02.07.20, 20:40Fot. Aleksander Zieliński, via: Flickr CC 2.0

Andrzej Duda o LGBT: Sprawy prywatne powinny takimi zostać

- „Mnie różność i inność absolutnie nie przeszkadza, nie zwracam kompletnie uwagi na to, jak żyją moi sąsiedzi, kim są moi sąsiedzi, dopóki ci sąsiedzi nie zaczną się zachowywać w sposób wyzywający i nie zaczną się w jakiś sposób swoim zachowaniem narzucać” – powiedział prezydent Andrzej Duda w „Gościu Wydarzeń” na antenie Polsat News.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda był dziś pytany w Polsat News o słowa jednego z organizatorów protestów LGTB. Gabriel Kawa stwierdził, że „jeżeli wygra Duda, to może będziemy musieli nosić różowe trójkąty albo będą nam wypalać znaki jak krowom”.

Odpowiadając, prezydent podkreślił, że nie przeszkadzają mu w żaden sposób osoby homoseksualne, ale nie powinni oni w sposób agresywny narzucać innym swoich poglądów:

- „Mnie różność i inność absolutnie nie przeszkadza, nie zwracam kompletnie uwagi na to, jak żyją moi sąsiedzi, kim są moi sąsiedzi, dopóki ci sąsiedzi nie zaczną się zachowywać w sposób wyzywający i nie zaczną się w jakiś sposób swoim zachowaniem narzucać” – mówił prezydent.

- „Uważam że to, jakie są ich preferencje, co lubią, jeżeli realizują to w czterech ścianach swojego domu, jeżeli traktują to jako swoją sprawę prywatną, to jest ich sprawa prywatna i mnie nic do tego” – dodał.

Prezydent podkreślił, że podobnie sprawą prywatną są jego relacje z żoną.

- „Jestem absolutnym zwolennikiem różnorodności, ale różnorodności, gdzie tolerancja polega na tym, że również i ja, i moje poglądy, i moje przekonania, co to tego, co to znaczą normy obyczajowe, normy moralne są szanowane” – stwierdził.

Odnosząc się do samych słów Gabriela Kawy, Andrzej Duda ocenił, że „takie wypowiedzi jak pana Kawy, szkoda komentować dlatego, że to jest po prostu ohydne, jeśli ktokolwiek śmie tak powiedzieć o drugim człowieku”.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

Jarek2020.07.31 21:37
A te kłamstwa to na jakie potrzeby PAD? W kampanii mówiłeś co innego.
Anonim2020.08.3 12:59
Nieprawda. Rozgranicz ruch lgbt od homoseksualistów to doskonale zrozumiesz wypowiedź. Nie ma powodu łączyć tych dwóch rzeczy bo ideolodzy tęczowi nie mają monopolu na inność i nikt ich nie ustanowił przedstawicielami. Homoseksualiści mają różne poglądy niekoniecznie pokrywające się z ideologami od ręczowej rewolucji seksualnej.
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.3 10:40
Tak jak sprawa pedofila, którego ułaskawił to też wg. dudy "sprawa rodzinna prywatna". Nie ma wstydu zdrajca i to go zatopi w II turze.
f232020.07.3 9:48
"Sprawy prywatne powinny pozostać w domu" - dlatego właśnie ułaskawiłeś pedofila, żeby w tym domu mógł spokojnie mieszkać.
Moshe von Cvel2020.07.3 8:12
Pan Prezydent Dr Duda ma rację ale nie zamyka to tematu. LGBTQ ++++ to ludzie z powaznie zaburzonymi osobowościami zostały te seksualne upodobania , dewiacje czy zboczenia a nawet można inaczej nazwać sklasyfikowane dawno w psychiatrii i psychologi klinicznej.urzone osobowości ale Z punktu widzenia medycyny to zaburzone osobowości ale ci Państwo LGBTQ++++ chcieliby aby to ich dziwactwo zostało uznane za norę. Za normę płciową a taka nie może byc bo nie służy do prokreacji tylko zaspakajania napięć emocjonalnych związanych z faktem ,że ktoś chce zrobić z kiszki stolcowej pochwę a z macicy prostate albo na odwrót . z LGBTQ+++ społeczeństwo żadnego pożytku nie ma a małżeństwa i wychowywanie dzieci jest dla kobiety i mężczyzny , męża i żony Zoofilka lubi z wężem a nekrofil z nieboszczykiem pedofil lubi z dzieckiem a pederasta z młodym chlopcem słynna Leda z łabędziem, mamusia Minotaura z bykiem sie puściła, carycę Karzynę konie rżnęły az sie biednej zboczonej kobiecinie zmarło z rozdarta piz.....
Jarek2020.07.31 21:39
No to trzeba rozpalić krematorium np. w Oświęcimiu. Jak już spalisz tych z LGBT, to kto będzie następny? Przecież tacy jak Ty muszą mieć wroga.
Polak2020.07.3 6:38
Adrianku, w takim razie w jaki sposób przyznanie pełni praw obywatelskich osobom nieheteronormatywnym narusza jakiekolwiek z twoich praw?
Moly2020.07.3 1:46
To jest owijanie w bawelne... To co mowi p.Duda do LGBTQ jest: udawajcie sie jestescie kims innym. P. Duda jest homofobem i propaguje homofobie. Homofobia zabija! I ci ktorzy maja zdrowe poczuice wartosci widza przez p. Dude na wskros. Dlatego p.Duda nie ma porpacia w srodowiskach wyksztalconych i miejskich.
Julian K.2020.07.3 2:35
Moly ! Kłamiesz ! Pan Duda w moim mieście/ mazoowieckie/ i wielu innych w miastach przecież wygrał! Wystarczy zobaczyć Wyniki Wyborów w I turze! Co ty myślisz, że to tylko wieś głosowała na Dudę?? Nie ! Na mapie wyników Duda wygrał w 13 województwach, a Trzaskowski w 3 województwach ! To jasno widać ! To świadczy o wielu milionach ludzi za Dudą!! Więc nie pocieszaj się ! I nie kłam ! Moly, a z ciebie wykształcony, czy tylko wykształciuch, udający " elyytę"?
Moly2020.07.3 3:25
p. T. mam wiecej polularnosci w duzych miastach niz p.D. Ja nikogo nie musze udawac. P. Duda jest homofobem; i zadne jego wykrety tego nie zmienia. Homofobia zabija i jest zlem. Ja nie jestem odpowiedzialna ani za pana/ pani sumienie ani za sumienie p. Dudy.
Mariusz2020.07.3 10:23
https://i.redd.it/yvdj6aqidt751.jpg Ja nie chcę nikogo zdenerwować, ale według exit pollu im wyższe wykształcenie tym mniejsze poparcie dla Dudy
John2020.07.2 21:00
LGBT to zbrodnicza ideologia wspierająca aborcję, pedofilię i przemoc, a to w co i jak ktoś wali w domu nie powinno być afirmowane na ulicach miast na oczach dzieci i osób, które się tym brzydzą i tego sobie nie życzą oglądać ze względów estetycznych.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.2 20:57
"Sprawy prywatne powinny takimi zostać" skoro tak, to po co się przypie🇷dalasz? Bo to się sprzedaje? Bo jak szczekają i nienawidzą to wierniej głosują? ... No toż to prezydent 🤡marzeń!
Pietia2020.07.2 21:04
ekspert od nienawiści!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.2 21:27
Mylisz się. Ja tylko mam inne poglądy.
bullshit Pietia-robaczek2020.07.2 21:53
That is a pure, unadulterated hate. Jesteś Pietia-robaczek z kembrydż to se przetłomacz, tak, przetłomacz!
Ireneusz2020.07.3 2:48
Piotr N........ Pan Duda ma racje! My też tak myślimy! Widzisz nas na ulicach: męża i żonę w takich pokazach jak wy? Nie ! I nie zobaczycie ! To wy się obnażacie na ulicy! Golasy prawie, w maskach , z durszlakami na głowie, itd...! Róbcie sobie to w domu! Nawet o tym nie wiedzielibyśmy! Czemu wyłazicie na ulicę z tym, zamiast w domu w łózkach ! Równości się wam zachciewa!?? Jakiej równości!? Równość będzie jak sobie geje urodzą dziecko! A potem pogadamy o równości ! Wy nie chcecie takiej równości normalnej! Wy chcecie w ramach "niby równości" mieć dziecko do swoich zabaw....! Niedoczekanie wasze !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 20:55
"Jestem absolutnym zwolennikiem różnorodności..." oczywiście że jesteś! klękasz przed nimi przynajmniej raz w tygodniu w niedziele, a ostatnio nawet znacznie częściej oraz im podobnych ułaskawiasz... PADalec to yebany obłudnik! przed drugą turą zaczął kochać wszystkich jak swojego czasu Jaruś Kałczyński który chwalił Gierka!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.2 21:05
Przed drugą turą, ja "Leszek" Keller-Krawczyk polecam usługi: obciągam i połykam!
Anonim2020.07.2 20:50
Tak właśnie myśli i zawsze myślała zdecydowana większość ludzi w naszym kraju!
Maria Błaszczyk2020.07.3 1:18
Nie mam pojęcia, jak wyliczyłeś tę większość. Ale ja w życiu byłam na kilku ślubach i weselach. I nie uwierzysz, ale tam zupełnie jawnie można zobaczyć sprawę prywatną taką że pan Gienio gustuje w pani Józi. A potem, toż to skandal, panstwo ci czasem wychodzą z domu, z czasem - w towarzystwie zupełnie oczywistego dowodu na to, że uprawiają ze sobą seks...