24.04.19, 09:24(fot. areth_davies_from_walthamstow,London,UK_wikipedia/CC BY 2.0)

ABSURD! Mówił o ,,islamistycznej inwazji''. Teraz czeka go sąd

Lider prawicowej hiszpańskiej partii Vox, Francisco Javier Ortega Smith-Molina, będzie musiał się wytłumaczyć przed prokuratorem ze swoich poglądów. Polityk mówił o „islamistycznej inwazji”, a przywódca społeczności muzułmańskiej złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Podstawą do wysunięcia oskarżeń było przemówienie, które lider Voxu wygłosił parę miesięcy temu.

„Hiszpania stoi w obliczu zagrożeń ze strony wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. Wrogowie wewnętrzni są doskonale rozpoznawalni: to katalońscy separatyści, zwolennicy baskijskich terrorystów, ci, którzy chcą rozbić jedność naszego narodu. Wewnętrzni wrogowie chcą nam powiedzieć, jak prowadzić nasz kraj. (…) Mafie imigracyjne, uważają, że mogą nam mówić, kto może, a kto nie może wjechać do naszego kraju. Żądają, aby nasze łodzie wyławiały z morza tak zwanych rozbitków, aby przekazywać ich do naszych portów i dawać im pieniędze. Połączymy nasz głos z głosem milionów Europejczyków, którzy (…) rozumieją potrzebę poszanowania suwerenności i tożsamości narodowej. Nie mają zamiaru rozwadniać się w magmie europejskiej wielokulturowości. Razem będziemy silniejsi działając przeciwko wspólnemu wrogowi. Nie przestanę tego mówić. Nasz wspólny wróg, wróg Europy, wróg wolności, wróg postępu, wróg demokracji, wróg rodziny, wróg życia, wróg przyszłości, nazywany jest inwazją islamistów” – mówił Molina.

Słowa te nie spodobały się jednemu z liderów społeczności muzułmańskiej, Ibrahimowi Miguelowi Perezowi, który dopatrzył się w nich przestępstwa z nienawiści. Przestępstwo to ścigane jest na podstawie zapisów kodeksu karnego, który zakazuje „nienawiści, wrogości, dyskryminacji” motywowanej religijnie, ideologicznie lub światopoglądowo.

Sprawa ta przez niektórych komentatorów odczytywana jako próba wpłynięcia na trwającą właśnie kampanię wyborczą, w której problemy związane z obecnością muzułmanów i imigracją stanowią jeden z głównych tematów. Sam zainteresowany nie ma zamiaru wycofać się ze swoich słów. Jego zdaniem „inwazja islamistyczna” oznacza zagrożenie dla wolności obywatelskich, demokracji, rodziny oraz pozycji kobiety w społeczeństwie. Polityk jednocześnie za „inwazję islamistów” oskarża Europejczyków, którzy popełniają błędy w zakresie polityki imigracyjnej i nie chronią granic.

Piotr Ślusarczyk, na podst. https://www.wnd.com/2019/04/political-leader-who-said-word-islamist-under-investigation/

za: euroislam.pl

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:08
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️10960zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.24 12:07
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
taro2019.04.24 9:51
niech gosc przedstawi sedziemu tylko dokumentacje zdiec, filmow, jak islamskie scierwa doplywaja do brzegow i pelnym biegiem ,depczac przy tym turystow i miejscowych na plazach, przemieszczaja sie w glab kontynentu. Jesli pokaze mu takich kikaset pontonow i akcji, to moze to nazwac inwazja. Kazdy inny czlowiek jest zmuszony do przechodzenia granicy w specjalnych punktach, majac odpowiednie dokumenty. Ci zas, ktorzy dokonuja inwazji, takiego czegos nie potrzebuja.