05.06.20, 09:20Screenshot Youtube

Antoni Macierewicz: Grupy, które obaliły rząd Olszewskiego nadal są żywotne

Tak się złożyło, że 28. rocznica obalenia pierwszego niepodległego rządu Rzeczpospolitej Polskiej przez siły postkomunistyczne, przypada akurat w dzień, w którym wreszcie rozpoczyna się kampania do wyborów prezydenckich po blisko półrocznych działaniach ze strony sił postkomunistycznych i postliberalnych, czy też liberalnych, mających na celu zablokowanie tych wyborów” – powiedział wczoraj były szef MON Antoni Macierewicz.

W felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam marszałek senior dodał:

Można by powiedzieć, że ten aparat, te środowiska, te grupy polityczne i społeczne, które wtedy doprowadziły do obalenia rządu Jana Olszewskiego, nadal są żywotne, nadal robią wszystko żeby Polacy nie byli gospodarzami we własnym domu”.

Jak zaznaczył były minister obrony narodowej, wskazane przez niego siły robią dziś wszystko, żeby tylko obóz niepodległościowy nie mógł przeprowadzić zmian, które Jan Olszewski zapoczątkował. Podkreślił, że w ostatnich pięciu latach zaowocowały one choćby programem Rodzina 500 Plus czy sojuszem z USA i obroną polskich granic przed ewentualną agresją ze strony Rosji.

Macierewicz podkreślił, że owe zmiany przyczyniły się też do ogromnego wzrostu gospodarczego i wzmocnienia naszej siły gospodarczej, a także rozwoju polskiej armii.

dam/PAP,Radio Maryja

Komentarze

ANTEK PO ZABIEGU GŁĘBOKIEJ LEWATYWY2020.06.7 13:12
ZASERWOWANEJ MU PRZEZ PULCHNYCH CHŁOPCÓW Z USA I PO PRZEPCHNIĘCIU ZŁOGÓW ZALEGAJĄCYCH W JELICIE PROSTYM ZNOWU NADAJE. TYM RAZEM, TAK JAK WUJEK ADOLF WIDZI WROGA TAM GDZIE GO NIE MA I SŁYSZY GŁOSY Z 1992 ROKU.
Kajtek z Bronxu2020.06.6 15:51
Polacy mieli być białymi murzynami we własnym kraju. I tak było od czasów zdrajcy Bolka a potem całej reszty z Michnikiem, Millerem, Oleksym, Balcerowiczem, Lewandowskim, Belką, Tuskiem, Pawlakiem, Kwachem, Giertychem, Sikorskim, Kopacz, Komorowskim i całą resztą w większości pożydowskich zdrajców!! Oni o swojej zdradzie przeciwko Polsce wiedzą tylko nie przewidzieli tego, że PIS dojdzie do władzy i nawet będzie w końcu normalny prezydent! Dlatego trzęsą gaciami i walą kupska ze strachu przed wyborami bo to jest ich ostatnia szansa!! Jeżeli Duda wygra to już NIGDY ścierwo zdradzieckie nie dorwie się do władzy!!
\342\204\2262020.06.5 11:36
Ty sie Antoś weź za tego yeban ego tupolewa, złodzieju moich podatków.
Olej2020.06.5 11:35
I oto dowód; ... „Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS. Nie tylko w mediach publicznych”. Mówił także: „Tylko prezydent wywodzący się z opozycji może zatrzymać proces niszczenia samorządów. Jeśli PiS będzie chciał pójść na totalną wojnę, to zapłaci za to wysoki rachunek”. ... Te siły to nic innego jak dalszy ciąg trwania czerwonej zarazy. Toczy się swoista rewolucja w organizmie Polski, i Polacy na tę rewolucję gremialnie zezwalają, co więcej dają się pacyfikować. Na tę rewolucję zezwala aktualnie rządząca władza. Jest to proces systematycznego niszczenia Polski, substancji narodowej jaka jest w ludzkich umysłach i kulturze, w religii i stosunku do Kościoła. Jeżeli się nie przeciwstawimy temu to najpierw zdegenerują nasze dzieci a potem nastąpi koniec. Pozwalamy aby w szkołach, na uczelniach trwał post sowiecki system wartości i indoktrynacji, pozwalamy aby zmienioną historię przedstawiano w nauczaniu dzieci i młodzieży, pozwalamy narzucać sobie inicjatywę kulturową nam obcą i agresywną wobec nas. W naszym imieniu i za nasze pieniądze władze obecnego rządu finansują wszystko to co jest sprzeczne z polską tradycją i kulturą, tolerowana jest przez państwo anarchia kulturowa, podtrzymuje się w przestrzeni publicznej ,,bohaterów'' sowiecko-komunistycznych - nazwy ulic, obiektów państwowych. Pozwala się na szarganie naszych bohaterów, którzy ginęli za Polskę. Haniebne wypowiedzi, apele i polityczne trwanie niedawnych towarzyszy PZPR-u innych organów komunistycznej władzy. Nie było dekomunizacji, nie zakazano działalności komunistycznej wrogiej Polsce i zbrodniczej w swoich założeniach ,,ideowych''. Ten tzw. podział społeczeństwa jest niczym innym jak skutkiem działań komunistycznej rewolucji pod inną bardziej wyrafinowaną postacią realizacji.
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.5 10:25
Ale sa też grupy żydokomuny, których Gomułka wywalił z kraju,wrócili.Z pomocą m.in. inteligentów żoliborskich....
Piotr Nowak2020.06.5 10:04
Jestem agentem obcego wywiadu. I za każdy wpis dostaję sporo kasy.
katolicka kretynizacja polski 2020.06.5 9:51
Weekend to i szMacierewicz na przepustce z psychiatryka! Antek nie zapomnij zażyć psychotropów przepisanych przez lekarza...
Polak2020.06.5 9:47
Macierewicz nie wytrzymał, musiał się pochwalić jak to z bratobójcą Jarosławem K. obalał rząd Olszewskiego.
Lulejko2020.06.5 10:28
Dlaczego podpisujesz się Polak zamiast Osoba Chora Psychicznie?
Leszek 2020.06.5 9:45
To walka masonow w masonskim rzadzie. Tak czy owak decyduje zyd Nowak. Dla glupich gojow teatr kukielek. Na stronie Wolnomularstwo pl. ukazała się notka „Odszedł Jan Olszewski (20.08.1930-07.02.2019)”, w której można przeczytać, że Jan Olszewski „do wolnomularstwa został przyjęty 1 maja 1962 roku w loży “Kopernik” (loża niezależna, od 27 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie, tu 24 października 1964 nadano mu stopień Mistrza; 1971-1973 piastował w niej godność Drugiego Dozorcy, 1975-1981 i 1986-1991 – Mówcy. W 1991 został wybrany Wielkim Przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. Później wycofał się (“uśpił się”)”. Na profilu facebookwym „Gwiazda Morza, loża wolnomularska w Gdańsku” ukazała się notka, w której masoni z Pomorza stwierdzili: „Z głębokim smutkiem przyjmujemy wiadomość o śmierci B:. Jana Olszewskiego, mecenasa, działacza demokratycznego, premiera Polski (1991-92) i naszego masońskiego Brata”. Z notki gdańskich wolnomularzy można się dowiedzieć, że Jan Olszewski „należał także do Klubu Krzywego Koła. Do wolnomularstwa wstąpił w 1962 roku w warszawskiej loży Kopernik. Dwa lata później uzyskał godność Mistrza. Związany był z Wielką Lożą Narodową Polski. W czasie PRL był obrońcą wielu znanych postaci opozycji demokratycznej - m.in. Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego czy Adama Michnika. Z tym ostatnim, w roku 1975 podpisał "List 59" - oficjalny apel polskich intelektualistów w proteście przeciwko zmianom w Konstytucji. W 1976 roku był jednym z założycieli KOR - obok Jacka Kuronia, Jana Józefa Lipskiego oraz Antoniego Maciarewicza. […] W 1989 roku uczestniczył w porozumieniu obrad Okrągłego Stołu (jako ekspert strony solidarnościowej w podzespole ds. reformy prawa i sądów). W III RP związany był ze środowiskiem prawicy (m.in. Porozumienia Centrum i Ruchem dla Rzeczypospolitej), stał także na czele mniejszościowego rządu”. Gwiazda Morza, loża wolnomularska w Gdańsku zakończyła swój wpis kondolencjami - „Rodzinie, Przyjaciołom, Braciom z Wielkiej Loży Narodowej Polski składamy serdeczne kondolencje, przekazując, zgodnie z wolnomularskim zwyczajem, dewizę <>”.
ladychapel2020.06.5 9:40
i żyją w kolanie gnoma Polski
Piotr Nowak2020.06.5 9:39
Frondo ten system komentarzy pisał wam 9 latek? Wyskakuje błąd a i tak się dodaje.
Piotr Nowak2020.06.5 9:38
Noooo np. agent moskiewskiego wywiadu Antoni Macierewicz. (Ciekawe że tak bardzo bardzo miał pozywać Tomasza Piątka za książkę a tu cicho sza... Czyżby szalony Antoni stwierdził że nie potrafi udowodnić przed sądem że Piątek kłamie? Hmm... ciekawostka)
Piotr Nowak2020.06.5 9:36
Noooo np. agent moskiewskiego wywiadu Antoni Macierewicz. (Ciekawe że tak bardzo bardzo miał pozywać Tomasza Piątka za książkę a tu cicho sza... Czyżby szalony Antoś stwierdził że nie potrafi udowodnić przed sądem że Piątek kłamie? Hmmm... ciekawostka)