pan "Polak" pobił faryzeuszów.
anonim2020.04.6 12:20
Jarek wstydu sobie oszczędz chłopie dzisiaj ,mamy prawo ,a nawet obowiązek pouczać i nawet prymasa i papieża jak zbacza z drogi Bożej ,a w tym przypadku jeszcze chce za sobą na zatracenie wiernych pociągnąć swoją kłamliwą mową . To jest własnie miłość bliżniego dbać o jego życie wieczne i jak błądzi upominać .
Lena2020.04.6 17:44
- Kochaj bliźniego jak siebie samego. Puk, puk kto to powiedział? Oj, poza tym wszystko mieszasz i wiesz muszę Cię zmartwić niewszyscy Boga będą oglądać, którzy wołają Panie, Pnie ładnie w kościółku stoją i mają złożone rączki narażając siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia...
Nikt2020.04.7 20:58
Kochaj bliźniego - to drugie przykazanie. A jakie jest pierwsze, przemądrzała Leno? Nie wszyscy Boga będą oglądać i skąd masz pewność, że ty będziesz, skoro drugie przykazanie jest dla ciebie ważniejsze od pierwszego?
Spoljar2020.04.11 18:55
czarny jak żałoba Darth Vader - on zatroszczy się o grzebanie umarłych, my idźmy za Jezusem!
STANISLAW2020.04.6 8:31
Myślę tak. Kościoły i prafied to nie takie nic w krajobrazie zycia Polaków. Każdy kościół jest inny i ma inne warunki terenowe. O zakresie udziału we mszy św. można by decydować lokalnie i ustalac warunki w gronie: proboszcz, przedstawiciel służby zdrowia i z policji. Pozbywać się problemu udziału ludzi, to pójście tylko na wygodnictwo. To obce naszej wierze i narodowej tradycji.
anonim2020.04.6 12:23
Oczywiście jest to do zrobienia ;)Jest możliwość,żeby to zorganizować i proboszczowie na pewno tego chcą tylko EP nie zależy .
wierny Kościoła Katolickiego2020.04.6 8:31
Wielu proboszczów - będzie sie na niego złościć, bo składki nie będzie w kolejną niedzielę.
anonim2020.04.6 12:25
O składki tu najmnie chodzi ,wierni jak chcą to dadzą ,bo wiedzą jak sytuacja wygląda .
Lód Borzy2020.04.6 8:28
Prymas nie certoli się z zabobonnymi ciemniakami, którzy uwierzyli rojeniom Tadka Guza, że podczas mszy zarazić się nie można. Brawo!
anonim2020.04.6 12:28
Nie bredź .Wyjdz na spacer ,no może na balkon ,przewietrz się ,bo kwarantanna ci szkodzi. na mózg.
Jan Radziszewski2020.04.7 14:03
co już dziś ogarnęła cię psychoza strachu - co będzie jak do PIEKŁA wpadniesz a tam jest całkowita beznadzieja wiecznego losu i wieczny strach panuje nie obawiajsz się miejsca nad którym widnieje napis -„Ibunt impii in ignem aeternum” – „Bezbożnicy pójdą w wieczny ogień”; „Tutaj nie ma zbawienia”; „Nie ma pokoju dla bezbożnych” (Iz. 48,22); „Tutaj wszelkiego rodzaju męki i na zawsze” „Tutaj jedynie chaos i strach wieczny mieszkają” +„Pójdę, by nigdy nie wrócić, do kraju pełnego ciemności, do ziemi czarnej jak noc, do cienia chaosu i śmierci, gdzie świecą jedynie mroki” +T ( Job. 10,21-22) „Robak ich nie zgaśnie i nie zgaśnie ich ogień” (Iz. 66,24) „Ześlę w ich ciało ogień i robactwo i jęczeć będą z bólu i na wieki” (Jdt. 16,17); „Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.” (Mt. 7,19) „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!” (Mt. 25,41) „I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy i na wieki” (Ap. 20,10); „Dym ich katuszy na wieki wieków się wnosi” (Ap. 14,11); „ Będzie płacz i zgrzytanie zębów” (Mt. 8,12); Nie myślą że w tym miejscu: „Każdy będzie ogniem posolony.” (Mk. 9,47) oraz „robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie” (Mk. 9,46)
zdenek2020.04.6 8:25
a jeżeli w kościele będzie 5 osób tez maja grzech?
Agnieszka2020.04.6 11:45
:) Nie mają, bo ksiądz za nich "potencjalnego mandatu" nie dostanie a może w dodatku za intencje zapłacili. ;)
J.P2020.04.6 8:22
Cóż... ja się podporządkuje.
Ks. Rados\\305\\202aw2020.04.6 8:18
Precz Judaszu „Polaku” !!!!,,
Albert2020.04.6 8:18
"Pójdziesz w Święta do kościoła - masz grzech" Nie pójdziesz - też masz grzech. Życie katolika jest wyłożone problemami, grzechami, gusłami i obawą przed starożytnymi zabobonami. Zwykłe, upośledzone intelektualnie półgłówki.
anonim2020.04.6 12:33
Albercie przekonasz się o tym jak umrzesz i zapłaczesz gorzko nad sobą ,że nie wierzyłeś ,ale już bedzie za późno .
Albert2020.04.6 14:00
Nie bądź śmieszny katoćwoku z tymi swoimi urojeniami. Normalnych ludzi one nie obchodzą.
Irena2020.04.6 23:56
Nie jesteś "Albertem!"? Wiem, że to twój nick Lechu Keller!/! Kryjesz się! No i powiedz, dlaczego obraziłeś, nazywając go "katoćwokiem"?? Przecież cię nie obraził, dawał tylko dobrą radę, nie ze złości! Z dobrego serca! Tak cię boli nasza wiara? Nie męcz się! No to wypad do swoich do Izraela, jeżeli cię wpuszczą, bo pisałeś że jesteś wyklęty! Przecież równie dobrze, mógł napisać na ciebie "pedo-ćwoku" , a nie napisał!
Albert2020.04.7 12:50
U was wszyscy tacy bystrzy jak woda w kiblu, czy to ty jesteś szczególnym wyjątkiem?
STANISLAW2020.04.6 8:11
Epidemiologu, koronawirus to nie gówno! Przecież roznoszą go po świecie same elity: elioty polityki, gospodarki i turystyki! Proszę przyjrzeć się bliżej staystyce lokalnych ognisk: Warszawa, Moskwa, Londyn, rejon wokół Alp i małe turystyczne kraiki: San Marino, Andora, Luksemburg itd! Nie wioski! To są elitarne gniazda edlitarnego COVID-19. To nie gówno!
Jan2020.04.6 8:11
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kuria2020.04.6 8:17
A cóż to za egzorcystyczne gusła?!
Wojtek Polak2020.04.6 15:41
dla lewaków gusłami są obrzędy religijne szczególnie katolickie . lewacy poobwieszani talizmanami amuletami a przy tym okultyzm astrologia wróżbiarstwo czy inne czary-mary to już guślarstwem nie jest. każdy lewak= głupek pierwszej wody taki typowy przykład książkowy debilizmu ideowego.
Thomas2020.04.8 2:30
Uderz w stół, nożyce się odezwą.
Lea2020.04.9 10:50
Potężna niebios Krolowo i Pani Aniołów, Ty która otrzymalas od Boga posłannictwo i wladze aby zatrzeć glowe szatana, Ciebie prosimy , rozkaz hufcom anielskim aby scigaly szatanow, stlumily ich zuchwalosc, a zwalczajac ich wszędzie straciły do piekła, amen. Swieci Aniołowie i Archaniolowe broncie nas i strzeżcie nas. Amen.
Jarek2020.04.6 8:11
„Łamanie zakazów podczas epidemii jest naruszaniem piątego przykazania, w którym jesteśmy obowiązani dbać i strzec życia innych i własnego” Pełna zgoda. Ale współcześni faryzeusze muszą się pokazać jacy to są "głęboko wierzący" Chrystus jasno powiedział co myśli o takiej "głębokiej wierze" Ale każdy ma wolną wolę i przykazania (Róbta co chceta)
anonim2020.04.6 12:41
No popatrz jak dobrze znasz przykkazania Jaruś ,a dzieci nienarodzone to mozna zabijać ?Jak to jest z piątym przykazaniem . Dzieci nienarodzone to zabójstwo z premedytacją . Pójście na mszę zdowego człowiek nikomu nie zagraża ,nikt nie namawia ,żeby chorzy chodzili i zarażali w kościele . Według tego nie można chodzić do sklepu ,jeżdzić komunikacją miejską ,bo też mozesz kogoś zarazić .
Jarek2020.04.6 13:57
A skąd wiadomo, że nie zarażasz? Tu nie ma pewności. I to jest problem. Ale Ty tego pojąć nie możesz. Ja też nie wiem czy nie zarażam. Wstaję rano, czuję się dobrze - dziękuję Bogu za to. We Francji też przyszli sami zdrowi na dwa nabożeństwa - rezultat 2500 nowych zakażeń, w tym 17 śmiertelnych. Pastor przepraszał w prasie. Nikt Ci nie broni abyś był jednym z pięciu w kościele. Ale musisz pokazać jaki jesteś "gorliwy", albo jaki z Ciebie troll
mos2020.04.8 7:54
Pastor przepraszał bo zapewne mu "mędrcy" wmówili że to jego wina, ale to są zwykłe pomówienia. Nikt nie jest w stanie stwierdzić jednoznacznie gdzie ci ludzie się zarazili skoro inkubacja wirusa może trwać nawet kilka tygodni, a ci ludzie chodzą do tych samych sklepów, jeżdżą tą samą komunikacją, chodzą w te same miejsca, mieszkają w tym samym rejonie, oddychają tym samym powietrzem. Jak podają naukowcy zakażeniu tym wirusem dotknie ok 3/4 populacji przed tym się po prostu nie ucieknie a zwalanie wszystkiego na katolików jest zwykłą nagonką, rasizmem i dyskryminacją.
Lena2020.04.6 17:50
Jestem zdziwiona, że przynajmniej ktoś jeden tu rozsądnie myśli...
Wojciec2020.04.6 8:10
Ta dyspensa to coś pięknego. Xiądz zrobił im ogromną łaskę, że nie muszą iść do kościoła. Katolicy mówią, że są wolnymi ludźmi - taaa oczywiście. Nawet w czasie epidemii nie mogliście sami zdecydować czy chcecie chodzić do kościoła czy nie - musicie czekać na stanowisko kościoła - i tak jest ze wszystkim. Zawsze musicie czekać na stanowisko kościoła. Komedia
anonim2020.04.6 12:43
A ty możesz iść do lasu ? Nie masz zakazów no popatrz nie czekasz na rozporzadzenia nikogo .
ABC2020.04.6 13:04
To nie jest stanowisko kościoła ,tylko rządu.
Wierzący2020.04.6 8:10
Najbardziej mi się podoba jak Polacy negują w wszystkich sprawach stanowisko kościoła i wypowiedzi najważniejszych hierarchów jak papież albo prymas Polak. Jeżeli wam się nie podoba kościól katolicki to wypad z niego i załóżcie sobie sekte na czele z Rydzykiem a patronem zróbcie sobie Jankowskiego
Jarek2020.04.6 8:12
W samo sedno!
matis892020.04.6 10:19
Hehe lewakoateiści już nawet podają się za wierzących by padać na kolana przed swoim panem Głową Watykanu Bergoglio :))).
anonim2020.04.6 23:58
Jeżeli polaczkom Głowa Watykanu Bergoglio się nie podoba, to ogłoście Papieżem ks. dr Natantka, zróbcie mu stolicę Apostolską w Toruniu i odczepcie się od Watykanu, jak Anglicy. Ogłoście Polski Kościół Powszechy i odwalcie się w końcu od Kościoła Rzymskiego. Amen
zapomnial sie2020.04.7 10:58
zajmij sie swoja wiara w sppagetti kmieciu!!! a od polaczkow ci WARA zajmij sie Berlinem i Tyfuskiem.
anonim2020.04.7 14:31
A ty się odwal od Watykanu, jak ci nie odpowiada.
anonim2020.04.7 14:36
A ty się odwal od Watykanu, jak ci nie odpowiada. Berlin i Tyfusek nie zajmują się religią na Frondzie, debilu.
rda2020.04.7 20:39
A SAM WATYKAN ZAJMUJE SIĘ TU PISANIEM NA FRONDZIE" ???? NIE!
anonim2020.04.7 23:22
Idiota
Agnieszka2020.04.6 11:43
A co niby z Kościołem ma wspólnego prymas wymyślający nieistniejące grzechy? Czytałeś kiedyś Ewangelię? Pewnie nie, bo byś wiedział, co odpowiedział Jezus tym, co mu z powodu chorego przestrzegania "prawa" (a w dodatku Bożego) zabraniano uzdrawiania w szabat
Lena2020.04.6 17:31
Agnieszko, został ostatni tydzień Wielkiego Postu, proszę zastanów się nad pychą. Piąte przykazanie, zresztą jak każde inne jest pojemne w znaczeniu. Jeśli w pysze, mając się za idealnie pobożnego, pomimo pandemii, która rozszerza się przez kontakt z innymi, idziesz zuchwale na msze św. to igrasz z losem i wystawiasz Pana Boga na próbę .Bowiem,Ty możesz dostać wirusa i przy okazji zarażać innym i być może być przyczyną czyjejś przedwczesnej śmierci.
maks2020.04.8 8:18
Siedząc w domu też może zarazić sąsiada przez drzwi klatkę wentylację, czy na dworze, listonosza, wolontariusza, panią sprzątającą ekspedientkę kierowcę autobusu itd. Możesz też Przestańcie stygmatyzować ludzi chodzących do kościoła i wmawiać im z tego tytułu fałszywe poczucie winy za całe zło tego Świata. To jest brak wiary w uzdrawiającą moc Chrystusa, sakramentów i życie wieczne.
anonim2020.04.6 12:46
A ty w ci wierzący w Polaka czy w Boga ? Bo my w Boga .Jak wierzsz fałszywym prorokom to wierz i idz z nimi na zatracenie ,wolna droga.
Stały czytelnik2020.04.7 15:45
Ty masz w Boga wierzyć, w Pana naszego Jezusa Chrystusa. Jeżeli Bergoglio wiedzie owce na zatracenie, to nie becz, ale uciekaj. Oczywiście, jeśli twoja wiara jest prawdziwa, jeśli nie masz innych bogów przed Jezusem Chrystusem.
Olek i saba2020.04.6 8:08
Módlmy się o rozum dla siebie i innych, a reszta sama się rozwiąże. W materiale to chyba echo prima aprilis?
SZATAN2020.04.6 8:07
Widać jak na dłoni, że zabobony średniowieczne nie przystają do zasad życia we współczesnym społeczeństwie. Kościoły, zakony, kurie i pałace biskupie zarekwirować na rzecz państwa i przekształcić w budynki pożyteczności społecznej!
STANISLAW2020.04.6 8:22
A przyjrzyj się, draniu, statystyce lokalnej coronowirusa. Po świecie roznoszą go same "ELYTY" polityki, turystyki i biznesu; nie ludzie z prowincji, ci najbardziej zainteresowani życiem religijnym. Po przejściu pandemii na pewno przyjdzie czas na naukowe opracowanie, jakie sfery ludzi i jakie praktyki przenoszą toto ze stolic do stolic; z ośródków tyrystyki, biznesu i bankowości do innych takich środowisk.
Padre_Girolamo2020.04.6 10:45
Tak Panie Stanie Stanisławie. Kościóln awet podczas średniowiecznych epidemii dżumy nigdy nie stał się ośrodkiem rozprzestrzeniania żadnej zarazy. To w kościołach, które zawsze pozostawały otwarte na potrzeby biednych można się było gromadzić i nigdy, nawet w XIX wieku ich nie zamykano. To co się dzieje teraz to jakiś obłed! Nie dajmy się zwariować. Może będzie można iść na rezurekcję. Pan Bóg nie dopuści zarażania prawdziwie wierzących i ufającym Mu.
Agnieszka2020.04.6 11:39
Ludzie na wsi nie praktykują religii jak dawniej za to bardzo często wyjeżdżają do pracy za granicę, bo rolnictwo im się nie opłaca. Ale poza tym masz rację. A wymysł, że w wielkim kościele szósta osoba wnosi koronowirusa lub robi tłum jest chore
...2020.04.6 10:07
Szybkie dane: Liczba zmarłych na tego wirusa w ciągu miesięcy na świecie - 69 758 osób. Liczba aborcji w tym samym czasie na świecie 18 500 000 osób. ( Dane od WHO)....
STANISLAW2020.04.6 8:06
Jak dotąd, to więcej mówi się o potrzebiue zamykania kościołów niż o rozumnym upoprządkowaniu udziały w nabożenstwach. W niektórych kościołach na pewno takie możliwości są, by setki mogły uczestniczyć w obrzędach wielkanocnych, także na zewnątrz kościołów, z jakimiś konkretnymi ograniczeniami, np. dystans międzyosobowy i powstrzymanie sie od Komunii.
Marcel2020.04.6 9:04
Może dlatego, że to nie jest priorytet. Może rząd ma wazniejsze sprawy na głowie niż myśleć jak uporządkować przebieg mszy? Pewnie bardziej myślą jak ograniczyć śmiertelność, zacytuje mądry komentarz M.K. ,,Modlić można się wszędzie, nie wszędzie kupisz jedzenie. Ot, różnica. Jeżeli ktoś potrzebuje specjalnego budynku do modlitw, bo inaczej ni umie, to pokazuje to tylko słabą wiarę."
maks2020.04.8 10:20
Modlić można się wszędzie ale najpiękniejszą modlitwą jest Msza Święta a tą odprawia się tylko w kościele. Do sakramentów też dostęp jest w zasadzie tylko w kościele. Wmawianie osobie wierzącej że nie musi iść do kościoła, że może sobie Msze "obejrzeć" w TV to jest to samo jak wmawianie innym że jedzenie mogą sobie obejrzeć w TV lub online, nie muszą iść do sklepu. Dla Katolika Eucharystia "jest prawdziwym pokarmem".
Agnieszka2020.04.6 11:34
Nie strasz przyjmowaniem Komunii. To obrzydliwe. Nawet gdyby to był zwykły chleb, to wirus nie roznosi się drogą pokarmową. Ludzie dystansu dużego sami pilnowali, gdy jeszcze im tego nie nakazano a były ograniczenia do 50 osób. A zwiększenie ilości Mszy świętych wszystko by rozwiązało i księża powinni mieć pozwolenie a wręcz nakaz odprawienia przynajmniej trzech. Ponieważ jednak ilość wiernych w kościele się zmniejszyła, to w mojej parafii na Wielkanoc jedną Mszę usunięto. Niech nie chrzanią o trosce o nasze zdrowie jak sami łamią piąte przykazanie
anonim2020.04.6 8:05
Epidemiolog Ludzie i tak nie chodzą do kościoła teraz nawet przy ograniczeniu do 5 osób, tak też było w mojej parafii przy ograniczeniu do 50 osób. Wielu się boi. Wszyscy normalni ludzi w PL nie będą się tłoczyć. Nikt przecież nie chce być chory, nikt nie chce złapać tego gówna. Więc PROSZĘ NIE STRASZY!
Irena2020.04.6 23:42
Epidemiologu" ? Znów kłamiesz, jak najęty! Któż ci takich bzdur naopowiadał!??? Jak nie chodzisz, to nie widzisz! To dlaczego dajesz tu swoją wątpliwą opinię w tej kwestii? Kiedy ostatnio byłeś w Kościele?? Przejdź się po Kościołach i zobacz jak już będzie można bez ograniczeń! W niedzielę jest u nas 6 Mszy w Kościele i pełny Kościół! A jest nowy i bardzo duży!
andy2020.04.6 8:05
Tak, rzeczywiście, w Polsce jest pewien problem z niewierzącymi biskupami. Nie wszyscy, ale część z nich jest.
anonim2020.04.6 23:38
A ja myślę, że w Polsce jest problem z wierzącymi debilami.
Marianna2020.04.7 5:44
dotyczy to także ciebie, czy zaliczasz się do mądrych?
anonim2020.04.7 14:27
Ja zaliczam się do niewierzących w bzdury.
anonim2020.04.7 18:50
Czyli kategoria głupiec
dz2020.04.7 6:27
Bo wielu robiło karierę dzięki UB. Teraz muszą tańczyć jak im zagrają
Wojtek Polak2020.04.6 8:05
abp Polak to przykład ostrego ogłupienia- niby przychodząc do kościoła przychodzisz po śmierć- czyli jak nie umrzesz to i tak masz grzech.nigdy choć by w czasach wielkich epidemii żaden duchowny nie wypowiedział takich bredni że łamiesz 5 przykazanie i masz grzech. w Kościele jest życie wieczne poprzez sakramenty nie śmierć!! nie bójcie się tchórzliwi kapłani śmierci ciała tylko ducha. to znaczy że ci wszyscy ludzie święci duchowni i świeccy którzy pomagali w czasie wielkich epidemii mają grzech?co to tez biskup bredzi? pamiętajcie słuchajcie ich ale nie czyńcie tego co oni. co niektórym biskupom przydały by się długie i konkretne rekolekcję bo zaczynają bredzić i nadmiernie dbać o św spokój i życie doczesne. MÓDLMY SIĘ za kapłanów aby nas prowadzili do życia wiecznego i za nas samych aby nas nikt nie zwiódł. Panie Jezu ufam Tobie.
Jan2020.04.6 8:38
Nie dziwmy się Prymasowi Chrystus Królem Polski też nie był potrzebny sam tak mówił w homilii po intronizacji ,że wyrazili zgodę ale to była inicjatywa oddolna. Co teraz mówi to dalszy ciąg jego odstępstwa i odwodzenia ludzi od kościoła. Pan Jezus gdy podeszli do niego trędowaci którzy złamali zakaz opuszczania wyznaczonej strefy nie kazał im uciekać bo Go zarażą ale udzielił im łaski oczyszczenia i uzdrowienia. No cóż księża czytają ewangelię ale czy wiedzą co czytają?
Felek2020.04.6 10:40
Ludzkosc ewoluuje i sie rozwija. Kiedys robiono bardzo duzo glupich rzeczy ale ludzie (przynajmniej niektorzy) ucza sie na bledach i wycigaja wnioski z przeszlosci. Sa ewidente dowody na to ze kwarantanna i izolacja przynosi efekty i liczba widocznie maleje. Przypominam ze wielkie epidemie o ktorych mowisz wyciely miliony ludzi bo nie zastosowan sie do srodkow zapobiegawczych, w tym tlumne odwiedzanie kosciolow np. Kolejnym dowodem na rozowj ludzkosci jest technologia. Mamy tyle mediow ze znalezienie mszy w tv, radiu czy internecie nie jest trudne. Moi rodzice modla sie do mszy z tv w niedziele i tyle. Kazdemu to sugeruje a nie na sile pchanie sie na zaraze.
Wojtek Polak2020.04.6 11:28
''ludzkość ewoluuje i się rozwija''.naprawdę? w czym te ewoluowanie się niby przejawia w aborcji eutanazji czy rozwiązłości seksualnej. to już było setki a nawet tysiące lat wstecz.nie wiemy jak się rozprzestrzeniają zarazy jak się mutują i jak z nimi walczyć. tz świńska grypa 120 milionów zachorowań 300 tyś zgonów i nie było kwarantanny dlaczego? .ewoluowaliśmy w tworzeniu zabawek dla dzieci i dorosłych takich jak telewizory komputery i gadżety . mamy najgłupsze społeczeństwa w historii świata głupich nauczycieli i profesorów nie douczonych medyków i elity durniów.to nie jest ewoluowania raczej uwstecznianie. ludzie śmiejący się z religii katolickiej sami poobwieszali się amuletami talizmanami stosując okultyzm szamanizm astrologie i wróżbiarstwo.czy naprawdę ewoluowaliśmy?
Gosia2020.04.25 11:16
Szczerze zgadzam sie z Pana Komentarzem. Dodatkowo dodam, ze telewizja i inne media oglupiaja spoleczenstwo. Kiedys, bez mediow, ludzie mysleli wiecej. teraz za nich mysla media.Wirtualny kosciol to wymysl szatana.Polacy powinni bic na alarm, tak jak katolicy na swiecie,ze zamyka sie koscioly. Koronawirus to "sprawka" globalistow, ktorzy chca wprowadzisc jedna religie, jeden rzad swiatowy a z ludzi ucynic niewolnikow
anonim2020.04.6 17:18
Kiedyś ludzie byli naogół analfabetami nie mówiąc o prostej wiedzy, którą dzisiaj dysponujemy na temat bakterii, czy wirusów. Nie rozumieli skutek - przyczyna, tak więć podczas zarazy gremialnie się tłoczyli w świątyni, by doznać łaski przezycia. Ty masz tą wiedzę, ale i tak jesteś ignorantem.
anonim2020.04.6 8:00
A może trzeba było porozmawiać z ministrem Szumowskim, żeby zrobił zakaz dla wszystkich ludzi, a nie pozostawiał 5 osób na Mszy. Wg mnie to tylko wprowadzilo chaos. Ci, co mają jakieś fory u księży to umawiają się z nimi i chodzą na Msze. Ludzie co pozamawiali Msze chodzą albo i nie. Nie wiadomo co i jak. Gadka prymasa, że to grzech przeciw piątemu przykazaniu iść w święta do Kościoła...?? Człowieku co ty pieprzysz...? Sorry za język, ale to jest chore! Wszędzie można się zarazić gdy jest kontakt dłuższy z ludźmi a wg mnie w kościele ten kontakt jest niewielki. Kwestia przyjmowania Komunii św. to już sprawa dyskusyjna, ale absolutnie Księże Wojciechu co Ty nam tu gadasz?? Nie można nawet na chwilę wejść do kościoła...? Chore!! Wlaśnie odwrotnie powinno być - szanując wszelkie obostrzenia jednak ludzi zachęcać do kontaktu ze swoimi duszpasterzami by wszyscy mogli jednak ten czas przeżyć w kontakcie z Bogiem, także w kościlele, bo to tam zbieramy się zawsze na modlitwę to tam się uciekamy w trudnych chwiliach życia to tam otrzymujemy łaski od Boga tam jest ukryty Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie!! Nie w naszych domach!
Agnieszka2020.04.6 11:28
Co ty mówisz na początku? Chcesz zakazu chodzenia do kościoła? Mam nadzieję, że źle zrozumiałam. Nie ma żadnych Umówień z księżmi. Już prawie nikt nie chodzi, bo ludzi zastraszono i odgoniono, zamykając drzwi. Umawianie byłoby, gdyby nikt chodzić nie mógł Niedługo nikt chodził nie będzie i wtedy jak im bida w oczy zajrzy, to znów sobie będą grzechy wymyślać, żeby kasę dostać
Agnieszka2020.04.6 17:21
nio własnie w jakiego Boga wierzy Abp Polak ? bo ja wierzę w takiego który jest żywy ukryty w sakramencie i jest uzdowicielem, pocieszycielem drogą i zyciem. Jeżeli ten Bóg jest inny, który boi sie koronawirusa to ja w takiego nie chcę wierzyć i po co chodzić do kościoła?
Renia2020.04.7 15:44
Jeżeli jesteś osobą głęboko wierzącą, to powinieneś wiedzieć...BÓG JEST WSZĘDZIE
Mania442020.04.6 8:00
czy KORONOWIRUS to nie jest wypadkowa wprowadzenia technologi 5G?? na mapie iteraktywnej widać że najwięcej masztów jest w USA Chinach Włoszech Francji....i innych ,,,w Polsce jest 1 maszt w Warszawie i w Rosji jeden....to daje do myślenia...
T^T2020.04.6 11:55
A cożeś ty, kur&shy;wa, wymyśliła?
anonim2020.04.6 12:52
A może bez tych przekleństw ,tak trochę kultury . Po za tym zacznij trochę myśleć ,Mania ma rację .
Palindrom2020.04.6 18:20
Tak, to jest wypadkowa.
STANISLAW2020.04.6 7:57
Moje zdanie jest takie. W wielu kościołach i w ich otoczeniu jest dość miejsca, aby mogła być i setka uczestników wewnątrz czy na zewnątrz, zachowyjąc pozostałe przestrogi sanepidu. Poza tym parafie mają możliwości zorganizować służby porządkowe, by sanitarne przepisy (dystans międzyosobowy) zostały zachowane mimo większej ilości ludzi!!!
Agnieszka2020.04.6 11:15
Nie trzeba służb, bo księża i wierni sami o to dbali bez takich nakazów przy pierwszych ograniczeniach. Obok siebie stali najwyżej domownicy. Miao być więcej Mszy a w moim na Wielkanoc zmniejszyli.
toni2020.04.6 7:52
W takim razie jeśli ja mam grzech to Ty masz z głową !!!
anonim2020.04.6 7:52
Ciekawe jak ludzie przzestana chodzic do kosciola i dawac na tace z czego Abp Polak sie utrzyma.Moj proboszcz powiedzial mi ze ksiadz to dobry zawod -wiec pomyslcie!
Agnieszka2020.04.6 11:10
Niestety on się utrzyma, choćby miał z gardeł wyrwać księżom, co pensje po szkołach zarabiają, albo wykopują z cmentarza jednych, by zarobić na pochówku innych. Najwyżej kościoły będą wilgocią zniszczone.
anonim2020.04.6 13:14
Jemu o to chodzi ,bo chce zniszczyć Kosciół jak kazdy mason.
Pablo Kraków2020.04.6 13:34
Z radością sięgnie po podatek kościelny, który wykończy resztę biednych Wiernych, bo bogaci raczej wystąpią z Kościoła. Prosta konsekwencją masońskich rządów w polskim Kościele niestety
dz2020.04.7 6:23
musiałeś mu nieźle polewać
W\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\\\202odek2020.04.6 7:51
Od dłuższego czasu, po różnych wypowiedziach prymasa, zastanawiam się - czy na pewno jest katolikiem? Mam jeszcze w pamięci czasy Prymasa Wyszyńskiego, bo już Glemp nie był taki zasadniczy.
kacpi2020.04.6 9:18
Wyszynski w 1950r podpisal pakt komunistami
anonim2020.04.6 12:53
Przestań pisać te kłamstwa ,skończ z tym .
Irena2020.04.6 23:22
kacpi! JAK TY SIĘ NIE WSTYDZISZ TAK KŁAMAĆ!? PRZECIEŻ MY DUUŻO WIEMY O Kardynale WYSZYNSKIM ! Komu ten kit chcesz sprzedać? Kto ci kazał? PRZECIEŻ TO PRYMAS TYSIĄCLECIA! Nie chciał podpisać, był aresztowany i internowany przez 3 lata! Jego jednego pilnowało aż 60 strażników! TAK SIĘ GO BALI,NAWET W WIĘZIENIU! A ty piszesz" brednie, jak potłuczony"! Opanuj się! Jesteś taki "cienki bolek",nie myślałam? ! Ale sobie strzeliłeś!?
Piotr2020.04.7 16:34
Niby dlaczego? Bo się sprzeciwia jasno działaniom pisu? Bo stoi za konstytucją i tolerancją dla drugiego człowieka? Bo ma odwagę skrytykować rząd, kiedy oni łamią konstytucję odnośnie sądownictwa, a inny pajac zwany arcybiskupem Krakowa obraża ludzi uważając się za kogoś wyższego i jeżdżąc do Warszawy niczym prywatny ksiądz pisu by odprawiać im swoje święta i rocznice? Bardzo dobry Prymas, spoza kliki ówczesnego kleru polskiego, skorumpowanego i zapatrzonego na bogactwo oraz materializm.
Szok!2020.04.6 7:46
Terlikowski i Lisicki chyba się upiją ze zgryzoty.
STANISLAW2020.04.6 7:52
Nie tylko dla nich życie religijne jest najwyższa wartością! Ono podobno niejako stworzyło człowieka współczesnego, jeśli mam cytować psychologa ewolucyjnego z Londynu i Oksfordu, Robin Dunbara.
katolik2020.04.6 12:47
Terlikowski to lawirant, kolega Holowni,ostatnio bardziej antykatolik niz katolik, pan Lisicki natomiast zawsze broni Kosciola - wiec antykatolik Szok ! musial podac ich razem dla stworzenia większego zamętu w walce przeciwko nam. Nie dziwi tez, ze tak bardzo POdoba mu sie prymas Polak, ktory nie powinien az tak zniechecac do pojscia do Kosciola (wczesniej agitowal za multi kulti, oskarzal katolikow o faszyzm etc.)
Epidemiolog2020.04.6 7:45
Mam nadzieję,że mozliwość uczestnictwa 50 osób w liturgii od Niedzieli Wielkanocnej jest po prostu plotką i w sytuacji rozwoju pandemii min.Szumowski jasno podtrzyma decyzje odnoście dotychczasowego reżimu jeśli chodzi o zgromadzenia!!!W innym przypadku wszystko to co do tej pory w tej kwestii robiliśmy byłoby niepotrzebne, iluzoryczne?
STANISLAW2020.04.6 7:49
A wyjazd pracowników z Polski na prace ogrodnicze w Niemczech? Tam nie pracuje się w pojedynkę!
Michał Jan2020.04.6 9:50
W Licheniu 50 wiernych nie zmienia stanu bazyliki z pustego. Trudno ich wypatrzyć.
Irena2020.04.6 23:26
Michał Jan, W Warszawie w Świątyni Opatrzności, też 50 osób trudno dopatrzeć! Obie Świątynie są olbrzymie i piękne! Chociaż w Licheniu bardziej mi się podoba!
Irena2020.04.6 23:05
KŁAMIESZ ! TAKI Z CIEBIE "EPIDEMIOLOG" , JAK O PROSTYCH ROZPORZĄDZENIACH NIC NIE WIESZ!? DLACZEGO WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD ! TO JEST PRAWDA! PROSZĘ PRZECZYTAĆ TO W DZIENNIKU USTAW Z 31.3.20R..poz. 566. W ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW! Napisane jest na str. 4 jakie obowiązują obostrzenia, a na str 9 w/w Rozporz., że od 12.IV,br. rozszerzają ilośc osób w Kościołach do 50 osób DO ODWOŁANIA! w "GAZECIE.pl " TEŻ TO CZYTAŁAM !
STANISLAW2020.04.6 7:43
Obok mojego kościoła, do którego drzwi w niedzilę były praktycznie zamkniete, jest okolo 2 hektary łąki. Widziałem wczoraj na nich kilka osób, stojących luzem, słuchających mszy z kościoła (zewnętrzne nagłośnienie czynne jest cały rok). Jacyś ludzie pytali mnie po poludniu, czy mogą przyjść, by uczestniczyć we mszy na zewnątrz kościóła. Odpowiedziłem: Jak najbardziej, byleby stać luzem, według ogólnych przepisów.
Agnieszka2020.04.6 11:07
Tak. polecam zdrowym. Ja przynoszę sobie nawet krzesełko, bo nie mam siły stać a proboszcz kiedyś ławki usunął po wielu płomiennych kazaniach jak to Msza na dworze źle przeżywana. Problem z osobami o obniżonej odporności, które jak się stojąc czy siedząc na dworze przeziębią, to zostaną wwalone do zakażonych albo pomocy nie dostaną. Księża wypełniając prawo bez wyobraźni i miłości bliźniego udowodnili, że wyłącznie o unikanie mandatów im chodzi a nie dobro, zdrowie, życie ludzi. W łamaniu 5 przykazania pobili wszystkich a w obłudzie nawet faryzeuszy zakazujących Jezusowi uzdrowień w szabat. W tym prawie podobno chodzi o zmniejszenie ryzyka zakażenia czyli unikanie bliskości kontaktu. Nie ma bliskości kontaktu w polskich wielkich kościołach, gdzie kilka autobusów a nawet sklepów by się zmieściło. Bez sensu jest twierdzenie, że szósta osoba robi tam tłum czy, że akurat szósta wnosi koronowirusa.
legrandbleu2020.04.6 7:43
Rozsądne stanowisko w tym teatrze absurdu - jak już mieć hobby, to minimalizować straty własne... Rozwinięciem tej wypowiedzi powinna być decyzja o zamknięciu kościołów...ot, tak z zdroworozsądkowego podejścia do inteligencji wiernych..
STANISLAW2020.04.6 7:46
Podobnie jak powsinni zamknąć sklepy, autobusy i pociągi, apteki... No i fabryki! Także gospodarstwa rolne, obsługiwane przez kilku ludzi!
legrandbleu2020.04.6 8:07
Zdecydowanie nie - one mają znaczenie gospodarcze bądź zaspokajają podstawowe potrzeby ludzi.
Michał Jan2020.04.6 9:55
A na czym polega lepszość zarażenia się w miejscach zaspokajających podstawowe potrzeby dwunożnych od zarażania się w czasie uroczystości, która tych dwunożnych czyni ludźmi?
legrandbleu2020.04.6 11:01
Ad meritum - nie chodzi o lepszość, a o redukcję do miejsc ryzyka, których odwiedzenie jest niezbędne - jak wyżej. Wizyta w kościele nie czyni ludzi bardziej ludzkimi niż są.
Michał Jan2020.04.6 11:41
Zaspakajanie podstawowych potrzeb jest charakterystyczne dla wszystkich istot żyjących. Ludzie wyróżniają się od nich tym, że świętują. Sklepy można potraktować tak samo, jak restauracje - tylko na wynos, ale jakoś się tego nie robi.
legrandbleu2020.04.6 12:03
Robi się - ale częściowo, bo organizacyjnie jest to nie do przejścia. Ludzie wśród innych stworzeń wyróżniają się przede wszystkim tym, że tworzą cywilizację oraz abstrakcyjne pojęcia - np typu bóg. Każda cywilizacja swojego/swoich. Można z tego zrezygnować tak jak z chodzenia do kina - co najmniej na czas epidemii (choć kina szkoda).
Michał Jan2020.04.6 15:35
Właśnie tworzą kulturę, na której budują cywilizację. Zniszcz kulturę, zniszczysz cywilizację. I o to właśnie toczy się gra, do której rączo włącza się Dostojnik. Śmierć jest nam bliższa niż życie, bo to drugie jest tak kruche, jakby było w stanie nieustannej nierównowagi. Nasza kultura widzi zasadniczą różnicę między życiem i śmiercią godną, a życiem, jak zwierze i zdechnięciem. Osobnik 3D nie jest w stanie zrozumieć 4D.
legrandbleu2020.04.7 9:17
Religia nie jest najwyższym przejawem tej kultury - jest jednym z wielu. Skoro rezygnujemy z teatru czy muzeum, nie widzę powodu aby z religią postępować inaczej. Dostojnik włącza się jedynie w ochronę zdrowia - a nie niszczenie kultury. A ten czwarty wymiar jest iluzoryczny ;)
legrandbleu2020.04.7 9:45
Zapomniałem dodać - zdecydowanie bliższe jest mi życie ;)
Stały czytelnik2020.04.6 15:05
O, to właśnie Msza Święta zaspokaja podstawowe potrzeby ludzi.
legrandbleu2020.04.7 9:31
Absolutnie nie. Nawet w Polsce, nie wspominając szerokiej rzeszy ludzi na świecie nie znających takich dobrodziejstw jak msza ;)
Stały czytelnik2020.04.7 15:33
Ani nie tobie, ani nie innym barbarzyńcom kulturowym decydować o tym, co zaspokaja podstawowe potrzeby ludzi wierzących. Wolność kultu religijnego jest prawem podstawowym.
legrandbleu2020.04.8 6:42
Człowiek wierzący to nie jakiś osobny byt inny niż po prostu człowiek . Potrzeby podstawowe mają te same. Muszą jeść i zdobywać środki na życie, chronić to życie i zdrowie- kropka.
anonim2020.04.7 18:48
To tylko im współczuć i tobie też ,ale masz jeszcze szansę poznć .
legrandbleu2020.04.8 6:45
Dlaczego nie współczuć wierzącym ? W końcu oszukują samych siebie a do tego próbują i innych.
...2020.04.6 9:53
Szybkie dane: Liczba zmarłych na tego wirusa w ciągu miesięcy na świecie - 69 758 osób. Liczba aborcji w tym samym czasie na świecie 18 500 000 osób. ( Dane od WHO).
katolik2020.04.6 7:41
W sklepie i pod sklepem pełno ludzi a w kosciele zakaz co sie księza z Wami dzieje gdzie Wasza wiara
Klara2020.04.6 8:25
Pod sklepem może tak, ale w sklepie jest ograniczenie do max 3 osób na jedną kasę.
anonim2020.04.6 13:17
W porównaniu z kosciołem to jest tłum ludzi w sklepach i sklepy otwarte sa cały dzień to ile tam ludzi sie przewija w porównaniu z kosciołem.
M.K.2020.04.6 8:41
Modlić można się wszędzie, nie wszędzie kupisz jedzenie. Ot, różnica. Jeżeli ktoś potrzebuje specjalnego budynku do modlitw, bo inaczej ni umie, to pokazuje to tylko słabą wiarę.
Padre_Girolamo2020.04.6 10:39
Nie można modlić się wszędzię. Prawdziwy Polak i Prawdziwy Katolik powinien o tym wiedzieć. Jako czonek wspólnoty czuję się opuszczony przez mój Kościół. Może jednak na Rezurekcję rząd zdejmie ograniczenia i dopuści do 50 osób w Kościele?
Dam2020.04.6 10:57
To żaden z ciebie Chrześcijanin, skoro wierzysz w boga, którzy mieszka w budynku.
Michał Jan2020.04.6 11:38
Bóg jest wszędzie, ale Dom Jego w kościele. Możesz rodzicom wysyłać zetemesy na urodziny, ale chyba lepiej, jak ich odwiedzasz?
T^T2020.04.6 11:53
#Pier&shy;dolenieOSzopenie
Iga2020.04.6 17:10
TT'???? TAK?? NO TO PO CO TY "PIER......SZ? Nikt inny, oprócz ciebie tego nie robi! A że ty nie rozumiesz prostych dla nas spraw, to już twoja sprawa! Zapytaj ładnie, to odpowiemy., a nie bluzgasz, jakbyś był "pod budką z piwem "
JK2020.04.6 14:41
M.K. Modlić się można wszędzie! Ale to tylko modlitwa, nie Msza? Nie odróżniasz tego?? Nie rozumiesz?? ALE MSZĘ Św. SPRAWOWAĆ MOŻNA TYLKO W KOŚCIELE! DOCIERA TO DO CIEBIE!, CZY NIE ? TAK SAMO, JAK ZAKUPY TYLKO W SKLEPACH MOŻNA ZROBIĆ, TAK MSZA TYLKO W KOŚCIELE!
Roman2020.04.9 8:30
To prawda, że Bóg jest wszędzie, ale czy w sklepie albo autobusie gdzie może dużo więcej przebywać ludzi niż w kościele możesz przystąpić do Komunii św.? Chyba, że już dawno nie wierzycie w Boga obecnego w sakramentach skoro wam jest obojętne gdzie się modlicie bo dla mnie nie jest obojętne czy uczestniczę we mszy św. przez internet czy w kościele. A gdy chodzi o protestantów to oni nie wierzą, że Jezus Chrystus jest obecny w sakramentach więc w tym przypadku to dla nich bez różnicy gdzie się modlą. Obudźcie się ludzie i zadajcie sobie sami pytanie czy w ogóle jesteście jeszcze katolikami czy tylko ich udajecie.
Inka2020.04.6 15:24
Co się dzieje z wiarą księży?Lepsze pytanie co się dzieje z naszą wiarą.Księża czekają w konfesjonałach-wiernych nie ma.Na Mszy Świętej może być 5 osób-są 2.Ale do oceniania i potępienia jest nas tysiące
Dom2020.04.7 19:59
Po części masz rację, tylko jak tutaj spokojnie pójść na Mszę jeśli człowiek idąc do kościoła zamiast skupić się na rozmowie z Bogiem myśli tylko czy nie będzie więcej jak 5 osób czy nie łamie jakiegoś przykazania bo tak niektórzy hierarchowie twierdzą, albo czy nie zostanie usunięty z Mszy Świętej bo przyjdzie więcej niż 5 osób albo czy przypadkiem wśród uczestników nie ma osób które przyszły tu tylko by nagrywać i dzwonić na policję gdy okaże się że jest jedna osoba za dużo. A przecież w dużym kościele z nawami i kaplicami trudno stwierdzić ile jest osób. Dlatego dla świętego spokoju zostają w domu nawet ci co chodzili codziennie do kościoła. Podobnie jest ze spowiedzią. W parafiach cżęsto jest informacja że na spowiedź trzeba sie osobiście umówić a nie każdy lubi spowiadać się podczas Mszy. To ograniczenie 5 osób wprowadza również wśród księży mętlik i dla świętego spokoju niektórzy ogłaszają by do kościoła przychodziły jedynie osoby które zamówiły intencję, czyli nie chcąc wybierać kogo maja wyprosić ustalają jeszcze surowsze reguły. I jak tutaj spokojnie chodzić na Mszę i do spowiedzi?
Dom2020.04.8 7:46
Dzisiaj rano poszedłem do kościoła na Mszę Świętą, z pragnieniem przystąpienia do sakramentu pojednania. Drzwi były zamknięte. Przed kościołem od grupki zgromadzonych wiernych dowiedziałem się że w środku jest już limit 5 osób i zamknięto drzwi. Ja się nie dziwię że na niektórych Mszach może brakować wiernych skoro są takie sytuacje, a jeszcze na każdym kroku ludzie są straszeni a to mandatami a to sanepidem a to łamaniem przykazań i zniechęcani do uczestnictwa nawet przez osoby duchowne. Dlaczego nikt nie straszy tym samym osoby wychodzące do sklepu, do pracy czy z psem i nie mówi że jedzenie, autobusy, pracę, spacery z psem można sobie obejrzeć w TV albo online.
JAGODA2020.04.6 15:53
UWAGA ! MAM DOBRA WIADOMOŚĆ! W "GAZETA.PL" JEST WIADOMOŚĆ ! ROZPORZĄDZENIE RZĄDU MÓWI, ŻE OD 12.IV.2020 DO ODWOŁANIA RZĄD ZMIENIŁ ZDANIE W SPRAWIE MSZY ŚW. OD WIELKIEJ NIEDZIELI MOŻE BYĆ NA MSZY 50 OSÓB. Więc będzie można jakoś zaplanować pójście na Mszę!
Pawel K.2020.04.6 17:30
Tak ! Faktycznie , tak jest napisane! To Rozporządzenie Rady Ministrów z 31.III.20r. poz.566, opublikowane jest w Dzienniku Ustaw. W tym Rozporządz. to jest zawarte na 4 stronie, w paragrafie 5 p.4 Rozporz.! Pisze, że do 11 kwietnia obowiązuje zakaz, oraz że zwiększają od 12 kwietnia do 50 osób jednocześnie, w Kościołach ............... Można to sprawdzić!
POKORNY2020.04.7 14:24
Nie wysyłajmy ludzi starszych na pewną śmierć" poluzowanie przepisów na czas świąt Wielkanocnych i dopuszczenie do udziału we mszy do 50, a nie do 5 osób jak obecnie, może mieć katastrofalne skutki. – Wiem, że te święta są dla nas bardzo ważne, ale miejmy minimum zdrowego rozsądku. Pomódlmy się w domach, nie wysyłajmy ludzi starszych na pewną śmierć –
maks2020.04.8 8:30
Po wypowiedziach ministra zdrowia i hierarchów obawiam się że to rozporządzenie zostanie zaostrzone na Wielkanoc. Jutro podobno mają podać.
...2020.04.6 7:40
Prawdziwy pasterz gromadzi a nie rozprasza...
Dam2020.04.6 7:53
Gromadzi na śmierć? To żaden pasterz, to rzeźnik.
...2020.04.6 8:14
Wszyscy umrzemy... - pytanie tylko kiedy i czy będziemy na to gotowi...
satyr2020.04.6 10:47
No to ryzykuj, ale potem nie łaź po sklepach, żeby nie zarażać tych co mają rozum.
...2020.04.6 13:43
nie chodzę po sklepach, a i tak są tam tłumy kolejek....- podobno tych co mają rozum ---- ----nie to co w kościele....
...2020.04.6 20:43
To wyborcy PIS.
...2020.04.7 5:42
oczywiście... bo pozostali żyją tylko powietrzem....no może czasem przegryzą szczaw albo mirabelkę...
Agnieszka2020.04.6 10:53
Nie ma możliwości zrobienia każdemu potrzebującemu testu na koronowirusa i to w ciągu 5 minut i jest problem z pomocą medyczną, więc jak wyrzucona z kościoła staruszka (bo szósta i biletu wstępu w postaci intencji nie opłaciła) zostanie na dworze i się przeziębi, to jest to zabójstwo. Pobili w sposobie przestrzegania prawa nawet faryzeuszy.
Jarek2020.04.6 8:54
We Francji jakiś pastor wbrew zakazom odprawił w nabożeństwa - zachorowało 2500 osób, 17 zmarło. Pastor przepraszał w prasie: "Chciałbym wszystkich najmocniej przeprosić. Przepraszam, że potraktowałem tę epidemię po macoszemu. Przepraszam, że zignorowałem wszystkie głosy, który starały się nas ostrzec przed zagrożeniem. Nie potrafiłem słuchać. Chciałbym przeprosić Boga za swój egoizm" Czy tego chcecie faryzeusze?!
anonim2020.04.6 9:01
Jakiś pastor ,jaki ,dane konkretne ,bo jakiś nie wiele mówi i każdy może powiedzieć ,że gdzieć coś tam czy ktoś tam .Francja jest duża gdzie konkretnie ,żeby można było żródło sprawdzić .
N2020.04.6 9:43
Przecież podał cały cytat, można po tym bez problemu znaleźć. Pastor nazywa się Thiebault Geyer
...2020.04.6 9:45
zob. Roberto de Mattei: Papież Grzegorz i koronawirus jego czasów Read more: http://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--papiez-grzegorz-i-koronawirus-jego-czasow,74182,i.html#ixzz6ILnjNcmt
?2020.04.6 10:57
Pytanie czy oni wszyscy tam się zarazili ? Bo oprócz tego, że byli na nabożeństwie, to byli jeszcze w wielu innych miejscach.
pohybel pis-bolszewii2020.04.6 12:50
a czy pastor zmuszal tych ludzi do przyjscia?nie?wiec kazdy odpowiada za siebeie!
antoni.s2020.04.6 20:38
To nie takie proste ,przecież przez te chyba pięć lat przyuczenia do zawodu oni nie uczą się przecież modlitwy,tylko jak manipulować i zniewalać ludzi,jeśli ktoś ma słabą psychikę to kościół szybko go od siebie uzależnia,widzimy to doskonale na co dzień na własnym podwórku.
zapomnial sie2020.04.7 10:54
Mniej tvn chlopie !
antoni.s2020.04.7 12:56
W ogóle mało telewizji oglądam.
Marianna2020.04.7 5:42
Podaj link do tej informacji. Bez podania źródła informacja niewiarygodna a ty jesteś kanalią.
antoni.s2020.04.7 13:05
A jak go poda to przestanie nią być?
dybuch2020.04.7 7:54
Pastor ??TO NIE KSIADZ !!
ada2020.04.6 19:02
To,dzieciaczyno co sugerujesz to jest kuszenie Pana Boga-PRYMAS MA RACJE a jak ty tego nie rozumiesz to nie jestes wyznawca Chrystusa tylko fanatykiem wlasnych wyobrazen o chrzescijanstwie
TVN242020.04.6 7:38
Pójdziesz do kościoła - rozumem nie grzeszysz.
anonim2020.04.6 13:07
ty nie chodzisz i tez rozumem nie grzeszysz
zdenek2020.04.6 7:36
czegoś się nawąchał, albo jakiego rodzaju koniaku się napiłeś. przyjacielu nie pieprz bez sensu
Saki Faki2020.04.6 10:29
O wypraszam sobie, uzależnienie od substancji jest cechą przychlastów pisowskich. Moim zaś nałogiem jest pewna piękna i mądra kobieta. Zapomniałem, że nie wiesz co to "piękna" i "mądra". Nie wiesz zapewne, co to "kobieta".
Irena2020.04.6 15:46
Saki Faki! Żartujesz sobie? Ty i Kobieta? ha ha ha ! Czy ty nie jesteś homo- niewiadomo, tak wcześniej chyba pisałeś!, Lechu?
Obiektywny2020.04.6 15:32
on po prostu wierzy bardzo w te arabskie baśnie o mojżeszu i innych arabowie tak mają ci semici a wy klękając przed nimi
POKORNY2020.04.7 14:14
św. Wielkanocne to św. zwiastujące nowe życie i trzymanie się dekalogu A WIEC SZANUJĄC OBECNĄ SYTUACJĘ Z POKŁONEM STAŃMY TWARZĄ W TWARZ Z BOGIEM I ODDAJMY MU NALEŻNY SZACUNEK -TO ŚWIĘTA NADZIEJI A NIE ŚMIERCI -WIARA NAS UMOCNI BRAWO BISKUPIE POLAK
anonim2020.04.7 18:44
Stańmy przed telewizorem ? Masz rację to święta nadzieii ,nie śmierci to tym bardziej trzeba oddać mu część na Eucharystii. https://m.niedziela.pl/artykul/80078/nd/Elektronika-i-praktykowanie-wiary
Saki Faki2020.04.6 7:30
Rząd rozpoczyna operację "Dioklecjan" ? 🤘
Karol2020.04.6 14:37
I bardzo dobrze. Religia to opium dla ludu. Te kłamstwa powinny zostać zakazane.
Irena2020.04.6 15:42
Karol! Czytając ciebie, to tak jakby słuchać Stalina lub Lenina! Jesteś Postalinowcem, tak?.....
ala2020.04.7 6:52
Towarzysz Karol który się kulą nie kłaniał, pamiętam jeszcze te brednie. To jeden z tych który zakazywał "kłamstwo". Zapijaczony bandzior, cham i prostak. Zastrzeliła go własna ochrona. Towarzyszu Karol, proponujesz zakazać tego "opium dla ludu", co w zamian? Bimber?
Krystian2020.04.7 18:33
...a szczegolnie religia, ktorej podstawa jest wiara, ze cos powstaje z niczego i w dodatku bez przyczyny
Taka prawda2020.04.6 15:30
czy on też nasłuchał sie arabskich żydowskich bajeczek czy to tylko wymysły po dopalaczach tamtych czasów ,,,
Contral2020.04.7 12:45
Dioklecjan guzik wiedział o piątym przykazaniu.