08.03.15, 13:00fot. sxc hu

Apel o rozliczenie władzy

Sejm, głosami koalicji PO-PSL już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy “Rodzice chcą mieć wybór!”. Obywatelska propozycja zakładała zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków.

- To już kolejny raz kiedy rząd PO-PSL pozostał głuchy na nasze apele - powiedziała Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców w rozmowie z Radiem Maryja.

- W sumie zebraliśmy 1 mln 600 tys. głosów obywateli. Nie spodziewaliśmy się, że po raz trzeci projekt będzie odrzucony przez naszą władzę. To już przelało czarę goryczy i dlatego dzisiaj tak naprawdę już jedyne, co nam pozostaje, to aktywnie uczestniczyć w wyborach. Ludzie nas pytają – kiedy będziemy znowu zbierać podpisy. Nie chcą się poddawać. Najlepszym rozwiązaniem, które możemy w tej chwili podjąć, to jest po prostu pójść i zagłosować, powiedzieć innym rodzicom o tym, co wydarzyło się 5 marca 2015 roku – Sejm po raz trzeci odrzucił obywatelską inicjatywę rodziców w sprawie edukacji – mówi Elbanowska.

Karolina i Tomasz Elbanowscy deklarują, że fundacja dalej będzie wspierać rodziców, których dzieci mają iść do szkoły w wieku 6 lat.

Sab/Radiomaryja.pl

Komentarze

anonim2015.03.8 13:16
Zaraz się rzucą hunwejbini na Państwa Elbanowskich, że popiera PIS. A przecież utrącanie inicjatyw obywatelskich (o tak dużym wsparciu, co by nie mówić) jest utrącaniem inicjatywy obywatelskiej i zniechęcaniem do czynnego uczestnictwa obywateli w życiu społeczno-politycznym własnego Państwa. Należy pamiętać, że demokracja to rządy większości, przy zagwarantowaniu praw obywatelskich zawarowanych prawem mniejszościom.
anonim2015.03.8 13:44
Przede wszystkim nie jest to nasza władza. To, że głosowali na nią Polacy nie uchroniło ją przed degeneracją i przejściu na stronę wroga. Rozliczymy ją po wyborach, a jeśli i te zostaną sfałszowane, trzeba będzie wyjść na ulice.
anonim2015.03.8 14:05
Tak władza libertynów z lewicowcami dba o Rodziny że siłą odbiera latorośle aby indoktrynować ateistyczną pseudo równością.
anonim2015.03.8 16:24
A kogo ci państwo popierają? Czy nadal będą żyli z tej fundacji? Czy Elbanowska ma czas dla swoich dzieci ? Może je przecież uczyć w domu.
anonim2015.03.8 22:09
@odkrywam. Na razie tego nie zrobili, niech zbiorą to zobaczymy. Jeśliby zebrali (z ciężkim sercem) byłbym za referendum. Zresztą mówmy o faktach, a nie o tym coby było, gdyby. Dla mnie odrzucenie w Polsce apelu z milionem podpisów świadczy o arogancji i bezczelności władzy. Ja w odróżnieniu od Ciebie uważam, że demokratyczne procedury są nadrzędne, chyba, że wykorzystanie ich prowadziłyby w do naruszenia praw (nie przywilejów) jakiejś grupy społecznej .