13.10.21, 10:18fot. tvp/screen

„Alarm!” Sceny jak z gangsterskiego filmu: łomy i wyważanie drzwi mieszkania, bo mąż sędzi, lichwiarz sprzedał je za plecami dłużnika

- Sceny jak z gangsterskiego filmu. W lipcu do jednego z mieszkań w centrum Lubina zaczyna dobijać się kilku mężczyzn. Używają łomów, wyważają drzwi i wszystko demolują. Właścicielowi lokalu machają przed nosem aktem notarialnym. Twierdzą, że właśnie kupili jego mieszkanie. To prawdziwa historia człowieka, który podpisał umowę z firmą pożyczkową. Firmą, której prezes jest mężem sędzi – czytamy stronie telewizji TVP.

O tym jest m.in. odcinek programu „Alarm!”.

 

Hrankowski wziął skonsolidowany kredyt w firmie, która nie wymagała historii kredytowej. W pewnym momencie, pomimo że spłacał regularnie kredyt zadłużenie nie malało, za to pojawiła się informacja o ... nielegalnie zajmowanym mieszkaniu. Jak się okazało właścicielem lichwiarskiej firmy z Lublina jest mąż sędzi.

Właściciel lokalu, Hrankowski złożył wniosek o unieważnienie aktu notarialnego. Z powodu pandemii koronawirusa eksmisja została wstrzymana.

Poniżej link do obejrzenia całego odcinka program.

ZOBACZ


mp/tvp.pl

Komentarze

Nie pasujemy!2021.10.13 13:08
To były złudzenia. My po prostu nie pasujemy do Zachodu. Wydawało nam się naiwnie, że jak mamy Chopina to jesteśmy częścią wielkiego świata. Że jak Lem, Gombrowicz, Miłosz czy Tokarczuk tłumaczeni są na wiele języków, to My też znajdziemy wspólny język z Europą. Tymczasem, mimo marzeń sporej części Polaków, jesteśmy kulturowym WSCHODEM. Już nie tak dzikim jak kiedyś, ale Wschodem. Dlaczego w Polsce policja nie łapie złodziei? Bo musiałaby zamknąć cały rząd i połowę obywateli. Istnieje u nas to wschodnie PRZYZWOLENIE na złodziejstwo i cwaniactwo. Inaczej władza nie miałby takiego poparcia. Istnieje pogarda dla prawa. Inaczej nie łamano by tak chamsko konstytucji i nie robiono bezczelnych reasumpcji głosowań oraz innych przekrętów. Mamy PIĘKNE przepisy dotyczące wolności słowa i mediów, ale NIKT ich nie przestrzega. Według ustawy o Radiofonii i Telewizji dziennikarz telewizji publicznej jest zobowiązany do zachowania „rzetelności dziennikarskiej”. Musi być obiektywny, dać się wypowiadać obu stronom sporu, nie może popierać ŻADNEJ partii politycznej. Musi? Nie może? Włączcie sobie wiadomą stację. Tam jawnie na naszych oczach codziennie łamana jest ta PIĘKNA ustawa, a tzw. dziennikarze, to funkcjonariusze propagandowi władzy. Naiwność Kukiza sięga zenitu, bo on jest przekonany, że jak wprowadzi przepisy antykorupcyjne (o co walczy) to wszystko już będzie cacy i politycy nie będą mogli kraść. Ależ wszyscy wiemy, że będą mogli, a kto wie czy nawet nie więcej, zasłaniając się dla jaj ustawą Kukiza. Znawcy prawa twierdzą, że Andrzej Duda złamał kilka razy prawo (np. ułaskawiając Kamińskiego, który nie był jeszcze skazany) i co? I nic. Adrian wygrał kolejne wybory mimo, że na koncie ma gruchotanie przepisów. Pamiętacie starą aferę z wieżowcami Kaczyńskiego w centrum Warszawy? Wykiwali biznesmena z Austrii na dwie duże bańki, ale prokuratura nie dopatrzyła się w tym żadnego przestępstwa. Gazeta Wyborcza dmuchała w żagle afery, myśląc naiwnie, że robienie prywatnych interesów w siedzibach partii (co jest zabronione, bo partie są dotowane przez państwo) wywoła oburzenie społeczne. Krzysztof Skiba
Ala2021.10.13 14:35
Ty esbeku nie pisz bzdur, takie pierd pierd, Tokarczuk obok Chopina i Lema pisana ciągiem świadczy o tym, że nigdy tego cyt tokarczykowego "chłamu" nie czytałeś. Kobiecina dostała nobelka za plucie na Polskę i wartości chreścijańskie, a już Lem dawno pisał, że to miernota, cała reszta Twoich wypocin to zwykłe lanie czerwonej propagandówki! Polska nie jest za nikim w tyle, jest tylko nieszczęśliwie położona, historia edukacji i inteligencji w naszym kraju błyszczy na tle całej Europy, a na dzień dzisiejszy to kultury Niemcy i cała reszta UE mogłaby się uczyć
Rico2021.10.15 22:15
Ty na pewno nie pasujesz biedny, zakompleksiony człowieku. Wracaj na daleki wschód.
xxxxx2021.10.22 20:36
Zgadza się nigdy nie pasowałem do tokarczuków cwaniaków i złodzieji z PO i rudego KNURA EUROPY
Lichwa na gojach to tradycja kozojebców2021.10.13 11:43
A sprzeciwianie się takiej tradycji to już czysty antysemityzm.
Anonim2021.10.13 11:33
Jak wiadomo, sądy są niezawisłe. W związku z tym sędzia różni się od zwykłego człowieka tak jak szlachcic od chłopa pańszczyźnianego. Rozumiecie już, że "odtworzyła się" w Polsce "szlachta"? Rozumiecie już skąd ten skowyt na ulicach, gdy usiłuje się zrównać ludzi w ich Prawach?
POLSKIE PRAWDZIWE PO nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.10.13 11:23
CHŁOPINA ma szczęście, że nie żyje za STALINA albo za HITLERA. Wtedy za to samo co zrobił ten OPERATYWNY "MĄŻ SWOJEJ ZONY" (SĘDZIOWY, żona lekarza to LEKARZOWA, mąż lekarki to LEKARZOWY??)) , PRZYSZLI by Panowie w takich SKÓRZANYCH KURTKACH, postawili by pod ścianą, pozwoli by , albo i nie, przejść ŻONIE i DZIECIOM do innego pokoju, a potem by usłyszał "ZA ZDRADĘ STALINA (HITLERA), za zdradę LUDU PRACUJĄCEGO MIAST i WSI jesteś skazany na karę śmierci". I byłby koniec, nie pomogło by PŁACZLIWE, "TAWARISZCZI ja toże KOMUNIST (SOSJALIST)". Panowie odpowiedzieli by, "TYM GORZEJ SWOŁOCZ", i padła by komenda "AGOŃ" i "TAWARISZCZ "MAKSIM" by ZAGADAŁ". Potem TRUPA by wywieźli do jakiegoś dołu, ŻONĘ do ŁAGRU (albo do konzentrationslager) na POCIECHĘ dla URKÓW a DZIECISKA do DOMU DZIECKA. Tak za wiele mniejsze przewinienia kończyli tacy jedni w CCCP-ie i w HITLEROWSKICH NIEMCACH. I to byli MARSZAŁKOWIE. PARLAMENTARZYŚCI, 2-gie, czy 3-cie osoby w CCCP-e, czy w u HITLERA w NIEMCACH. Ma "MĄŻ SWOJEJ ZONY" szczęście , że nie żyje za STALINA lub HITLERA.
KSERKSES2021.10.13 11:22
nie Lublina tylko Lubina....baranie z Frondy
Polak2021.10.13 11:10
Zabić całą kastę! Będzie spokój.
Anonimus2021.10.13 11:06
To jest dopiero prawdziwa mafia z zapleczem sedziowskim !!!
Sędzie z IUSTITI?2021.10.13 10:40
Zakład?