22.09.14, 16:00fot.media

Amerykanie będę eksportować gaz do Polski?

Jak donosi Rmf24.pl, po raz pierwszy w historii największe polskie firmy zajmujące się handlem i dystrybucją gazu i ropy naftowej będą rozmawiać o możliwej współpracy z gigantami energetycznymi z USA. Korespondent stacji dodaje, że Amerykańskie firmy mogłyby nie tylko sprzedać nam gaz, ale i zainwestować w ten sektor w Polsce.

Z informacji rozgłośni wynika, że 24 września w Nowym Jorku, obok reprezentantów Ministerstw Gospodarki i Środowiska oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych będą także przedstawiciele PGNiG S.A, Gaz-System S.A., PERN "Przyjaźń" S.A. oraz Grupy Azoty. Ze strony amerykańskiej poza przedstawicielami Departamentu Stanu, w rozmowach wezmą udział inwestorzy w sektorach paliwowo-energetycznym oraz chemicznym.

Obecność polskich firm ma sprawić, że Amerykanie zobaczą, iż popyt na gaz w Polsce jest i będzie coraz większy. Ma też skłonić amerykańskie firmy posiadające złoża w innych częściach świata do eksportu gazu ziemnego do Polski” – podaje Rmf24.pl.

Warto zwrócić uwagę, że do tej pory takie rozmowy toczyły się jedynie na szczeblu rządowym.

Radca-minister Paweł Pietrasieński z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie potwierdził informację o planowanym spotkaniu. Jak wyjaśnił, że jego uczestnicy "będą rozmawiać o możliwościach zakupu amerykańskiego gazu do Polski”. – Oczywiście chodzi o zakup gazu LNG, który trzeba skroplić w Stanach Zjednoczonych i przesłać do Polski – dodał.

ed/Rmf24.pl

Komentarze

anonim2014.09.22 16:16
i oczywiście jest to powód do dumy że Polska stała się rynkiem dla Rotchildów wszystko sprzedane i zniszczone nie ma już nic polskiego w naszym kraju, a Polacy sie cieszą, jedna Polka którą spotkałem w banku w Polsce a która przyjechała z USA wychwalała że tam jest nowoczesność ,ze tam idzie sprawnie w bankach bo ludziom wszczepiają czipy w rękę jakie to wspaniałe rozwiązanie, gdy jej powiedziałem że to znamię besti to mnie wyśmiała powiedziała że on i tak w to nie wierzy bo jest ateistką, widać jak Polacy są zepsuci i sami nam to do Polski przywiozą, a my się cieszmy dalej z napływu amerykańskich firm i żołnierzy, którzy takowe czipy mają i nam je narzucą w Polsce
anonim2014.09.22 17:03
Przecież jeszcze niedawno to Polska miała być dzięki (g)łupkom największą gazową potęgą Europy. Teraz czas na następną bajkę.
anonim2014.09.22 19:23
"Amerykańskie firmy mogłyby nie tylko sprzedać nam gaz, ale i zainwestować w ten sektor w Polsce." Czy to aby nie w tej sprawie przylatuje do Polski premier Izraela?