25.04.19, 15:00Fot. P. Tracz (KPRM) via Flickr, CC 0

Beata Szydło: Czas, aby szef ZNP zaczął z nami rozmawiać

Ustawa jest potrzebna, ponieważ wypełnia ona pewną lukę prawną. Dzisiaj mamy sytuację możliwego - na szczęście już zawieszonego strajku - ale przecież mogą zdarzyć się różne sytuacje i to jest ewidentna luka prawna” - powiedziała dziś wicepremier Beata Szydło zapytana o to, czy po zawieszeniu strajku przez ZNP głosowanie nad nowelą ustaw oświatowych ma sens.

Jak podkreśliła w rozmowie z serwisem niezalezna.pl wicepremier – ustawa będzie obowiązywała, a dziś najważniejsza jest pewność maturzystów, że będą mogli zdawać swoje egzaminy.

Dziennikarka w rozmowie z wicepremier przypomniała słowa Sławomira Broniarza z jego oświadczenia, w których stwierdził on, że daje premierowi Mateuszowi Morawieckiemu czas do września na lepsze propozycje dla nauczycieli. Beata Szydło zapytana o to, czy nauczyciele mogą się spodziewać nowych propozycji ze strony rządu odpowiedziała, że przede wszystkim zachęca szefa ZNP do konstruktywnych rozmów na temat propozycji oraz możliwości w tej materii, co ten do tej pory odrzucał.

Czas na to, żeby nie tylko rząd, ale i pan Broniarz podjęli i mieli wolę współpracy i rozmowy” - powiedziała i stwierdziła, że jest przekonana, że jest to możliwe.

Muszą opaść emocje, musi nastąpić wyciszenie i możemy usiąść do stołu”

- dodała.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl

Komentarze

ceramik2019.04.25 21:24
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
JR2019.04.25 18:03
Pani Premier. Na litość boską! Czy Pani tak nisko upadła, aby po tym co zrobił ten kacyk Broniarz jeszcze chciała Pani z nim rozmawiać? Ten człowiek zorganizował pucz polityczny, a za zakładników wziął Bogu ducha winnych uczniów. Nie liczył się z ich przyszłością, stresem jaki przeżywali włącznie z rodzicami! Nie obchodziło go, że będą powtarzać rok szkolny, nie pójdą na studia! Pani premier trzeba też rozliczyć i ukarać tych nauczycieli, którzy myśleli podobnie jak i on. Ci ludzie powinni zamiatać ulice, a nie pracować w szkole. Jestem dumny ze swojej córki, która nie strajkowała i jeszcze pociągnęła za sobą innych nauczycieli, którzy w pierwszym dniu opowiadali się za strajkiem, a pod wpływem jej argumentów zmienili zdanie. Dumny jestem też ze swojej synowej, która zrobiła to samo! Stanęły do pracy bez wstydu, z podniesioną głową i pewnie ku radości dzieci i ich rodziców, podobnie jak i inni nauczyciele, którzy postąpili podobnie! Takich ludzi nam potrzeba w szkołach. Z innymi trzeba się pożegnać!
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:10
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:10
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....