12.01.22, 13:20Fot. via: Pixabay

Absurdy w USA: W szpitalach pracują pielęgniarki z COVID-19, bo… nie można zatrudnić niezaszczepionych

W Stanach Zjednoczonych nakaz szczepień dla pracowników medycznych i wynikłe stąd braki kadrowe doprowadziły do absurdu: np. niektóre szpitale w Kalifornii pozwalają na powrót do pracy osobom zakażonym koronawirusem. Jak pisze Calvin Freiburger z „Life Site News”, z powodu niedostatków personelu przy wzroście zakażeń kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego dopuścił „tymczasową elastyczność” w przypadku służb medycznych i możliwość powrotu do pracy pracowników „bezobjawowych”.

Wprawdzie „departament ostrzegł, że powinno się tak robić tylko wówczas, gdy szpitale wyczerpią wszelkie inne opcje” i dodał, że tacy pracownicy powinni „kontaktować się tylko z pacjentami z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 w takim stopniu, w jakim to możliwe”, ale nie przekonuje to specjalistów i krytyków.

„Pozwolenie pracodawcom przywrócić pracowników, którzy wciąż mogą zakażać, to jeden z najgorszych pomysłów, o jakich słyszałem w czasie tej pandemii, i to naprawdę wymowne” – stwierdził Bob Schoonover, który jest przewodniczącym kalifornijskiej sekcji Service Employees International Union. Z kolei Sandy Reding z California Nurses Association stwierdziła: „Jeśli mamy pracowników służby zdrowia, którzy mają pozytywny wynik testu na Covid i którzy opiekują się narażoną na niebezpieczeństwo populacją, możemy szerzyć wirus Covid także w samych szpitalach”.

Obowiązek szczepień dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby medycznej doprowadził w Stanach Zjednoczonych do braków pracowników i przeciążenia szpitali. Takie nakazy wprowadzają w USA niektóre placówki medyczne same, a także rządy poszczególnych stanów oraz administracja Joe Bidena. W tym ostatnim przypadku legalność obowiązku szczepień ma rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.

W Kalifornii ten, kto nie podporządkuje się obowiązkowi szczepień na Covid-19, może stracić pracę. W październiku zeszłego roku firma medyczna Kaiser Permanente zawiesiła ponad 2.000 niezaszczepionych pracowników. Podobny los spotkał zatrudnionych w innych firmach działających w służbie zdrowia.

Braki kadrowe w szpitalach spowodowały, że także w Arizonie i Rhode Island „powiedziano pracownikom, że mogą zostać w pracy, jeśli nie mają symptomów albo tylko symptomy łagodne” – informuje ABC News.

Republikański senator Rand Paul, który sam jest lekarzem, na Twitterze skomentował sytuację następująco: „A więc wciąż można pracować w szpitalu, jeśli ma się aktywny [wirus] Covid, ale lekarze i pielęgniarki, którzy nie mają Covid-a i są niezaszczepieni, są wyrzucani z pracy. Czy jestem jedynym, który dostrzega absurdalność tego scenariusza?”.

Może rządzący w Polsce powinni najpierw przeanalizować sytuację m.in. w USA, nim zdecydują się wprowadzić podobne rozwiązania u nas i obowiązek szczepień dla pracowników służb medycznych?

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

MIS a pejsate zombie2022.01.12 15:53
Wszystko przeminie .... MIS sie ostanie ... schalom kaczor donald
Anonim2022.01.12 18:59
...donald tfusk.
Niezupełnie Frondo!2022.01.12 15:11
Ci i te pracownice niezaszczepieni to jest znikoma liczba. Zostali zwolnieni wcześniej. Braki są bowiem zgodnie z CDC każdy, który ma test pozytywny musi iść na kwarantanne. Wczoraj w USA testy wykazały niemal 2 miliony zakażeń. I ci nie mogą być w pracy przez co najmniej 5 dni. Stąd braki nie tylko w szpitalach WSZĘDZIE. Gubernatorzy powołują National Guards do pomocy.
Jozek2022.01.12 14:59
Sami ugryzli sie w doopsko :D Reszta swiata za nimi podaza i tez ich to czeka :D
1/3 bezcovidowy covid2022.01.12 14:02
https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8331600,we-wloszech-13-zakazonych-osob-w-szpitalach-nie-ma-covid-19-badania.html
Anonim2022.01.12 13:54
Gdzie wy wszyscy byliscie 2 lata temy gdy pisowska mafia w oczekiwaniu (nawet 2-3 lata) na szczepionke zaczela rozkradac wszystko, upadlac ludzi najsurowszymi zakazami a gospodarke i przychodnie zamykac ---- To byl od poczatku Nowy Lad Orwella. PISiory to sa zdrajcy, psychopaci i mega ZLODZIEJE a świnie bez honoru beda na nich ponownie glosowac... Ziobro przyzwala na wszystko a jeszcze dokladal swoje cegielki badajac pojedyncze zgony w DPSach (gdy byly tysiace i setki tysiecy to juz nie bada).
matis892022.01.12 13:51
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.12 13:51
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Po 11..., żyd wieczny tułacz2022.01.12 13:38
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!