03.02.20, 07:45Screenshot Facebook - Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda: Polexit? To kompletna bzdura

Nasza obecność w Unii Europejskiej nie jest zagrożona” - podkreśla prezydent Andrzej Duda w rozmowie opublikowanej tygodniku „Wprost”.

Dziennikarze zapytali prezydenta o to, czy opozycja ma rację mówiąc o izolowaniu Polski w Europie oraz ostrzegając Polaków przez polexitem. Andrzej Duda jednoznacznie stwierdził, że to kompletna bzdura. Jak dodał:

Zresztą, gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby rozpisać referendum w tej sprawie, przegrałby z kretesem. Według sondaży 80 procent Polaków jest za członkostwem w Unii”.

Odnosząc się do tego, że Polska jest krytykowana przez Unię Europejską, prezydent Duda zwrócił uwagę na bardzo istotny fakt:

Być może brukselskie elity nie są z nas zadowolone, bo zbyt mocno naruszyliśmy czyjeś interesy. W przestrzeni międzynarodowej nie ma wolnych miejsc, jeżeli chcemy coś znaczyć, musimy się czasem rozpychać. I my to robimy”.

Jak zauważył, gdy zaczynamy to robić, jesteśmy atakowani. Dodał:

To logiczne, słabego się nie atakuje, bo po co?”.

W rozmowie poruszony został również temat reformy sądownictwa i licznych reakcji Brukseli w tej kwestii. Jak podkreślił prezydent, nie godzi się on, aby w Unii byli „równi i równiejsi”. Przytoczył tu pewną sytuację mającą niedawno miejsce w Hiszpanii. Tamtejsze władze:

[…] nie uznały wyroku TSUE w sprawie polityka skazanego za nawoływanie do niepodległości Katalonii. Parlament Europejski uznał wtedy stanowisko Hiszpanii. Czyli Hiszpania może nie respektować orzeczeń TSUE, a Polska nie? Gołym okiem widać, że coś tu nie tak”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

wPISdu2020.02.3 16:10
Corka Kinga, wybitny prymus prawa, wyjeżdża z Polski za praca do Londynu czy nie? Może dowiemy się co myśli o deformie tatusia ?
Beno2020.02.3 12:10
Zagrożona nie jest, ale to będzie nasz dobrowolny wybór. Czekam na kandydata na prezydenta, który będzie będzie zwolennikiem opuszczenia euro-kołchozu, o ile ten nie zmieni swojej polityki wobec Polski.
Urszula2020.02.3 10:00
Polska traci w międzynarodowych rankingach oceniających zarówno stan naszej demokracji jak i gospodarki. Zagraniczne instytucje gorzej oceniają nasz potencjał ekonomiczny, walkę z korupcją czy poziom życia. Międzynarodowa pozycja Polski z każdym rokiem rządów Prawa i Sprawiedliwości słabnie - wynika z analiz przeprowadzonych przez "Dziennik Gazetę Prawną". Tracimy zarówno w zestawieniach dotyczących stanu demokracji jak i tych opisujących nasz gospodarczy status. Nie dość, że oddalamy się od czołówki wraz z innymi krajami bloku wschodniego, to jeszcze zwiększamy dystans np. do Czech, a niebawem damy przegonić się Słowacji. https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25659349,coraz-gorsze-oceny-polskiej-gospodarki-spadamy-w-rankingach.html#s=BoxOpMT
Dell2020.02.3 22:35
"Dziennik Gazeta Prawna" to Axel Springer. To teraz zalinkuj coś w "Sputniku" - będzie nie mniej obiektywne.
Dell2020.02.3 9:15
Do "J.P" 3.2.20 o 9:29 napisałeś: "To one będą skutkować i żaden Naczelnik nie będzie miał nic do gadania gdy Unia nam podziękuje". Jeśli, pisząc,: "Unia nam podziękuje" miałeś na myśli -"zostaniemy wyrzuceni z Unii" to zamieść link do artykułu traktatu na mocy, którego można wyrzucić jakieś państwo z Unii. Myślę, że łatwiej będzie przestać powtarzać idiotyzmy... W każdym razie dopóki nie zamieścisz linku albo nie przeprosisz (tu - publicznie) za kłamstwo czuję się upoważniony do publicznego nazywania cię kłamcą.
J.P2020.02.3 10:25
Przejalem się, że ktoś o Twojej reputacji nazywa mnie kłamcą. Czuję się zagubiony.
J.P2020.02.3 10:27
Powtórzę się tutaj jeszcze raz, jakbyś nie skumal, że wyżej odpisałem: Jakby ci to wytłumaczyć abyś zrozumiał.. Załóżmy, że mieszkasz w jednym domu ze znajomymi, codziennie się widujecie, jecie wspólnie posiłki, dzielicie się, pomagacie sobie finansowo i się wspieracie. Pewnego dnia twoje zachowanie i alienacja powoduje to, że nie chętnie z Tobą ktoś chce rozmawiać, pożyczyć pieniądze ani jeść posiłków. Owszem, mieszkasz nadal w tym domu, ale już stałeś się odludkiem, obok Ciebie zapadają decyzje, wszystkiego już nie wiesz, masz mały wpływ na bieg wydarzeń
Dell2020.02.3 22:16
Odpowiedz na pytanie. Który akt prawny pozwala na usunięcie kraju z Unii? Twoje wydumane porównanie nie ma żadnego związku z możliwością usunięcia państwa członka z Unii. Kłamcą jest ten kto nie mówi prawdy. Ty nie napisałeś prawdy więc skłamałeś. Ja stwierdziłem fakt. Reputacja tego kto stwierdza fakt, że ktoś kłamie nie ma najmniejszego znaczenia. Sugerując, że z moją reputacją jest coś nie tak ponownie kłamiesz, bo nic na jej temat nie wiesz. Oznacza to, że już z dwóch powodów mogę nazywać cię kłamcą.
Dell2020.02.3 8:48
Elektor 3.2.20 9:23 Pisze: "No przecież że pisowcy nie po to nas zaciągali do kołchozu żeby teraz z niego wychodzić!:)" Nie zapominajmy jak nazywali się Ci "PiS-owcy", którzy nas tam zaciągnęli. "PiS-owiec" premier - Leszek Miller. "PiS-owiec prezydent" - Aleksander Kwaśniewski.
J.P2020.02.3 8:57
I chwała im za to. Jakby dziś Polska wyglądała bez Unii a właściwie Unijnych regulacji i pieniędzy to możemy pooglądać za wschodnią granicą.
Dell2020.02.3 9:12
Napisałeś: "To one będą skutkować i żaden Naczelnik nie będzie miał nic do gadania gdy Unia nam podziękuje". Jeśli, pisząc,: "Unia nam podziękuje" miałeś na myśli -"zostaniemy wyrzuceni z Unii" to zamieść link do artykułu traktatu na mocy, którego można wyrzucić jakieś państwo z Unii. Myślę, że łatwiej będzie przestać powtarzać idiotyzmy... W każdym razie dopóki nie zamieścisz linku albo nie przeprosisz (tu - publicznie) za kłamstwo czuję się upoważniony do publicznego nazywania cię kłamcą.
J.P2020.02.3 10:22
Jakby ci to wytłumaczyć abyś zrozumiał.. Załóżmy, że mieszkasz w jednym domu ze znajomymi, codziennie się widujecie, jecie wspólnie posiłki, dzielicie się, pomagacie sobie finansowo i się wspieracie. Pewnego dnia twoje zachowanie i alienacja powoduje to, że nie chętnie z Tobą ktoś chce rozmawiać, pożyczyć pieniądze ani jeść posiłków. Owszem, mieszkasz nadal w tym domu, ale już stałeś się odludkiem, obok Ciebie zapadają decyzje, wszystkiego już nie wiesz, masz mały wpływ na bieg wydarzeń.
Dell2020.02.3 15:04
"Jakby ci to wytłumaczyć abyś zrozumiał.." Bez pogardy nie potrafisz?
Dell2020.02.3 15:40
Jesteś kłamcą. Jesteś kłamcą, bo twierdzisz, że istnieje traktatowa możliwość wyrzucenia z Unii państwa członka. Jesteś kłamcą, bo jestem przekonany, że wiesz o tym, że nie ma możliwości usunięcia państwa z Unii. Skoro to wiesz, a powtarzasz "gazetowo"-tefauenikowe łgarstwa to jesteś także prowokatorem. Takim jak choćby Sikorski. To co robisz, i ty i on, jest podłe. Dlaczego to robisz? Dlaczego, parafrazując twoje porównanie, dążysz do tego żeby "znajomi", z którymi mieszkasz w jednym domu przestali mieć ochotę z tobą rozmawiać, jeść z tobą posiłki?
Dell2020.02.3 9:31
Żeby było jasne. Nie jestem wrogiem Unii jako wspólnego rynku. Jestem wrogiem Unii, która ma się stać federacją. Szczególnie zaś wrogiem federacji pod zarządem neomarksistów. Gdybyś słuchał co mówi Kaczyński, a nie polegał na interpretacjach jego wypowiedzi dokonywanych przez neomarksistów z tefaueniku lub "gazety" to byś był pewien, że chce on wspólnego unijnego rynku dla suwerennych krajów, a nie zideologizowanej federacji zarządzanej przez neomarksistowską międzynarodówkę z brukselskiej centrali. PiS chce suwerennej (niepodległej) Polski, która nie będzie przekształcana według pomysłu Altiero Spinellego. Ja też tego chcę. Jeśli chcesz tego samego to się przyłącz.
Dell2020.02.3 8:44
Do "Po 11 NIE BADZ OBOJETNY" Piszesz: "Nawet bez zadeklarowania polexitu może dojść do tego, co Donald Tusk dość brutalnie określił jako „wypierpol”. Zamieść link do tego artykułu traktatu, który umożliwia wyrzucenie państwa członka z Unii Europejskiej. Albo skończ powtarzać idiotyczne kłamstwa.
J.P2020.02.3 8:29
Tu nie chodzi oto czy PiS chce być w Unii czy nie chce. Tutaj chcenie nie wiele ma do gadania. Tu chodzi o decyzje podejmowane przez ten rząd! To one będą skutkować i żaden Naczelnik nie będzie miał nic do gadania gdy Unia nam podziękuje.
Elektor2020.02.3 8:23
No przecież że pisowcy nie po to nas zaciągali do kołchozu żeby teraz z niego wychodzić!:) Tym razem p. Duda powiedział prawdę. Pisowcy to euroentuzjaści. Sprzedadzą nas bez mrugnięcia powieką za dostęp do unijnego koryta i oczywiście naszych krajowych paśników.
Bebik2020.02.3 8:20
A może było by dla nas lepiej poza Unią.
Żyd Wyklęty2020.02.3 8:16
„To logiczne, słabego się nie atakuje, bo po co?” Apogeum naszej potęgi to rok 39. Zaawansowana logika adrianowa.
Wiara wygra2020.02.3 8:12
Nigdy nie mów nigdy - https://www.cda.pl/video/4508057b1
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.02.3 7:51
Dzisiejsza władza zapewnia, że nie dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Ale dążenie czy niedążenie to jedno, a realne skutki polityki PiS i jej odbiór w Europie – drugie. Nawet bez zadeklarowania polexitu może dojść do tego, co Donald Tusk dość brutalnie określił jako „wypierpol”.
Saki Faki2020.02.3 7:50
Z wolskiego na polski: troszkę my się z tym cyrkiem w Brukseli zagalopowali, he, he, ale wybory idą, niech ciemny lud wierzy, jacy my to twarde nie som, niech janusz myśli, że pije harnasia na stojąco, nie na kolanach, he, he. Ale wyjście z Unii? Łolaboga!!! A dopłaty, a stołki?
STANISLAW2020.02.3 7:49
Czyżby to była prawda? Onet cytuje Dudę: "- Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu - mówi prezydent Andrzej Duda. Jak sam twierdzi, poważnie rozważyłby podpisanie ustawy wprowadzającej związki partnerskie." Czyżby to był już jakiś rozum-exit?
Tercios2020.02.3 7:47
Czytając Matka Kurka i oglądając prawicowe media odnoszę inne wrażenie.