18.11.15, 10:28Fot. Youtube

Anonymus walczy z ISIS. Zhakowali 5,5 tys. kont

Hakerzy z grupy Anonymous ruszyli do walki z Państwem Islamskim. Oczywiście toczą ją we własnym zakresie i swoimi środkami. Właśnie poinformowali, że udało im się zhakować ponad pięć tysięcy kont twitterowych należących do bojowników ISIS.

Anonymous to jedna z największych i najsłynniejszych grup hakerskich na świecie. Ich charakterystyczną cechą jest zakładanie na twarze masek podobnych do tej, którą nosił bohater filmu "V jak Vendetta" walczący o wolność futurystycznej totalitarnej Anglii. 

Niedawno hakerzy wydali oświadczenie, w którym zapowiedzieli, że podejmą walkę z terrorystami z Państwa Islamskiego. Oczywiście w odwecie za niedawne zamachy w Paryżu. Ogłosili, że rozpoczną największą do tej pory operację i nie dadzą spokoju terrorystom.

Na Twitterze hakerzy napisali z kolei: "Nie miejcie wątpliwości: #Anynomous toczy wojnę z Państwem Islamskim. Nie przestaniemy mu się przeciwstawiać. I jesteśmy lepszymi hakerami".

Specjaliści w dziedzienie technologii ostrzegają jednak, że działania Anonymous mogą doprowadzić do chaosu i znacząco utrudnić śledztwo w sprawie piątkowych zamachów. 

emde/onet.pl

Komentarze

anonim2015.11.18 11:01
Terroryści raczej posługują się Darknetem. I to jest wyzwanie dla Anonymous. Chociaż byłoby to podcinanie gałęzi na której się siedzi - Anonymous też posługują się Darknetem.
anonim2015.11.18 12:48
Islam święcił w Europie tryumfy, kiedy jeszcze nikomu nie śnił się prąd elektryczny...Panowie z Anonymusa, poczytajcie o królu Janie III Sobieskim. Tak to się robi.
anonim2015.11.18 13:11
darth matole leki brać i tyle mogę doradzić
anonim2015.11.18 17:48
jeszcze sie okaze oni bardziej zalatwia tych pomylencow niz politycy