15.02.14, 14:43

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz: Mężczyźni są w Polsce dyskryminowani

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz przyznała, że mężczyźni w Polsce bywają dyskryminowani. W wywiadzie dla portalu dziennik.pl mówiła, że zajmuje się od pewnego czasu kilkoma tematami w tej materii. „. Dotyczą głównie uprawnień opiekuńczych ojców, możliwości korzystania z urlopów ojcowskich i rodzicielskich. Ci nieliczni, którzy chcą je realizować, natrafiają na opór” – powiedziała i dodała, że „mężczyzna, który chce realizować prawa ojca, opiekuna, być z dzieckiem od pierwszych miesięcy życia, musi pójść pod prąd”.

Zdaniem Kozłowskiej-Rajewicz chodzi zarówno o niewykonywanie prawa jak i o luki prawne. Podała przypadek aresztanta, któremu nie zezwolono na opiekę nad dzieckiem, choć matka „praktycznie nie uczestniczyła w wychowaniu dziecka, on był jego jedynym opiekunem”. Zdaniem Kozłowskiej-Rajewicz „przepisy odnoszące się do takich sytuacji mówią o prawie do opieki nad dzieckiem – ale tylko matek”. We wspomnianym przypadku dziecko w efekcie izolacji „popadło w chorobę sierocą”.

Kozłowska-Rajewicz wskazała też, że mężczyznom często odmawia się możliwości pójścia na urlop rodzicielski. „Są dwa przykłady opisywane w mediach, kiedy mężczyzna tuż po rozpoczęciu tego urlopu został zwolniony” – mówiła dziennikowi.pl.

Zmiana przepisów tak, by ułatwić ojcom możliwość opieki nad dziećmi leży niewątpliwie w interesie całych rodzin. Niestety, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania okrasza także tę kwestię sloganami o stereotypach, w których to przede wszystkim matka ma zajmować się dzieckiem, a ojciec zarabiać. Tak jednak jest i powinno pozostać, a wszelkie ułatwienia prawne dla ojców nie mogą iść w parze z rozmywaniem tradycyjnych ról, jakie wynikają dla rodziców po prostu z Bożych postanowień!

pac/forsal.pl

Komentarze

anonim2014.02.15 15:02
No nie !!Ta baba nie ma co robić. Podobnie jak J.Pitera z dorszem!!
anonim2014.02.15 15:02
Dyskryminowani są owszem, ale zupełnie gdzie indziej: 1. Kobieta w ciąży nie może być zwolniona z pracy. Mężczyzna, jedyny żywiciel rodziny, również oczekujący dziecka - może. 2. Kobieta ma prawo decydować czy zabić swoje poczęte dziecko, które ma zespół Downa, mężczyzna nie ma zaś nic do gadania. 3. Kobieta może łatwo wejść na listę wyborczą do sejmu. Zaangażowany specjalista, parający się od lat polityką, nierzadko musi ustąpić miejsca na liście kobiecie....
anonim2014.02.15 15:11
#Dawid Ile czasu zajęło ci wymyślanie tych bzdur ?Widać bardzo cie zmeczyło.
anonim2014.02.15 15:35
i za wypowiadanie bzdetów Kozłowska- Rajewicz sowite wynagrodzenie pobiera żadnych korzystnych dla normalnego społeczeństwa działań nie wykonała tylko bez przerwy zboczoną ateistyczną ideologię gender reprezentuje. Nawet i teraz gdy wyraża zaniepokojenie wobec nierównego traktowanie mężczyzn co jest oczywiście bujdą chce zachęcić zdezorientowanych do aprobaty zboczone ideologii gender dlatego bądźcie czujni gdyż ta baba jest podstępna.
anonim2014.02.15 16:45
#Karjalan Twój "postęp" jest logarytmiczny czy matematyczny?A do której potęgi siebie wznosisz? Głupek do kwadratu!!!.
anonim2014.02.15 16:54
Po czym Ondraszek wnioskuje, że się zmęczyłem? Nie masz nic do powiedzenia, to po prostu się nie odzywaj.
anonim2014.02.15 17:03
#Dawid Musisz si e jeszcze wiele nauczyć.Min.pisać z sensem popartym wiedzą. Ja tu nie mówię ,-lecz pisze-.Widzisz jakie to proste i logiczne a dla ciebie zbyt trudne!
anonim2014.02.15 17:18
@Ondraszek Nie zauważyłeś, że jesteśmy w internecie, gdzie popularną konwencją jest traktowanie wpisów jak zwykłej wymiany zdań? Gdzie tam. Ty przecież nie myślisz, nie mówisz i nie piszesz. Wszystko koniecznie na nie, bo przyszedłeś, żeby jątrzyć, drzeć japę, robić zadymy i trollować. Pewnie to, co napisałem nie mieści się w twej nikłej wiedzy o możliwościach używania języka polskiego w sieci, dlatego nie będę cię dobijał wytykaniem twoich błędów pisowni. Zastanów się lepiej, czy coś poza domniemanymi ubytkami mojego stanu fizycznego, czy mojej wiedzy, jest tu coś, co cię tu interesuje. Jeśli nie, zmykaj smyku oglądać skoki narciarskie. Będziesz mógł sobie pokrzyczeć do telewizora, że sędziowie wystawili błędną notę.
anonim2014.02.15 18:10
Oczywiście, że są miejsca w których mężczyźni są dyskryminowani - widać to szczególnie dobrze w orzecznictwie sądów dotyczących przyznawania opieki nad dziećmi. Nagminnie oddaje się dziecko pod opiekę matek, które są skrajnie nieodpowiedzialnie, niezdatne do zapewnienia odpowiedniej opieki, w wyniszczających nałogach itp. Znam przypadek, gdzie kobieta jest chora psychicznie, ciągle w ośrodkach i już dwóch biegłych uznało, że jest niezdolna do opieki. Dziecko chce do ojca, z którym jest bardzo zżyte. No ale sąd (pani sędzia) żąda kolejnej ekspertyzy, mając nadzieję że któraś będzie pomyślna i będzie szybko mogła przekazać opiekę matce. Patologia! @Dawid Z Ondraszkiem nie ma sensu się kłócić - to typowy troll. Jeszcze nie widziałem jego wpisu który by coś merytorycznego wnosił do dyskusji.
anonim2014.02.15 19:02
#szukajcy Wasze dyskusje na poziomie koła gospodyń przy darciu pierza z gęsi.
anonim2014.02.15 19:11
#Dawid sufitu frazesami Czynisz kwadraturę koła.I merytorycznie nic nie wniosłeś do "dyskusji" poza wziętymi z sufitu frazesami. Jak widzę poirytowało cię me celne trafienie w twój naiwny wpis. A jak nie czytasz wszystkich wpisów to znaczy że jesteś narcyzem nie widzącym nic poza końcem swego nosa.
anonim2014.02.16 0:23
Czy jest w tym kraju jakiś facet, który sprowadziłby tę idiotkę do poziomu?
anonim2014.02.16 11:11
ta kobieta to nie dość że urodą nie grzeszy wręcz starszy o fuj ta twarz to na dodatek ma z psychiką problemy ja rozumiem w domu bita niechciana itd ale kurde terapie niech sobie zrobi a nie plecie trzy po trzy dzień w dzień
anonim2014.02.16 17:30
Jesteśmy jednym z najbardziej sfeminizowanych krajów w Europie i pewnie na świecie, więc to tylko czubek góry lodowej. Przede wszystkim miliony naszych mężczyzn uczciwie pracuje, by miliony biurw - w tym ta idiotka (jak wiadomo w urzędach i pionach "biurowych" w firmach, tzw. edukacji itd., dominują kobiety) - miało swoje zajęcie, w którym się "realizuje". Oczywiście to zajęcie zastępuje często kolejne dzieci, czy w ogóle dziecko.
anonim2014.02.16 21:47
#ufam "ta kobieta to nie dość że urodą nie grzeszy wręcz starszy" Hehehehehehheeee! Spójrz na Środę,Bratkowską.Szczuke ,Płatek -i wspomnę Bendkowską/?/