15.05.14, 11:49Andrzej Jaworski (fot: jaworski.pl)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: To co robi Janusz Palikot są to działania faszystowskie!

Fronda.pl: We wczorajszym programie „Kropka nad i” (TVN24) Janusz Palikot powiedział, że abp Hoser, abp Michalik, abp Głódź i o. Rydzyk są pedofilami. Czym może skutkować publiczne pomówienie tych kapłanów?

Andrzej Jaworski: Tego typu wypowiedź powinna skutkować natychmiastowym wnioskiem do Marszałek Sejmu o ukaranie Janusza Polikota, w najbardziej dotkliwy sposób jaki jest tylko możliwy. Sprawa ta nie powinna być skierowana jedynie do komisji etyki, ale powinna być, przez Marszałek Sejmu, skierowana do prokuratury. 

Czy taka wypowiedź może zakończyć polityczną karierę J. Palikota?

Już wiele rzeczy, które wypowiadał Palikot powinno to zrobić. Natomiast bezpodstawne, świadome oczernianie autorytetu, moim zdaniem, powinno skutkować karą pozbawienia wolności. Nie mamy tu do czynienia z pierwszym przypadkiem kiedy to Janusz Palikot kogoś obraża i oczernia czyli łamie prawo. On robi to w sposób perfidny i świadomy. Używa języka, który ma spowodować niechęć do osób przez niego pomawianych.

Jest to działanie, które w kodeksie karnym jest ujęte jako szerzenie nienawiści, a także obrażanie uczuć religijnych. Bo przecież osoby przez niego wymieniane są kapłanami Kościoła Katolickiego. W związku z tym również ja, jako wierny tego Kościoła, czuję się nie tylko zniesmaczony, ale i obrażony przez Palikota. Według mnie osoby, które reprezentują te same wartości są także przez niego bezpośrednio oczerniane.

Jak w takiej sytuacji mogą postąpić wierni? Jakie mają narzędzia, by stanąć w obronie pomówionych kapłanów?

Sądzę, że ta wypowiedź powinna spowodować masową reakcję w stosunku do całej tej partii. Powinno to być żądanie likwidacji, wykreślenia z KRS-u partii, która od dłuższego czasu sieje w Polsce nienawiść. Twój Ruch, tak samo jak wszystkie partie faszystowskie, płowieniem być zdelegalizowany. To co robi Janusz Palikot są to działania faszystowskie!

Rozmowiała Agata Bruchwald

Komentarze

anonim2014.05.15 12:26
Nie rozumiem dlaczego oczernianie autorytetu miałoby być karane surowiej, niż oczernianie zwykłego człowieka? I kto miałby decydować, czy dana osoba jest autorytetem? Natomiast nazwanie pedofilem osoby, która nie została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za pedofilię, jest po prostu podłe. Ciekawe, czy Palikot napisał by to samo w swojej gazecie OZON...
anonim2014.05.15 16:05
Słupki spadają to rzuca oszczerstwa z myślą, że coś to da.Jego frustracja wizytami w różnych miastach, doprowadza go do obłędu. On wie że z polityki wyleci. Budowanie wizerunku na oczernianiu KK nikomu nie wyszło na dobre. Nawet SLD atakuje w umiarkowany sposób, bo musi to robić gdyż takich korzeni powstała partia. Ale to co robią Palikociarze to jakiś amok.
anonim2014.05.15 16:32
Za bezpodstawne oskarżenie duchowny może sam wytoczyć Palikotowi proces, ma prawo, jak każdy z nas. Ale niektórym marzy się, żeby np. zniesławienie o. Rydzyka było ścigane z urzędu :) No i biskup nie dla wszystkich jest autorytetem, odważne uogólnienie ze strony Jaworskiego.
anonim2014.05.15 16:50
Skąd ma takie wiadomości. Czyby on się im podkładał? Zapomniał widać co wyrzekł Pan nasz Jezus Chrystus "Kto wami gardzi Mną gardzi" Z tego wynika ,że J. Palikotowi już odbiło, pod wpływem demonicznej Iluminacji
anonim2014.05.15 17:25
Palikot osiągnął dno
anonim2014.05.15 19:41
To paniczny strach przed wypadnięciem z polityki. Najpierw atakował papieża teraz biskupów. On oszalał lub jest potwornie cyniczny.
anonim2014.05.15 23:05
Raul, łatwo ci przychodzi rzucanie ciężkich oskarżeń. Masz dowody ? Dowody , a nie "rewelacje" Wyborczej czy innego brukowca.