07.03.20, 20:56Marek Balicki, były minister zdrowia w rządach Leszka Millera i Marka Belki/YT/Polskie Radio

Balicki: Piątka dla rządu, absurdy Kidawy-Błońskiej i spiskowe teorie opozycji

Marek Balicki, były minister zdrowia w rządach Leszka Millera i Marka Belki w wywiadzie dla magazynu „Plus Minus” powiedział:

- za dotychczasowe działania w związku z koronawirusem postawiłby rządowi piątkę

Powiedział też:

- dawno w Polsce nie było tak szerokiej kampanii informacyjnej, wyprzedzającej problem, a nie reaktywnej, jak to zwykle bywało

W kontekście wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej stwierdził:

- kandydatka na prezydenta, opowiada o ukrywaniu prawdy o koronawirusie przez rząd, to przyznam, że mnie to zdumiewa

Dodał też:

- To jest znowu odwoływanie się do spiskowych teorii. Na szczęście łatwych do obalenia. Ukrywanie przypadków koronawirusa musiałaby oznaczać, że rząd ma jakieś tajne laboratoria, gdzie bada próbki i ukrywa wyniki przed opinią publiczną. Tymczasem wiemy, że rząd tajnych laboratoriów nie ma, a w dzisiejszych czasach, w dobie internetu, niczego ukryć się nie da. To jest absurd

Dodał też, że PO/PSL, kiedy ministrem zdrowia był Bartosz Arłukowicz, zmarnowało pięć lat na wdrożenie programu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. PiS natomiast opracował już program na lata 2017 – 2022.

Natomiast rząd Mateusza Morawieckiego przeznaczy w tym roku rekordową sumę ponad 11 mld na onkologię.

 

mp/pap/plus minus

Komentarze

nie tak znowu dumny z siebie stary pedał 2020.03.8 14:22
Halo, Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam ponad lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Szkoły otwarte, a ja mam pod bokiem podstawówkę nr. 133 (W-wa). Krótki spacer od domu. Kupuje kilka batoników czekoladowych dla chłopczyków. Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow. Już wiosna niedługo i chłopczyki będą w krótkich spodenkach. Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Lubię takie pseudonimy jak "PolishPatriot" (choć nie jestem ani jednym ani drugim), "Polak" albo "Słowianin", "Sarmata"(a to dobre!) a ostatnio jestem "𝐋𝐞𝐬𝐳𝐞𝐤" - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami" jak 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚, 𝐎𝐭𝐭𝐨 itp. Nie tylko lubię źeńskie "nicki", ale i lubię się ubierać jak Rafalala - w zaciszu domowym. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Powinienem dostać Order Lenina za mój iście stachanowski trud.
Czesc kotku2020.03.8 11:25
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Mirek2020.03.8 11:16
Totalna opozycja nie ma żadnego programu dla Polski .....żadnego !!! . Za rządów Tuska i koalicji PO-PSL okradli Polskę na 600 miliardów złotych [taką sumę wymienił premier Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy] i chcą odsunąć PiS od władzy żeby było tak jak było . I dlatego my wszyscy zdrowi na umyśle musimy iść i zagłosować na prezydenta Andrzeja Dudę bo jeżeli Platforma znowu dorwie się do władzy to będzie już po nas . Zostaniemy dziadami które to dziady będą jeździć do Niemca aby zbierać truskawki , szparagi itp.... . Ale jak powiedział klasyk : Róbta co chceta .
Zarabiaj na kryptowalutach2020.03.7 23:31
Hej, Zarabiaj na Bitcoinach, Kryptowalutach oraz akcjach tak jak lubisz i ile chcesz! Nic nie ogranicza Cię w zyskaniu swoich pierwszych bitcoinów za tak niewielką kwotę. Rejestracja w programie jest darmowa. Do rozpoczęcia inwestycji i zarabiania potrzebne jest 250$ czyli ok. 1000zł. Doświadczeni eksperci pomogą Ci wielokrotnie pomnożyć tą kwotę odpowiednio inwestując w kryptowaluty. Wiele osób już na tym skorzystało, nie czekaj dłużej i dołącz do nich Wejdź na: https://inwestcrypto.com.pl
aktorzyna z PGR2020.03.7 22:51
Napiszcie jeszcze że obiecała zlikwidować 500 plus
anonim2020.03.7 21:52
Miło słyszeć.
Stalker2020.03.7 21:04
Kidawa, Butka i Mucha mówią, że wiedzą jak wygrać wybory prezydenckie. Na razie nieźle im idzie ! Kidawa ma do pomocy Butkę i Tuska (nie wiem dlaczego nie zwerbowali Muchy, która też wie jak się wygrywa), Ssok z buraków, otne bojówki, a nawet farmę trolli w Inowrocławiu, którzy dwoją się i troją, ae nie w propagowaniu programu wyborczego lech w sianiu nienawiści przeciwko PIS i obecnemu prezydentowi. No ale jak tu pomagać jak sama kandydacica nie potrafi czytać i myśleć ?! Tu nawet SSok z buraków nie pomoże ! eszczyna, jedna z najgłupszych PO-sełek żąda, aby 2 MLD zł PIS przekazał na onkologię zamiast TVP. Pani Leszczyno, wygrajcie sobie wybory, to zamiast żądać będziecie dawać ile chcecie !!! Wiecie co ludzie ?! Tam w tej formacji nie ma już normalnych ludzi ! To same zajoby !!! https://youtu.be/ZTZsZjGxyCc
Rena2020.03.21 18:37
Krytykują P.P.Prezydenta. Premiera , Rząd i wszystko co tylko jest możliwe. Szkodzą nie tylko Polsce ale też sami sobie. Odpowiedz dla Nich jest jedna. JAK WYGRACIE TO BĘDZIECIE RZĄDZIĆ PO SWOJEMU. A TERAZ SIĘ UCZCIE JAK RZADZIĆ OD PIS.
Urszula2020.03.7 21:03
Straszyli Polaków Kaczyńskim, Macierewiczem, Timmermansem, izolacją, sankcjami, polexitem, a teraz straszą wirusem – ku-rw-a straszaki ! A UE odstąpiła od grylowania Polski, bo nie ma tam już zajoba niemieckiego z polskim obywatelstwem, a nowi urzędnicy dowiedzieli się wreszcie prawdy. A zatem, ulica nie działa, zagranica nie działa, stracili kastę, czyli władzę sądowniczą , koryto oddala się coraz bardziej, rudy niemiec włączył się w kampanię jako brudny szczór, Rosja nie pomoże, Merkel pakuje manatki – koniec PO-je-bów !!!
Urszula2020.03.7 23:38
Sam jesteś szczÓr. Kuźwa, jak się pode mnie podszywasz to choć do słownika ortograficznego zaglądaj, matole. Bo będziesz grillowany. Grylować to możesz swoją babę.
Seth2020.03.7 21:02
Szokujące informacje: https://wszystko-o-wszystkim.life/wiadomosci/detektyw-rutkowski-bierze-sie-za-kidawe-blonska-szokujace-informacje.html?fbclid=IwAR0GV5jFrL7rYKp8e5H82Y9B4TY2osViDLq8QYQ_cIsUGAVPrt4CApQYaCs
JONASIK2020.03.7 21:01
Co nas czeka gdyby oni wrócili ?! Zabiorą – zabiorą wszystko co zreformpwał PIS, zabiorą pieniądze, zlikwidują programy socjalne, przestaną finansować programy rozwojowe i ekologiczne, podwyższą wiek emerytalny i przerwią wszystkie prace inwestycyjne ! Chyba nikt nie ma wątpliwości, że powrót do władzy PO z jej przystawkami to jest powrót do najgorszej przeszłości. Naszym celem jest to, aby PO i jej patologie nigdy więcej nie powróciły ! Nie wyobrażam sobie, aby obecnie Polacy mogli się przyczynić do zwycięstwa tego, co było w Polsce najgorsze''.
Wela2020.03.8 1:31
Tym razem, masz Lechu K.,vel Jonasiku, rację! Zaświtało ci dobre myślenie! Na długo??
robaczek2020.03.7 21:01
Rząd RP, politycy, posłowie i senatorowie PIS i ja, proponujemy by politycy PO, PSL , SLD, Wiosny, Konf., i Now. zrezygnowali lub oddali swoje trzynaste emerytury lub renty na onkologię , to będzie jakieś 6 miliardów . Czekamy na oferty !!!
Les2020.03.7 20:59
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !