06.01.20, 09:33(fot. facebook/PiS)

Andrzej Duda o wizycie w Izraelu: Nie ma zgody na przemówienie prezydenta Polski

- Okazuje się, że będzie mógł przemawiać prezydent Rosji, Niemiec, Francji, która miała wtedy rząd współpracujący z nazistowskimi Niemcami, a nie ma zgody organizatorów na przemówienie prezydenta Polski. Ja się z czymś takim absolutnie nie zgadzam — powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie TVP Info, odnosząc się do wyjazdu do Izraela na World Holocaust Forum.


- Dla mnie warunkiem koniecznym jest to, abym jako prezydent Polski mógł zabrać tam głos obok innych prezydentów – powiedział prezydent

World Holocaust Forum odbędzie się 22 i 23 stycznia. Gościem wydarzenia ma być prezydent Rosji Władimir Putin.

- Zwróciłem się do organizatorów z oczekiwaniem, że jako przedstawiciel kraju,którego najwięcej obywateli zostało bestialsko zamordowanych w Auschwitz-Birkenau, że będę mógł tam również zabrać głos. Tymczasem okazuje się, że będzie mógł przemawiać prezydent Rosji, Niemiec, Francji, która miała wtedy rząd współpracujący z nazistowskimi Niemcami, a nie ma zgody organizatorów na przemówienie prezydenta Polski. Ja się z czymś takim absolutnie nie zgadzam - mówił prezydent Duda

- Dla mnie warunkiem koniecznym jest to, abym jako prezydent Polski mógł zabrać tam głos obok innych prezydentów, obok prezydenta Putina, obok prezydenta Steinmeiera, żebym mógł o cierpieniu Polaków, także polskich Żydów, polskich obywateli, mógł tam mówić, o stratach jakie ponieśliśmy w wyniku II wojny światowej, Holokaustu i tego w jaki sposób II wojna światowa na nas spadła, w jaki sposób została wywołana, abym mógł mówić o prawdzie historycznej, prawdzie, która niestety w ostatnim czasie jest zakłamywana - podkreślał

 

 

 

gb/tvp info

Komentarze

odmieniec2020.01.6 21:44
Panie Prezydencie. Przecież nie kto inny tylko Izrael zakłamuje polską historię i od w tym wiedzie prym. Az nie chce mi się wierzyć, żeby Pan o tym nie wiedział.
Andrzej2020.01.6 20:11
Biedny...
ceramik2020.01.6 19:35
Soros i Rokefeler nie robią tej hucpy na terenie Palestyny, aby pokazać prawdę, tylko po to, aby wyrwać od Polski $65 000 0000 000 i ponownie opluć naszą Ojczyznę za ratowanie pomiotów plemienia wybranego przez Zło. Na pohybel.
Olej2020.01.6 18:19
Nie przypadkowo Putin lżył Polskę. Wiedząc doskonale jak bardzo jego słowa posłużą Izraelowi. Sowieccy Żydzi w Izraelu, oficerowie UB emigrujący do Izraela po 68, z krwią polską na łapach nie stanowili i nie stanowią historycznego problemu. Wszak to Polaków rżnięto i mordowano, a to tania krew. Czy kacap, czy sowiecki Żyd jeden czort, jedna polityka, Polska ma być pod butem, bez głosu, bez podmiotowości. Polska w dochodzeniu do własnej siły - militarnej w szczególności, jest ślamazarna, uwikłana i wikłana w wewnętrzne spory z tabunami zdrajców i łotrów, dla których nie znajduje pięści likwidując ich bez pardonu. Wszystko razem tworzy okoliczności ,w których można Polskę tak traktować jak się ją dotychczas traktowało. Polityka zagraniczna, wywiad o charakterze ofensywnym, kontrwywiad nie realizują swoich zadań w wymiarze odpowiadającym obecnej sytuacji państwa i międzynarodowej.
JanP2020.01.6 16:40
Lepiej niech w domu siedzi, bo znowu wcieli się w Benita i będzie robił za ofiarę losu. Wydawało się, że wystarczy niewygodne fakty przemilczeć, z bandytów i zdrajców zrobić bohaterów, miernoty moralne i intelektualne wpuścić do radia i tv, trochę poświrować i zgnoić przeciwników politycznych a jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienimy historię Polski. Goowno z tego wyszło, kłamstwo ma krótkie nóżki. Lepiej dla nas wszystkich, aby prezydent nie wychylał już nosa poza Polskę.
fos2020.01.6 16:39
czym sie polskie swinie zasluzyly dla wyzwolenia Auschwitz? Milczec, smieciu dudacki masz i wykonywac nasze rozkazy . Zdychac wam wolno w naszych wojnach.
Reytan2020.01.6 16:29
Nareszcie DOBRA decyzja Dudy.
fos2020.01.6 16:41
jaka decyzja? belkot swini. na kolanach bedzie zawsze nam sluzyc, smeic polski.
Andy Semicki Rabin2020.01.6 16:23
Duda to pajac, natomiast Prezydent Rzeczpospolitej powinien w takim wypadku odpowiednio zareagować i zrezygnować z wyjazdu.
Darek z Marek2020.01.6 15:34
Brawo Panie Prezydencie!!!
lcf2020.01.6 15:17
Myślę że Izrael pozwoli przemawiać pierwszej damie pani Agacie Kornhauser.
Janek2020.01.6 14:41
Nowoczesne telefony z 5G mogą służyć jako "tabletka dzień po". Aby wywołać poronienie wystarczy kupić telefon z tą śmiercionośną technologią 5G i przymocować go do brzucha młodej matki. Rozwijający się w jej łonie płód zostanie poddany napromieniowaniu, a następnie zostanie wywołane tzw. 'samoistne' poronienie. Bez śladów jakiejkolwiek interwencji z zewnątrz. aktywoscjedno.neon24.pl/post/152458,radio-maryja-wspiera-aborcje-promiennikowa
JanP2020.01.6 16:25
Hi, hi, hi przyłóż sobie ten telefon do wacka, to ci odpadnie, prymitywie techniczny.
anonim2020.01.6 14:40
Izrael prowadzi wrogą wobec Polski politykę i jej funkcją jest działanie środowisk amerykańskich Żydów na rząd USA aby uzależnić amerykańską politykę wsparcia bezpieczeństwa Polski od jej ustępstw wobec Izraela. Tak czy inaczej żadne ustępstwa Polski nie zmienią tej wrogości. Rząd polski musi przeznaczyć ogromne środki na wsparcie Polonii Amerykańskiej i konsolidacje środowisk polonijnych poprzez działania wywiadu i osłonę wywiadowczą przed próbami rozbijania tychże przez obce Polsce siły. Tylko skoordynowana akcja Polonii i rządu polskiego może wywierać nacisk na polityków w Waszyngtonie, którzy chcą poparcia w wyborach. Przekaz powinien być jasny i jednoznaczny - jeżeli panie prezydencie Trump chce pan kilka milionów głosów to one będą miały swoją cenę.
Janek2020.01.6 14:40
PiS ma wszystko w swoich rękach do tego, aby doprowadzić do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, aby dostosować polskie prawo do dekalogu. Tak, jak objawił to Jezus SB Rozalii Celakównie. Dziś już wiadomo, że PiS stracił Senat. Nie ma przypadków, są tylko znaki. Czy obecne znaki sprawią, że PiS straci również i Prezydenta? Objawienia Rozalii Celakówny: Nie spłyną krwią państwa co mają Mnie za Króla fronda.pl/a/objawienia-rozalii-celakowny-nie-splyna-krwia-panstwa-co-maja-mnie-za-krola-3,130937.html
POLKA 2020.01.6 14:37
Jednym słowem tchórze boją się słów prawdy Polskiego Prezydenta . Putin dobrze zna historię Rosji i roli w niej Żydów jako współpracowników więc nie będzie słuchał Polski na którą napadli 17 września 1939 r ze wschodu . Katyń i kaci sowieccy ( czy tylko ?) że dzisiaj zaprasza się Putina ?
Foster2020.01.6 14:25
Biedactwo - nie chcą go ddopuściić do mikrofonu. Zapomniał tylko, że organizatorem uroczystości wyzwolenia, przez Armię Czerwoną, obozu koncentracyjnego w Oświęcimu jest Izrael. Znamienne jest też to, dlaczego te uroczystości nie odbywają się w Oświęcimiu ? . Aż się boję pomyśleć, co jest tego przyczyną i kto się do tego przyczynił.
dex2020.01.6 14:12
Czy tu sami tempi sie wypowiadaja ,a to jest zimna kalkulacja ze straci na wyborach ten polsko mowiacy preydent.
dex2020.01.6 14:06
Nikt n ie mowi ze pierwsze zrezygnowal z wyjazdu do Izraela .
JaKi2020.01.6 14:03
Wniosek.Duda nic nie znaczy,wbrew swojemu niemaniu.
Durczykiewicz2020.01.6 13:20
A propos holokaustu, sami Żydzi polscy twierdzili podczas wojny, że ich bracia z Ameryki ich zostawili na pastwę losu w Polsce. A Polaków niestety spotkał podobny los do Żydów w naszym kraju. Niestety tak jak nie mogliśmy obronić siebie, tak i Żydów. Chwała Bogu, że udało się, dzięki odwadze niektórych Rodaków, uratować choć niewielką część społeczności żydowskiej w Polsce w tym czasie.
Durczykiewicz2020.01.6 13:15
Wszyscy nas oskarżają o antysemityzm...jak widać z tej sytuacji prawda jest odwrotna - w pięknym Izraelu panuje antypolonizm i alians z tymi, którzy próbują zafałszowywać prawdę...szkoda, smutne ogromnie...a z drugiej strony to jeszcze bardziej mnie przekonuje że należy głosować na obecnego Prezydenta.
gość2020.01.6 13:14
człowieku! nie możesz tam jechać i się dać poniżać przy okazji naród polski!. nie jesteś petentem żeby tam coś załatwiać i pucować klamki. mamy dość Izraela i nie potrzebujemy go. oni muszą mieć wizy do Polski a nie polskie paszporty! zresztą nikt ich tu nie potrzebuje.
antek.b2020.01.6 13:12
Prawda,szlachetne słowo które pis sprowadził do poziomu kloaki,kłamstwo smoleńskie,szyderczo nazywane dochodzeniem do prawdy,gloryfikowanie morderców ludności cywilnej w powojennej polsce, za to że sadzili kartofle na ziemi od komunistów ,również nazwane tym pięknym słowem,zawłaszczyli je sobie ,splugawili ,a prawda jest względna ,każdy ma swoją prawdę,prawdę można odkrywać z perspektywy dziejów a nie na bieżąco.Dziwią się że świat nie pozwala im zabierać głosu,ja się nie dziwię,wystarczy spojrzeć jaki chaos sieją w unii europejskiej,to awanturnicy polityczni którzy wszędzie gdzie się nie pojawią sieją zamęt i niezgodę.
janem2020.01.6 13:11
foster,DUDE z Putinem mozna porownywac na poziomie moralnym,Duda w tym jest wielki do Putina,bo ten ostatni wykorzystuje sile militarna,klamstwa..a to upadnie predzej czy pozniej.Co sie stalo ze starozytnym Egiptem,imperiami Rzymskie..,III Rzesza.Brytyjskie....Majowie, Inkowie.Na Dalekim Wschodie powstaje kolejne imperium ktore ostrzy sobie zeby by zajac tak jak Rosja zajela Krym...Europa zachodnia sie konczy to widac ,czuc i slychac.
Foster2020.01.6 14:30
W moralność jednego i drugiego nie wierzę.
Polak2020.01.6 13:05
Duda ma racje i nie powinien jeżdzić do żydków i legitymować ich zafałszowana historię. Prezydencie trzeba niezwłocznie zaprzeczyć ustaleniom terezińskim(nawet jeżeli nie podpisana to i tak wg żydów legalizuje PH) i zawetować ustawę 447 będziesz wówczas faktycznie prezydentem Polski
pers2020.01.6 14:41
Duda w Izraelu w 2016 roku mówił, że Polska Polin, krótka pamięć?
jestem robotem nr1032020.01.6 13:00
klakier na posylki nigdzie nie pojedzie bez zgody ambasady syjonistycznej warszawie
Polska to moja ojczyzna2020.01.6 12:59
Zobaczycie, za PAD pojedzie GROCKI. Wyprężony jak kij przyjmie pomyje od Putina, Natanjachu, … od każdego.... byle zaistnieć, byle dać świadectwo jak jest pusty, on i Elity.
Niejestemrobotem2020.01.6 13:06
Jakby pojechał marszałek Grodzki i dostał prawo głosu, którego odmówiono Dudzie, to... Świadczyłoby to masakrycznie o naszym prezydencie i rządzie. Ale na szczęście do tego raczej nie dojdzie.
Polska to moja ojczyzna2020.01.6 14:35
... to świadczyłoby tylko o tym jak chcą zmusić Polskę do płacenia za II WŚ, a to w jakim duchu kij przemówiłby tłumaczyć nie muszę.
Niejestemrobotem2020.01.6 12:47
To chyba najlepiej świadczy jak (nie)wiele znaczymy na arenie międzynarodowej.
pers2020.01.6 12:42
Mosad przeczytał przemówienie Dudy , w którym 99% poświęcone było atakowi na Rosję i podjął decyzję aby tego oszołoma do mikrofonu nie dopuścić
Marek2020.01.6 12:30
Podobno w Izraelu obawiają się, że Duda może wrzeszczeć na zebranych. Albo powie głupkowaty kawał.
OZ2020.01.6 12:19
Prezydencie Polski, ale w takim wypadku proszę stanowczo odmówić wyjazdu do Izraela. !!!!!!!!!! No wreszcie wstań z kolan - !!!!!!!!
dex2020.01.6 14:10
Przeciez ten ktorym nazywasz prezydentem Polski odmowil na poczatku wystapienia i wyjazdu bo zydzi mieli reprezentowac Polin ale gdy zrozumial ze straci w wyborach to udaje patriote.
KATOLIK2020.01.6 11:55
A czego prezydent Duda spodziewał się po żydach? Czas przejrzeć na oczy, zacząć twardo walczyć o polskie interesy i zastopować wszelkie roszczenia 447.
taka prawda2020.01.6 11:47
Duda Jeśli nie dadzą ci przemawiać To nie jedź Nie daj hamom radości Nie jedź olej ich
Demon2020.01.6 11:32
Jaki Duduś jest nieporadny. Taka typowa pacynka
Aryjczyk2020.01.6 11:28
Mamy trzech odwiecznych wrogów Rosjan, Niemców i Żydów - wszyscy trzej będą śpiewać w jednym chórze. Na cholerę im Polak ? Wtedy wyjdzie kakofonia.
oficer LWP2020.01.6 12:37
największym wrogiem Polski jest zażydzony PIS
Andy Semicki Rabin2020.01.6 16:17
Też.
Reytan2020.01.6 16:22
Wszyscy Zydzi mowia,ze PIS jest zazydzony. To jest typowa hasbara i chucpa.
antek.b2020.01.6 13:21
Wszystkich na głowę bije kościół kat ,najprzebieglejszy i najbardziej fałszywy niby polski przyjaciel.
mamut2020.01.6 11:02
Niestety Polska dalej na kolanach,zastanawiam się czy nie lepiej olac cały ten wyjazd do Izraela bez względu na to,czy PAD będzie przemawiał czy nie.Ta wycieczka może się zle skończyć,podobnie jak wyjazd do Smoleńska,przecież my tam nie mamy żadnych przyjaciół,a ewentualne wcześniejsze uzgodnienia i tak można w ostatniej chwili zmienić na zasadzie (z co nam zrobicie hahah).a
oficer LWP2020.01.6 11:07
PAD chce pojechać bo to będą punkty do kampanii wyborczej, zapewne Mosad ma już przemówienie jakie miał PAD wygłosić i oczywiście 95% tego przemówienia było pluciem na Rosję na co Izrael nie może sobie pozwolić
oficer LWP2020.01.6 10:58
czy wam tępe wazeliniarskie pisory nie daje to do myślenia? dalej jesteście dla żydów tylko zwykłymi gojami i nie wiem ile razy byście wylizali judesejską żopę do czysta to dalej będzie gojami, wasza wazelina i poddaństwo nie ma tu znaczenia
bazar2020.01.6 12:39
PAD chciał żydom stawiać warunki, co się w tych pisowskich tępych łbach pomieszało
senior wyborca2020.01.6 10:49
Brawo Panie Prezydencie. Nie pozwólmy się zamknąć w getcie.
Agnieszka2020.01.6 10:56
Brawo PAD! Tak trzymac!
jestem robotem nr1032020.01.6 13:02
stary cep on jest z polinu
Dumi2020.01.6 10:17
Izrael kolejny raz ma Polskę gdzieś a ja wogóle nie żałuje ani prezydenta Dudy, ani Morawieckiego. Zmieniliście ustawę o IPN pod presją Izraela co pokazało Waszą słabość, to był błąd, którym zraziliście sporą część elektoratu. Dziś kontynuujecie zrażanie społeczeństwa do Waszych rządów. Izrael brutalnie traktuje Palestyne, Polske traktuje jak widzimy, a Wy im chcecie się kłaniać w pas??? Albo PiS szybko zrozumie swoje błędy, albo za niecałe 4 lata przegracie wybory. Polacy chcą silnej Polski. Paradoksem jest Izrael, o czym możemy przeczytać w biblii, był państwem między mocarstwami i przetrwał nie dlatego, że UKŁADAŁ się z silniejszymi a dlatego, że zaufał Bogu...
Kunefał Stary2020.01.6 10:41
Tutaj nie chodzi o Dudę czy ktokolwiek to był Prezydentem,tu chodzi o Polskę o Polaków.Czego więc, po takim zachowaniu Izraela można się spodziewać? że będzie im tam wszystkim razem wolno,narobić na głowę każdego Polaka co się chce.Na to zgody nie ma za żadną cenę.Tą ceną jest prawda i honor i przyszłość Polaków.
bogdanus2020.01.6 10:14
Nasz PAD miał być chłopcem do bicia, to przyszykowali nam żydzi.
Opty2020.01.6 10:09
Kondominum zaczęło wyrywać się z pod nachaja... Kto za Historie zrozumie....
Katolik2020.01.6 10:04
Po prostu, organizatorzy dotarli do tego co miał powiedzieć pan Prezydent: Polak, Rusek i Żyd lecą samolotem nad okupowaną Polską- ma opowiadać Andrzej Duda. – Niestety, nastąpiła awaria, samolot w okolicach Auschwitz ląduje na polu. Na szczęście wszyscy przeżyli. Niestety strażnicy obozowi wszystkich wystrzelali. Poza jednym. Poza Żydem. Dlaczego? Bo dowódca strażników był jego kolegą z cheder.
Foster2020.01.6 11:36
Gdzieś podobny żart słyszalem - o już wiem, chodziło w nim o ludożerców w Afryce, a opowiadał go Prezydent Andrzej Duda.
Katolik2020.01.6 15:15
Błyskotliwość niektórych komentatorów na frądrze bywa powalająca.
fdf2020.01.6 9:59
OJ taki amerykański żydowski taki ładny ten Duda, niezależny jak cholera.
J.P🧶2020.01.6 9:53
Polska wstaje z kolan, ale co rusz przyklękuje tam i ówdzie.
Foster2020.01.6 9:43
Duda a Putin - czy ich mozna porównywać ?
STANISLAW2020.01.6 9:51
Jeden ma, a drugi nie ma Syberii! To podstawowa różnica.
POLKA 2020.01.6 14:38
Jeden broni honoru bo go ma a drugi od zawsze mordując chce go odebrać POLSCE !