20.06.18, 12:40

Beata Mazurek o rewelacjach ,,Faktu'' nt. Kaczyńskiego

Dzisiejszy dziennik ,,Fakt'' napisał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych zamierza oddać władzę w partii. Kaczyński miałby być prezesem honorowym, ale faktyczne rządy nad PiS przejąłby Joachim Brudziński.

Czy to wiarygodne doniesienia? ,,Fakt'' cytuje polityków PiS, ale anonimowo. Można więc powiedzieć wszystko. Na te rewelacje zareagowała rzecznik PiS, Beata Mazurek.

,,Dzisiejszy artykuł w ,,Fakcie'' na temat prezesa Jarosława Kaczyńskieto to bzdury. Widać sezon ogórkowy już się zaczął'' - napisała na Twitterze.

Spekulacje o odejściu prezesa PiS mnożą się zwłaszcza od czasu jego pobytu w szpitalu w związku z chorobą zwyrodnienia stawów. Jarosław Kaczyński wrócił już jednak do domu. I chyba wziął się na powrót bardzo aktywnie do polityki, bo zaledwie kilka dni później ogłoszono dymisję ministra Krzysztofa Jurgiela, szefa ministerstwa rolnictwa (formalnie sam odszedł). Dziś zastąpił go dotychczasowy wiceminister tego resortu, Jan Ardanowski.

Dodatkowo przedwczoraj 18 czerwca prezes PiS Jarosław Kaczyński obchodził 69. urodziny. Być może fakt osiągania w przyszłym roku wieku 70. lat stał się inspiracją najnowszych rewelacji.

bb/twitter