10.06.16, 14:50Fot. Youtube

ABW udaremniła zamach terrorystyczny na terenie Polski!

Zatrzymano kilku mężczyzn, którzy przygotowywali się do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce. 

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali na terenie całego kraju czterech mężczyzn, którzy planowali przeprowadzenie w Polsce zamachu terrorystycznego. Dwóm z nich postawiono już zarzuty o charakterze terrorystycznym. Zabezpieczono broń i materiały wybuchowe – informuje RMF FM.

Głównym podejrzanym jest 57-letni Wojciech K. spod Olsztyna. ABW zabezpieczyła u niego 5 kg materiałów wybuchowych i substancje do ich przygotowania. Ponadto zarzuty o charakterze terrorystycznym usłyszał również 45-letni Krzysztof G. Mężczyzna miał w domu broń maszynową i krótką, celowniki optyczne i kilka tysięcy sztuk amunicji. – Mężczyźni usłyszeli główny zarzut próby wywołania poważnych zakłóceń w ustroju Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział RMF FM Zbigniew Czerwiński z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Oprócz wspomnianej dwójki, na terenie całego kraju zatrzymano jeszcze dwóch innych mężczyzn, którym postawiono zarzuty za posiadanie broni. Obaj zostali już wypuszczeni, dostali policyjny dozór. Obecnie przeszukiwane są jeszcze kryjówki oskarżonych. Szczegóły całej sprawy nie są ujawniane ze względu na dobro śledztwa.

emde/telewizjarepublika.pl