16.12.13, 15:35Adam Hofman fot. wikipedia

Adam Hofman został odwieszony

"Przeprowadzone działania doprowadziły do stwierdzenia, iż w omawianej sprawie  brak jest uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa" - stwierdził zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak.

"Z ustaleń wynika, iż kwota faktycznie nieuiszczonego podatku od pożyczek nie osiągnęła rozmiarów, które decydowałyby o przyjęciu, że doszło do popełnienia przestępstwa" - uzasadniał prokurator.

Od czasu złożenia zawiadomienia nie stało się nic, co zmieniłoby nasze stanowisko - powiedział Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. - Prokuratura nie powiedziała, że fakty ustalone przez CBA podczas kontroli nie miały miejsca.

To zamyka sprawę Adama Hofmana. To jest decyzja, której się spodziewaliśmy. Jest dla nas oczywista. Adam Hofman zachował się honorowo, sam wnioskował o zawieszenie do wyjaśnienia sprawy - powiedział Mastalerek. - Są partyjne procedury. To Rada Polityczna wybiera członków Komitetu Politycznego, a Komitet rzecznika prasowego PiS. To na pewno trochę potrwa. Tak jak zapowiadał prezes, jeżeli sprawa się wyjaśni, a wyjaśniła się, to Adam Hofman wróci na wszystkie funkcje, które sprawował. To jest tylko i wyłącznie kwestia czasu - dodał.

ToR/tvn24.pl

Komentarze

anonim2013.12.16 15:56
Czyli co? Tym razem prokuratura jest dobra? Muszę to sobie zapisać bo juz sie gubie, do tej pory prokuratura była przecież na usługach kondominium czy jak to tam szło.
anonim2013.12.16 16:30
@AirWolf @Koder Pilnujcie lepiej swego tyłka!!. Cós nie w sma wam ten wyrok.Wyście na Hoffmana swój już dawno otrąbili!.
anonim2013.12.16 17:00
Należy dodać, żeby gdyby nawet kwota należnego podatku była wyższa kwalifikowała jego niezapłacenie jako przestępstwa, to i tak sprawa była przedawniona :)
anonim2013.12.17 0:16
Zobaczymy jak PO ze strachu będzie jęczeć jak straci władzę. A ma się czego bać partia, niby inteligentów.
anonim2013.12.17 8:05
@AirWolf Ot !Jesteś poddworny błazen.
anonim2013.12.18 12:40
Urocze. Czyli okradać wolno. Bo niepłacenie podatku to okradanie wszystkich, którzy je opłacają. Co na to red. Terlikowski?