17.05.16, 20:39

Ateiści z USA walczą z Bogiem na billboardach

Grupa ateistów wykorzystała ponad 20 billbordów w Południowej Dakocie po to, by walczyć z religią.

"Modlitwa nie działa", "Bóg nie stworzył człowieka", "Dlaczego tylu wierzących jest pełnych nienawiści wobec innych ludzi?" "Dlaczego tak wielu wierzących nie toleruje przekonań innych osób?" - między innymi takie hasła można przeczytać na billbordach.

Jak informuje Dale Hemming, założyciel Sioux Falls Atheists i Sioux Falls Free Thinkers, decyzja o zastosowaniu skrajnie obraźliwych i całkowicie nieuzasadnionych wiadomości antyreligijnych została podjęta z powodu... zaproszenia ludzi, by poszli w jego ślady.

- Naprawdę chcę, by ludzie zaczeli o tym myśleć - wyjaśniał

- Papugowanie wszystkiego, co nauczyliśmy się jako dzieci nie jest dobrym sposobem na życie. Trzeba wyjść poza to, co powiedziano nam, kiedy mieliśmy sześć lat - dodawał.

Najwyraźniej Hemmingowi nie powiedziano o szacunku wobec innych i ich decyzji na temat ich wiary, nawet jeśli była to decyzja podjęta w wieku sześciu lat.

Wielu ateistów stosuje nienawiść w stosunku do wierzących. Taką nienawiść, jak te billboardy. Ciekawym jest fakt, że osoby niewierzące spędzają tyle czasu na walce z Tym, w którego nie wierzą... Zastanawiające...

gb/catholic.org