28.02.18, 11:40Screenshot TVP Info

Apartamenty celebrytów w przejętych kamienicach

Zaskakujące doniesienia dziennikarzy TVP. W jednej z kamienic, którą niebawem zajmie się komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji, mieszkają m.in. Monika Jazurelska i Monika Olejnik.

Jak donoszą dziennikarze programu „Alarm” emitowanego przez TVP – Jaruzelska i Olejnik mieszkają w kamienicy przy al. Szucha, w samym centrum Warszawy. Swoje biura mieli tu aresztowani w związku z aferą reprywatyzacyjną kupiec roszczeń Maciej M. i urzędnik ratusza Jakub R.

Jak poinformował „Super Express” członek komisji Sebastian Kaleta:

Kwestia reprywatyzacji czy też przekształceń nieruchomości przy al. Szucha są nam znane. Komisja podjęła już wstępne czynności sprawdzające w sprawie tej nieruchomości”.

W kamienicy tej mieszkał choćby I sekretarz KC PZPR Wiesław Gomułka. Stała się ona własnością Skarbu Państwa w 1954 roku. Jak ujawniają dziennikarze TVP:

Losy 150-metrowego apartamentu należącego od listopada 2015 roku do Moniki Olejnik są niezwykle interesujące. Mieszkanie należało wcześniej do mecenas Aliny D., matki Jakuba R., byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu. Znana prawniczka nabyła go w 1984 r. od rodziny komunistycznego generała Władysława Ciastonia. Mecenas Alina D. broniła Ciastonia w procesie o zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Dziś Alina D. oraz jej syn przebywają w areszcie”.

Jazurelska miała 160-metrowy apartament kupić od syna PRL-owskiego generała Leszka Krzemienia. Twierdzi, że kupiła go przed 10 laty za kredyt, który wzięła we frankach.

W nowym programie TVP jest mowa o dwóch prestiżowych adresach – Mokotowskiej 8 i al. Szucha 16. Kamienica mieszcząca się pod pierwszym z adresów kupiona została za ułamek wartości od rzekomych spadkobierców przez fundację Fortalicja Czemierniki, którą kierował żona krakowskiego gangstera Piotra B., pseudonim Łapa. Przestępcy korzystali z parasola ochronnego służb specjalnych. Lokatorów wyrzucono, a w kamienicy stworzono luksusowe apartamenty. Za ogromne pieniądze kupili je celebryci, m.in. dyrektor programowy TVN Edward Miszczak czy supermodelka Anja Rubik.

dam/se.pl,TVP.Info